jaramy się rapowymi kawałkami

Dyskusja wszelaka aczkolwiek sensowna

Re: jaramy się rapowymi kawałkami

Postprzez arrow » 13 lis 2013, 17:33

<neuro> napisał(a):I żeby było normalnie,dobry kawałek.


No ,dobre zwrotki
oprocz pezeta ;]
Avatar użytkownika
arrow
 
Posty: 565


Re: jaramy się rapowymi kawałkami

Postprzez arrow » 18 gru 2013, 16:40

arrow napisał(a):
<neuro> napisał(a):I żeby było normalnie,dobry kawałek.


No ,dobre zwrotki
oprocz pezeta ;]


Pezet to żul :lol:
Avatar użytkownika
arrow
 
Posty: 565

Re: jaramy się rapowymi kawałkami

Postprzez Basebox » 18 gru 2013, 21:09

arrow napisał(a):
arrow napisał(a):
<neuro> napisał(a):I żeby było normalnie,dobry kawałek.


No ,dobre zwrotki
oprocz pezeta ;]


Pezet to żul :lol:
i dziwkarz ;]
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: jaramy się rapowymi kawałkami

Postprzez arrow » 19 gru 2013, 14:32

http://ninateka.pl/film/koncert-ostr-made-in-polska

Made in Polska to cykl koncertów, nawiązujący do najlepszych tradycji polskich rejestracji audiowizualnych, dokumentujących aktualną kulturę muzyczną w Polsce. Celem projektu jest tworzenie i udostępnianie zasobów audiowizualnych rodzimej muzycznej popkultury. Idea wpisuje się w misję, jaką była w latach 60. ubiegłego wieku rejestracja koncertów polskich grup i wokalistów. Zebrane materiały były i są doskonałym świadectwem tamtych czasów, kultury, a także przemian, jakie zaszły w ciągu ostatniego półwiecza. Made in Polska jest próbą odpowiedzi na formaty telewizyjne o charakterze rozrywkowym typu talent show i szansą na zaproponowanie widzowi koncertów wymykających się łatwym definicjom. Wszystkie koncerty zostały zarejestrowane w nowo powstałym Centrum Produkcji Filmowo Telewizyjnej – ATM Studio, które jest najnowszą i jedną z najnowocześniejszych wytwórni filmowych w Polsce.

Lista utworów:
1. Nie odejdę stąd
2. Kochana Polsko
3. Track 12
4. Mały szary człowiek
5. Czas dużych przemian
6. Rap po godzinach
7. Mówiłaś mi
8. Stary Nowy Jork
9. Ile jestem w stanie dać
10. Psychologia tłumu
11. Doba
12. Mike Out
Avatar użytkownika
arrow
 
Posty: 565


Re: jaramy się rapowymi kawałkami

Postprzez Johnny! » 25 gru 2013, 17:35

Obrazek

Eldo - Eternia

1. "Tylko słowo" (prod. Ajron)
2. "Chodź ze mną" (prod. Webber)
3. "Mędrcy z kosmosu" (prod. Webber)
4. "Oryginalny Pilsner (My!)" (gośc. Indy & Wich, Pjus) (prod. DJ Wich)
5. "Odpowiedzialność" (prod. Joter)
6. "Zza szyby" (prod. Ajron)
7. "Abstrakt Skit" (prod. Ajron)
8. "Plaża" (prod. Ajron)
9. "Autobus 522" (prod. Joter)
10. "Myśli (Ring Ring)" (prod. Webber)
11. "Eternia" (prod. Zjawin)
12. "Połamany ludzik" (prod. Webber)
13. "List z ziemi" (gośc. Nuno) (prod. Supra)


Jako że udało mi się jakiś czas temu zdobyć tę płytę za rozsądne pieniądze, to katuję ją niemiłosiernie od tego czasu. Płyta świetna tekstowo, nawet jeśli Uszaty nawija o biznesie to robi to niesztampowo, miło posłuchać inteligentnych tekstów - jeden z tych albumów które bez wahania zabrałbym na bezludną wyspę. Do tego bitowo w dużej mierze jakby kontynuacja Noonowych produkcji za sprawą Ajrona, który był w końcu jego podopiecznym. Wówczas zarzucano mu kopiowanie Noonowych patentów, dziś chciałoby się powiedzieć - szkoda że nie zrobił więcej takich produkcji bo przetrwały próbę czasu znakomicie, tyczy się to zresztą wszystkich podkładów na płycie. Nie rozpisuję się więcej, bo mógłbym tu cały elaborat trzasnąć, a to trzeba słuchać nie czytać ;)



Obrazek

Wuzet - Własne Zdanie

Album utrzymany w stylistyce dubstepu i grime'u. Słyszymy na nim czołówkę polskich producentów tych gatunków: Eraefi, Dubsknit, PLN Beatz, Fidser, CLN3000, Tasty Beatz, Wałek, Sokos, PZG. Wśród gości m.in. Pezet. Miksem i masteringiem zajął się Kwazar.

1. Intro
2. Własne zdanie
3. Iluzja
4. Nadszedł czas feat. Breku, Dj Falcon
5. Superhigh
6. Dziecko basu
7. Dziki stan feat. Dj Kostek
8. Ciemne chmury feat. Breku
9. Wirus3000
10. Targowisko próżności
11. Niektórzy/inni
12. Więcej zieleni
13. Wchodzę do lokalu
14. Dupy i hajs feat. Pezet
15. Niedziela
16. Outro


Pierwsza polska płyta z grime'owym zacięciem, której słucham beż zażenowania, a pare kawałków podoba mi się nawet bardzo, choć zdaje sobie sprawę że wielu osobom już sam głos typa może nie podejść. Tylko ten Breku na featuringach troche odstaje poziomem. Dobrze wydane trzy dyszki w każdym razie (i ładnie wydany krążek też, choć nie wiem ocb z tymi labiryntami).
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: jaramy się rapowymi kawałkami

Postprzez gumiszcze » 14 lut 2014, 23:10

de la soul udostępnia za darmo swoje albumy http://www.appy-geek.com/Web/ArticleWeb ... d=19054038
gumiszcze
 
Posty: 267

Re: jaramy się rapowymi kawałkami

Postprzez Basebox » 28 lut 2014, 15:31

Pasjonaci - 2

Obrazek

Tekstowo fajna płyta - pesymistyczna, ale prawdziwa. Dlatego do mnie trafia. Bitowo w zasadzie podobnie jak debiut, ale odnosze wrazenie ze jakiś lepszy master by im się przydał, bo czasem bity brzmia zbyt jednostajnie. No i niektóre kawałki pachną hip-hopolo (takie popowe pianinka, smyczki, itp itd). Ale ogólnie jest w porządku. 7/10
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: jaramy się rapowymi kawałkami

Postprzez Basebox » 12 mar 2014, 17:33

Pasjonaci - P3

Obrazek

Tekstowo - w sumie tak samo jak poprzednio, ale lekko podkręca pozytyw i daje jakąś siłę do działania. Nadal są bezpośrednie i prawdziwe - za to plus. Bitowo ciut gorzej - chłopaki próbują nowych dróg robienia bitów (elektronika się przewija tu i tam pomiędzy samplami), ale miejscami efekt końcowy im wyszedł w stylu mocno ocierającym się o hip-hopolo, nawet bardziej niż na poprzedniczce. Na szczęście są też bity w starym dobrym stylu, zatem w ogólnym rozrachunku nie ma mowy o totalnie kiepskim albumie. Punktowo raczej bez oceny, bo cieżko mi zdecydować.

Nie rozumiem trochę okładki albumu, zapowiada jakiś klimat rzeźni w rapie albo jakiś deathrap, a nic tu takiego nie ma. Może ktoś mi to wyjasni,

A-ha i niewiadomo, czy kolejny album powstanie - na ostatnim kawałku chłopaki pożegnali się ze słuchaczami. powód: hajs sie nie zgadza.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: jaramy się rapowymi kawałkami

Postprzez arrow » 13 sie 2014, 21:08


Kawałek daje kopa!!! Marshall + Royce miażdżą w duecie.Dobry mocny tekst i bit .Ogólnie płyty słuchałem już dawno temu jak wyszła ,ale ten numer akurat mi zapadł najbardziej w pamięci.
"FUBAR" :lol:
Avatar użytkownika
arrow
 
Posty: 565

Re: jaramy się rapowymi kawałkami

Postprzez Atawista » 27 sie 2014, 04:11

https://soundcloud.com/moocha-ziom/sets ... hool-music
O ile w rapsach za bardzo nie siedzę ten typ mnie po prostu rozpierdala. Dobre flow ale wdg mnie moc siedzi głównie w bitach za które odpowiada niejaki Shem, kozak. Wiem że robił mix Break And Enter ziomeczków z Volatile Cycle, jak ktoś nie zna to polecam:
https://soundcloud.com/neurofunkgrid/vo ... -break-and
Generalnie rzecz ujmując dobre neurohopy znad Wisły typy kleją. Najlepsze wałki imo to POM i Schron
Atawista
 
Posty: 43

Re: jaramy się rapowymi kawałkami

Postprzez Johnny! » 27 sie 2014, 21:10



:dnb: :dnb: :dnb:
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: jaramy się rapowymi kawałkami

Postprzez lukaut » 18 mar 2015, 13:48



Dejsik na dniach wydaje Imprimatur mixtape. jest wysoko
Avatar użytkownika
lukaut
 
Posty: 3379

Poprzednia strona

Powrót do Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron