___ KOSMOS ___

Dyskusja wszelaka aczkolwiek sensowna

Postprzez dzi » 09 sty 2011, 20:22

Ripcord napisał(a):
kaos kwik karate king napisał(a):
Obrazek

mialem tylko czworke z gegry na maturze.
niech ktos mi wytlumaczy jak to mozliwe ze noc idzie za wschodu?





im bardziej na zachód tym wcześniejsza godzina. im bardziej na wschód tym później. czyli noc idzie ze wschodu na zachód ZA NOCĄ podąża słońce czyli też ze wschodu na zachód.

dlatego zawsze japońcy obchodzą najwcześniej nowy rok bo są najbardziej na wschód - mają najszybciej noc. powinieneś mieć lachę z gegry.
Nie rozumię.
dzi
 
Posty: 6168
Stargard Szczecinski  Charakter: neutralny neutralny      Profesja: Neurosceptyk

Postprzez Ripcord » 09 sty 2011, 20:27

nie udawaj
Ripcord
 
Posty: 3824

Postprzez dzi » 09 sty 2011, 20:55

Przepraszam mihihihihi.
dzi
 
Posty: 6168
Stargard Szczecinski  Charakter: neutralny neutralny      Profesja: Neurosceptyk

Postprzez manhattanman » 10 sty 2011, 00:59

manhattanman
banned
 
Posty: 1104
dramenbejc

Postprzez dzi » 10 sty 2011, 01:08

Tak w ogóle to było tu o tym że Voyager 1 zbiera się do wylecenia w przestrzeń międzygwiezdną?

Może nie jest to jakieś breaking news ale wcześniej nic nie słyszałem a ostatnio to mówili. Dość ciekawe.
dzi
 
Posty: 6168
Stargard Szczecinski  Charakter: neutralny neutralny      Profesja: Neurosceptyk

Postprzez lukaut » 04 mar 2011, 13:36

DZIŚ O 17:30 PROM DISCOVERY BĘDZIE WIDOCZNY W POLSCE

Obrazek
Avatar użytkownika
lukaut
 
Posty: 3379

Postprzez PK » 04 mar 2011, 13:57

a ja na szkoleniu... eh...
PK
 

Postprzez Ripcord » 04 mar 2011, 14:02

a ja sobie popatrze :lol:
Ripcord
 
Posty: 3824

Postprzez PK » 04 mar 2011, 14:17

a tak btw

ALE SZYBKO ZAPIERDALA JEBANY!!!!!
PK
 

Postprzez lukaut » 04 mar 2011, 14:32

z tego co wyczytałem to będzie hamował 2-3 dni czyli jutro tez będzie widoczny bo bedzie sie przyczepiał do tej stacji kosmicznej więc nie wszystko stracone!
Avatar użytkownika
lukaut
 
Posty: 3379

Postprzez :break: » 04 mar 2011, 15:14

PK napisał(a):a tak btw

ALE SZYBKO ZAPIERDALA JEBANY!!!!!


to samo pomyslalem! I szkoda ze nad Ślunskiem go nie bedzie widac :ant:
Avatar użytkownika
:break:
 
Posty: 2871
POLAND/SILESIA/SIEMIANOWICE

Postprzez Balecmistrz » 04 mar 2011, 19:09

U mnie bylo bardzo dobrze widać - zapierdalające światełko.
Balecmistrz
 
Posty: 188
KsCracovia

Postprzez igenn xew » 04 mar 2011, 19:44

wczoraj ich nagrywalem z internetu, trafilem akurat jak rozmawiali z obama
Avatar użytkownika
igenn xew
 
Posty: 1557

Postprzez lukaut » 04 mar 2011, 21:07

Info dla posiadaczy telefonów z platformą Android! :)
Dwie ciekawe aplikacje dostępne w markecie
Space Junk - program na mapę nieba (jak google sky map) nakłada satelity, z ładnie zaznaczoną trajektorią :) https://market.android.com/details?id=us.xyzw.spacejunk
Heavens Above - program ładnie pobierający dane z witryny o tej samej nazwie pokazujący za pomocą kompasu w którą stronę patrzyć by zobaczyć satelity i inne wynalazki
https://market.android.com/details?id=com.heavensabove
Avatar użytkownika
lukaut
 
Posty: 3379

Postprzez RVerbal » 26 mar 2011, 02:45

Zirds napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=9Q4vLdbWkB8&feature=related

płyyyyyyyyyyyyyynę......
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
RVerbal
 
Posty: 3261
banned

Postprzez lukaut » 04 kwi 2011, 01:31

KLIK

Zajebista infografika pokazująca dotychczasowe 50 lat podboju kosmosu przez człowieka :dnb:
Avatar użytkownika
lukaut
 
Posty: 3379

Postprzez lukaut » 04 kwi 2011, 16:40

Avatar użytkownika
lukaut
 
Posty: 3379


Postprzez manhattanman » 10 kwi 2011, 16:45

manhattanman
banned
 
Posty: 1104
dramenbejc

Postprzez lukaut » 10 kwi 2011, 17:12

Mike-L napisał(a):http://infra.org.pl/historia-/zagadki-dziejow/420-zagubieni-w-przestrzeni


ciekawe ile statków z ludźmi wysłali rosjanie w kosmos
Avatar użytkownika
lukaut
 
Posty: 3379

Postprzez Suptal » 10 kwi 2011, 21:29

Ogromna kosmiczna skała wielkości 400 metrów za kilka miesięcy przeleci tuż obok Ziemi. Naukowcy uspokajają jednak: nie grozi nam żadne niebezpieczeństwo. Warto jednak kupić teleskop i dobrze się jej przyjrzeć - informuje digitaljournal.com

Asteroida 2005 YU55 przeleci obok Ziemi w odległości ok. 200 tys. km, czyli 0,85 dystansu jaki dzieli nas od Księżyca. Będzie to pierwszy tak duży i tak blisko przelatujący obok Ziemi obiekt od 1976 roku. Kolejny nadleci w 2028 roku.

Naukowcy już zacierają ręce. To dla nich rzadka okazja, by z tak bliska przyjrzeć się skale, która ze względu na swoją wielkość stanowi potencjalne zagrożenie dla Ziemi (tzw. meteoryt tunguski miał średnicę ok. 50-80 metrów, a ten który spowodował zagładę dinozaurów około 10 km).

Asteroida będzie wyjątkowo jasna i dobrze widzialna z Ziemi - szczególnie wieczorem 8 listopada.
:gimp:
Avatar użytkownika
Suptal
 
Posty: 6661
Leszno

Postprzez Pawlak » 11 kwi 2011, 12:38

szkoda że nie mozna wpierdolić do statku kosmicznego tych wszystkich zjebów z wiejskiej i kazać im wylądować na tej asteroidzie żeby wypierdalali na niej w siną dal hehe wiem że niesmieszne ale tak sobie pomyslałem ze szkoda.
Avatar użytkownika
Pawlak
 
Posty: 7303
od siebie

Postprzez :break: » 11 kwi 2011, 13:07

hariz napisał(a):
Ogromna kosmiczna skała wielkości 400 metrów za kilka miesięcy przeleci tuż obok Ziemi. Naukowcy uspokajają jednak: nie grozi nam żadne niebezpieczeństwo. Warto jednak kupić teleskop i dobrze się jej przyjrzeć - informuje digitaljournal.com

Asteroida 2005 YU55 przeleci obok Ziemi w odległości ok. 200 tys. km, czyli 0,85 dystansu jaki dzieli nas od Księżyca. Będzie to pierwszy tak duży i tak blisko przelatujący obok Ziemi obiekt od 1976 roku. Kolejny nadleci w 2028 roku.

Naukowcy już zacierają ręce. To dla nich rzadka okazja, by z tak bliska przyjrzeć się skale, która ze względu na swoją wielkość stanowi potencjalne zagrożenie dla Ziemi (tzw. meteoryt tunguski miał średnicę ok. 50-80 metrów, a ten który spowodował zagładę dinozaurów około 10 km).

Asteroida będzie wyjątkowo jasna i dobrze widzialna z Ziemi - szczególnie wieczorem 8 listopada.


:dnb:
Avatar użytkownika
:break:
 
Posty: 2871
POLAND/SILESIA/SIEMIANOWICE

Postprzez Pawlak » 11 kwi 2011, 13:11

w ogóle te asteroidy to powinni jako srodki komunikacji miedzyplanetarnej wykorzystać. mam nadzieje ze tak bedzie kiedys.
Avatar użytkownika
Pawlak
 
Posty: 7303
od siebie

Postprzez lukaut » 11 kwi 2011, 13:22

albo to są sondy kosmitów i badają kosmos bo wysłali ich na zwiady :dnb:
Avatar użytkownika
lukaut
 
Posty: 3379

Postprzez :break: » 11 kwi 2011, 16:41

Moze byc ;) Chociaz tego sie nigdy nie dowiemy.
Avatar użytkownika
:break:
 
Posty: 2871
POLAND/SILESIA/SIEMIANOWICE

Postprzez Pawlak » 11 kwi 2011, 16:55

mozemy sie tego dowiedzieć tylko trzeba na nią wsiaść, ale by się zdziwili ci kosmici.
Avatar użytkownika
Pawlak
 
Posty: 7303
od siebie

Postprzez clownkilla » 11 kwi 2011, 17:08

chaser na stronie drugiej: napisał(a):2011 - W wyniku opadu radioaktywnego północna półkula Ziemi będzie niemal pozbawiona fauny i flory. Następnie wrogowie zaczną chemiczną wojnę przeciwko pozostającym przy życiu Europejczykom.


http://enenews.com/tepco-temperature-re ... uake-video

:rip:
Avatar użytkownika
clownkilla
 
Posty: 244

Postprzez lukaut » 11 kwi 2011, 19:02

kurde :?
Avatar użytkownika
lukaut
 
Posty: 3379

Postprzez BeatX » 11 kwi 2011, 22:54

nie wiem czy bylo, ale warto rzucic okiem:

Obrazek

jezeli chodzi o sztuke i kosmologie to jak dla mnie najwiekszy rozmach to wlasnie powiesc "dune"
co bo co, ale opisac dzieje ludzi majace miejsce w roku 10191 to trzeba byc odwaznym.
polecam na maxa (i ksiazke i film, bo gre wiekszosc ludzi z rocznika ~ '80 powinna znac) ;)
swoja droga rokkyu jak lubisz ambient, to to:
"The Dune Mix compiled and mixed by Mike G"
po prostu wypierdoli cie z trampek.
trust me.
soundtrack z "dune" zmiksowane miedzy innymi z utworami Pete Namlook.
wielka rzecz stary.
BeatX
 
Posty: 90
Szczecin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości