Urban Exploration

Dyskusja wszelaka aczkolwiek sensowna

Postprzez PK » 15 gru 2008, 01:00

ale wtedy on nie bêdzie tym jedynym niepowtarzalnym.
je¶li go nie lubisz to zrób to.
PK
 

Postprzez rainscream » 15 gru 2008, 03:51

a nei sciagnal przypadkiem stad: http://www.opuszczone.com/ ?
przeciez to znane bardzo.
rainscream
 
Posty: 88
Skąd: Skąd: Skąd:

Postprzez chris » 15 gru 2008, 11:33

nie sciagnal... :) wszystkie zdjecia na tej stronie sa mojego autorstwa a jesli jakas galeria jest umieszczona goscinnie to jest to wyraznie zaznaczone.

Pozdrawiam
Chris.
chris
 
Posty: 5
Poznań

Postprzez Dex Den » 15 gru 2008, 13:01

Odwiedzałem już kiedyś te stronki. Super te zdjęcia robicie.

Zirds obczajałeś takie linki może kiedyś ? ( To się naszej okolicy tyczy )

Część 1
http://www.youtube.com/watch?v=kCmpBWFN2d0

Część 2
http://www.youtube.com/watch?v=gi90HSSNkuA
Dex Den
 
Posty: 235
Bielsko - Biała

Postprzez chris » 15 gru 2008, 16:11

Zirds napisał(a):oczywiscie ze znam staloownik...a wieża FIATa jeszcze stoi bo mnie dawnow BB nie bylo?

o albo hotel w Kozubniku.. niezły czad..

czesc chris...sorry ze nie zapytalem Ciebie o zamieszczenie twoich fotek tutaj.. ale juz za pozno :) pzdr


luzik :) kazda reklama mile widziana ;)
rozumiem ze w ramach rewanzu jak kiedys bede w okolicach BB stawiasz piwo :D

ps.
slyszalem ze kozubnik teraz druga mlodosc przechodzi, podobno tam normalnie cale rodziny na wycieczki przyjezdzaja... :/ srednio mnie kreca takie opuszczone gdzie trzeba w kolejce do wejscia czekac..
chris
 
Posty: 5
Poznań

Postprzez bzzzy » 15 gru 2008, 18:37

jeśli chodzi o opuszczone miejscówki, to imo Nina z Krk ma zajebiste projekty z kotołazami:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

moar on: http://www.fotolog.com/toksoplazmoza

:dnb:
bzzzy
 
Posty: 4357
lepiej być głodnym niż trzeźwym.

Postprzez blue print » 15 gru 2008, 18:54

ani to opuszczone, ani zajebiste
blue print
 
Posty: 9001

Postprzez bzzzy » 15 gru 2008, 21:26

Zapomniałam, że tylko Dr habilitowany Tomasz "Blue" Printkewicz, Artysta, Malarz scienny, Budowlaniec.
Obrazek


zna się na tym, co zajebiste i co opuszczone.

Przepraszam.
bzzzy
 
Posty: 4357
lepiej być głodnym niż trzeźwym.

Postprzez blue print » 16 gru 2008, 00:00

:lol: :dnb:
fosheq
blue print
 
Posty: 9001

Postprzez rainscream » 16 gru 2008, 14:04

chris napisał(a):nie sciagnal... :) wszystkie zdjecia na tej stronie sa mojego autorstwa a jesli jakas galeria jest umieszczona goscinnie to jest to wyraznie zaznaczone.

Pozdrawiam
Chris.


chodzilo o sciagniecie pomyslu.
rainscream
 
Posty: 88
Skąd: Skąd: Skąd:

Postprzez chris » 16 gru 2008, 15:01

rainscream napisał(a):
chris napisał(a):nie sciagnal... :) wszystkie zdjecia na tej stronie sa mojego autorstwa a jesli jakas galeria jest umieszczona goscinnie to jest to wyraznie zaznaczone.

Pozdrawiam
Chris.


chodzilo o sciagniecie pomyslu.


a to sorry :P

pierwsze foty opuszczonych zrobilem przy okazji pleneru CB w poemat'cie oraz na budomelu i wtedy nie wiedzialem jeszcze o istnieniu opuszczone.com i ludzi ktorzy sie tym zajmuja, dopiero jakis pozniej mialem zaszczyt poznac ta ekipe oraz ich strone :)

tak wiec nie mam powodow do wyrzutow sumienia :)

poza tym chyba tak naprawde nie o pomysl tu chodzi... tylko o to co na czlowieka dziala i co go porusza... mozna chodzic po opuszczonych i robic foty ale jesli nie czuje sie klimatu tych miejsc, jesli nie probuje sie wniknac w ich historie... to tak naprawde traci sie to co najcenniejsze w tych miejscach...
te miejsca kiedys tetnily zyciem, byly miejscem pracy dla dziesiatek, setek, niekiedy tysiecy ludzi, ktorzy codziennie spedzali tam po wiele godzin, byly ich drugim domem... tam spedzali cale dnie, poznawali sie, jedli wspolne sniadania, dzielili sie z przyjaciolmi najwazniejszymy wydarzeniami w swoim zyciu.... w tej chwili pustka, cisza i hulajacy wiatr i ptaki..... to naprawde potrafi zbudowac niesamowity i niepowtarzalny klimat... i chyba wlasnie to zestawienie tego co bylo... z tym co jest.... tworzy ta tajemnicza aure ktorej przynajmniej ja szukam w takich miejscach....

ale sie rozpisalem :D


Pozdro.
C.
chris
 
Posty: 5
Poznań

Postprzez rainscream » 16 gru 2008, 16:21

chris napisał(a):poza tym chyba tak naprawde nie o pomysl tu chodzi... tylko o to co na czlowieka dziala i co go porusza... mozna chodzic po opuszczonych i robic foty ale jesli nie czuje sie klimatu tych miejsc, jesli nie probuje sie wniknac w ich historie... to tak naprawde traci sie to co najcenniejsze w tych miejscach...
te miejsca kiedys tetnily zyciem, byly miejscem pracy dla dziesiatek, setek, niekiedy tysiecy ludzi, ktorzy codziennie spedzali tam po wiele godzin, byly ich drugim domem... tam spedzali cale dnie, poznawali sie, jedli wspolne sniadania, dzielili sie z przyjaciolmi najwazniejszymy wydarzeniami w swoim zyciu.... w tej chwili pustka, cisza i hulajacy wiatr i ptaki..... to naprawde potrafi zbudowac niesamowity i niepowtarzalny klimat... i chyba wlasnie to zestawienie tego co bylo... z tym co jest.... tworzy ta tajemnicza aure ktorej przynajmniej ja szukam w takich miejscach....


napisales wszystko to co jest najbardziej oczywiste. ze maja klimat, oddzialowuja a przede wszystkim w obecnym stanie kontrastuja z poprzednim. ja bardzo nei lubie powielania. nawet jezeli traktuje sie to tak ze kazdy czlowiek i tak inaczej ta sama mysl potrafi przedstawic. ze kazdy ma swoj styl i niczego tak naprawde nei da sie powielic.
robienie zdjec opuszczonym budynkom to jest troche pojscie na latwizne, nei oszukujmy sie. tak jak o wiele latwiej uzyskac jest klimat i charakter robiac bw zdjecia. takie miejsca same siebie bronia jezeli chodzi o klimat. a jeszcze jak ktos w wybiera przemyslowke czy budynki pkp... ech. to nei znaczy ze krytykuje totalnie to co robisz. uwazam ze zdjecia sa swietne tyle ze mi sie to juz przejadlo.
co do kotow... to juz cos innego... ciekawy pomysl. nei jestem przekonana co do realizacji, ale graficznie wyglada calkiem niezle.
rainscream
 
Posty: 88
Skąd: Skąd: Skąd:

Postprzez chris » 16 gru 2008, 17:50

rainscream napisał(a):napisales wszystko to co jest najbardziej oczywiste........


ale mi sie oberwalo :)

wszystko co napisalas to oczywiscie racja... wybor tematyki jaka sie porusza w swojej fotografii oczywiscie moze znaczaco ulatwiac zrealizowanie tematu, niektore tematy bronia sie same i tego nie da sie zanegowac... ale prawda jest tez, ze nawet najciekawszy temat da sie takze sknocic... wiec nie jest chyba ze mna jeszcze tak zle :)

poza tym kazdy znajduje swoj wlasny sposob na rozpoczecie przygody z fotografia a ja znalazlem wlasnie taki, zaczalem od prostego rejestrowania tego co widze i z czasem staralem sie oddawac klimat tam panujacy... w wiekszosci te fotografie to suche rejestrowanie tego gdzie bylem i co widzialem ale z kazdym kolejnym zdjeciem probuje inaczej podejsc do tematu, inaczej spojrzec na to co widze i inaczej to przekazac odbiorcy... mysle ze po czesci mi sie to udaje i ze z czasem bedzie coraz lepiej... na tym chyba to wszystko polega zeby niezaleznie od tego co bierzemy na tapete starac sie robic to coraz lepiej i ciekawiej

poza tym to na opuszczonych swiat sie nie konczy... jeszcze wszystko przedemna :P
chris
 
Posty: 5
Poznań

Postprzez blue print » 16 gru 2008, 18:36

nie, nie rozumiesz. jej się nie podoba - możesz wyrzucic aparat i zająć się modelarstwem. :lolipop:
blue print
 
Posty: 9001

Postprzez rainscream » 16 gru 2008, 19:16

blue print napisał(a):nie, nie rozumiesz. jej się nie podoba - możesz wyrzucic aparat i zająć się modelarstwem. :lolipop:


heeeeeeeeeeeej!
nei podpuszczaj! ;(
rainscream
 
Posty: 88
Skąd: Skąd: Skąd:

Postprzez chris » 16 gru 2008, 22:43

rainscream napisał(a):heeeeeeeeeeeej!
nei podpuszczaj! ;(



wlasnie rozmyslam nad projektem "opuszczone modele szybowcowe w kontekscie wyludnionych hal fabrycznych" ;)
chris
 
Posty: 5
Poznań


Postprzez kaos kwik karate king » 25 lis 2009, 01:56

bzzzy napisał(a):Zapomniałam, że tylko Dr habilitowany Tomasz "Blue" Printkewicz, Artysta, Malarz scienny, Budowlaniec.
Obrazek


zna się na tym, co zajebiste i co opuszczone.

Przepraszam.


:********
Avatar użytkownika
kaos kwik karate king
 
Posty: 4598

Postprzez zabiligoiuciekl » 25 lis 2009, 10:53

w lodzi jest a glownie było kilka fajnych fabryczek, czasem bywalismy ze znajomymi malowac w niektorych, ale niestety nikt kto moze o takie miejsca zadbac sie tym nie zajmuje :x
zabiligoiuciekl
 
Posty: 1503
127.0.0.1

Postprzez catbread » 25 lis 2009, 11:06

no bo po co, skoro nie ma z tego zysku? ;)

na foto urban exploring polecam fabryke w czerwionce-leszczynach, ostry industrial, jest stara, rozpieprzona i wyglada na opuszczona, ale chyba dalej dziala :D [nie wiem tylko co sie tam produkuje, pewnie zefi bedzie wiedzial]

gdzieniegdzie mozna wyhaczyc socjalistyczne hasla narodowoduchowe :D
Avatar użytkownika
catbread
 
Posty: 3612
cześć!

Re: Urban Exploration

Postprzez n0timportant » 29 kwi 2016, 11:57

W Łodzi jest bardzo dużo opuszczonych fabryk, wystarczy sobie zajrzeć chociażby na stronę forgottenu.
Prowadzę stronę o opuszczonych miejscach w Polsce o nazwie Into the Shadows, zapraszam! Fshoq: blog podrózniczy, na którym opisuję swoje podóże, destynacje i cele. Podróże są moją pasją, uwielbiam przeżywać przygody. Znajdziesz tu zdjęcia ciekawych miejsc z całego świata, nie tylko z Europy.
n0timportant
 
Posty: 8


Powrót do Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości