KSIĄŻKI

Dyskusja wszelaka aczkolwiek sensowna

Re: KSIĄŻKI

Postprzez Rayashi » 20 mar 2013, 14:08

dhyz napisał(a):Polecam stronke: http://www.gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=91

Stronę znam, korzystałem z niej przy wybieraniu pozycji, które chciałbym kupić (m.in. z tej kioskowej kolekcji). Właśnie obczaiłem, że w tym roku wyszła książka z akcją osadzoną ponad 20 tys. lat przed rokiem zero ("Dawn of the Jedi: Into the Void"). Totalnie muszę ją przeczytać :P

dhyz napisał(a):Czerwone żniwa - Joe Schreiber
Właśnie koncze i musze przyznac ze zombie w star wars jakos mi nie podchodzi, styl pisarza tez jakis taki "niedopowiedziany"-nie wiem jak to ujac,ale dupy nie urywa piszac jezykiem krytyka literackiego :wink: .

A czytałeś wcześniej "Szturmowców Śmierci" ?
Nie wiem co masz na myśli z tym niedopowiedzianym stylem :P
Avatar użytkownika
Rayashi
 
Posty: 1622
Łódź

Re: KSIĄŻKI

Postprzez dhyz » 20 mar 2013, 15:41

Rayashi napisał(a):
dhyz napisał(a):Polecam stronke: http://www.gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=91

Stronę znam, korzystałem z niej przy wybieraniu pozycji, które chciałbym kupić (m.in. z tej kioskowej kolekcji). Właśnie obczaiłem, że w tym roku wyszła książka z akcją osadzoną ponad 20 tys. lat przed rokiem zero ("Dawn of the Jedi: Into the Void"). Totalnie muszę ją przeczytać :P

Też na nią czekam, ale według bastionu książka wyjdzie w USA 7 maja dopiero,a na wydanie polskie trzeba bedzie jeszcze poczekac, chyba ze atakujesz po angielsku

dhyz napisał(a):Czerwone żniwa - Joe Schreiber
Właśnie koncze i musze przyznac ze zombie w star wars jakos mi nie podchodzi, styl pisarza tez jakis taki "niedopowiedziany"-nie wiem jak to ujac,ale dupy nie urywa piszac jezykiem krytyka literackiego :wink: .

A czytałeś wcześniej "Szturmowców Śmierci" ?
Nie wiem co masz na myśli z tym niedopowiedzianym stylem :P


Może poprostu nie przypadł mi do gustu, aczkolwiek rzeczywiście słyszałem, że Szturmowcy jest lepsza - nie czytałem jeszcze
Avatar użytkownika
dhyz
 
Posty: 18

Re: KSIĄŻKI

Postprzez kempa8 » 20 mar 2013, 23:26

ja aktualnie robie "gangstera" - biografia jona robertsa (swietna - swego czasu byla do nabycia w biedronce ; ] )
ktora uzupelniam sobie w wolnych chwilach lektura "ojca chrzestnego" (klasyka - wiadomka)
do tego koncze biografie Rafaela Nadala (sredniawka, chociaz mozna wygrzebac kilka ciekawostek, ale raczej tylko dla fanow)
no i na "tybetanska ksiege umarlych" mnie wzielo pod wplywem filmu "enter the void" (interesujaca chociaz jestem dopiero na poczatku)
kempa8
 
Posty: 3193
chlew

Re: KSIĄŻKI

Postprzez sandera » 27 mar 2013, 22:24

Właśnie skończyłam : David Hosp - Niewinny

"Scott Finn nie chce być dłużej pionkiem w wielkiej kancelarii prawniczej, zakłada więc własną. Zarabia na życie, przyjmując wszystkie sprawy i zlecenia, jakie wpadną mu w ręce, od paskudnych rozwodów poczynając, na sprawach kryminalnych kończąc. Ale nic go nie mogło przygotować na sprawę zawiłą jak ta.
W duecie z Kozlowskim, niezależnym detektywem i starym przyjacielem, zagłębia się w przeszłość i warstwa po warstwie odsłania tajemnice korupcji, której korzenie sięgają Ameryki Środkowej. Szukając cienkiej granicy między winą i niewinnością, Finn i Kozlowski szybko się orientują, że teraz to ich życie wisi na włosku..."

Trochę ponad 400 stron, można łyknąć w 2 wieczory, czyta się lekko. Okładka mówi "galopująca akcja, napięcie, przerażenie", jakoś bym z tym nie przesadzała, napięcie może i jest ale jednak wydaje mi się to stwierdzenie trochę przesadzone. Książka dla zabicia nudy.
sandera
 
Posty: 1243
łdz

Re: KSIĄŻKI

Postprzez lukaut » 29 mar 2013, 14:44

Avatar użytkownika
lukaut
 
Posty: 3379

Re: KSIĄŻKI

Postprzez dhyz » 01 kwi 2013, 19:00

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/8227/sztuka-wojny

naprawdę zajebista! :monster: :monster:[/quote]

co powiesz na Musashi Miyamoto "Księga pięciu kręgów Gorin-No Sho"? Dziabnałem kilka lat temu Obrazek
Avatar użytkownika
dhyz
 
Posty: 18

Re: KSIĄŻKI

Postprzez lukaut » 01 kwi 2013, 21:44

nie czytałem
ale sprawdzę!
Avatar użytkownika
lukaut
 
Posty: 3379

Re: KSIĄŻKI

Postprzez sandera » 04 kwi 2013, 22:14

no i nie zawiodłam się na Stiegu Larssonie, jestem po dwóch z trzech i dzisiejszy wieczór spędze przy trzeciej :) powiedziałaby Stiegu Larssonie giń bo spać przez Ciebie nie mogę ale... powiem dobra robota! Pierwsza (Mężczyźni którzy nienawidzą kobiet) trochę z początku wydawała mi się nudnawa ale teraz już wiem, że to poprostu wstęp do kolejnych z dużą szybszą akcją. Akcja rozwijała się powoli i na końcu dopiero nabierala tempa, no i jest powieścią zamkniętą, druga ( Dziewczyna która igrała z ogniem) natomiast zakończenia nie ma więc bezpośrednio od ostatniego akapitu przechodzę do trzeciej książki (Zamek z piasku który runął). Historie jak to kryminalne mało rzeczywiste ale ciekawie opisane i starannie dawkowane...

Jednak szwedzki kryminał to dobra odskocznia pomiędzy książkami cięższego kalibru...
sandera
 
Posty: 1243
łdz

Re: KSIĄŻKI

Postprzez ReAktor » 20 kwi 2013, 10:19

Ostatnio edytowano 11 lis 2013, 12:22 przez ReAktor, łącznie edytowano 2 razy
ReAktor
 
Posty: 2686

Re: KSIĄŻKI

Postprzez Johnny! » 08 cze 2013, 16:12

Obrazek

Stephen King - Danse Macabre

nie jest to powieść, książka traktuje o horrorze jako takim w radiu, tv i literaturze. całkiem ciekawa, chociaż pisana z punktu widzenia Amerykanina wychowanego na ichnim kinie i tv, gdzie z tej okolicy gatunkowej do nas za wiele nie dotarło, więc wielu z opisywanych rzeczy przeciętny Kowalski nie miał okazji zobaczyć. niemniej jak ktoś lubi horror, to jest tam sporo ciekawych informacji


Obrazek

Stephen King - Bezsenność

Dosyć przeciętna powieść jak na Kinga, nie brakuje sprawnie wplecionych postaci zamieszkujących świat innych jego książek, w tym nawet zahaczając o Mroczną Więżę, niemniej sama opowieść jest taka sobie. Nie będę streszczał, w każdym sklepie jest opisane o czym to mniej więcej. Powiem tak - pożyczyć od kogoś/z biblioteki i przeczytać - ok, szybko leci i dość przyjemnie, ale kupić nie kupiłbym.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: KSIĄŻKI

Postprzez sandera » 07 lip 2013, 22:12

Co byś Kinga polecił? Czytałam tylko "Lśnienie", i to jako nastolatka po filmie, teraz jak czytałam z nudy to mi już tak nie podchodzi, więc zastanawiam się w której powieści odnajdę "fenomen" Kinga...

Po obejrzeniu całego sezonu "Hannibala" wróciłam do książek i one zdecydowanie bardziej mi robią i chyba zostaną w moim top 10 bardzo wysoko już zawsze.

W związku z obroną ostatnio tylko ciężkie tematy tj. K. Darwin, O powstawaniu gatunków drogą doboru naturalnego, czyli o
utrzymywaniu się doskonalszych ras w walce o byt, M. Musielak, Sterylizacja ludzi ze względów eugenicznych w Stanach
Zjednoczonych, Niemczech i w Polsce (1899-1945), M. Zaremba Bielawski, Higieniści. Z dziejów eugeniki.
Jak dla mnie wszystko ciekawe, warte przeczytanie tylko po to żeby mieć jakąś wiedzę i poznać temat. Jeśli ktoś się interesuje tego typu sprawami to chętnię przyjmę sugestię co do nowych pozycji!
sandera
 
Posty: 1243
łdz

Re: KSIĄŻKI

Postprzez Johnny! » 08 lip 2013, 00:40

z powieści na pewno "To" oraz "Sklepik z marzeniami" - zdecydowanie moje ulubione obok "Lśnienia" właśnie. To z tych starszych, a z nowszych "Dallas 1963" bardzo mi się podobała. Każda z tych książek to zupełnie inny motyw, także można je przeczytać jedna po drugiej i nie będziesz miała wrażenia że czytasz to samo.

druga sprawa to jego zbiory opowiadań/nowel - w zasadzie wszystkie z tych starszych są fajne - "Marzenia I Koszmary" "Czwarta Po Północy" "Szkieletowa Załoga" "Wszystko Jest Względne" - jak któryś Ci się trafi to warto, bo niektóre z pozycji w nich zawarte są na prawdę świetne (i to niekoniecznie typowo horrorowe np "Prosektorium Numer Cztery" z "Wszystko Jest Względne" albo "Langoliery" i "Policjant Biblioteczny" z "Czwartej Po Północy").
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: KSIĄŻKI

Postprzez sandera » 20 lip 2013, 23:11

W zawiązku z wolnym sięgnełam sobie po kilka książek lżejszych...

Na pierwszy strzał poszła "Upiory" Jo Nesbø

"Rynkiem narkotyków w Oslo rządzi tajemniczy Dubaj. Dochodzi do zabójstwa z rodzaju tych, które zasługują najwyżej na krótką notkę w gazecie: młody zdesperowany heroinista próbuje ukraść narkotyk drugiemu i zostaje zastrzelony.

Policja błyskawicznie aresztuje domniemanego sprawcę. Harry Hole stara się doprowadzić do wznowienia policyjnego śledztwa w sprawie zabójstwa narkomana, ponieważ nie wierzy, by zbrodni dokonał aresztowany chłopak."

Jak to skandynawski kryminał, rozciągnięte i starannie dawkowane. Przyjemne dwa wieczory, czyta się lekko. Finał niespodziewany, a przez to, że to ostatnia z książek wydanych z tej serii mam ochotę sięgnąć do poprzednich. Jak ktoś lubi skandynawski kryminał to polecam.

Druga poszła "Księga imion" Karen Tintorini & Jill Gregory

"Thriller wysnuty z tajemnic kabały i legendy o trzydziestu sześciu sprawiedliwych - Amerykanin i Izraelka walczą z sektą, która jest bliska unicestwienia ludzkości - nieprzewidywalna fabuła, magiczne przedmioty, akcja w wielu miejscach świata. Legenda mówi, że w każdym pokoleniu żyje trzydziestu sześciu sprawiedliwych, od ich istnienia zależą losy ludzkości. By ich zgładzić, czyli zniszczyć świat, tajna sekta gnozytów musi znać ich nazwiska. Pojawiają się one w głowie profesora Dawida Shepherda, który niegdyś uległ wypadkowi, a na liście jest jego ukochana pasierbica. Wraz z piękną panią archeolog, Shepherd próbuje ocalić tych, którzy jeszcze żyją, i nie dopuścić do katastrofy."

Mi się bardzo podobała, trzeba łączyć fakty, zapamiętywać nazwiska, żeby dojść do tego kto jest kim. Kolejne bardzo przyjemne dwa wieczory.

Teraz pójdzie "Budapeszt Noir" Vilmosa Kondora, a później powrót do klasyki czyli "Ojciec Chrzestny" Puzo!
sandera
 
Posty: 1243
łdz

Re: KSIĄŻKI

Postprzez moskwa » 26 lip 2013, 18:00

"Ojciec Chrzestny" Puzo


Ja właśnie skończyłem książkę "Ostatni Don" tegoż. Jak zwykle bezbłędna, książki Puzo należą w ogóle do moich ulubionych. Szczerze polecam "Śmierć Frajerom" moim zdaniem nawet lepsze niż wspomiany "Ojciec Chrzestny". Widzę, że pojawił się także Stephen King. Według mnie warto sięgnać po "Strefę Śmierci", "Christine", "Misery" oraz "Rękę Mistrza", a także "Zieloną Milę". Szczegóły w googlach :]

U mnie na tapecie Boris Akunin "Świat Jest Teatrem" i Alister McLean "Santoryn".
Avatar użytkownika
moskwa
 
Posty: 2854

Re: KSIĄŻKI

Postprzez bobby_bobby » 28 lip 2013, 18:21

ooo, a u mnie w bibliotece widnieje pod tytułem "Głupcy umierają" :lol: IMO najlepsza książka Puzo jak już się przebrnie pierwsze 30-40 stron, które mnie trochę zmęczyły, dalej już mistrzostwo
bobby_bobby
 
Posty: 403
Toruń

Re: KSIĄŻKI

Postprzez sandera » 06 sie 2013, 00:03

kończę sobię powolutku "Ojca Chrzestnego" i dzisiaj poszłam do kupmla co ma jazdę na King'a i dał mi "Misery" do poczytania, powiedział, że jak nie widziałam filmu to spoko mi wejdzie. Zobaczymy jak to mi podejdzie.

@tehnik: u Dąbro byłam, cały regał w King'u ale nie pamiętałam tytułów które tu podrzuciłeś, ale będę sprawdzać kolejne książki, a może też mi podejdzie.
sandera
 
Posty: 1243
łdz

Re: KSIĄŻKI

Postprzez Johnny! » 06 sie 2013, 23:10

jak Ci się spodoba, to warto w miarę wcześnie przeczytać To - nawiązania do niej są w wielu kolejnych jego książkach. Łatwo ją poznać, będzie jedną z grubszych - w zależności od wydania ponad 1100-1300 stron ;) ale większość książek Kinga jest imo przynajmniej niezła, także ciężko jakoś bardzo źle trafić ;) i nie przejmuj się ekranizacjami - większość z nich jest chujowa na maksa, wliczając Lśnienie Kubricka nad którym się wszyscy spuszczają, a które kompletnie nie uchwyciło klimatu książki.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: KSIĄŻKI

Postprzez sandera » 21 sie 2013, 21:27

Dobra! Przeczytałam "Misery", z początku byłam zniechęcona ale później nie mogłam się oderwać, z ciekawości obejrzałam też ekranizację po przeczytaniu książki i to był ogromny błąd. Kompletnie nie ten klimat, kompletnie bez wyrazu. W związku z nie kończącą się u mnie sesją muszę na jakiś czas odpuści, w przerwach czytam wspomniane "Śmierć frajerom" Puzo, jak skończę to sięgnę po te zbiory opowiadań King'a a następnie wezmę się za "To" gdy już nie będę miała na głowie egzaminów.
sandera
 
Posty: 1243
łdz

Re: KSIĄŻKI

Postprzez Johnny! » 23 sie 2013, 00:05

Jak już będziesz miała czas, weź się za "To" a potem resztę, nie pożałujesz ;) jakby co to zacząłem budować moją biblioteczkę powieści Kinga, także też będę mógł czymś poratować ;)
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: KSIĄŻKI

Postprzez bobby_bobby » 23 sie 2013, 09:42

Gra Geralda, Dolores Claiborne, Carrie, Cujo, Wielki Marsz, Christine. w sumie większość tego co napisał do 2000 roku jest warta uwagi, potem IMO już tylko coraz gorzej z jego twórczością. Jeszcze Łowca snów daje radę, do połowy to dla mnie chyba najlepsza jego książka, niestety po świetnie zbudowanym początku rozwinięcie i zakończenie to taka kupa, że się czytać odechciewało, zresztą to nie jedyna jego książka, której koniec wygląda jakby był napisany na siłę.
bobby_bobby
 
Posty: 403
Toruń

Re: KSIĄŻKI

Postprzez fat » 29 sie 2013, 09:38

http://www.nowamuzyka.pl/2013/08/13/tob ... noturysci/
Polecam fajna ksiazka brakuje tam paru wzmianek ale generalnie
Jest ok
04.04 Tiefklang @Saarbrucken (DE)
12.04 Beatjunkies @Szczecin (RREGULA)
27.06 TBA
Avatar użytkownika
fat
 
Posty: 3444
DARK:CITY/Bruxelles

Re: KSIĄŻKI

Postprzez Rayashi » 28 wrz 2013, 11:00

Karen Traviss "Komandosi Imperium. Legion 501"

Nareszcie udało mi się skończyć sagę o komandosach. Książka średnia, długa i przegadana. Czytanie o tym jak bohaterowie mają ciągle te same rozterki, przeżywają ciągle te same wydarzenia z przeszłości i mają te same zmartwienia (z lekką modyfikacją - w końcu rządzi teraz Imperium!) nudzi niesamowicie. Z tej serii może pierwsze 2-3 książki nadawały się do czytania.

Teraz zrobię sobie przerwę od SW a później chyba zbiorę się za coś ze Starej Republiki. Jednak te czasy są dla mnie najbardziej interesujące.


J.K. Rowling "Trafny wybór"
Historia zaczyna się od śmierci mieszkańca jednego z angielskich miasteczek, który był jednocześnie lokalnym radnym. Obserwujemy jak wpłynęła ona na lokalną społeczność i pochodzących z niej bohaterów. Moim zdaniem, bardziej niż na opowiedzeniu jakiejś konkretnej historii autorce chodziło o pokazanie ludzi . Mamy tu całą galerię postaci - od lokalnych przedsiębiorców, przez zbuntowane nastolatki, kończąc na zaćpanym marginesie. Mimo ilości bohaterów książka nie jest przegadana, a główne wątki (mimo że mniej ważne) nie rozpływają się. Czytając miałem wrażenie, że Rowling pisząc Pottera miała drugi zeszyt, gdzie wpisywała wszystkie hardkorowe akcje, które przyszły jej do głowy, a nie mogła umieścić ich w książce dla dzieci. Później zrobiła z nich odrębną pozycję ;) Jak to napisał ktoś w jakiejś recenzji, styl autorki jest bardzo przejrzysty i pozbawiony ozdobników przez co czyta się to wszystko bardzo szybko. Podsumowując, książka bardzo spoko i warto się z nią zapoznać. Nawet, jeśli nie doznacie dzięki niej duchowego oczyszczenia to przynajmniej da Wam radość z czytania ;)
Avatar użytkownika
Rayashi
 
Posty: 1622
Łódź

Re: KSIĄŻKI

Postprzez <neuro> » 13 lis 2013, 19:54

Nowy Nesbo - Policja.Wymiata :dnb:
Obrazek
Avatar użytkownika
<neuro>
 
Posty: 3434
ldz

Re:

Postprzez Bluzz » 23 sty 2014, 18:58

konr@d napisał(a):Herman Hesse - Wilk stepowy


moja biblia i przewodnik po życiu...

ponoć powstała kontynuacja w niewielkim nakładzie i tylko po niemiecku, nie dotarłem do niej ale jak ktoś coś, to dać cynk.

are you paranoid? YES I'm paranoid!
Avatar użytkownika
Bluzz
 
Posty: 247
So Fucking What?!

Poprzednia strona

Powrót do Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości