Filmy.

Dyskusja wszelaka aczkolwiek sensowna

Re: Filmy.

Postprzez Belzeboost » 24 lis 2012, 17:26

Batman z Jokerem is one of my favourites
Avatar użytkownika
Belzeboost
 
Posty: 217
heavy metal and rock of freakin electronic music !!!

Re: Filmy.

Postprzez Strzaua » 24 lis 2012, 20:44

pablo napisał(a):Looper (2012)

Obrazek


cos dla fanow podrozy w czasie, calkiem przyzwoite sci-fi


pozostawia straszny niedosyt, za krótki i dziwnie czytaj: chujowo się kończy.
obejrzeć warto, bo w sumie pomysł na film fajny.
Avatar użytkownika
Strzaua
 
Posty: 571

Re: Filmy.

Postprzez pablo » 27 lis 2012, 11:58

Jiro Dreams of Sushi (2011)

Obrazek

Nieco ambitniejsze kino, film dokumentalny of 85 letnim Jiro z Tokyo i jego malej restauracji..
Niesamowite poswiecenie do wykonywania pracy na takim poziomie w takim wieku, przez 75 lat zycia, warto obejrzec
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pablo
 
Posty: 2391
sydney

Re: Filmy.

Postprzez oskarewicz » 28 lis 2012, 06:59

pablo napisał(a):Jiro Dreams of Sushi (2011)

Obrazek

Nieco ambitniejsze kino, film dokumentalny of 85 letnim Jiro z Tokyo i jego malej restauracji..
Niesamowite poswiecenie do wykonywania pracy na takim poziomie w takim wieku, przez 75 lat zycia, warto obejrzec


noi, całkiem przyjemny dokument
Avatar użytkownika
oskarewicz
 
Posty: 1139
wro

Re: Filmy.

Postprzez DeussaB » 28 lis 2012, 19:22

oskarewicz napisał(a):
pablo napisał(a):Jiro Dreams of Sushi (2011)

Obrazek

Nieco ambitniejsze kino, film dokumentalny of 85 letnim Jiro z Tokyo i jego malej restauracji..
Niesamowite poswiecenie do wykonywania pracy na takim poziomie w takim wieku, przez 75 lat zycia, warto obejrzec


noi, całkiem przyjemny dokument


Ba, dla nie których kucharzy sushi to motywacja do dalszej pracy. I wiara, że kiedyś może "mi" się uda !
Po za tym można zobaczyć jak ci ludzie są skrzywieni na tym punkcie i klaustrofobiczne zakątki kuchni.
Boże, jak ja tam bym nie chciał żyć ( a kiedyś mi się marzyło) !!!!!!!!!
Avatar użytkownika
DeussaB
 
Posty: 39
Radom

Re: Filmy.

Postprzez pablo » 29 lis 2012, 14:04

ciezko komukolwiek tam zyc dlatego japonskie spoleczenstwo jest bardzo homogeniczne.. nie zaleznie ile lat mieszkalbys w Japonii do samego konca postrzegany bylbys jako 'gaijin' (obcy) i nawet Twoje dzieciaki nie mialyby lekko w szkole (nie zalezne od tego czy za zone mialbys Japonke).. z wynajmem mieszkania takiego jakie bys sobie zazyczyl tez mogloby byc ciezko..
Japonia to kultura pracy do upadlego, dla nas tym bardziej ciezko byloby tam zyc lata komunizmu i lewactwo zrobily swoje, w Japonii 'czy sie stoi czy lezy 2 tysiace sie nalezy' nigdy nie mialoby miejsca.. tak samo nikt tam nie kradnie, kazdy szanuje drugiej osoby ciezka prace

ale nawet ogladajac ten film mozna zauwazyc, ze nowe pokolenia japonczykow juz sa/chca byc nieco inne dlatego bedzie im bardzo trudno, Jiro bardzo sie to nie podoba :lol:
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pablo
 
Posty: 2391
sydney

Re: Filmy.

Postprzez DeussaB » 29 lis 2012, 20:12

pablo napisał(a):ciezko komukolwiek tam zyc dlatego japonskie spoleczenstwo jest bardzo homogeniczne.. nie zaleznie ile lat mieszkalbys w Japonii do samego konca postrzegany bylbys jako 'gaijin' (obcy) i nawet Twoje dzieciaki nie mialyby lekko w szkole (nie zalezne od tego czy za zone mialbys Japonke).. z wynajmem mieszkania takiego jakie bys sobie zazyczyl tez mogloby byc ciezko..
Japonia to kultura pracy do upadlego, dla nas tym bardziej ciezko byloby tam zyc lata komunizmu i lewactwo zrobily swoje, w Japonii 'czy sie stoi czy lezy 2 tysiace sie nalezy' nigdy nie mialoby miejsca.. tak samo nikt tam nie kradnie, kazdy szanuje drugiej osoby ciezka prace

ale nawet ogladajac ten film mozna zauwazyc, ze nowe pokolenia japonczykow juz sa/chca byc nieco inne dlatego bedzie im bardzo trudno, Jiro bardzo sie to nie podoba :lol:


Pięknie to podsumowałeś. Niestety taka prawda jest o tym kraju, czy się podoba czy nie.
Dlatego napisałem, że kiedyś chciałem tam zamieszkać, byłem zafascynowany ich kulturą i obyczajem. Szalałem w szczególności za filmem i muzką. To był mój rynek na którym znajdowałem wszystko co by mogło mnie zaspokoić mentalnie(9-10 lat temu)
Manga czy anime? Zdecydowanie anime. Manga, nigdy mnie szkic czy obraz interesował. A anime, na ten moment , nie ma co szukać. Skończyły się czasy rozkwitu.Jedynie pozostają produkcje od studia Ghibli a resztę to olać. Z reszta nieważne .....
Dokończę tylko na temat mentalności, to są ludzie z którymi nie można wytrzymać. Zadufane w sobie, chytre, podstępne stworzenia gdzie kłamstwo jest na porządku dziennym....
To tylko moje spostrzeżenia na podstawie moich doświadczeń na przestrzeni kilku lat.
Podsumowując: człowiek dojrzał, otworzył oczy i czar prysnął przed oczami o Japonii.
Avatar użytkownika
DeussaB
 
Posty: 39
Radom

Re: Filmy.

Postprzez oskarewicz » 02 gru 2012, 06:22

Obrazek

obejzałem sobie po latach znów, ciągle bardzo fajny :)
Avatar użytkownika
oskarewicz
 
Posty: 1139
wro

Re: Filmy.

Postprzez oskarewicz » 02 gru 2012, 06:27

a nawet moze i lepszy :)
Avatar użytkownika
oskarewicz
 
Posty: 1139
wro

Re: Filmy.

Postprzez oskarewicz » 02 gru 2012, 06:32

swoją drogą kojazy ktos psy transowy numer z samplami z tegoz filmu jak główny bohater z tą blondynką rozmawia na temat jego problemów z potencją?
przed drugim dropem jest tekst jak sie chca kochac 'there's no rush'.
cholera miałem go kiedys w jakims secie z radiostacji, dobry był, nie mogę znalezc :(
Avatar użytkownika
oskarewicz
 
Posty: 1139
wro

Re: Filmy.

Postprzez pablo » 02 gru 2012, 14:32

wpisz OST Human Traffic i sie znajdzie gdzies w Youtubie

Deadfall (2012)

Obrazek

podobal mi sie ten film, Bana dobrze zagral, ladne zdjecia zimowe.. cokolwiek by nie pisac bedzie spojler bo fabula nie jest specjalnie zawila, takze pozostawiam chetnym do wgladu (nie polecam rowniez ogladac trailera do filmu)
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pablo
 
Posty: 2391
sydney

Re: Filmy.

Postprzez oskarewicz » 02 gru 2012, 22:26

no własnie nie jest to z soundtraku numer.
ktos poprostu wykozystał pare kwestii w swoim traku i tyle. i ciezko mi to znalezc teraz , no nic, nie wazne ;)
Avatar użytkownika
oskarewicz
 
Posty: 1139
wro

Re: Filmy.

Postprzez oskarewicz » 07 gru 2012, 07:10

Obrazek :D
Avatar użytkownika
oskarewicz
 
Posty: 1139
wro

Re: Filmy.

Postprzez Ripcord » 07 gru 2012, 13:22

Looper całkiem niezły, choć spodziewałem się więcej.

Prometheus jebane kupsko! zarżnięto dobry pomysł na prequel aliena, wyszło jakieś ścierwo ze scenariuszem napisanym przez Lindelofa - znanego z gównianych scenariuszy do Lost. ale od strony technicznej film miecie.
Ripcord
 
Posty: 3824

Re: Filmy.

Postprzez spOOk » 07 gru 2012, 18:53

Jiro Dreams of Sushi (2011)

//jakieś namiary z lektorem ... na priv :) plz
The Truth Is Out There
Avatar użytkownika
spOOk
 
Posty: 872
z Matplanety

Re: Filmy.

Postprzez vuad » 07 gru 2012, 20:35

Co tak sracie na Prometeusza, fakt scenariusz moglby byc lepszy, ale pamietajmy ze to nie jest prequel, Ridley mowil o tym juz od poczatku kiedy przejal caly projekt, ze film stal sie odrebnym dzielem, powiazanym z obcym watkiem z inzynierami i odrobine ukazujacym powstanie xenomorph-ów.
vuad
 
Posty: 873
dark:city

Re: Filmy.

Postprzez Johnny! » 07 gru 2012, 21:06

tak samo można napisać że 1 epizod star wars nie jest prequelem klasycznej trójki
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: Filmy.

Postprzez Suptal » 11 gru 2012, 20:45

vuad napisał(a):Co tak sracie na Prometeusza, fakt scenariusz moglby byc lepszy, ale pamietajmy ze to nie jest prequel, Ridley mowil o tym juz od poczatku kiedy przejal caly projekt, ze film stal sie odrebnym dzielem, powiazanym z obcym watkiem z inzynierami i odrobine ukazujacym powstanie xenomorph-ów.
Nie chodzi o fabułę, a o niezliczoną ilość błędów w fabule.
:gimp:
Avatar użytkownika
Suptal
 
Posty: 6661
Leszno

Re: Filmy.

Postprzez oskarewicz » 13 gru 2012, 05:49

Obrazek ładny film
Avatar użytkownika
oskarewicz
 
Posty: 1139
wro

Re: Filmy.

Postprzez Johnny! » 23 gru 2012, 20:17

dla fanów vintydżu - Dark Star / Ciemna Gwiazda Johna Carpentera z 1974 wygląda interesująco ;) obadam przez święta

http://www.filmweb.pl/film/Ciemna+gwiazda-1974-4889
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: Filmy.

Postprzez skeez » 27 gru 2012, 22:25

ja slyszalem, ze zjebane, bo rozbite na 3 filmy O_o
Avatar użytkownika
skeez
 
Posty: 5984
Z ŁODZI

Re: Filmy.

Postprzez kzk » 14 sty 2013, 15:58

Obejrzalem w koncu "Jestes bogiem" Ogladalem w 3 ratach bo jakos zdzierzyc nie moglem w calosci.

Film taki sobie. Z magika zrobili jakiegos pizdusia, fokus bezbarwny, rahim w sumie dobrze oddany. Historia ciekawa ale nie opowiedzieli tego interesujacy sposob. Co mi sie podobalo to kontekst w jakim kawałki sa wplecione w film. I to ze chlopaki nie wybielili sie na potrzeby filmu (scena w przejsciu gdy magiik chce pozyczyc kase a ci mowia ze nie maja a po chwili jeden oddaje drugiemu)

Zawiodlem sie na tym filmie. Mimo wszystko warto obejrzec.
kzk
 
Posty: 1561

Re: Filmy.

Postprzez Johnny! » 19 sty 2013, 05:02

Django Unchained

Obrazek

Bardzo fajny! ponad 2.5h i ani chwili dłużyzny :) do tego scena z maskami :lol: nie chce mi sie rozpisywać jak Fob, w każdym razie naprawdę warto, jak ktoś niespecjalnie jarał się Kill Billami, to tu bez obawy - zupełnie inna bajka :)

polecam, nie zawiodłem się :)
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: Filmy.

Postprzez fob » 21 sty 2013, 11:59

Tehnik napisał(a):(...) rozpisywać jak Fob (...)


8)
Tu byłby link do obrazka, który ma więcej niż 60px height.
Niestety nie ma go, ponieważ nie można mieć więcej niż 60px height.
Avatar użytkownika
fob
 
Posty: 1412
przybył ze wschodu... aby zasiać najpierw niepokój, a potem podziw...

Re: Filmy.

Postprzez Saimon » 02 lut 2013, 18:04

Tehnik napisał(a):Django Unchained


Imo nic specjalnego ale rola Waltz'a to istny majstersztyk !
Saimon
moderator
 
Posty: 2686

Re: Filmy.

Postprzez Basebox » 02 lut 2013, 23:18

Dustrialcore napisał(a):
skeez napisał(a):ja slyszalem, ze zjebane, bo rozbite na 3 filmy O_o


no i chuj, WARTO

niby warto ale bez spuszczania sie w gacie.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: Filmy.

Postprzez pablo » 05 lut 2013, 17:05

Christoph Waltz podobnie jak w Inglorious Bastards zrobil klimat calego filmu.
Film mi sie podobal do momentu jak zakonczona zostala transakcja, koncowka filmu bardzo na sile..
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pablo
 
Posty: 2391
sydney

Re: Filmy.

Postprzez fat » 06 lut 2013, 22:12

Anarchiści
(2001)
http://www.filmweb.pl/film/Anarchi%C5%9Bci-2001-93469
calkiem spoko filmik :)
04.04 Tiefklang @Saarbrucken (DE)
12.04 Beatjunkies @Szczecin (RREGULA)
27.06 TBA
Avatar użytkownika
fat
 
Posty: 3444
DARK:CITY/Bruxelles

Re: Filmy.

Postprzez arrow » 10 lut 2013, 13:21

Obrazek

Oglądał ktoś? i domyśla się o jaki kawałek chodzi? :)
Do you know the system of Pandorum :dnb: Fuck sake man, you're amateur. :dnb:
Avatar użytkownika
arrow
 
Posty: 565

Re: Filmy.

Postprzez kaka » 12 lut 2013, 15:24

Saimon i Fob goraco pozdrawiam, w ogole cieplo wam?
człowiekkasza
Avatar użytkownika
kaka
 
Posty: 1829
WZA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 27 gości