Reso - Tangram LP [CIV 044D]

Nowości 12", mp3 i CD godne uwagi | Noteworthy stuff in 12", CD and mp3 format

Reso - Tangram LP [CIV 044D]

Postprzez hirszu » 05 lis 2012, 23:52

Obrazek

Label: Civil Music
Release Date: 5 November, 2012

Tracklist:
01. Exoframe
02. Creature
03. Axion
04. Coronium
05. Simple Pleasures
06. Virtua Rhythm
07. Interlude
08. Nempo
09. Backwards Glance
10. Half Life
11. Ishimura
12. Check 1,2
13. Tabris

ODSŁUCHY
RESO FACEBOOK

***

Reso to aktualnie jeden z moich ulubionych wykonawców i z pewnością jedna z najciekawszych postaci na ogólnie pojętej scenie muzyki basowej. Ten album może to tylko potwierdzić. Choć Tangram to gatunkowa mieszanka i znajdziecie tu wiele różnych temp, we wszystkich numerach słychać wyraźny styl tego producenta - wyraźnie zakorzenione w neurofunku chłodne i techniczne brzmienie łączone z ciepłymi ambientowymi pejzażami. Na uwagę zasługują przede wszystkim fantastycznie ułożone ścieżki perkusji i basu - między innymi w takim Axion, który określiłbym jako post-apokaliptyczny jungle ( :D ). Jest tu oczywiście parę miażdżących dubstepowych wałków, moimi faworytami są otwierający album Exoframe, Half Life oraz deepowy, kojący Simple Pleasures. Fanom dnb sugeruję przesłuchanie ciekawego Virtua Rhythm. No i mamy jeszcze bardzo energiczny singlowy Check 1,2, który można podpiąć pod glitch hop.
Podsumowująć - Tangram to kapitalny album i zdecydowanie polecam obadanie tej pozycji :)
Avatar użytkownika
hirszu
 
Posty: 660
Warszawa


Re: Reso - Tangram LP [CIV 044D]

Postprzez Basebox » 09 lis 2012, 02:54

Od produkcji tego kolesia zaczęło się moje zainteresowanie dubstepem.
Nie ma chuja, album konieczny do sprawdzenia.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: Reso - Tangram LP [CIV 044D]

Postprzez Basebox » 17 lis 2012, 22:01

Fajny album, rewelacyjny to nie. Z kawalkow dubstepowych to w zasadzie mi "Ishimura" podchodzi najbardziej. Tak jak Zirds, podoba mi sie poczatek Exoframe, zrobiony tj. w stylu jego poprzedniego kawalka "Otacon", ale jednak jakby nieco lzej. Szkoda wlasnie ze jakos lepiej niepociagnal tego motywu wraz z dropem, co w zasadzie cechuje wiekszosc dubstepowych rzeczy jakie tutaj sa. Natomiast bardzo mi podszedl "Virtua rhythm", "Backward glance" rowniez spoko, "Coronium" i "Tabris". No i jeszcze "Simple pleasures" moge dorzucic do puli. W polaczeniu z w/w "Ishimura" to daje mi 6 najmocniejszych punktów tej plyty. Reszta ok - od rzeczy dobrych do prawie bardzo dobrych. W skali szkolnej jakies 5- moge dac.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.


Re: Reso - Tangram LP [CIV 044D]

Postprzez Basebox » 04 gru 2012, 16:02

Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.


Powrót do Releases

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

cron