Method One - Symbol #5 [AUXSYM005]

Nowości 12", mp3 i CD godne uwagi | Noteworthy stuff in 12", CD and mp3 format

Method One - Symbol #5 [AUXSYM005]

Postprzez Alegria » 06 gru 2011, 13:07

Obrazek

It’s a little known fact, but Method One was actually one of the the first American drum & bass artists, getting his break way back in 1994 with a remix for chart-toppers Deee-Lite. With that out of the way, Method One marks his debut on Auxiliary in fine style. Four cuts with all the hallmarks of what makes music on Auxiliary that little bit special.

 #5.1 sets the tone nicely, with its bell-like tones set against a wash of pads. Introducing a more aggressive 80’s retro synth lead later, the track evolves and changes the mood with ease.
 #5.2 strips things down to the bare bones before rebuilding. A lesson in subtlety and sub bass.
 #5.3 is Method One’s opus to date. An amazing example of how to take this 170 sound and turn it into a proper piece of music.
 #5.4 follows on from 5.3’s full on musicality, by dropping the BPM and taking things back to yesteryear with a crescendo of synth lines, pads, and keys to pull at the heartstrings.



Method One - Symbol #5.1
Method One - Symbol #5.2
Method One - Symbol #5.3
Method One - Symbol #5.4


Label: Auxilliary
Release date: 30-01-12


Odsłuchy:
http://soundcloud.com/method-one/sets/s ... ethod-one/


Tak jak wcześniej Symbole nie do końca mi podchodziły (być może muszę się wsłuchać w nie na nowo), tak jak zobaczyłem, że Method One robi 5tkę, to wiedziałem, że na pewno będzie przynajmniej jeden track, który mi podejdzie, bo uwielbiam jego brzmienie.

No i zaskoczył, jebany! :o - praktycznie wszystkie tracki na tej EPce robią mi, oj robią. Najbardziej udane 5.1 i 5.3, ale nawet 5.4 niedramenbejsowy jest przepiękny, no i ten surowy w miarę 5.2!

O tym artyście mówi się zbyt mało, a zasługuje na o wiele większy szacun na dzielni, niż wielu "wielkich" wydających dzisiaj. Method One ZAWSZE na propsie :loveslayer:
Avatar użytkownika
Alegria
moderator
 
Posty: 3982
Poznań

Postprzez Saimon » 06 gru 2011, 13:24

Jak się dowiedziałem, że nastąpiła zmiana planów i zamiast Sama KDC na #piątce ma pojawić się M1 byłem trochę zawiedziony. Może nie do końca wierzyłem, że Jason Leder będzie w stanie przygotować odpowiedni materiał na serię Symboli albo po prostu byłem niepocieszony absencją Sama : ] Wystarczyło jednak włączyć jeden z auxpodcastów ASC i usłyszeć Symbol #5.4, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości.. Method One udowadnia, że czuje się znakomicie nie tylko w połamanych bitach. Zajebisty Symbolowy materiał !

Napiszę to jeszcze raz : Kocham #Symbole !
Saimon
moderator
 
Posty: 2686

Postprzez :break: » 07 gru 2011, 12:29

:dnb:
Avatar użytkownika
:break:
 
Posty: 2871
POLAND/SILESIA/SIEMIANOWICE

Postprzez Sho » 09 gru 2011, 02:21

Saimon napisał(a):Method One udowadnia, że czuje się znakomicie nie tylko w połamanych bitach. Zajebisty Symbolowy materiał !

Napiszę to jeszcze raz : Kocham #Symbole !


raczey ;) kolejna czesc w kolekcji !
Avatar użytkownika
Sho
 
Posty: 1229
Eire

Postprzez Chaser » 09 gru 2011, 17:55

Kolejny kawałek zajebistego materiału, ale #3 wciąż wygrywa :P

Sho napisał(a):kolejna czesc w kolekcji !

+1
Avatar użytkownika
Chaser
 
Posty: 2317
Czeluść

Postprzez DrumObsession » 19 gru 2011, 16:05

Tego pana lubimy, bump! :dnb:
DrumObsession
 
Posty: 79

Postprzez :break: » 05 mar 2012, 18:11

Totalne mega zaskoczenie! Wiadomo seria symboli kosa, ale to co Method One tutaj wyprawia :o Najlepsza czesc jak narazie :dnb:

+

Saimon napisał(a):Kocham #Symbole !


:dnb:
Avatar użytkownika
:break:
 
Posty: 2871
POLAND/SILESIA/SIEMIANOWICE


Powrót do Releases

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości