[grime/trap/club] Visionist - XLR8R podcast #326 (01.2014)

Zbiór miksów - krótko i na temat | DJ mixes - the name speaks for itself
Regulamin działu
Zanim cokolwiek napiszesz przeczytaj Regulamin działu.

[grime/trap/club] Visionist - XLR8R podcast #326 (01.2014)

Postprzez Basebox » 15 maja 2014, 10:40

Visionist - XLR8R podcast #326 (01.2014)

Obrazek

Grime to nie jest mój konik w muzyce, choć nierzadko jest zestawiany z dubstepem (między jednym a drugim przepaść nie jest aż taka duża). Ale od czasu tzw. złotej ery dubstepu, gdzie przy okazji dowiedziałem się co nieco o istnieniu grime'u nie słyszałem zbyt wiele w tym gatunku, choć to, co słyszałem, stanowiło całkiem niezłą kontrę do typowego rapu. Ale artykuł na RA sprzed pół roku rzucił w moje oczy nowe światło na ten gatunek, informując mnie o wpływach nowych graczy na jego postać. Dodatkowo na zeszłorocznym Unsoundzie w Krakowie wystąpił Visionist, który wg relacji uczestników zagrał świetnego seta. Zatem po takich rekomendacjach postanowiłem sprawdzić podcast ów Pana, nagrany dla w/w portalu. I zaczynam rozumieć uznanie wobec bohatera tego wpisu. Trzyma on rękę na pulsie grajmowego światka, pokazując jego nowe, odświeżone oblicze, ale nadal nie zapominając o tym, co charakteryzuje ten gatunek - bezpośrednie, nierzadko powykręcane motywy i brzmieniami, które pomimo swoistej prostoty mają w sobie pewną bezkompromisowość i powodują, iż przy ich słuchaniu nadal czuję się, jakby ów muzyka dawała mi twarz z liścia ;) Czyli grime taki, jaki lubię, ale w nowe szaty ubrany :)
Dodatkowo, oprócz tegoż, znalazło się miejsce na trochę kawałków trapowych czy klubowo-garażowych, podtrzymujących tj. "klimat" całego seta i nie psujących całości.

Po jego przesłuchaniu żałuje, że też nie było mi daje usłyszeć Visionist'a tam na Unsoundzie, no ale cóż... może następnym razem!
Oby prędko! A Was zapraszam do odsłuchu, jeżeli gustujecie w takich klimatach lub jesteście po prostu ciekawi, jak to brzmi.
Oy! ;]

Tracklista:
01 Oneohtrix Point Never "He She" (Warp)
02 Visionist "The Regret"
03 Acre "Dek U"
04 Estilence "Monastery"
05 Gho$tman "The 25th Hour"
06 Paul Marmota "Colapso" (N.A.A.F.I.)
07 Acre "Switchblade/Ridcage"
08 Road to Shaanxi "Who Am I" (True Panther)
09 Sudanim "Midrift" (Her)
10 Visionist "Solace"
11 Filter Dread "Speaker Plank"
12 Visionist "Your Eyes Were Green"
13 Future Brown (feat. Rapid, Dirty Danger & Roachee) "World's Mine"
14 Dot Rotten "Voices" (Rotten)
15 Saga "Trails"
16 Da Gee "Gasp"
17 SD Laika "Triple Nine Volt"
18 Dot Rotten "There's Only 1" (Rotten)
19 Mikey Dollaz "On My Mama"
20 Suicideyear "Birdie"
21 Island "Sony"
22 SD Laika "Sketch 2"
23 Suicideyear "Gleetchie"
24 SD Laika "Two Tracks"
25 Visionist "Something Old Something" (Lit City Trax)

link + downloadz
Basebox
moderator

Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Powrót do Sety