Sens dzielenia bejsow

Dyskusja wszelaka aczkolwiek sensowna

Postprzez twenty_3 » 29 lip 2006, 02:59

właśnie wróciłem z metalheadz session w herbal - I NIE BYŁO TECHMOSPHERICU /był dramenbejs/!!!!!!!!!!!!!! moj dnbsowy świat sie załamał!!!!!!!!!!!!!









HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!
twenty_3
 
Posty: 127
shoreditch

Postprzez MacBeat » 29 lip 2006, 09:35

Richard Murder napisał(a): [...]
a obecne najeby pokroju Limewax SPL itp strasznie mnie nudza , a te z therapy seszyns to juz w ogóle ;D


długo by wymieniac rzeczy ktore obecnie sie zyebauy ... prawda o dzisiejszym dnb jest taka ... 80-90% tego co wychodzi to syf :evil: ale na szczescie reszta jest zajebista :D :dnb:
MacBeat
 
Posty: 939
wr71claw

Postprzez feroxx » 29 lip 2006, 11:14

itsari napisał(a):ja dnb dziele jedynie na inteligenty i nieinteligenty :lol:

po czym to rozpoznajesz robisz test na iq? he ]:->
feroxx
 
Posty: 554

Postprzez Emoczo » 29 lip 2006, 11:15

a mojego posta wykasowali hehhe
:D :D :D
Avatar użytkownika
Emoczo
 
Posty: 3447
Wielkopolska

Postprzez strog » 29 lip 2006, 12:09

MacBeat napisał(a):długo by wymieniac rzeczy ktore obecnie sie zyebauy ... prawda o dzisiejszym dnb jest taka ... 80-90% tego co wychodzi to syf :evil: ale na szczescie reszta jest zajebista :D :dnb:


mi sie srednio podobaja 2 utwory co 2 miesiace i to z amenowych najeb.
reszta gatunku nawet sie juz nie interesuje :lol:
strog
 
Posty: 1011
GUARA GUARA!

Postprzez MacBeat » 29 lip 2006, 12:11

strok>> eno "już" ? czyli kiedys śledziłeś liquidowe releasy ? ;)
MacBeat
 
Posty: 939
wr71claw

Postprzez Rage » 29 lip 2006, 18:22

strog kiedys robil klaunstepy i nełrofanki :lol:
Rage
 
Posty: 2317

Postprzez IZM » 29 lip 2006, 18:43

Prawda jest taka ze wiekszosc luda na sieci to jacys inwalidzi ktorym wszystko trzeba na lyzce pod nos podtykac.

Najlepiej byloby miec autotransfer 320tek prosto z dyskow producentow, empeki opisane jako: neurotechnoidmosphercistep albo liquidbreakageharderfasterclowncore + djowanie na traktorze z miksem po 1 kliknieciu...

:smashed:

Siedze w D'n'B od '94 i nadal podoba mi sie jakis 70-80% tej muzy, nadal wychodza numery ktore sa zajebistymi narzedziami do grania i zajebiscie sie ich slucha, w ogole to jest ich wiecej niz w tym magicznym roku 2000 przez pryzmat ktorego wiekszosc sluchajacych zdaje sie patrzec.

Wlasnie zamykanie sie w szufladzie tego czy tamtego podgatunku tworzy w glowie klimat zjebania sie czy smierci d'n'b.
IZM
 
Posty: 1336

Postprzez strog » 29 lip 2006, 19:03

Rage napisał(a):strog kiedys robil klaunstepy i nełrofanki :lol:


raczej tech step itepe.

macb : kiedys sledzilem tekstepy tez i rzeczy typu digital & spirit i takie tam,az wkoncu wysledzilem rozczarowanie.
:lol:
strog
 
Posty: 1011
GUARA GUARA!

Postprzez metrik » 29 lip 2006, 19:14

e tam bez przesady..
Ostatnio edytowano 29 lip 2006, 19:16 przez metrik, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
metrik
 
Posty: 5092

Postprzez metrik » 29 lip 2006, 19:15

IZM napisał(a):Prawda jest taka ze wiekszosc luda na sieci to jacys inwalidzi ktorym wszystko trzeba na lyzce pod nos podtykac.

Najlepiej byloby miec autotransfer 320tek prosto z dyskow producentow, empeki opisane jako: neurotechnoidmosphercistep albo liquidbreakageharderfasterclowncore + djowanie na traktorze z miksem po 1 kliknieciu...

:smashed:

Siedze w D'n'B od '94 i nadal podoba mi sie jakis 70-80% tej muzy, nadal wychodza numery ktore sa zajebistymi narzedziami do grania i zajebiscie sie ich slucha, w ogole to jest ich wiecej niz w tym magicznym roku 2000 przez pryzmat ktorego wiekszosc sluchajacych zdaje sie patrzec.

Wlasnie zamykanie sie w szufladzie tego czy tamtego podgatunku tworzy w glowie klimat zjebania sie czy smierci d'n'b.


nuff said 8)
Avatar użytkownika
metrik
 
Posty: 5092

Postprzez strog » 29 lip 2006, 19:20

wedlug mnie OGOLNIE dramenbejs stracil na dzikosci,agresywnosci [to najbardziej w nim kocham] i klimacie a przeszedl w bardziej ulozona PRZEBOWJOWA muzyke a co za tym idzie w bardziej komercyjne brzmienie.
to tylko moje zdanie.
strog
 
Posty: 1011
GUARA GUARA!

Postprzez itsari » 29 lip 2006, 19:30

no i chyba bardziej syntetyczne to brzmienie teraz jest (oczywiście wyjatki od reguły sie zdarzają)...

brakuje mi teraz tego co było w produkcjach 96'-98'... głębi jakiejś... emocji... :roll:
itsari
 
Posty: 1817
||| || | [_._] | || |||

Postprzez strog » 29 lip 2006, 19:32

dwojako nawet syntetyczny,brzmieniowo za czysty teraz ten dram dla mnie,za malo brudu. :dnb:
strog
 
Posty: 1011
GUARA GUARA!

Postprzez moskwa » 29 lip 2006, 19:37

a mnie drambass zmusił do poszukiwań. być może rzeczywiście stracił na swojej agresywności i dzikości (według słów stroga) ale jest w to miejsce coraz bardziej pomysłowy zawiera w sobie coraz więcej ten wszechświat się rozrasta i każdego kolejnego dnia ma coraz więcej do zaoferowania.
a to jest chyba w tej piłce najważniejsze


?




!
Avatar użytkownika
moskwa
 
Posty: 2854

Postprzez feroxx » 29 lip 2006, 19:39

itsari napisał(a):no i chyba bardziej syntetyczne to brzmienie teraz jest (oczywiście wyjatki od reguły sie zdarzają)...

brakuje mi teraz tego co było w produkcjach 96'-98'... głębi jakiejś... emocji... :roll:

syntetyczne he to posluchaj sobie japan dnb...

izm malo jest osob ktorzy pisza z glowa ale swoja wypowiedzia mnie ujales zgadzam sie z nia w 99%

for all a teraz komu nudzi sie dnb proponuje zwolnic walki i wyjdzie breakbeat lub viceversa...he
feroxx
 
Posty: 554

Postprzez BISZUKS » 29 lip 2006, 19:44

strog napisał(a):wedlug mnie OGOLNIE dramenbejs stracil na dzikosci,agresywnosci [to najbardziej w nim kocham] i klimacie a przeszedl w bardziej ulozona PRZEBOWJOWA muzyke a co za tym idzie w bardziej komercyjne brzmienie.
to tylko moje zdanie.
nie tylko twoje zdanie ale jest sporo produkcji ktore mnie tez porywaja ale raczej nie wyszukuje nowosci czestozwlaszcza teraz jak brak miejsca na dysku :( poprostu kawalek musi miec cos w sobie a nie niektorzy producenci robia wszystko na jedno kopyto albo wszedzie dodaja jakies dziwaczne melodyjki nie nawidze tych melodyjek :evil:
Avatar użytkownika
BISZUKS
 
Posty: 3586
PORK CHOP

Postprzez feroxx » 29 lip 2006, 19:46

BISZUKS napisał(a):
strog napisał(a):wedlug mnie OGOLNIE dramenbejs stracil na dzikosci,agresywnosci [to najbardziej w nim kocham] i klimacie a przeszedl w bardziej ulozona PRZEBOWJOWA muzyke a co za tym idzie w bardziej komercyjne brzmienie.
to tylko moje zdanie.
nie tylko twoje zdanie ale jest sporo produkcji ktore mnie tez porywaja ale raczej nie wyszukuje nowosci czestozwlaszcza teraz jak brak miejsca na dysku :( poprostu kawalek musi miec cos w sobie a nie niektorzy producenci robia wszystko na jedno kopyto albo wszedzie dodaja jakies dziwaczne melodyjki nie nawidze tych melodyjek :evil:

wystarczy napisac wtornosc i wszystko jasne...
feroxx
 
Posty: 554

Postprzez strog » 29 lip 2006, 19:48

nie wtornosc,brak pomyslow.
sami sa znudzeni = robia nudna muze,bez kopa ale trzymajaca sie szablonow i estetyki.
strog
 
Posty: 1011
GUARA GUARA!

Postprzez strog » 29 lip 2006, 19:50

moskwa napisał(a):a mnie drambass zmusił do poszukiwań. być może rzeczywiście stracił na swojej agresywności i dzikości (według słów stroga) ale jest w to miejsce coraz bardziej pomysłowy zawiera w sobie coraz więcej ten wszechświat się rozrasta i każdego kolejnego dnia ma coraz więcej do zaoferowania.
a to jest chyba w tej piłce najważniejsze
?
!


wiecej nie znaczy lepiej,pozatym wkurwia mnie ze pojawia sie jakas moda i wszyscy sie niej trzymaja (nie chodzi o odgapianie ale jakby nie wychylanie sie od regul)
strog
 
Posty: 1011
GUARA GUARA!

Postprzez moskwa » 29 lip 2006, 19:55

strog napisał(a):
(nie chodzi o odgapianie ale jakby nie wychylanie sie od regul)


reguł?
jakich reguł strog?
pytam bo nie mam pojęcia co masz na myśli...


!
Avatar użytkownika
moskwa
 
Posty: 2854

Postprzez strog » 29 lip 2006, 20:01

eee no zalorzmy pendulum zaczol uzywac charakterystycznego bitu
i co zaraz zaczeto pod to robic.
dillinja zaczol ukladac melodie jak na komore,i tez jakis hazard sie zjawil.
mniej wiecej o to,nie mam czasu wytlumaczyc.
regul rynku zio :lol: :lol:
nie jestes w mainstreamie to nie beda cie grali cnie.
strog
 
Posty: 1011
GUARA GUARA!

Postprzez moskwa » 29 lip 2006, 20:09

strog napisał(a):eee no zalorzmy pendulum zaczol uzywac charakterystycznego bitu
i co zaraz zaczeto pod to robic.
dillinja zaczol ukladac melodie jak na komore,i tez jakis hazard sie zjawil.



i dzięki temu że jak mówiłem mam cały drum'n'bass'owy wszechświat jest tam też miejsce dla rzeczy typu ill logic & raf którzy jak dla mnie są po prostu zajebiści i nie wiem czy tacy do końca mainstream'owi...
(faktem też jest że w setach to ich produkcji za często nie spotykam)

nie siedzę w tym jak IZM od dwunastu lat i zazdroszczę mu tego spectrum ale dla mnie jest różnorodnie i jest to naprawdę najlepszy pomysł świata: słuchać szeroko pojętego dnb. dobrego dnb...



!
Avatar użytkownika
moskwa
 
Posty: 2854

Postprzez strog » 29 lip 2006, 20:12

no spo,nie mowie ze mam racje,moze sie myle.
azckolwiek kiedys co relis to byla podjara.
strog
 
Posty: 1011
GUARA GUARA!

Postprzez feroxx » 29 lip 2006, 20:20

moskwa sprzedaje epke ill logic & raf
feroxx
 
Posty: 554

Postprzez k-phrase » 29 lip 2006, 20:40

Prawda jest taka ze wiekszosc luda na sieci to jacys inwalidzi ktorym wszystko trzeba na lyzce pod nos podtykac.


Nie to nie chodzi. To ze zaproponowałem w tamtym temacie zeby zebrac wszytsko w jednym miejscu to nie znaczy ze nie chce mi sie sie siedziec na róznych stronkach i czytać. To nie znaczy ze bede czekac az mi ktos to spisze (oczywiście po polsku bo po co głowe wysilać).
A z takiego projektu dowiedziałby sie czegoś KAŻDY, bo watpie zeby kazdy absolutnie wszytsko wiedział.

Poza tym w innych gatunakch czy w techno czy w house sa podziały i nikt sie nie bulwersuje. Tylko u nas jakies nie wiadomo co :D.

Pozdro
k-phrase
 
Posty: 36

Postprzez Richard Murder » 30 lip 2006, 01:11

oooo
jakem pijany mam chęć cośnapisać hahaha !
RRRRRRRRRRRR
Niewiem skąd
ale NAGLE pojawiła sie moda na neurofunk i na hm najebową zmułe w stylu thearpy seszyns
Im bardziej minimalne i proste dzwieki przepuszczone przez flanger , tym wiecej osób mói OOO zajebiste , NIektórzy mówią "o ale najeba" : o
i niewiem czemu nagle zrobiło sie ze , luddzie mówie ze tempo jest za szybkie :/ (tak mi kolega powiedział jak usłyszał tempo 180) i to nie byłjakiś zacnhei złamany beat jak u noisi , od prosty tustep. nie długo w ogóle pojawi sie jakiś odłam minimal dnb , w któym bedą dzwiaki prostrze od dzwieków z komórki , i ludzie będą mówić ze to jest tylko dla inteligentnych . A co do therapji ... KURWA to jest najeba 666 SZATAN i wogóle ???!?!?! dziś sobie posłuchałem eye-d - Unicorn MF (BSE remix) i TO jest najeba , ten bass ! ten kręcacy beat ! poprostu czuć zło i czarna strone ! a tam jest poprostu usawiony jeden nie równy loop , powtarzany 7 razy na usmym jakies przejscie i od nowa :/
O CO KURWA CHODZI
GDZIE JEST DNB ?!?!
dobrze ze przynajmniej sam mam moc tworzenia , i sam moge robić drące sie bassy i połamane perki , dzikei melodie , róznorodność dzwieku i klimat .
czesć
Richard Murder
 
Posty: 2755
outopia

Postprzez disperse » 30 lip 2006, 01:16

IZM napisał(a):
Siedze w D'n'B od '94 i nadal podoba mi sie jakis 70-80% tej muzy, nadal wychodza numery ktore sa zajebistymi narzedziami do grania i zajebiscie sie ich slucha, w ogole to jest ich wiecej niz w tym magicznym roku 2000 przez pryzmat ktorego wiekszosc sluchajacych zdaje sie patrzec.

Wlasnie zamykanie sie w szufladzie tego czy tamtego podgatunku tworzy w glowie klimat zjebania sie czy smierci d'n'b.


Mam troche inne podejscie. Nie widze sensu w kupowaniu 60 kopii praktycznie takiego samego utworu. Juz powiem Ci szczezre, te wszystkie pyro-phace-phony pzrestalem pzregladac na poczatku roku. Zero nowosci, muzyka bez polotu zupelnie...
Do teog zjebane konwencje ktore zanudzaja do przesady (noisja, teebee )...

Zawsze cenilem sobie w tej muzyce roznorodnosc brzmieniowa. Zaczynasz set jakims liquidowym kawalkeim, pozniej wrzucasz cos ciezszego, a na koniec np. tech icze czy inne limewaxy... Rozumiesz o co mi chodzi ?
A w yej chwili ide na impreze a tam taki set... phace-phono-sunchase to wszystko jak jeden chuj...

Nie wiem...nie podoba mi sie to zupelnie...
disperse
 
Posty: 468

Postprzez Richard Murder » 30 lip 2006, 01:24

oho .. i nagle sie okazuje ze ludzi którzy nie lubią mono-minmaldnb jest wiecej :o
GDZIE WY BYLISCIE ?!
czemu nie wyrazaliscie głosu kiedy ja sie z wszystkimi kłucilem :P
Richard Murder
 
Posty: 2755
outopia

Postprzez pablo » 30 lip 2006, 09:29

disperse napisał(a):
IZM napisał(a):
Siedze w D'n'B od '94 i nadal podoba mi sie jakis 70-80% tej muzy, nadal wychodza numery ktore sa zajebistymi narzedziami do grania i zajebiscie sie ich slucha, w ogole to jest ich wiecej niz w tym magicznym roku 2000 przez pryzmat ktorego wiekszosc sluchajacych zdaje sie patrzec.

Wlasnie zamykanie sie w szufladzie tego czy tamtego podgatunku tworzy w glowie klimat zjebania sie czy smierci d'n'b.


Mam troche inne podejscie. Nie widze sensu w kupowaniu 60 kopii praktycznie takiego samego utworu. Juz powiem Ci szczezre, te wszystkie pyro-phace-phony pzrestalem pzregladac na poczatku roku. Zero nowosci, muzyka bez polotu zupelnie...
Do teog zjebane konwencje ktore zanudzaja do przesady (noisja, teebee )...

Zawsze cenilem sobie w tej muzyce roznorodnosc brzmieniowa. Zaczynasz set jakims liquidowym kawalkeim, pozniej wrzucasz cos ciezszego, a na koniec np. tech icze czy inne limewaxy... Rozumiesz o co mi chodzi ?
A w yej chwili ide na impreze a tam taki set... phace-phono-sunchase to wszystko jak jeden chuj...

Nie wiem...nie podoba mi sie to zupelnie...



heh trudno sie nie zgodzić, teebee w tym filmiku co go nakrecili z calyxem mowi na koniec, że wszystko powoli zamyka sie pewne ramy poza ktore juz nie da sie przebić. dlatego wiekszosc tych trackow bardzo przypomina siebie.
imho poczatek rozwoju kazdego gatunku muzyki elektronicznej jest zawsze najciekawszy bo pole dzialania jest duże i calkowicie odkrywcze, malo odtworcze..

wiadomo rowniez, ze jednak sa artysci, ktorzy swoimi trackami zawsze potrafili zaskoczyc i wniesc cos nowego i przebijali sie przez te ramy (Klute np.)
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pablo
 
Posty: 2391
sydney

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 115 gości

cron