Filmy.

Dyskusja wszelaka aczkolwiek sensowna

Postprzez yenne » 26 sty 2012, 17:17

Filmy sobie proadzą, ale seriale ;(
yenne
 
Posty: 2605

Postprzez ::Screw:: » 27 sty 2012, 02:23

sushilabel napisał(a):
wincenciak napisał(a):lipna historia...
nawet herkules płaro nie ogarnąłby tej zagadki mając tylko jedno zdjęcie...
poza tym sceny gwałtu totalnie niepotrzebne. szokujące ale po co ?


o jednak wstawili tę scenę. ciekawe czy mocniejsza niz w szwedzkim odpowiedniku.

Też jestem ciekawa. Powiem szczerze, że bardzo mnie przeraziła ta scena, okropne uczucie. Co ciekawe, nie raz się widzi takie sceny w filmach i nie robi to większego wrażenia, a tu zaskoczenie.
::Screw::
 
Posty: 1211
Ship it baby!!!

Postprzez to!masz » 27 sty 2012, 10:32

ostatnio stare, kiczowate gnioty amerykańskie....

Obrazek

leslie nielsen ]:-> :dnb:

Obrazek

Obrazek

i na deser

Obrazek

ed wood :dnb:
to!masz
 
Posty: 1947
placking

Postprzez yenne » 27 sty 2012, 12:10

::Screw:: napisał(a):
sushilabel napisał(a):
wincenciak napisał(a):lipna historia...
nawet herkules płaro nie ogarnąłby tej zagadki mając tylko jedno zdjęcie...
poza tym sceny gwałtu totalnie niepotrzebne. szokujące ale po co ?


o jednak wstawili tę scenę. ciekawe czy mocniejsza niz w szwedzkim odpowiedniku.

Też jestem ciekawa. Powiem szczerze, że bardzo mnie przeraziła ta scena, okropne uczucie. Co ciekawe, nie raz się widzi takie sceny w filmach i nie robi to większego wrażenia, a tu zaskoczenie.



No a jak inaczej miałaby wyglądać scena gwałtu? Tęcza, jednorożce i głaskanie po główce?

Fincher lubi taki naturalizm, przypomnijcie sobie "Siedem" i np. tego objadającego się grubasa.
yenne
 
Posty: 2605

Postprzez kzk » 27 sty 2012, 12:21

Obrazek
kzk
 
Posty: 1561

Postprzez ::Screw:: » 27 sty 2012, 12:34

yenne napisał(a):No a jak inaczej miałaby wyglądać scena gwałtu? Tęcza, jednorożce i głaskanie po główce?


Tak kurwa, tęcza i jednorożce
Umiesz czytać ze zrozumieniem?
::Screw::
 
Posty: 1211
Ship it baby!!!

Postprzez yenne » 27 sty 2012, 12:38

::Screw:: napisał(a):
yenne napisał(a):No a jak inaczej miałaby wyglądać scena gwałtu? Tęcza, jednorożce i głaskanie po główce?


Tak kurwa, tęcza i jednorożce
Umiesz czytać ze zrozumieniem?



Nie
yenne
 
Posty: 2605

Postprzez sushilabel » 27 sty 2012, 12:41

yenne napisał(a):
::Screw:: napisał(a):
sushilabel napisał(a):
wincenciak napisał(a):lipna historia...
nawet herkules płaro nie ogarnąłby tej zagadki mając tylko jedno zdjęcie...
poza tym sceny gwałtu totalnie niepotrzebne. szokujące ale po co ?


o jednak wstawili tę scenę. ciekawe czy mocniejsza niz w szwedzkim odpowiedniku.

Też jestem ciekawa. Powiem szczerze, że bardzo mnie przeraziła ta scena, okropne uczucie. Co ciekawe, nie raz się widzi takie sceny w filmach i nie robi to większego wrażenia, a tu zaskoczenie.



No a jak inaczej miałaby wyglądać scena gwałtu? Tęcza, jednorożce i głaskanie po główce?

Fincher lubi taki naturalizm, przypomnijcie sobie "Siedem" i np. tego objadającego się grubasa.


Może wyglądać tak jak np. w Nieodwracalnie gdzie po 2 minutach zaczynała mnie bawić albo jak w filmie z Foster Oskarżeni gdzie po tylu latach scena nadal robi na mnie wrażenie ;)
Avatar użytkownika
sushilabel
 
Posty: 8329
człowiek Nie

Postprzez Suptal » 28 sty 2012, 15:29

Dzisiaj wyszedł Take Shelter w dvd ripie :bow:
:gimp:
Avatar użytkownika
Suptal
 
Posty: 6661
Leszno

Postprzez fob » 29 sty 2012, 10:20

hariz napisał(a):Dzisiaj wyszedł Take Shelter w dvd ripie :bow:

Nelson!

:badgersl:
Tu byłby link do obrazka, który ma więcej niż 60px height.
Niestety nie ma go, ponieważ nie można mieć więcej niż 60px height.
Avatar użytkownika
fob
 
Posty: 1412
przybył ze wschodu... aby zasiać najpierw niepokój, a potem podziw...

Postprzez digital » 29 sty 2012, 12:49

SZTOS 2 :(
digital
 
Posty: 1040
zzaraz

Postprzez kaka » 29 sty 2012, 13:59

Czy tylko Linda pokazal pozim jak wnioskowalam z plakatu bo reszta wygladala jak jakies pucybuty pierdolone?
człowiekkasza
Avatar użytkownika
kaka
 
Posty: 1829
WZA

Postprzez Saimon » 29 sty 2012, 16:49

yenne napisał(a):Obrazek

Sherlock Holmes "Game of Shadows"

Jeśli podobała się wam pierwsza część, to na drugiej też będziecie się dobrze bawić. Jedyny minus jak dla mnie to to, że Holmes staje się coraz mniej holmsowski a coraz bardziej bondowski :). Ale tak czy inaczej świetny film rozrywkowy, bawiłam się naprawdę dobrze.


+ 1

Dużo fajniejszy niż część pierwsza.

freesssbee napisał(a):Idy marcowe

Obrazek


Całkiem dobry. Aktorsko zwyciężył rewelacyjny Philip Seymour Hoffman, Gossling zaczął mnie ostatnio wkurwiać (Drive to jakieś totalne nieporozumienie), a Clooney jak to Clooney - raz zajebisty, raz totalnie nijaki. Tutaj trafiło na to drugie.


Fizyk napisał(a):Obrazek

Before The Devil Knows You're Dead

Kiedy dwóch braci organizuje napad na sklep z biżuterią, należący do ich rodziców, wszystko idzie strasznie źle. Cały ten napad pociąga za sobą serię wydarzeń, które doprowadzają braci, ich ojca oraz żonę jednego z braci do szokującego punktu kulminacyjnego całej historii.

Ciekawe polaczenie heist film z dramatem rodzinnym. Swietnie zagrany, zwlaszcza Seymour Hoffman daje popis. Oglada sie super, mimo ze wpisuje sie w tendencje hiperdepresyjnych filmow, jakich sporo ostatnio ;] Polecam i 7/10 dam.


:scri:


Zajebisty !


A jeśli chodzi o Hoffmana to ostatnimi czasy wertuje wszystkie filmy z nim, które przegapiłem. Nie licząc dwóch powyższych jak również niesamowitego Synekdocha, Nowy Jork ostatnio w końcu widziałem rewelacyjny Capote, Rodzina Savage i Moneyball. W kolejce jeszcze Owning Mahowny, Doubt i The Boat That Rocked.
btw - ostatnio zczaiłem, że Hoffman grał tego bogatego synka w pięknym Scent of a Woman - kocham ten film a szczególnie końcową przemowę. Kakuncia też lubi, prawda ? ;]


A wieczorem zamierzam obejrzeć :

Bır Zamanlar Anadolu'da / Pewnego razu w Anatolii
reż. Nuri Bilge Ceylan | trailer

Obrazek

Widział ktoś ? Warto ?
Saimon
moderator
 
Posty: 2686

Postprzez junkiepunkey » 29 sty 2012, 17:31

hoffman jednym z lepszych aktorów naszych czasów, fakt że zamyka się w pewnych konwencjach dobierając sobie role ale i tak rspkt, miło się go ogląda mimo że aparycja do najsympatyczniejszych nie należy :D synekdocha wymiata, kaufman po tym filmie może umrzeć spełniony
Obrazek
Avatar użytkownika
junkiepunkey
 
Posty: 4909
W imię zasad.

Postprzez kaka » 29 sty 2012, 17:44

Saimon napisał(a):
Fizyk napisał(a):Obrazek

Before The Devil Knows You're Dead

Kiedy dwóch braci organizuje napad na sklep z biżuterią, należący do ich rodziców, wszystko idzie strasznie źle. Cały ten napad pociąga za sobą serię wydarzeń, które doprowadzają braci, ich ojca oraz żonę jednego z braci do szokującego punktu kulminacyjnego całej historii.

Ciekawe polaczenie heist film z dramatem rodzinnym. Swietnie zagrany, zwlaszcza Seymour Hoffman daje popis. Oglada sie super, mimo ze wpisuje sie w tendencje hiperdepresyjnych filmow, jakich sporo ostatnio ;] Polecam i 7/10 dam.


:scri:


Zajebisty !


:scriptsl:



Saimon napisał(a):A jeśli chodzi o Hoffmana to ostatnimi czasy wertuje wszystkie filmy z nim, które przegapiłem. Nie licząc dwóch powyższych jak również niesamowitego Synekdocha, Nowy Jork ostatnio w końcu widziałem rewelacyjny Capote, Rodzina Savage i Moneyball. W kolejce jeszcze Owning Mahowny, Doubt i The Boat That Rocked.
btw - ostatnio zczaiłem, że Hoffman grał tego bogatego synka w pięknym Scent of a Woman - kocham ten film a szczególnie końcową przemowę. Kakuncia też lubi, prawda ? ;]


Hofmann pro! Zwrocilam na niego uwage w 25 godzinie chyba

co nie zmienia faktu ze Pacino ftw a Scent of a Woman to moj UKOCHANY FILM Saimonku:):*
Przemowa najlepsza, uwielbiam takie 'manifestacje sprawiedliwosci' hehe! Zreszta kazda sekunda tego filmu jest dla mnie wyjatkwa, w samolocie, jak tancza tango (lov) jak jada ferrari, z bronia...
No i niesmiertelne haslo:"...there's only two syllables in this whole wide world worth hearing: pussy". :)
:dnb:
człowiekkasza
Avatar użytkownika
kaka
 
Posty: 1829
WZA

Postprzez lilinightmare » 29 sty 2012, 20:16

Przy okazji Seymour Hoffman'a polecam Wątpliwość/Doubt. Baardzo mi sie podobał i zrobił wrażenie, chociaż w tym akurat filmie jestem bardziej za wspaniałą Meryl Streep.

Obrazek
lilinightmare
 
Posty: 238
Warszawa

Postprzez Suptal » 29 sty 2012, 20:27

Doubt wyborny, Moneyball również :)
:gimp:
Avatar użytkownika
Suptal
 
Posty: 6661
Leszno

Postprzez martacha » 29 sty 2012, 23:36

Zgadzam się Moneyball bardzo przyjemnie się ogląda, film ogólnie na plus. Ale widzę, że muszę nadrobić zaległości i obejrzeć teraz Doubt skoro taki dobry i polecany. :)
martacha
 
Posty: 46
Częstochowa

Postprzez kaka » 30 sty 2012, 01:23

Spoooko jest

Ja obejrzalam w koncu True Romance (byl juz wpsominany)
Fajny styl
I bez kitu to film o milosci! (i to jakiej :oops:)
I jaka obsada:O

dobrze przygadane z sycylijczykiem:D

Co prawda co prawda...

No i Patricia Arquette , alez ona przeslodka
Klarens moglby byc moim chlopakiem...
człowiekkasza
Avatar użytkownika
kaka
 
Posty: 1829
WZA

Postprzez digital » 01 lut 2012, 00:36

kaka napisał(a):Czy tylko Linda pokazal pozim jak wnioskowalam z plakatu bo reszta wygladala jak jakies pucybuty pierdolone?

powiem tak... jak jeden kolega pisze scenariusz, drugi jest producentem i rezyserem no i oczywiscie obaj razem ze swoimi wspolnymi kolegami z innych "smiesznych" komedii graja filmie, to mozna pokusic sie o stwierdzenie, ze z ostatecznego rezultatu najbardziej beda zadowoleni sami tworcy

byly momenty.... dwa

ale film odniesie sukces bo 80% sali pekalo ze smiechu
szkoda ze sie nie zjaralem to chociaz ten rechot by mnie smieszyl

Szyc Borys... przestaje go lubic
Pazura, Lubaszenko i reszta z ich ekipy :(

noooo tylko Linda dał rade
ale co ja sie znam
digital
 
Posty: 1040
zzaraz

Postprzez Johnny! » 01 lut 2012, 00:58

w czwartek idę na

Obrazek

Chemical Brothers - Don't Think

trochę mi dziwnie isc na Chemicalsów do kina, wrócę tu podzielić się wrażeniami.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez traumakonika » 01 lut 2012, 07:55

Saimon napisał(a):

A wieczorem zamierzam obejrzeć :

Bır Zamanlar Anadolu'da / Pewnego razu w Anatolii
reż. Nuri Bilge Ceylan | trailer

Obrazek

Widział ktoś ? Warto ?
bardzo warto
traumakonika
 
Posty: 952
obsmarkane stopy

Postprzez Suptal » 01 lut 2012, 08:53

Długo po premierze, ale w końcu zabrałem się za Dom Zły.

Jako że żaden z moich znajomych nie dostrzegł w tym jakże genialnym filmie bardzo istotnego elementu jestem zmuszony zapytać i Was drodzy forumowicze:

Uwierzyliście w wersję wydarzeń Środonia?

W filmie można zauważyć dwie sceny, które kompletnie nie zgadzają się z logiką pokazywanych wydarzeń, a mianowicie scena w której Środoń szuka w błocie siekiery oraz scena gdzie Środoń uderza siekierą w łóżko gospodarzy. Ów sceny trwają nieprzyzwoicie krótko i są dość niejasne więc nieuważny widz może je zlekceważyć.
Na tym polega geniusz tego filmu. Dwa malutkie detale, a obracają bieg wydarzeń o 180 stopni.

Cierki mnie przechodzą jak o tym wszystkim myślę. Cały podniecony 'odkryciem' tych pozornie ukrytych detali obejrzałem film drugi raz po czym jeszcze bardziej utwierdziłem się w swoich przekonaniach.

Mam nadzieję, że nie uwierzyliście w pokazywaną przez Środonia wersję :wink:

edit: Nie jestem sam. Koniecznie przeczytajcie [url=http://www.filmweb.pl/film/Dom+zły-2009-470384/discussion/Prawdy+nie+ma,1265594]ten temat.[/url]

:bow:
:gimp:
Avatar użytkownika
Suptal
 
Posty: 6661
Leszno

Postprzez junkiepunkey » 01 lut 2012, 10:59

dumbass spoiler alert

a film zajebisty, jaram sieu polsko produkcjo :dnb:
Obrazek
Avatar użytkownika
junkiepunkey
 
Posty: 4909
W imię zasad.

Postprzez fat » 01 lut 2012, 11:08

http://www.filmweb.pl/film/Fala-2008-449973
Die welle
po naszemu Fala
calkiem spoko film jak wprosty sposob zmanipulowac ludzi


i jeszce ten
sekretarka
http://www.filmweb.pl/Sekretarka
04.04 Tiefklang @Saarbrucken (DE)
12.04 Beatjunkies @Szczecin (RREGULA)
27.06 TBA
Avatar użytkownika
fat
 
Posty: 3444
DARK:CITY/Bruxelles

Postprzez Suptal » 01 lut 2012, 11:36

junkiepunkey napisał(a):dumbass spoiler alert
W filmie można zauważyć dwie sceny, które kompletnie nie zgadzają się z logiką pokazywanych wydarzeń, a mianowicie scena w której Środoń...
To ci nie wystarczy trolu? Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
:gimp:
Avatar użytkownika
Suptal
 
Posty: 6661
Leszno

Postprzez ''Kylabees'' » 01 lut 2012, 11:59

fat napisał(a):http://www.filmweb.pl/film/Fala-2008-449973
Die welle
po naszemu Fala
calkiem spoko film jak wprosty sposob zmanipulowac ludzi


tez polecam...jak niewiele trzeba żeby sytuacja z tamtych czasów się powtórzyła...w dodatku niemiecki film :D
''Kylabees''
 
Posty: 6708
jak dla ciebie z dupy....

Postprzez freesssbee » 01 lut 2012, 15:26

to na podstawie filmu dokumentalnego na temat eksperymentu przeprowadzonego w latach 70tych na studentach uniwersytety w USA, z podzialem na straznikow i wiezniow.

Widzialem juz co najmniej 3 remaki tej historii, a teraz jeszcze niemiecki :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
freesssbee
 
Posty: 2916
drum$bass.pl

Postprzez fat » 01 lut 2012, 19:32

jak wiadomo niemiecka marka synonimem zajebistosci jest :lol:
04.04 Tiefklang @Saarbrucken (DE)
12.04 Beatjunkies @Szczecin (RREGULA)
27.06 TBA
Avatar użytkownika
fat
 
Posty: 3444
DARK:CITY/Bruxelles

Postprzez zgonia. » 02 lut 2012, 10:41

byl taki jeszcze z adrianem brody...gdyby nie on nie ogladalabym...
jednak tez zgadzam sie ze niemiecki najlepszy....oni dobrze kreca patologie, nie artystycznie w przeciwienstwie do nas
zgonia.
 
Posty: 1007
omierz plastikowy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości