OŻESZ K****A, WTF!!! - niespodzianki w dnb

Dyskusja wszelaka aczkolwiek sensowna

Postprzez serotonina » 30 lis 2011, 23:54

praktycznie wszystkie na fazie 2c-p
serotonina
 
Posty: 42

Postprzez kempa8 » 01 gru 2011, 00:37

z dnb pewnie sie znajdzie tyz cos, ale teraz na mysl przychodzi mi tylko moje pierwsze zetkniecie z Sigur Ros. aczkolwiek nie do konca jest to offtop, bo tak sie sklada, ze to eXbee napisal kiedys piekny post jeszcze na drumandbass.pl, pod wplywem ktorego postanowilem siegnac po album Takk.. i tak(k) o to jeszcze tego samego wieczoru przesiedzialem/lezalem ze sluchawkami wbitymi w uszy i rozdziawiona geba do rana... oraz co za tym poszlo, wkroczylem tez na nowa muzyczna i duchowa droge...

zatem,
w podziekowaniu,
ze specjalna dedyklacja dla eXbee'ego:
http://www.youtube.com/watch?v=8LeQN249 ... re=related

:oops:
kempa8
 
Posty: 3193
chlew

Postprzez metrik » 01 gru 2011, 02:53

mnie rozjebywal niezmiernie sigurowy "( )". tak seryjnie balem sie go sluchac bo za mocny byl.

a z dnb to nie wiem. za wiele tego bylo, ja bardzo emocjonalnie podchodzilem (i nadal podchodze) do muzyki :lol:
Avatar użytkownika
metrik
 
Posty: 5092

Postprzez lukaut » 01 gru 2011, 03:21

baby demo-dready or knot

wchuj
Avatar użytkownika
lukaut
 
Posty: 3379

Postprzez marvelon » 01 gru 2011, 09:25

w nawiasach dam to co zrobiło u mnie wtf, ciary i serotoniny

Adam F - Jaxx w 1997 (bas, klimat)
Roni Size - Who told You też jakoś 97/98 (rytm i rap)
potem od 2002 do 2006 praktycznie całe dnb robiło mi takie WWWWOOOOWW! w szczególności:
Concord Dawn - Morning Light (bas, rytm, wokal)
Baron - Redhead (energia)
Eye D - Unicorn (energia)
BSE - Arrakis (klimat)
Hidden ogólnie,
Current Value - Dark Rain (perkusja, smar płynący z głośników)
Evol Intent - Flipside (wokal, bas, pizda, energia)

z polskich muszę wymienić:
Symptom - Cocaine (energia)
Simba - Czemu Gdy, (klimat)
Total EFX (VOLS?) - The Mutant Era Has Come (energia)
CLS&WAX - rapowe ziarno (dystansik, zwlaszcza jak na creamfields podczas grania tego utworu w momencie - szpetny jak wujek Fester - Ksize podzedł bliżej ludzi, sciągnął czapeczkę, ukłonił się i wrócił za deki. Miszcz. szacun)
Dirac z Rythmusa zrobił jakiś remix metalowego kawałka, ale nie pamiętam tytułu.



ps. ogromne WTF zrobił CLIPZ kawałkiem Slippery Slopes :wulkan: :wulkan: :wulkan:

potem się znudziłem i dopiero Mistabishi - Printer Jam mnie przywrócił do dnb.
obecnie WTFaki robią mi Loxy, Mortem, ASC, Oak ale i dub elements, machine code, unionowe hybrydy.
Ostatnio edytowano 01 gru 2011, 10:19 przez marvelon, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
marvelon
rip
 
Posty: 9934
Rozbłysk Neptuna

Postprzez fat » 01 gru 2011, 09:53

kemal BLEED ( moge sluchac tego wkolko)
corrupt souls wicked life
ed rush optical Resurrection
stakka skynet vs kemal&rob data biosfera

Makai - Beneath The Mask

duzo innych jeszcze :dnb: :dnb:
04.04 Tiefklang @Saarbrucken (DE)
12.04 Beatjunkies @Szczecin (RREGULA)
27.06 TBA
Avatar użytkownika
fat
 
Posty: 3444
DARK:CITY/Bruxelles

Postprzez kempa8 » 01 gru 2011, 11:49

marvelon napisał(a):Hidden ogólnie,
Current Value - Dark Rain (perkusja, smar płynący z głośników)
Evol Intent - Flipside (wokal, bas, pizda, energia)


oto oto

+

switch technique - half breed

i switchpoint - tears of loneliness


ogolnie byl taki mix structurala kiedys z tymi kawalkiem miedzy innmi, ktory niesamowicie mi robil bardzo dlugo :dnb:
kempa8
 
Posty: 3193
chlew

Postprzez belzebooby » 01 gru 2011, 12:00

mnie do dziś zorkierwia
TEEBEE - RETALIATION
cały WORMHOLE jak usłyszałem też padłem na cyce
STAKKA& SKYNET - DECOY , BIOSFEAR
DOM & ROLAN - ETHNICITY feat.KEMAL (prze kozacki numer pod każdym względem)
belzebooby
 
Posty: 333
KILLADELPHIA

Postprzez oskar_aka_DISEASE » 01 gru 2011, 12:17

black sun empire - arrakis
Obrazek
Avatar użytkownika
oskar_aka_DISEASE
 
Posty: 240
spośród

Postprzez ant » 01 gru 2011, 12:43

ja pamietam, ze pierwsze co uslyszlałem, wiedzac swiadomie, ze to dnb to:

J Majik - Nightvision: http://www.youtube.com/watch?v=n0ZGUQp-yS0

Pamiętam, że ten numer był kwintesencją zajebistości, nawet początkowo miałem pomysł, że to dwa inne tracki, bo początek jest z wokalem i tłem, a breakdown ma takie fajne przejście z klimatu i sennego wokalu w bass i mięso.

Po jakimś roku słuchania i czekania w weekend na usłyszenie go w Radiostacji, kupiłem sobie oryginalne CD ze skladakiem Nightvision - uwaga - w Paryżu :D http://www.discogs.com/JMajik-Nightvision/release/7515


Do dzisiaj miecie :dnb:
ant
moderator
 
Posty: 9306
inteligencja forum

Postprzez Basebox » 01 gru 2011, 12:47

marvelon napisał(a):Current Value - Dark Rain (perkusja, smar płynący z głośników)
w tym to mnie zaskoczyl ten hardtekowy moment czy jak to tam.

Kemal & Rob Data - Messiah (wokal, drop i rozwinięcie)
Bad Company - Bullet time (Spor remix) (drop i rozwinięcie)
Spor - Kingdom (raczej zaskoczenie, że potrafi również robić świetne deep'owe rzeczy, ale wciąż... ;] )
Spor - Dreadnought (te wszystkie cybernetyczne wstawki)
The Prodigy - Voodoo people (Pendulum remix) (aranżacja, bardzo udana próba zmierzenia się z klasykiem muzyki tanecznej i przeniesienia go na grunt rocka i dnb)
Pendulum - Propane nightmares (za rozpierdalające organki w środku utworu)
Celldweller - The stars of Orion (za ten mroczny klimat przy jednoczesnie pędzącym utworze).
Taajuus - Desire (jak wyżej, ale jeszcze mroczniej).
Recruitz - The edge - drugi drop lepszy od poprzedniego, świetny roller
Atom & Cell - Pressure drop (Noisia remix) - tak ropierdalajacego dropa i basu nigdzie jeszcze nie slyszalem, ocieka czysta agresja.

Mistabishi - Printer Jam
yup. to jest dobry przyklad jak zrobić cos calkiem dobrego z niczego ;]

Pamiętam że coś ze starszej Panacei mnie rozjebało.
I starego Hive'a bodajże tez.

A spoza dnb to ostatnie co mnie rozjebywało to stary Boxcutter i Synaecide.
Stare The Chemical Brothers.
Stary Fatboy Slim.
Stare The Prodigy chyba też.

Wszystko stare. Twoja stara też. ;p ;(
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Postprzez DamaDama » 01 gru 2011, 13:31

mnie total science - west side story za użycie sampli, które zostały użyte
influx uk - siren za ogólny klimacik i wokal
desimal - afterlife za to, że mi powiedzieli, że ten kawałek jest tym czym jest... przesłuchałem jeden jedyny raz i więcej go kurwa nie tknę
najarana anka w remixie simy za całokształt :D
DamaDama
 
Posty: 3428
sracja

Postprzez Basebox » 01 gru 2011, 13:57

DamaDama napisał(a):desimal - afterlife
wlasnie jak moglem zapomniec

Desimal - Hyperboria, Arcana, Afterlife... za tą klimatyczną trylogię, której jak słucham , odczuwam następujące emocje (po kolei): depresja, cierpienie, rozpacz, próba znalezienia drogi wyjścia, wyjście z mroku, odkupienie, nadzieja.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Postprzez Fizyk » 01 gru 2011, 14:07

Jeśli chodzi o zetknięcie się z numerami, które przesunęły w mojej głowie granice w dnb, mam kilka przykładów:

Limewax - Raptor (usłyszany w secie tech itch'a. jak zaraz po dropie wchodził ten "trójkówy" amen, miałem dokładnie tę reakcję "JA PIERDOLĘ CO SIĘ DZIEJE")
Pendulum - Voyager (bas, w którym można utonąć. genialnie zmodulowany i wyprodukowany. jak na 2003, to była nowa jakość)
Echo - Danger Girl (Remix) (pierwszy tak klimatycznie bogaty numer, z jakim się zetknąłem, wzbudzał we mnie więcej emocji nawet niż Morning Light. Podobnie było zresztą z innym bangerem od Echo, "Out Of Time")
Black Sun Empire - Driving Insane (wiertło po dropie było tak miażdżące jak nigdy przedtem. czułem ciepły pot za każdym odsłuchem :) )

ciężko tak z pamięci, musiałbym poszperać w płytach. ale na bank trochę tego jest. brakuje mi tego okresu, kiedy co tydzień odkrywało się nowy numer, od którego oddech przyspieszał, włosy jeżyły się na łokciach etc. ;)
Fizyk
 
Posty: 1661

Postprzez marvelon » 01 gru 2011, 14:37

Basebox napisał(a):
DamaDama napisał(a):desimal - afterlife
wlasnie jak moglem zapomniec

Desimal - Hyperboria, Arcana, Afterlife... za tą klimatyczną trylogię, której jak słucham , odczuwam następujące emocje (po kolei): depresja, cierpienie, rozpacz, próba znalezienia drogi wyjścia, wyjście z mroku, odkupienie, nadzieja.
to ten co sam zdał klucze? macie jakieś linki mowiące o tym jak do tego doszlo itp?
Avatar użytkownika
marvelon
rip
 
Posty: 9934
Rozbłysk Neptuna

Postprzez cypo » 01 gru 2011, 15:06

Zirds napisał(a):ogólnie inspirują mnie instrumentalne kawałki dnb typu NOHA - dive in your life

http://www.youtube.com/watch?v=HUMuqAVCq4Q moc!!!
tez sie strasznie jaram nimi od jakiegos czasu i chyba w koncu pojade do Pragi na jakis ich event
cypo
 
Posty: 621

Postprzez Basebox » 01 gru 2011, 15:23

marvelon napisał(a):
Basebox napisał(a):
DamaDama napisał(a):desimal - afterlife
wlasnie jak moglem zapomniec

Desimal - Hyperboria, Arcana, Afterlife... za tą klimatyczną trylogię, której jak słucham , odczuwam następujące emocje (po kolei): depresja, cierpienie, rozpacz, próba znalezienia drogi wyjścia, wyjście z mroku, odkupienie, nadzieja.
to ten co sam zdał klucze? macie jakieś linki mowiące o tym jak do tego doszlo itp?
Nie wiem co masz na mysli piszać "zdać klucze". Ale Desimal popełnił samobójstwo, bo nie mógł uporać się ze schizofrenią.

Desimal napisał(a):To jak 200 kanałów telewizyjnych w tym samym czasie a Ty nie możesz tego wyłączyć, nic poza niechcianym szumem.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Postprzez marvelon » 01 gru 2011, 15:44

zdać klucze = umrzeć. tylko tak delikatniej.

ćpieł? czy tak o miał?
Avatar użytkownika
marvelon
rip
 
Posty: 9934
Rozbłysk Neptuna

Postprzez Basebox » 01 gru 2011, 15:57

z tego co wiem, matka jego wiedziała że nie ćpieł.
ciekawe: jego matka umarła w tym samym roku co wykryli u niego scizofrenie. wow.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Postprzez junkiepunkey » 01 gru 2011, 16:14

Fizyk napisał(a): Podobnie było zresztą z innym bangerem od Echo, "Out Of Time")

calyx remix :dnb:

a desimal jest strasznie przereklamowany, potwierdza się teoria że nawet w biznesie muzycznym otoczka przebija przekaz :dnb:
Obrazek
Avatar użytkownika
junkiepunkey
 
Posty: 4909
W imię zasad.

Postprzez RVerbal » 01 gru 2011, 16:43

trzy wałki, które rozpierdoliły mnie od samego wnętrza:

Black Sun Empire - Arrakis - do dzisiaj nie słyszałem lepszego bassu i nic tak konkretnego, a zarazem klimatycznego jak Arrakis. poznałem go przypadkiem, na początku mojej zabawy z drum'n'bassem. chuj, że było.

Panacea - Found A Lover - kij, że wiksa. prawdziwie doskonały parkietowy wymiatacz. przez parę miesięcy nie znikał z mojej playlisty.

Seba - Snow - na koniec utwór, który uważam za najlepszy dramenbejsowy track jaki słyszałem. genialne pady, wpadający w ucho beat. zawsze przechodzą mnie ciary jak go słucham. takie "wow" i odjazd przy tych padach - oooo tak! :heart:

edit: właściwie cztery. jeszcze Pendulum - Through The Loop. ten klimat, te breaki i ten bass. no i absolutnie GENIALNE intro. tu ciar na plecach nie miałem, bo nie było na to czasu - trzeba nakurwiać do breaka. doskonały przykład na to jak pendulum mogłoby wymiatać ;)
Ostatnio edytowano 01 gru 2011, 16:47 przez RVerbal, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
RVerbal
 
Posty: 3261
banned

Postprzez metrik » 01 gru 2011, 16:45

a tak serio to mocno mna wstrzasal Knitevision Photek'a. Wtedy jeszcze nie wiedzialem ze to dnb i mialem go na skladaku kasetowym obok cypress hill i prodigy :)
Avatar użytkownika
metrik
 
Posty: 5092

Postprzez Chaser » 01 gru 2011, 18:17

Makai - Omen
Pierwszy numer dnb, przy którym miałem ciary i do dziś je powoduje... Pierwszy który trafił prosto w moje oczekiwania co do muzyki. Dla mnie ten numer jest wieczny :heart:
Avatar użytkownika
Chaser
 
Posty: 2317
Czeluść

Postprzez DamaDama » 01 gru 2011, 20:50

Taxman - If Only < prawie 2 lata temu zrozumiałem, że clownstep ma się słabo :D

Hazard - Food Fight < ponad pół roku temu stwierdziłem, że to jeden z najbardziej kozackich numerów tego roku :D
DamaDama
 
Posty: 3428
sracja

Postprzez vuad » 01 gru 2011, 22:41

watching windows w remiksie edka i optyka, zgielo mnie wtedy, do tej pory uwazam go za najlepszy utwor dnb


@junkiepankiej - przereklamowane jest afterlife, reszta jego produkcji to naprawde solidny material moim skromnym zdaniem :azbest:
vuad
 
Posty: 873
dark:city

Postprzez eXbee » 02 gru 2011, 00:35

kempa8: telepatia? rzadko tu zaglądam ostatnimi czasy, patrzę na ten wątek iście losow a tu dedyckacja dla mnie. Dzięki :*

Na mnie piorunujące wrażenie zrobił Seba ze swoim Last Goodbye... po prostu poezja - on i Manos to dla mnie mistrzostwo świata. Próbuję się wzorować na nich, ale jeszcze długa droga.
eXbee
 
Posty: 467

Postprzez breakcoremonster » 02 gru 2011, 01:40

FANU - brotz

http://www.youtube.com/watch?v=iOSKf5XfnIo

po prostu totalnie confused nawet nie umiem wyrazić słowami.
:o Miłość tak.




VENETIAN SNARES - SZAMAR MADAR
http://www.youtube.com/watch?v=2PBeKzVh ... re=related :o

Kawałek ma dusze i moc, że tak to ujmę. Zawsze robi takie samo wrażenie jak za pierwszym razem. Piękno i moc perkusji jednocześnie docierają do uszu.



VENETIAN SNARES - HEINAL
http://www.youtube.com/watch?v=FbJ63spk48s (jak wyżej)

Oba kocham :O


DAVE AKUMA SUKEBAN:
http://www.youtube.com/watch?v=RYDLkjti ... re=related

jak to pierwszy raz usłyszałem 3 lata temu zacząłem wywijać dzikie harce na środku pokoju. Takie oddanie obłędu i szaleństwa za pomocą perkusji. Dla mnie gość bardziej wyrazisty i sugestywny niż Current Value. U niego pera była połamana jakby grał ją na żywo zespół totalnych świrów.




black sun empire - bombrun
http://www.youtube.com/watch?v=P4sWmhIwvsw


genialny klimat oddania przestrzeni / lotniska z wielkimi garażami / miasta, które ma zostać zbombardowane...a drop to już bombardowanie/ucieczka przed falą kolejnych spadjących bomb. Tak sobie to w wyboraźni za każdym razem rozrysowuje. Nie będę kłamał. Ja kocham ten kawałek. Ten kawałek daje mi takiego kopa, żeby wracać do słuchania dnb. Jak sobie o nim przypomniałem znów mam na dnb ochote. Ten bass niczym alarm w bombardowanym mieście zmiksowany z odgłosem rozgramianych falą uderzeniową budynków. Masakra !!!!
breakcoremonster
banned
 
Posty: 293
Dzika muzyka. Robić swoje nie przyporządkowywać się gatunkom

Postprzez oskarewicz » 02 gru 2011, 23:28

takich numerów jest masa, maaaaasaaaaaa, za dużo by wymieniać, częsć już ktoś wypisał tutaj,
ale mój pierwszy dramowy numer, przy którym się zesrałem z podniecenia jak poleciał w radiostacji i do dziś bardzo mnie jara to
bad company -china cup
Avatar użytkownika
oskarewicz
 
Posty: 1139
wro

Postprzez jsm » 03 gru 2011, 00:16

Adam F - F Jam
Goldie - Sensusal
Big Bud - Darker then Blue
...
Bungle - The Siren
Avatar użytkownika
jsm
 
Posty: 194

Postprzez RVerbal » 03 gru 2011, 00:24

jsm napisał(a):Adam F - F Jam
Goldie - Sensusal
Big Bud - Darker then Blue
...
Bungle - The Siren

chyba, że mówisz o sztandze
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
RVerbal
 
Posty: 3261
banned

Następna strona

Powrót do Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 23 gości

cron