KSIĄŻKI

Dyskusja wszelaka aczkolwiek sensowna

Postprzez f » 10 sty 2011, 00:03

yenne napisał(a):
bobby_bobby napisał(a):
<neuro> napisał(a):czyta ktos Marka Krajewskiego?


mam w domu "Koniec Świata w Breslau" i czytałem jeszcze jedną, ale nie pamiętam tytułu.

całkiem spoko, polecam, fajny klimat, wyrazista postać głównego bohatera, mi się czytało bardzo przyjemnie :wink:


Fajny klimat i dbałość o szczegóły w budowie ówczesnego Wrocławia, ale w sumie jak na kryminały IMO dość przeciętne książki, plus po którejś z nich nudzi się w końcu. Ale jedną, dwie można spokojnie przeczytać.

Jakiś rok temu Śmierć w Breslau przerobiłem i jak skończę aktualną lekturę to wezmę się za kolejne części, bo znajomy ma na stanie. Fanem kryminałów nie jestem (więc nie wiem, czego oni oczekują), raczej sc-fi, ale jak wyżej wspomniano klimat i Wrocław świetny. Ogólnie przesiąknięte brudem, nierzadko brutalne i spaczone. Spoko.
Avatar użytkownika
f
 
Posty: 568
wwa/sdc

Postprzez <neuro> » 10 sty 2011, 00:53

Obrazek

Bestsellerowy thriller z Danii o tajemniczym Stowarzyszeniu Lektorów
Po dziwnej śmierci ojca młody adwokat Jon dostaje w spadku wspaniały antykwariat. Magiczne miejsce, pełne starych ksiąg, okazuje się siedzibą sekretnego Stowarzyszenia Lektorów: ludzi umiejących wpływać na innych poprzez... czytanie! Część z nich – ponura frakcja Cieni – chce zdobyć władzę nad światem. W tym celu zamierzają posłużyć się Jonem, nieświadomym swych zdolności. Kto wśród Lektorów jest Cieniem? Dla kogo pracuje Katherine, piękna dyslektyczka, która słyszy głosy?
Niesamowita opowieść o mocy ksiąg i potędze manipulacji przywodzi na myśl głośne „Dziewiąte wrota” i wiedzie nas z Kopenhagi aż do słynnej Biblioteki Aleksandryjskiej.

Obrazek

Niezwykła relacja
Autor trafił do niewoli niemieckiej podczas chaotycznego odwrotu Armii Czerwonej w 1941 roku. Wraz z dwudziestoma tysiącami innych radzieckich żołnierzy został wysłany do Oświęcimia. Rok później żyło zaledwie stu z nich. Jak zaplanowali ucieczkę siedemdziesięciu więźniów? Dlaczego się powiodła? Przerażająca opowieść o codzienności Auschwitz przeplata się z zeznaniami, jakie Pogożew złożył przeciwko oświęcimskim strażnikom przed sądem we Frankfurcie ponad dwadzieścia lat później, w 1967 roku. Szokujące, okrutne i prawdziwe.

Obrazek

Walka zaczęła się wiele pokoleń temu...
Klasztor Świętej Róży od lat słynie z badań nad aniołami. Młoda mniszka Ewangelina, adeptka angelologii, trafia na ślad prowadzonej od wieków, zakamuflowanej wojny ludzi z nefilimami: naszymi wrogami, zrodzonymi z kobiet i Upadłych Aniołów. Wraz z młodym naukowcem, Verlainem, Ewangelina podejmuje śmiertelnie niebezpieczną grę ze Złem, odkrywając bulwersującą prawdę o swej rodzinie. Kto zamordował jej matkę? Czym zajmowała się ekscentryczna babka? Kim naprawdę jest jej ojciec?
Porywająca historia ludzi, aniołów i demonów, łączy historię, teologię, psychologię i sensację. Prowadzi nas z dzisiejszego Nowego Jorku, przez Paryż czasów II wojny, aż po straszną jaskinię „Diabelskie Gardło” w bułgarskich Rodopach, gdzie czas zatrzymał się przed wiekami...

moje nowe nabytki :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
<neuro>
 
Posty: 3434
ldz

Postprzez yenne » 10 sty 2011, 23:47

<neuro> napisał(a):Obrazek

dzis kupilem ,podobno cos w klimacie trylogii millenium ]:->



Czyytałam to:

Obrazek


B. dobre, skończyłam w jeden dzień, ale nie wiem o co kaman z tym pociągiem pisarzy kryminałów do policjantów lub detektywów z problemami alkoholowymi, ileż można czytać o tym jak komuś się chce napić whisky.
yenne
 
Posty: 2605

Postprzez f » 11 sty 2011, 01:05

Pawlak napisał(a):Obrazek
Pawlak napisał(a):właśnie się zabieram

i jak? warte toto zachodu, czy komercyjny bełkot?
Avatar użytkownika
f
 
Posty: 568
wwa/sdc

Postprzez Johnny! » 23 sty 2011, 21:45

George Orwell "1984"

Obrazek

lepiej późno niż wcale :wink:
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Fizyk » 24 sty 2011, 01:43

Lars Kepler - Hipnotyzer

Obrazek

W środku grudniowej nocy psychiatrę Erika Marię Barka budzi telefon ze sztokholmskiego szpitala. Komisarz kryminalny Joona Linna prosi go o pilną pomoc – leczenie nieprzytomnego pacjenta, który doświadczył poważnego urazu. Ma nadzieję, że za pomocą hipnozy Erik będzie mógł komunikować się z chłopcem, umożliwiając policji przesłuchanie go. Dzięki temu może uda się ustalić, kto brutalnie zamordował jego rodziców i młodszą siostrę, a następnie znaleźć i ocalić starszą siostrę, zanim będzie za późno.


Szczerze polecam.
Fizyk
 
Posty: 1661

Postprzez marvelon » 12 sie 2011, 08:49

Obrazek

Z medycznego punktu widzenia Lemmy już dawno powinien być martwy. Po latach życia na krawędzi jego krew ma skład chemiczny, który zabiłby innego człowieka. Oto historia najostrzej imprezującego, najmocniej używającego życia szaleńca w muzycznym biznesie.


czasem można się popłakać ze śmiechu. rokendrol :dnb:
Avatar użytkownika
marvelon
rip
 
Posty: 9934
Rozbłysk Neptuna

Postprzez Pere » 12 sie 2011, 11:46

Obrazek

Droga - Cormac MacCarthy

Sporo osob pewnie widzialo film, wiec nie ma co sie rozpisywac o tresci. Ot, ojciec z synem podrozuja po postapokaliptycznym swiecie. Bardzo mi podeszla! Nie przeszkadzal mi fakt, ze wczesniej obejrzalem film. Polecam!
Jestem w trakcie 'Dziecie boze' tego samego autora.
Pere
 
Posty: 1258
71

Postprzez popek » 12 sie 2011, 19:39

NESBO dorwałem kiedyś trylogie na wyprzedaży ("czerwone Gardło", "Trzeci Klucz", "Pentagram") jak dla mnie ostatnia najlepsza...może dlatego że wkręciłem się w klimat. Teraz widziałem kolejną gdzie jedzie do azji coś rozkminić - jaram się.

Droga - film widziałem najpierw...w sumie ten sam klimat co ksiązka tyle tylko że książke się szybciej czyta, ale bez szału, chujowo że nie napisali o chuj chodziło z tym armageddonem

W ogóle nie wciągły mnie ksiązky Clancego - ciągną się jak flaki w oleju

Jaram się obecnie przygodówkami Cussler'a - Dirk Pit rządzi

Moja połówka mówi że Alex Kava strasznie chujowo teraz pisze w stosunku do jej pierwszych książek - nie wiem nie czytałem jeszcze
popek
 
Posty: 620

Postprzez yenne » 13 sie 2011, 11:45

popek napisał(a):W ogóle nie wciągły mnie ksiązky Clancego - ciągną się jak flaki w oleju


Ja Clanciego kilka lubię, ale z tego klimatu zdecydowanie wolę Johna Le Carre.
yenne
 
Posty: 2605

Postprzez CuBa » 13 sie 2011, 18:21

Zieliński Andrzej (ps.''Słowik'') - Skarżyłem się grobowi

Henryk Niewiadomsk (ps. "Dziad") - Świat wg dziada

dwie ksiazki pisane przez polskich gangsterow. drukuja sie bo w pdf niewygodnie czytac. dziada troche poczytalem i jest naprawde wciagajacy. jak znalazl bedzie do poczytania w delegacji ;)
CuBa
 
Posty: 6224
Viva Cuba Libre

Postprzez <neuro> » 14 sie 2011, 15:18

popek napisał(a):NESBO dorwałem kiedyś trylogie na wyprzedaży ("czerwone Gardło", "Trzeci Klucz", "Pentagram") jak dla mnie ostatnia najlepsza...może dlatego że wkręciłem się w klimat. Teraz widziałem kolejną gdzie jedzie do azji coś rozkminić - jaram się.

Droga - film widziałem najpierw...w sumie ten sam klimat co ksiązka tyle tylko że książke się szybciej czyta, ale bez szału, chujowo że nie napisali o chuj chodziło z tym armageddonem

W ogóle nie wciągły mnie ksiązky Clancego - ciągną się jak flaki w oleju

Jaram się obecnie przygodówkami Cussler'a - Dirk Pit rządzi

Moja połówka mówi że Alex Kava strasznie chujowo teraz pisze w stosunku do jej pierwszych książek - nie wiem nie czytałem jeszcze



Karaluchy to stara powieść Nesbo ale u nas dopiero wydana :wink:

W pazdzierniku bedzie zas nowa ksiązka Nesbo "Headhunter" :twisted:

Alex Kava spoko pisze czytałem jej wszystkie pozycje które ukazały sie na naszym rynku.
Obrazek
Avatar użytkownika
<neuro>
 
Posty: 3434
ldz

Postprzez marvelon » 15 sie 2011, 09:25

CuBa napisał(a):Zieliński Andrzej (ps.''Słowik'') - Skarżyłem się grobowi

Henryk Niewiadomsk (ps. "Dziad") - Świat wg dziada

dwie ksiazki pisane przez polskich gangsterow. drukuja sie bo w pdf niewygodnie czytac. dziada troche poczytalem i jest naprawde wciagajacy. jak znalazl bedzie do poczytania w delegacji ;)
cuba, a czytałeś "Mury Hebronu" Stasiuka?

http://www.iik.pl/fragmenty.php/31

wiem, że się tym interesujesz. rap.
Avatar użytkownika
marvelon
rip
 
Posty: 9934
Rozbłysk Neptuna

Postprzez CuBa » 15 sie 2011, 11:17

czytałem.
z podobnych jest też "Kryminalista" Głębskiego i "Kryminał Tango" Rutkowskiego obie polecam :)
CuBa
 
Posty: 6224
Viva Cuba Libre

Postprzez sushilabel » 15 sie 2011, 20:37

Jakiś czas temu machnięty Świat według Garpa Irvinga. Świetna kniga! w kolejce czeka kolejna jego książka "Jednoroczna wdowa".

W między czasie zacząłem "Zwrotnik raka" Henry'ego Millera ale nie dałem rady do końca. Pierdyliard jak dla mnie przypadkowych słów i porównań mających coś opisać. Pojebana generalnie.

Teraz na ukończeniu "Śalimar klaun" Salmana Rushdie. Początek nie zachęcał. Ostatecznie bardzo dobrze się rozkręciła.

Dalej czeka Cormac McCarthy z "Krwawy południk".
Avatar użytkownika
sushilabel
 
Posty: 8329
człowiek Nie

Postprzez janii » 19 sie 2011, 15:18

Zirds napisał(a):ja ostatnio w dwa dni łyknąłem

Obrazek

fajna sympatyczna.. jak to Pratchett


Nie dzieje się.
janii
 
Posty: 4367
g.t.b.t

Postprzez Rayashi » 23 sie 2011, 11:11

marvelon napisał(a):Obrazek

Z medycznego punktu widzenia Lemmy już dawno powinien być martwy. Po latach życia na krawędzi jego krew ma skład chemiczny, który zabiłby innego człowieka. Oto historia najostrzej imprezującego, najmocniej używającego życia szaleńca w muzycznym biznesie.


czasem można się popłakać ze śmiechu. rokendrol :dnb:

Obrazek
http://www.imdb.com/title/tt1236472/
widziales? :P
Avatar użytkownika
Rayashi
 
Posty: 1622
Łódź

Postprzez kempa8 » 23 lis 2011, 19:54

ostatnio co naprawde dobrego udalo mi sie przeczytac, to Paragraf 22

mega książka !

ed.
sorry Rokkyu :lol:
kempa8
 
Posty: 3193
chlew

Postprzez RVerbal » 23 lis 2011, 19:58

kempa8 napisał(a):ostatnio co naprawde dobrego udalo mi sie przeczytac, to Paragraf 22

mega książka !

absolutnie genialna. obowiązkowo powinna znaleźć się na półce każdego o jakimkolwiek ludzkim poczuciu humoru i jakkolwiek zrytej bani. szkoda, że później nic tak fajnego w tym klimatach za sprawą Josepha Hellera nie powstało ;)
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
RVerbal
 
Posty: 3261
banned

Postprzez Johnny! » 23 gru 2011, 15:49

Stephen King - Dallas '63

Obrazek

King w formie :)
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Janoosh » 23 gru 2011, 16:30

Mówisz, że dobre? Ostatnio czytałem Pod Kopułą i Rękę Mistrza i jakoś nie byłem szczególnie zachwycony. Czyta się nawet, ale fabuła chujowa jak barszcz. Strasznie infantylne mi się to wydawało. Smutność bo czytałem już prawie wszystko Kinga.

Ostatnio przeczytałem:

http://www.otwarte.eu/index.php/books/show/60

Daje do myślenia. Ciężko się czyta, bo treść jest drastyczna, ale człowiek zaczyna naprawdę doceniać to, co ma. + Fajnie napisane. Polecam.

też dobre:
http://www.apivorus.pl/?41,welna-lars-gustafsson

i to:
http://www.swiatksiazki.pl/samotna-wedr ... 77926.html

zajebiste, koleś przeszedł Afrykę na pieszo, sam, bez sponsorów, pomocy mediów, ubezpieczeń, przygotowań itd. :D
Świetnie napisane, nieraz wybuchałem śmiechem, przeplatane z wątkami historycznymi nt. odkrywców Afryki. Jak ktoś lubi podróżnicze, to obowiązkowo
Janoosh
 
Posty: 900
ZG/Poznań

Postprzez Johnny! » 23 gru 2011, 16:35

nie skończyłem jeszcze, więc mam nadzieję że nie kończy się jakoś durnie ;)
Pod Kopułą było faktycznie słabiutkie, ale tutaj jest dużo lepiej
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez madierfakier » 23 gru 2011, 16:42

Obrazek
Obrazek
madierfakier
 
Posty: 2691
OK

Postprzez Zvier » 28 lut 2012, 13:30

Obrazek

Przekonałem się do tego autora. Pierwszy tom przeczytałem dosłownie w chwilę.
Polecam :)
Zvier
 
Posty: 6961

Postprzez Rayashi » 28 lut 2012, 14:05

Zajebiście podobały mi się książki o Pilipiuka o Jakubie Wędrowyczu (choć muszę przyznać, że ostatnia była już słabsza). Natomiast, żeby przeczytać 'drogę do nidaros' musiałem się zmusić. Zupełnie mnie nie porwała. Jedyny plus, że chcieli ją ode mnie w antykwariacie.
Avatar użytkownika
Rayashi
 
Posty: 1622
Łódź

Postprzez Zvier » 28 lut 2012, 16:37

Właśnie przez opowieści o Jakubie Wędrowyczu nie mogłem się do niego przekonać. :wink: Jak skończę Oko Jelenia to z ciekawości otworzę jeden tom i zobaczę co z tego wyjdzie..
Zvier
 
Posty: 6961

Postprzez jarkkko » 28 lut 2012, 23:07

Od siebie zdecydowanie polecam "Powiedz, że się boisz" Roberta Masona

Obrazek

Dostępne jedynie pojedyncze używane egzemplarze na allegro. Pisana przez pilota śmigłowca kawalerii powietrznej podczas wojny w Wietnamie od momentu wstąpienia do szkoły pilotów do zakończenia służby i powrotu do normalnego życia. Prawdziwy obraz wojny bez bohaterów z amerykańskich filmów i pokazujący jak bardzo potrafi spaczyć człowieka.
Jedna z lepszych, jeśli nie najlepsza książka jaką do tej pory czytałem
Avatar użytkownika
jarkkko
 
Posty: 791

Postprzez junkiepunkey » 29 lut 2012, 00:54

ten jakub wędrowicz to taki trochę ferdek kiepski dla klasy średniej :lol:

oko jelenia chętnie stestuję skoro chwalą 8)

btw nowa książka Eco do bani jak dla mnie ! zupełnie nie poddałem się lekturze jak to miało miejsce przy sporej większości poprzednich wydawnictw.. za to odkryłem dopiero niedawno, za co mi strasznie wstyd, tureckiego autora Orhana Pamuka, żonglerka słowem oraz ujmujący styl przekazu godny podziwu !
Obrazek
Avatar użytkownika
junkiepunkey
 
Posty: 4909
W imię zasad.

Postprzez MySzA » 01 mar 2012, 17:58

wat?

srsly Ferdek?
MySzA
 
Posty: 5911
<:3 )~

Postprzez marvelon » 02 mar 2012, 13:22

Obrazek

kazik staszewski - niepiosenki.

Niepiosenki są dosyć pokaźnym zbiorem wszystkich dotychczasowych felietonów Kazika Staszewskiego, które powstawały od początku lat dziewięćdziesiątych, po dziś dzień. Wśród gazet i magazynów, w których można było je przeczytać są: Machina, Tylko Rock, Gazeta Wyborcza czy Dziennik


piosenkarz dla mnie chujowy, ale pismak przedni!
Avatar użytkownika
marvelon
rip
 
Posty: 9934
Rozbłysk Neptuna

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 15 gości

cron