.....< ambient >......

Dyskusja wszelaka aczkolwiek sensowna

Re: .....< ambient >......

Postprzez SeBo » 16 paź 2012, 12:54

a to słyszeliście?



Avatar użytkownika
SeBo
 
Posty: 2735

Re: .....< ambient >......

Postprzez westban » 16 paź 2012, 17:14

Rokkyu napisał(a):Zajebisty darmowy album space-ambientowy:

Obrazek

http://archive.org/details/earman136


naprawdę dobry album :10:
Avatar użytkownika
westban
 
Posty: 130
PPL

Re: .....< ambient >......

Postprzez Iks » 19 paź 2012, 22:25

Saimon napisał(a)::scri:

+ Decayed Society i praktycznie wszystko od Brock'a Van Wey'a !


..Chociaż przyznam szczerze, że przez ostatnie dwa lata nie odsłuchiwałem zbyt wielu albumów ambientowych ponieważ twórczość Amerykanina pochłonęła mnie bez reszty. Niedawno odstawiłem zasłuchiwanie się jego najnowszymi dziełami czyli 121 Years i Serenity aby powrócić do absolutnie fenomenalnego :

bvdub - The Art Of Dying Alone

:snow: :snow: :snow:


Ten album oraz "Tribes at the Temple of Silence" z HomeNormal to absolutne mistrzostwo w wykonaniu Brocka. Niestety ostatnie produkcje nie za bardzo trafiają w mój gust ("121 years" czy "Serenity", na którym jak dla mnie jest tylko jeden numer który lubię, ale za to niesamowity - "Love"), ale na szczęście w przypadku Bvduba jest do czego wracać (oprócz wcześniej wymienionych chociażby do "White Clouds Drift On and On").
Btw na stronie Darla Records http://darla.com/index.php są już odsłuchy kolejnego releasu Bvdub, "A Careful Ecstasy", jest całkiem znowu nieźle.

A jeśli chodzi o inne ambienty, to zdecydowanie polecam Parksa. W produkcjach Rosjanina zasłuchuję się od prawie roku, 2 albumy na Infraction zdecydowanie warte uwagi:
http://infraction.bandcamp.com/album/hidden
http://infraction.bandcamp.com/album/umber

Oprócz tego nieco moim zdaniem niedoceniony album z Glacial Movements, Aqua Dorsa - Cloudlands
http://www.discogs.com/Aqua-Dorsa-Cloudlands/release/1832427
Iks
 
Posty: 247
Łódź

Re: .....< ambient >......

Postprzez hirszu » 20 paź 2012, 00:49

Global Communication - Epsilon Phase
http://www.youtube.com/watch?v=M5tm3Oe4pYg
już od jakiegoś czasu jeden z moich ulubionych utworów...
Avatar użytkownika
hirszu
 
Posty: 660
Warszawa

Re: .....< ambient >......

Postprzez Saimon » 21 paź 2012, 13:07

Iks napisał(a):
Saimon napisał(a)::scri:

+ Decayed Society i praktycznie wszystko od Brock'a Van Wey'a !


..Chociaż przyznam szczerze, że przez ostatnie dwa lata nie odsłuchiwałem zbyt wielu albumów ambientowych ponieważ twórczość Amerykanina pochłonęła mnie bez reszty. Niedawno odstawiłem zasłuchiwanie się jego najnowszymi dziełami czyli 121 Years i Serenity aby powrócić do absolutnie fenomenalnego :

bvdub - The Art Of Dying Alone

:snow: :snow: :snow:


Ten album oraz "Tribes at the Temple of Silence" z HomeNormal to absolutne mistrzostwo w wykonaniu Brocka. Niestety ostatnie produkcje nie za bardzo trafiają w mój gust ("121 years" czy "Serenity", na którym jak dla mnie jest tylko jeden numer który lubię, ale za to niesamowity - "Love"), ale na szczęście w przypadku Bvduba jest do czego wracać (oprócz wcześniej wymienionych chociażby do "White Clouds Drift On and On").
Btw na stronie Darla Records http://darla.com/index.php są już odsłuchy kolejnego releasu Bvdub, "A Careful Ecstasy", jest całkiem znowu nieźle.


O widzisz - a ja uwielbiam Serenity i to w całości bo to chyba najbardziej "optymistyczna" płyta Van Weya - "Unity", "Beauty", "Serenity" i "Love" należą do moich ulubionych. Zresztą Serenity to ulubiony bvdubowy album mojej żony i ona również tak jak Ty najmocniej lubuje na nim utwór "Love" ; ) A jeśli chodzi o 121 Years to na początku też podchodziłem do niego sceptycznie choć z dużym kredytem zaufania dla jego projektu East of Oceans (mając w pamięci dwa wspaniałe utwory, które ujrzały światło dzienne jako Symbol #6). No i gdy odebrałem przesyłkę i chwyciłem płytę w dłonie od razu wiedziałem, że będzie to wyjątkowy album.I rzeczywiście - z każdym kolejnym odsłuchem płyta podoba(ła) mi się coraz bardziej. Naprawdę nie rusza Cię "1995 to Forever", "3 Years Gone", "1983" czy mój ulubieniec z płyty - "9 Winters To Tell You" ?!

Odsłuchy do A Careful Ecstasy słyszałem ale póki co nie mam zdania. Odsłuchy zdecydowanie za krótkie przy jego długaśnych produkcjach. Teraz zajrzałem na Darlę i widzę, że pojawiło się również zdjęcie okładki i notka dotycząca jego kolejnej nowej płyty All is Forgiven, która będzie trwać 75 minut i zawierać tylko 3 utwory. Wyjdzie pod szyldem n5MD i dostępna będzie wcześniej niż A Careful Ecstasy - bo od 20 listopada tego roku. Żeby tego było mało na jego stronie jest jeszcze notka o At Night This City Becomes The Sea, czyli zapewne kolejny album, który wyjdzie tak samo jak "Then" na wytwórni AY. Znowu jest na co czekać ; )

Ostatnio zamówiłem jeszcze Songs For A Friend I Left Behind, The First Day i I Remember (Translations Of Mørketid) . A jeśli chodzi o niezadowolenie to najmniej podoba mi się jego płyta, którą wydał pod szyldem Earth House Hold ale pewnie i tak zakupię : P

Iks napisał(a):A jeśli chodzi o inne ambienty, to zdecydowanie polecam Parksa. W produkcjach Rosjanina zasłuchuję się od prawie roku, 2 albumy na Infraction zdecydowanie warte uwagi:
http://infraction.bandcamp.com/album/hidden
http://infraction.bandcamp.com/album/umber.

Oprócz tego nieco moim zdaniem niedoceniony album z Glacial Movements, Aqua Dorsa - Cloudlands
http://www.discogs.com/Aqua-Dorsa-Cloudlands/release/1832427


Nie znam - sprawdzę. Glacial Movements to imo wytwórnia na którą warto mieć oko.


btw - dziś o godzinie 21:00 moja audycja kosmo:nomic #6 w radiu Break.FM. Piszę o tym tutaj bo będzie sporo produkcji około-ambientowych.

Obrazek

Zapraszam serdecznie !
Saimon
moderator
 
Posty: 2686

Re: .....< ambient >......

Postprzez Iks » 22 paź 2012, 00:58

Co do Serenity, to najwyraźniej zupełnie mi nie podchodzą jego produkcje z wyrazistym beatem 4/4, stąd też moja ocena Serenity (którą na marginesie kupiłem tylko po to żeby mieć Don't Say You Know, sprzedawaną tylko w dwupaku :) Choć z drugiej strony w kilku numerach na albumach One Last Look at the Sea czy Silent Reign też można znaleźć 4 beat, a albumy te też znajdują się w gronie moich ulubionych. Może po prostu bardziej mi odpowiada melancholijne oblicze Brocka. Na marginesie polecam też We Were The Sun, np. na Boomkacie można dostać w digitalu.
121 Years właśnie odpaliłem odsłuchy i usiłuję się do nich przekonać, póki co z w miarę dobrym skutkiem, może po prostu zbyt szybko go odsunąłem po pierwszym posłuchaniu clipów. Zobaczymy czym to się skończy :)
Iks
 
Posty: 247
Łódź

Re: .....< ambient >......

Postprzez skyvaard » 27 paź 2012, 23:26

Rokkyu napisał(a):Szukałem pewnego utworu na YT i natrafiłem na amatorski klip, bardzo ładna rzecz...



tej wersji youtubowej nie znałem (w pracy często słucham tego nagrania i innych rzeczy Julesa - pomagają się skupić :wink: )
bardzo dobry klip.

btw. jak już jesteśmy przy krill.minima - ten numer wprawdzie bardziej leży bardziej w dub-ambiencie, ale myślę, że warto obadać:
Avatar użytkownika
skyvaard
 
Posty: 201
standpoint/radio HYPE

Re: .....< ambient >......

Postprzez <neuro> » 30 paź 2012, 18:52

Deep Forest - Essence Of Deep Forest [2003] :dnb:
Obrazek
Avatar użytkownika
<neuro>
 
Posty: 3434
ldz


Re: .....< ambient >......

Postprzez Iks » 30 paź 2012, 19:45

http://charcoal.serein.co.uk/
Ostratnio trafiłem na odsłuchy tego albumu, świetna rzecz.
:snow:
Nie ma wyjścia, w listopadzie najprawdopodobniej powiększy moją kolekcję.
Ostatnio edytowano 31 paź 2012, 16:27 przez Iks, łącznie edytowano 1 raz
Iks
 
Posty: 247
Łódź

Re: .....< ambient >......

Postprzez Saimon » 30 paź 2012, 22:50

Iks napisał(a):http://charcoal.serein.co.uk/
Ostratnio trafiłem na ten odsłuchy tego albumu, świetna rzecz.
:snow:
Nie ma wyjścia, w listopadzie najprawdopodobniej powiększy moją kolekcję.


W takim razie ja też nie mam wyjścia. Póki co doszedłem do In The Androgynous Dark i myślę sobie, że nawet dla tego jednego traka warto kupić ten krążek ! Serein to mistrz !

:heart:
Saimon
moderator
 
Posty: 2686

Re: .....< ambient >......

Postprzez dr jekyll and mr hyde » 01 lis 2012, 12:00



Piękna kompozycja dźwięku z obrazem.

:heart: :heart: :heart:
Avatar użytkownika
dr jekyll and mr hyde
 
Posty: 1246
KCN

Re: .....< ambient >......

Postprzez Mike-L » 01 lis 2012, 13:54

wlasciwie kazdy timelapse pasuje do takich kawalkow
Avatar użytkownika
Mike-L
 
Posty: 2725
Łódź

Re: .....< ambient >......

Postprzez dr jekyll and mr hyde » 01 lis 2012, 14:05

Mike-L napisał(a):wlasciwie kazdy timelapse pasuje do takich kawalkow


Masz rację. Nie mniej jednak robi wrażenie :)
Avatar użytkownika
dr jekyll and mr hyde
 
Posty: 1246
KCN

Re: .....< ambient >......

Postprzez moskwa » 08 lis 2012, 16:04

dużo czasu spędziłem ostatnio przy twórczości Rafaela Antona Irrisari (aka The Sight Below). zaczęło się od Deep Space Mix gościnnie nagranego przez wspomnianego tu bvdub'a, który zaczął go trackiem Lumberton pochodzącym z Daydreaming LP Irrisariego (wyszedł dla Miasmah w 2007). nawiasem mówiąc ten cudowny album swego czasu był do pobrania za free.

uwadze polecam całość jego dokonań (tu jego oficjalna strona) nie tylko tych stricte ale też tych okołomuzycznych (Irrisari jest kuratorem kilku gruubych festiwali, paru podcastów i albumów). mam też dobrą wiadomość dla mieszkańców Wrocławia - Rafael Anton Irrisari będzie gościem Festiwalu Ambientalnego (razem z nie mniej przejebanymi Szwedami z Carbon Based Lifeforms).
Avatar użytkownika
moskwa
 
Posty: 2854

Re:

Postprzez pablo » 12 lis 2012, 17:18

Rokkyu napisał(a):


:scri:


swietne!!

nadrabiam zaleglosci z topicu i nastroj nocno-ambientowy takze dorzuce swoje 3 grosze

Helios - The Jaguar Sun


Helios - Isoline :heart:


Helios - Halving the compass (z pamietnego ASC Deep Space no 5, na zamkniecie kompilacji)
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pablo
 
Posty: 2391
sydney

Re: .....< ambient >......

Postprzez Saimon » 13 lis 2012, 23:29

Obrazek

saimonse - time of brock van wey | dl

too little too late
without a chance to say
only the willow remains
to live
a sisyphean silence
descent to the end
my skies cry your name
nothing you can say
nothing like you
serenity
9 winters to tell you
my sun shines through your rain
love
make it to tomorrow
1995 to forever



For my love and all of us.
Saimon
moderator
 
Posty: 2686

Re: .....< ambient >......

Postprzez dr jekyll and mr hyde » 14 lis 2012, 00:35

Saimon napisał(a):saimonse - time of brock van wey | dl

too little too late
without a chance to say
only the willow remains
to live
a sisyphean silence
descent to the end
my skies cry your name
nothing you can say
nothing like you
serenity
9 winters to tell you
my sun shines through your rain
love
make it to tomorrow
1995 to forever



For my love and all of us.


:clap: naprawdę przepięknie... wciągasz klimatem i zazem płyniesz dźwięiem przełożonym na emocje.
Avatar użytkownika
dr jekyll and mr hyde
 
Posty: 1246
KCN

Re: .....< ambient >......

Postprzez SeBo » 14 lis 2012, 16:06

Saimon napisał(a):For my love and all of us.


weź odstaw tego brocka :lol:
Avatar użytkownika
SeBo
 
Posty: 2735

Re: .....< ambient >......

Postprzez SeBo » 15 lis 2012, 12:14

ktoś jeszcze ma jakieś pretensje? :lol:
Avatar użytkownika
SeBo
 
Posty: 2735


Re: .....< ambient >......

Postprzez moskwa » 08 mar 2013, 22:22

^^ chętnie, będzie jutro do biegania. ambient jest imo zresztą do tego celu najlepszy. ostatnio sporo czasu miałem na słuchawkach album Pleq & Hakobune - Adrift, wydany dla Nomadic Kids Republic w połowie zeszłego roku. Poniżej preview.

http://soundcloud.com/nomadickidsrepublic/nkr019-pleq-hakobune-adrift

Bardzo dobre wydawnictwo i z czystym sumieniem polecam :deathsl:
Avatar użytkownika
moskwa
 
Posty: 2854

Re: .....< ambient >......

Postprzez moskwa » 09 mar 2013, 08:51

@ skyvaard - zajebisty miks. wielka pjona za Murcof - Mapa imo najlepszy track z całego (obłędnego !!!) Martes. nagrywaj człowieku częściej.
Avatar użytkownika
moskwa
 
Posty: 2854

Re: .....< ambient >......

Postprzez moskwa » 19 mar 2013, 11:44

Obrazek

Znacie wydawnictwo / magazyn Futuresequence ? Całkiem niedawno wydali składankę Sequence5. Jej zawartość to 42 tracki (!) które wyprodukowali znani z np. Serein Olan Mill czy Brambles. Ale jest też Storm Noir czy Talvihorros oraz mnóstwo nazwisk, które słyszę pierwszy raz. Katuję ten album od wczoraj i nadziwić się nie mogę, że tyle mocy zostało oddanej za free.

Ściągajcie i odsłuchujcie.

The Oo - ray - Barriers :deathsl: :heart:
Avatar użytkownika
moskwa
 
Posty: 2854

Re: .....< ambient >......

Postprzez Rayashi » 21 mar 2013, 16:10

Dzięki za info. Czwarta część składanki przypadła mi do gustu. Z chęcią obczaję najnowszą.
Avatar użytkownika
Rayashi
 
Posty: 1622
Łódź

Re: .....< ambient >......

Postprzez skyvaard » 21 mar 2013, 19:02

@ moskwa, rokkyu - dzięki panowie.

btw. mi też z płyty "Martes" najlepiej leży "Mapa" (i pomyśleć, że ten człowiek od 2009 już nic nie wydał - przynajmniej discogs nie wskazuje na to). Przy okazji - na discogsowym zdjęciu Murcof wygląda jak terrorysta ]:->

@ moskwa: "futuresequence" - wziąłem się za odsłuch. bardzo dobra płyta.
Avatar użytkownika
skyvaard
 
Posty: 201
standpoint/radio HYPE

Re: .....< ambient >......

Postprzez przyjacielkuternogi » 30 maja 2013, 01:43

Ja mam takie pytanie do was. Czy istnieje taki odłam ambientu jak Depressive Ambient ?
przyjacielkuternogi
 
Posty: 503

Re: .....< ambient >......

Postprzez SeBo » 04 lip 2013, 18:43

Obrazek

tl:
01. Marcel Duchamp + Leandro Fresco — Conversacion
02. Autechre — Kalpol Introl
03. Arovane — Good Bye Forever
04. Popnoname — Deutz Air
05. Pass Into Silence — Sakura
06. Leandro Fresco — Nido De Halcones
07. ISAN — Seven Mile Marker
08. Boards Of Canada — Olson
09. ISAN — Immoral Architecture
10. Leandro Fresco — Lo No Perceptible
11. Daniel Melero — Sin Respuesta (Leandro Fresco Remix)
12. Leandro Fresco — Mientras Tanto En Wimbledon
13. Donnacha Costello — Dry Retch
14. Leandro Fresco — Cuando El Sol Grita La Manana
15. Jurgen Paape — 864m
16. Daniel Melero — Presagio
17. Curd Duka — Traces
18. Michael Mayer — Sully
19. Gustavo Cerati — Alma

DL

polecam
Avatar użytkownika
SeBo
 
Posty: 2735

Re: .....< ambient >......

Postprzez <neuro> » 10 lip 2013, 12:12



Coś pieknego dla fanów dark ambientu :kra: :kra:
Obrazek
Avatar użytkownika
<neuro>
 
Posty: 3434
ldz

Re: .....< ambient >......

Postprzez Saimon » 29 sie 2013, 10:04

Obrazek

Saimonse - Road To Home

soundcloud | mixcloud

Saimon Saimonse is back once again for another mix on Headphone Commute Podcast. This time, he carefully picks his selections which span an hour long journey in just a few tracks. These slowly open up to reveal an inner beauty of each piece and unravel a sentimental journey – a journey on the road to home. Please enjoy responsibly and support the featured artists !


36 – Geiga | 3six Rec
Axs – Frozen Signpost | Silent Season
Marsen Jules – Lazy Sunday Funerals 01 | Autoplate
Lusine Icl – Without Standing | Hymen Rec
Ian Hawgood – Koma | Slow Flow Rec
Silence – Omid / Hope | Fax +49-69/450464
36 – Siren | 3six Rec
bvdub – When We Saved The World | AY


Headphone Commute review : Saimonse - Road To Home

photo : Philip McKay
words : Headphone Commute
Saimon
moderator
 
Posty: 2686

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron