Aktualne casusy dot. ochrony autorskich praw majątkowych (!)

Dyskusja wszelaka aczkolwiek sensowna

Postprzez Richard Murder » 13 wrz 2006, 12:48

to byłby gwałt !
Richard Murder
 
Posty: 2755
outopia

Postprzez sushilabel » 13 wrz 2006, 12:51

Richard Murder napisał(a):to byłby gwałt !



i tak w sadzie by przegrala
Avatar użytkownika
sushilabel
 
Posty: 8329
człowiek Nie

Postprzez Richard Murder » 13 wrz 2006, 12:58

ja bym stanoł w jej obronie ! :d
Obrazek
co nie
Richard Murder
 
Posty: 2755
outopia

Postprzez Blah » 13 wrz 2006, 13:23

Avatar użytkownika
Blah
 
Posty: 1365
WolvesUK / RzeszówPL

Postprzez Gość » 13 wrz 2006, 13:41

w takim razie nabijemy emotê i richarda...sukê ruchamy wg planu ;)
ew 2 wypadku, zruchamy te¿ richarda jak siê napatoczy... :twisted:
Gość
 

Postprzez sushilabel » 13 wrz 2006, 13:43

po luknieciu do dzialu linki pomyslalem ze moznaby naslac na niego BAGMANA :lol:
Avatar użytkownika
sushilabel
 
Posty: 8329
człowiek Nie

Postprzez cetoslava » 13 wrz 2006, 14:57

disperse napisał(a):Nie sadze by to mialo znaczenie. Z tego co wiem to by zlamac prawo autorskie nie trzeba wcale zarabiac na tym wykroczeniu ...
a mnie sie wydaje, ze to ma znaczenie, znajac zycie sprawa ucichnie szybciej niz znajdzie sie w prokuraturze. gdyby koles na tym zarobil, to pewnie postepowanie rozpoczelo by sie od zaraz, a i nie koniecznie.

no zobaczymy, jak ktos cos bedzie wiedzial, to moglby sie podzielic wiadomosciami. bo sama jestem ciekawa w koncu w jaki sposob sa takie problemy rozwiazywane, chociazby przez strefe (nie wliczajac zawieszenia konta).
cetoslava
 
Posty: 995
Katowice

Postprzez Gość » 13 wrz 2006, 15:04

trzeba jako¶ zagadaæ z emot±, ¿eby wystawi³ na jakiej¶ aukcji swoj± p³ytê albo byle gdzie, tylko z opcj± kupienia tego...
Gość
 

Postprzez BTS » 13 wrz 2006, 16:17

sushilabel napisał(a):po luknieciu do dzialu linki pomyslalem ze moznaby naslac na niego BAGMANA :lol:




:woohoo: tak tak tak



prosze :jupi:
BTS
 
Posty: 918

Postprzez mephy » 13 wrz 2006, 17:51

Ustawa o prawie autorskim, rdz 14 par.115 ust1 :

Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

oraz

Art. 122. Ściganie przestępstw określonych w art. 115, art. 116 ust. 1, 2 i 4, art. 117 ust. 1, art. 118 ust. 1, art. 1181 oraz art. 119 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Art. 1221. W sprawach o przestępstwa określone w art. 115-119 pokrzywdzonym jest również właściwa organizacja zbiorowego zarządzania prawami autorskimi lub prawami pokrewnymi.

Jednoznacznie z tego wynika, ze zeby pozwac emote o kradziez praw autorskich, musialby poszkodowany lub organizacja zglosic wniosek.

Ale to i tak nie ma sensu, bo emota ma 17 lat prawda?? pewnie jest niekarany, odpowiadalby w sadzie jako nieletni, wiec nic poza jakims ewentualnym dozorem kuratorskim mu nie grozi...

wg mnie, nie ma sensu sie nawet nad tym zastanawiac
mephy
 
Posty: 795
z drumsilezji...

Postprzez koto » 13 wrz 2006, 18:01

Zgadzam sie - nawet, jakby byl pelnoletni (w momencie popelnienia czynu), to i tak od rzu widac, ze jest to znikoma szkodliwosc spoleczna czynu. Nie sprzedawal, nie zarabial, nie robil tego na masowa skale.
koto
 
Posty: 65
krakow

Postprzez .::AZTEK::. » 13 wrz 2006, 18:21

o, czekałem aż ktoś znajdzie paragrafy :lol:

@ koto: a to internet nie działa na skalę masową?
.::AZTEK::.
 
Posty: 586

Postprzez kzk » 13 wrz 2006, 18:22

pewnie emota śledzi watek i juz mu troche ulżyło od strony prawnej.
nie ma sobie co wstydu robic przed wytworniami ze jakis polak podpisuje sie pod ich walkami.
zostal teraz tylko wpierdol ]:->
Ostatnio edytowano 13 wrz 2006, 18:25 przez kzk, łącznie edytowano 1 raz
kzk
 
Posty: 1561

Postprzez wzUr » 13 wrz 2006, 18:23

jemu w to graj bo chociaz zyskal fejma :lol:
Avatar użytkownika
wzUr
 
Posty: 2004
Łódź

Postprzez Grinn » 13 wrz 2006, 18:43

ej mefi to co, dzwonimy na pały :?: :D
Grinn
 
Posty: 2090
T.E.P. Tychy

Postprzez sushilabel » 13 wrz 2006, 19:06

wzUr napisał(a):jemu w to graj bo chociaz zyskal fejma :lol:



raczej szejma :wink:
Avatar użytkownika
sushilabel
 
Posty: 8329
człowiek Nie

Postprzez wzUr » 13 wrz 2006, 19:14

oba :D

go emota!!!!
Avatar użytkownika
wzUr
 
Posty: 2004
Łódź

Postprzez leniuch » 13 wrz 2006, 21:49

mephy napisał(a):Ustawa o prawie autorskim, rdz 14 par.115 ust1 :

Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

oraz

Art. 122. Ściganie przestępstw określonych w art. 115, art. 116 ust. 1, 2 i 4, art. 117 ust. 1, art. 118 ust. 1, art. 1181 oraz art. 119 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Art. 1221. W sprawach o przestępstwa określone w art. 115-119 pokrzywdzonym jest również właściwa organizacja zbiorowego zarządzania prawami autorskimi lub prawami pokrewnymi.

Jednoznacznie z tego wynika, ze zeby pozwac emote o kradziez praw autorskich, musialby poszkodowany lub organizacja zglosic wniosek.

Ale to i tak nie ma sensu, bo emota ma 17 lat prawda?? pewnie jest niekarany, odpowiadalby w sadzie jako nieletni, wiec nic poza jakims ewentualnym dozorem kuratorskim mu nie grozi...

wg mnie, nie ma sensu sie nawet nad tym zastanawiac


proponuję przeczytać art. 122 prawa autorskiego w wersji obecnie obowiązującej oraz art. 10 kodeksu karnego :wink:
leniuch
 
Posty: 398

Postprzez zmisek » 13 wrz 2006, 21:58

dżizzz dalej wałkujecie temat :o
gość jest zerem, szkoda na niego waszego czasu i zainteresowania
zreszta takich "przedsiębiorczych" jak on jest pewnie wiecej :/
zmisek
 
Posty: 109

Postprzez mephy » 13 wrz 2006, 22:06

leniuch napisał(a):
mephy napisał(a):Ustawa o prawie autorskim, rdz 14 par.115 ust1 :

Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

oraz

Art. 122. Ściganie przestępstw określonych w art. 115, art. 116 ust. 1, 2 i 4, art. 117 ust. 1, art. 118 ust. 1, art. 1181 oraz art. 119 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Art. 1221. W sprawach o przestępstwa określone w art. 115-119 pokrzywdzonym jest również właściwa organizacja zbiorowego zarządzania prawami autorskimi lub prawami pokrewnymi.

Jednoznacznie z tego wynika, ze zeby pozwac emote o kradziez praw autorskich, musialby poszkodowany lub organizacja zglosic wniosek.

Ale to i tak nie ma sensu, bo emota ma 17 lat prawda?? pewnie jest niekarany, odpowiadalby w sadzie jako nieletni, wiec nic poza jakims ewentualnym dozorem kuratorskim mu nie grozi...

wg mnie, nie ma sensu sie nawet nad tym zastanawiac


proponuję przeczytać art. 122 prawa autorskiego w wersji obecnie obowiązującej oraz art. 10 kodeksu karnego :wink:


jesli czepiasz sie tu sformulowania na wniosek pokrzywdzonego, w innych zrodlach jest nastepuje z oskarzenia prywatnego,ale to w sumie niewielka roznica,

a odnosnie art.10 kk. to mysle, ze znikoma szkodliwosc czynu sprawilaby, ze pewnie sprawa zostala by umorzona na samym wstepie
mephy
 
Posty: 795
z drumsilezji...

Postprzez BTS » 13 wrz 2006, 23:25

zmisek napisał(a):dżizzz dalej wałkujecie temat :o
gość jest zerem, szkoda na niego waszego czasu i zainteresowania
zreszta takich "przedsiębiorczych" jak on jest pewnie wiecej :/



w sumie fakt..
juz i tak bidulinka ma dola, bo nigdy nie pojdzie juz na :dnb: , bo go spala na stosie :strajk: ...
kazdy mu dosrau, zrownau z parkietem, wyklou, zeszmaciu, pojechau i Bog wie co jeszcze :rant2: . nawet paragrafy na niego znalezliscie i sam BAGMAN ma wypatroszyc zeń wnetrznosci.
w kazdym razie wszystko zostalo juz powiedziane :kombi:


Z mojej strony na tyle




nic ujouci nic dodaci :dnb:
BTS
 
Posty: 918

Postprzez patryk » 13 wrz 2006, 23:35

zmisek napisał(a):dżizzz dalej wałkujecie temat :o
gość jest zerem, szkoda na niego waszego czasu i zainteresowania
zreszta takich "przedsiębiorczych" jak on jest pewnie wiecej :/


no dobra moze i jest zerem ale przynajmniej mozna sie wykazac wyobrazia wymyslajac mu kary


no i jest o czym pogadac i wysmiac

pzdr zmisek :D
patryk
 
Posty: 2587
krk-15

Postprzez freqnasty » 13 wrz 2006, 23:39

ewcia podsumowala i zakonczyla temat imo

Napewno nie zadna kradziez, a jezeli tak myslisz to niesłuchaj TYCH UTWOROW... proste!!!!!! I w ogóle robisz wielka afere, z byle czego!!!!! A jezeli myslisz ze to jest kardziez to przyczep sie tez do kogoś innego bo napewno jest jeszcze bardzo duzo takich osob, ktore "kradna" od kogos utwory!!!!! A jezeli dla mojego Marcina pasja jest tworzenie muzyki to nikt mu tego nie moze zadronic!!!! Pewnie ty tez masz jakas swoja pasje i napewno nikt sie do ciebie o to nie przyczepia!!!!!!


akurat do mojej pasji duzo ludzi ma jakies ale - dopoki nie mialem gipsu na nodze nalogowo krecilem smiglem co niedziele o 8 rano pod pobliskim kosciolem..
freqnasty
 
Posty: 266
haters inc.

Postprzez freesssbee » 13 wrz 2006, 23:59

lmao..
Obrazek
Avatar użytkownika
freesssbee
 
Posty: 2916
drum$bass.pl

Postprzez BTS » 14 wrz 2006, 00:14

freqnasty napisał(a):ewcia podsumowala i zakonczyla temat imo

Napewno nie zadna kradziez, a jezeli tak myslisz to niesłuchaj TYCH UTWOROW... proste!!!!!! I w ogóle robisz wielka afere, z byle czego!!!!! A jezeli myslisz ze to jest kardziez to przyczep sie tez do kogoś innego bo napewno jest jeszcze bardzo duzo takich osob, ktore "kradna" od kogos utwory!!!!! A jezeli dla mojego Marcina pasja jest tworzenie muzyki to nikt mu tego nie moze zadronic!!!! Pewnie ty tez masz jakas swoja pasje i napewno nikt sie do ciebie o to nie przyczepia!!!!!!


akurat do mojej pasji duzo ludzi ma jakies ale - dopoki nie mialem gipsu na nodze nalogowo krecilem smiglem co niedziele o 8 rano pod pobliskim kosciolem..



mialem nie pisac, to nie bede... ale ewcia.... :makeborg:


nie pisalem... :wink:
BTS
 
Posty: 918

Postprzez goro » 14 wrz 2006, 01:07

emota zrobil z siebie debila, najadl sie wstydu i strachu i na tym bym zakonczyl akcje, ale w zwiazku z padajacymi tutaj roznorakimi propozycjami co do wyciagniecia dalszych konsekwencji wobec niego, jestem bardzo ciekawy jaka bylaby rowniez reakcja wielu z was, jezeli chodziloby o kogos dobrze wam znanego, np znajomego dja - grajacego z kradzionych mp3.

niby nie podpisuje sie pod czyjas tworczoscia, ale i tak nie przeszkadza mu to w bezprawnym jej wykorzystywaniu, bo w przeciwienstwie do emoty zyskuje nie tylko popularnosc (np gra utwory do ktorych nikt nie ma praktycznie dostepu), ale i zarabia na ich graniu.
Avatar użytkownika
goro
ten zly
 
Posty: 1971
break.fm

Postprzez koto » 14 wrz 2006, 02:06

goro napisał(a):jestem bardzo ciekawy jaka bylaby rowniez reakcja wielu z was, jezeli chodziloby o kogos dobrze wam znanego, np znajomego dja - grajacego z kradzionych mp3.


moja akurat reakcja bylaby o wiele bardziej zdecydowana. powody sa jasne jak slonce i je przytoczyles. W tym wypadku, jesli chodzi o mnie, nie mialbym zadnej litosci.
koto
 
Posty: 65
krakow

Postprzez Zvier » 14 wrz 2006, 03:19

:wes:
Zvier
 
Posty: 6961

Postprzez Gość » 14 wrz 2006, 09:05

Podoba mi siê ca³a reakcja ¶wiata na taki wyczyn jak emoty...

Po 1 dniu usuniêto profil z wp...
Po 2 z Grona...

Ch³opak siê ostro zesra³ i wie, ¿e jest debilem...
Tak powinno byæ, poniewa¿ na pewno ju¿ czego¶ takiego nie zrobi wiêcej...

Mo¿e otworzymy jak±¶ organizacjê do gnojenia takich typów ?? :slayer:

Co do spraw Dj'ów...To przychodz±c do klubu chce siê dobrze bawiæ i pierdoli mnie z czego kto gra... (choæ du¿o bardziej wole jak z deków)


ps. Oczywi¶cie wyj±tkiem by³ by Deejay Delta... ]:->
Gość
 

Postprzez goro » 14 wrz 2006, 11:13

koto napisał(a):moja akurat reakcja bylaby o wiele bardziej zdecydowana. powody sa jasne jak slonce i je przytoczyles. W tym wypadku, jesli chodzi o mnie, nie mialbym zadnej litosci.

akurat po tobie sie tego spodziewalem, zreszta tak jak po wiekszosci djow (tych grajacych z legalnych nosnikow) ;) ale pozostala grupa by zachowala sie juz zgola odmniennie (zeby daleko nie szukac, aguthi podal doskonaly przyklad ;)). tym bardziej w tego typu przypadkach rozwala mnie znaczenie slowa konfident - dla wiekszosci jest to wszelki rodzaj wspolpracy z policja - z zalozenia negatywny. czyli nie zglosze policji, ze sasiada wlasnie okradaja, bo nie chce byc konfidentem. a poziom niecheci do "bycia konfidentem" zazwyczaj wzrasta wraz z poziomem znajomosci z dana (lamiaca prawo) osoba.

oczywiscie to nie sa w tej chwili zadne oskarzenia wobec kogokolwiek, ale luzne spostrzezenia co do pewnych zachowan ludzkich.
Avatar użytkownika
goro
ten zly
 
Posty: 1971
break.fm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron