ZAiKS - Licencja DJ

Dyskusja wszelaka aczkolwiek sensowna

Postprzez Emoczo » 08 sty 2010, 00:19

Obrazek
Avatar użytkownika
Emoczo
 
Posty: 3447
Wielkopolska

Postprzez marvelon » 08 sty 2010, 09:22

przez Ciebie boję się żreć kwasy :?
Avatar użytkownika
marvelon
rip
 
Posty: 9934
Rozbłysk Neptuna

Postprzez Emoczo » 08 sty 2010, 09:40

marvelon napisał(a):przez Ciebie boję się żreć kwasy :?

:ant:
Avatar użytkownika
Emoczo
 
Posty: 3447
Wielkopolska

Postprzez grzybior » 08 sty 2010, 18:03

ant napisał(a):tu jej nie ma ;]

w kazdym razie kuuuuuuuurwa. czy ktorykolwiek z tych grzybów wygląda jakby miał pojęcie o miksowaniu ?


SYNEK! BO JAK CI PIERDOLNE TO CIE KREW ZALEJE!
grzybior
 
Posty: 2749
Fat kid on the bike / Łudi-Łuuu

Postprzez ant » 08 sty 2010, 18:09

marvelon napisał(a):przez Ciebie boję się żreć kwasy :?


nie martw się, kwasy to tylko połowa sukcesu, jak człowiek ogarniety to do takiego poziomu sprania mózgu szybko nie zleci :wink:
ant
moderator
 
Posty: 9306
inteligencja forum

Postprzez Sp3c1 » 14 paź 2010, 15:48

moze powinnismy zalozyc zwiazek konsumentow muzycznych i pobierac oplaty od tworcow za to ze ich promujemy?

w brytolandii cos takiego dzieje sie miedzy youtube i prs
http://prawo.vagla.pl/node/8394
Sp3c1
 
Posty: 207
szczecin

Postprzez Mike-L » 14 paź 2010, 18:26

ja mam pytanie. jak utwór dostaje bezpośrednio od autora, a w późniejszym czasie on zostaje wydany na jakiejś wytwórni i zagram go na imprezie to łamie prawo czy nie?
Avatar użytkownika
Mike-L
 
Posty: 2725
Łódź

Postprzez Marc1n » 14 paź 2010, 18:39

U ludzi to pewnie byłoby legalne, ale w Polsce nie wiadomo.
Marc1n
 
Posty: 156
Białystok

Postprzez vuad » 14 paź 2010, 19:51

http://www.rapgra.com/news/news-pl/poli ... -djow.html

wlasnie mi znajomy zapodal, ktos cos slyszal ?

Niezly burdel, dobrze to skomentowal: " a jak tiesto przyjedzie grac to go zgarna za brak licencji ? " :lol:
vuad
 
Posty: 873
dark:city

Postprzez blue print » 14 paź 2010, 20:53

Już niedługo w klubach będzie można bawić się jedynie do muzyki granej z radia.


No ja pierdole przeciez za radio tez trzeba placic :lol: :lol:
blue print
 
Posty: 9001

Postprzez Sp3c1 » 14 paź 2010, 21:04

ba, musisz placic abonament, sluchac muzy ktora cie atakuja, a jak to jeszcze poscisz pracy to zapv. ile mord trzeba jeszcze wykarmic?

cytat z tego linku ktory umiesciles :

msk: [...] zresztą chuj w to można robić imprezy w parku tak jak 20-30lat temu jak to się zaczeło
Sp3c1
 
Posty: 207
szczecin

Postprzez blue print » 14 paź 2010, 21:09

wiki:
Organizacja zbiorowego zarządzania prawami autorskimi lub prawami pokrewnymi (OZZ) — rodzaj organizacji, która zgodnie z polską ustawą o prawie autorskim uczyniła swoim statutowym zadaniem zbiorowe zarządzanie i ochrona powierzonych im praw autorskich lub praw pokrewnych oraz wykonywanie uprawnień wynikających z ustawy.


czyli zagraniczne wydawnictwa > zaiksowe pierdolenie ?
blue print
 
Posty: 9001

Postprzez Sp3c1 » 14 paź 2010, 21:11

jezeli ogolonie dobrze rozumiem problem,to mozna plaicc wlasnie np prs, albo jakiejkolwiek inej organizacji. byle komus placic

jakie stawki sa na ukrainie?
Sp3c1
 
Posty: 207
szczecin

Postprzez blue print » 14 paź 2010, 21:16

ktos kiedys mowil ze oplaty moga sie domagac wszyscy na raz, nie wiem, strasznie zamotane te przepisy, moze celowo moze nie.
czy ktos kumaty moze wyjasnic sprawe?
blue print
 
Posty: 9001

Postprzez Sp3c1 » 14 paź 2010, 21:35

brnalem przez status i maja zapisane ze bronia interesow krajowych artystow.

ale jest tam tez zapis, ze maja umowy partnerskie z innymi organizacjami poza polska i ze je reprezentuja (nie wiem jak z takim statutem to przeszlo przez sad ale spoko . . .)

domyslam sie ze rozliczaja sie z tamtymi na podstawie twojej listy utworow (boze jaki zal, pseudo dokument w excelu).

zakladajac wiec ze nie grasz nic polskiego pozwolenie z zewnatrz starcza (nawet chyba na polskie tez by starczylo)

sam zaiks jest zwyklym stowarzyszeniem i tobie nie moze nic zrobic. dlatego przychodzi z policja. w skrocie. to tak jakbym wiedzial gdzie mieszkasz, wiedzialbym ze hodujesz ziolo i bym powiedzial ze masz sie podzielic kasa, albo nasle na ciebie policje.
jego moc prawna ogranicza sie do wydawania czegos co nazywa licencja i placanie 60% z tej kasy innym. od tej licencji nie ma nawet vatu. to jest jakis sick shit

nie wiem czy duzo lepszym sposobem nie byloby placenie bezposrednio konsorcjum labeli. kasa szla by do nich, bez posrednikow itd.
Sp3c1
 
Posty: 207
szczecin

Postprzez blue print » 14 paź 2010, 21:38

a za co place kupujac plyty ? i komu ta kasa idzie jesli nie artystom/labelom?
cala organizacja bez sensu w jej obecnym ksztalcie...
blue print
 
Posty: 9001

Postprzez Yabol » 15 paź 2010, 05:57

Może by tak stworzyć organizację, do której przynależność była by dobrowolna.

Ja np. chętnie do czegoś takiego bym się zapisał.


By na zdrowych zasadach to działało. Żadnych opłat, żadnych kar. Niech sobie moja muzyka leci gdzie chce i chuj komu do tego.

Mówię tu o artystach. Tak, żeby dla świętego spokoju uwolnić się od tego kału zwanym ZAIKS.

Można by wtedy namawiać niektórych artystów na taki ruch, by się wpisali.

Oczywiście nie ma tu na myśli Madonny, czy Eltona Johna, tylko wiecie takich "naszych artystów".
Yabol
 
Posty: 1578
Hi there! Would You like to sign my petition?

Postprzez Sp3c1 » 15 paź 2010, 10:19

spoko rzecz ala radio head :p wystarczylby ci papier od labela ze zezwalaja ci na granie ich muzyki na imprezach oraz kopiowanie tresci. natomiast wciaz mogliby probowac dowalac sie do nosnikow. sek w tym ze policaj nie mogloby juz nic z tym zrobic

i sek w tym ze malo ktory label na to pojdzie, z tego powodu ze ludzie zaczeliby krecic waly

lepiej chyba by bylo, gdyby odbywalo sie to jak z grafika na istocku, ze jest odrazu mozliwosc uzycia extended licencji za pare zl wiecej

mam pytanie, czy ktos sie moze orientuje czy na stowarzyszenie tez mozna wziac licencje a jesli tak to czy mozna grac 2+ rozne imprezy w tymsamym czasie na tej licencji ? ;]
Sp3c1
 
Posty: 207
szczecin

Postprzez Pawlak » 15 paź 2010, 11:13

Czekam aż w djshop.pl pojawi się taka licencja do kupienia;d


aaaaa....
wkurwiony jestem jak to czytam. Co to ma być w ogóle? Jakim prawem jakas zjebana organizacja która nie ma nic wspólnego z artystami i muzyką, którą gram wyciąga do mnie łapsko po moje cieżko zarobione pieniadze. Jeszcze zebym za seta pobierał 5 stów, a organizatorzy wypisywali umowy o dzieło, to może i bym był w stanie wydać te dwie stówki miesięcznie. Ale jak człowiek taszczy tą zajebaną, ciężką torbę z płytami (bo na troleya nie może się dorobić) przez pół miasta by zagrać za pięć browarów i powrót taryfą za hajs "pozostawiony w barze" , to weź dwie stówy na granie oddawaj co miesiąc. Dobra może są tacy co biorą 5 stów i chwała im za to, ok nie mam pretensji - zarabiasz tyle ile jesteś wart. No ale czy każdy jest od razu tyle wart żeby kupować sobie taką licencję? Zanim oswoi się człowiek z warunkami klubowymi też musi minąć jakiś czas i co przez ten okres ma dopłacać do interesu??? Takie rozwiązanie zabije rozwój młodych talentów, nikt nie będzie chciał się uczyć miksować bo już sam sprzęt kosztuje kupę kasy co skutecznie zniechęca. Teraz na granie będzie stać tylko bananowych dzieciaków.

Większość osób miksowanie traktuję jako pasję, nie jako jakiś zarobek. Fajnie jak wpadnie i z reguły wpada, ale najczęściej są to drobne, które albo wydam w klubie, albo na taksę, albo jak jest lepiej to sobie odłożę i wydam na nowe płytki. Idąc tym tropem trzeba opodatkować wszystkich ludzi, którzy mają jakąś pasję : warhamerowców za malowanie figurek, chłopaków z boiska za kopanie piły pod blokiem, właścicieli psów za spacery po parku itd. A jak ktoś za głośno słucha muzyki w autobusie to też powinien płacić, w końcu ją rozpowszechnia. Brnąc dalej - wprowadzić zakaz zakaz używania dzwonków telefonicznych oraz podśpiewywania sobie pod nosem w miejscach publicznych.

A tak w ogóle to nie przejdzie i chuj z tym :wink:
kulki z kupy na włosach z dupy
Avatar użytkownika
Pawlak
 
Posty: 7303
od siebie

Postprzez BISZUKS » 15 paź 2010, 11:55

ja bym sie zbytnio tym nie martwil, co do psow to bym karal surowa za sraki na chodnikach :evil:
Avatar użytkownika
BISZUKS
 
Posty: 3586
PORK CHOP

Postprzez lukaut » 15 paź 2010, 11:57

Avatar użytkownika
lukaut
 
Posty: 3379

Postprzez Pawlak » 15 paź 2010, 11:59

no ja własnie odnośnie tej liny piszę.
kulki z kupy na włosach z dupy
Avatar użytkownika
Pawlak
 
Posty: 7303
od siebie

Postprzez lukaut » 15 paź 2010, 12:05

o nie zauważyłem
Avatar użytkownika
lukaut
 
Posty: 3379

Postprzez co » 15 paź 2010, 12:10

Płacąc 2000 zł rocznie, mogą odtwarzać dowolne utwory. Tyczy się również to tych utworów do których nie mają praw autorskich oraz praw do publicznego odtwarzania. W Polsce na straży praw autorskich stoi organizacja ZAIKS która musi mieć wpływy by dalej bronić praw artystów.



podsumowujac : place 2 klocki na rok i moge legalnie drzec walki z neta i nikt mnie nie posadzi o piractwo :lol: :lol:

po chuju bronia prawa, chyba swojego :lol:
co
 
Posty: 662
https://soundcloud.com/conugen

Postprzez lukaut » 15 paź 2010, 12:13

czyli jak zapłace te 2 koła i ktoś mnie dojedzie za nielegalne pliki itp to ich odsylam do zaiksu i oni płacą kare artystą i labelom?
Avatar użytkownika
lukaut
 
Posty: 3379

Postprzez Sp3c1 » 15 paź 2010, 12:21

ten regulamin tam jest niespojny. z jednej strony pisza ze mozesz grac, a zdrugiej ze jak sie dowiedza (albo zagrasz cos czego nie miales na liscie dolaczonej do licencji) to rozwiazuja licencje.

zapv placicsz za to ze : grasz publicznie, zmieniasz nosnik z oryginalnego [oni to to zaiksu i dwoch innych organizacji przesylaja].

plus nie mozesz nizczego mush-upowac

to jest chore, ze muzyka ktora rozwinela sie na samplowaniu, amen beacie jest teraz zabijana. smierc kulturze
Sp3c1
 
Posty: 207
szczecin

Postprzez Bada » 15 paź 2010, 13:12

przecież to sie tyczy tylko tych idiotów co sie zarejestrowali w Zaiksie ...
A nie sadze by ktokolwiek z drumandbassu byl na tyle głupi by to uczynić, tym bardziej ze wszyscy dystrybutorzy i labele omijają Polskę dużym łukiem przez ten zaiks i bezprawie tu panujące.
Zresztą ma masę już prawomocnych wyroków dotyczących właśnie bezprawnego pobierania opłat, praw autorskich itd itd. z Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości więc ja osobiście czekam aż ten cały zaiks zaraz pójdzie w pizdziec... i jak to w innych cywilizowanych krajach, polska przyłączy się do jednej z ogólnoeuropejskich organizacji dotyczących praw autorskich.
Bada
moderator
 
Posty: 2156
UNION RECORDINGS

Postprzez Basebox » 15 paź 2010, 13:21

do kogoś z forum ponoc juz sie przyjebali. nie pamietam kto to byl. i nie pamietam jak sie zakonczylo.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Postprzez Structural » 15 paź 2010, 13:50

a ja sprawiłem sobie taką licencję niecały miesiąc temu i nie narzekam 8)
Obrazek
Structural
 
Posty: 1300

Postprzez Bada » 15 paź 2010, 13:53

no ale za co ?

jakiekolwiek roszczenia mogą żądać tylko odnośnie artystów u nich zarejestrowanych i nikogo więcej...

Za publiczne odtwarzanie i koszty związane z tym, płaci zawsze organizator/klub

Wiec za co mają się przyjebać ?
Bada
moderator
 
Posty: 2156
UNION RECORDINGS

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 21 gości

cron