Pomóżcież mi wybrać kamerkę video

Dyskusja wszelaka aczkolwiek sensowna

Pomóżcież mi wybrać kamerkę video

Postprzez Janoosh » 03 gru 2011, 21:16

Siema

Chce sobie na święta zrobić prezent w postaci kamerki video- do kręcenia wyjazdów, videeblogow może, amatorskich projektów/teledysków. Jestem totalnym ignorantem także nie potrzebuje profesjonalnego sprzętu. Pytanie do tych z was którzy mają kamerki i się trochę na tym znają, albo kupili niedawno, bo zupełnie się nie orientuję w temacie- idzie w granicach 1000 zł dostać coś pożądnego? Może nie od razu jakieś FULL HD, ale żeby też nie waliło tanim chińskim gównem z Saturna- głównie chciałbym się pobawić w kręcenie klipów do swoich muzycznych fiksacji także fajnie żeby obraz z kamerki postawionej na statywie prezentował się w miarę zacnie. Nie pogardzę linkami.

Na razie mam parę na oku po zabawie z googlem i skąpcem, ale te wszystkie techniczne opisy zupełnie nic mi nie mówią, także wolę Was wypytać.
Janoosh
 
Posty: 900
ZG/Poznań

Postprzez Johnny! » 04 gru 2011, 11:38

Ojciec ma Toshibe Camileo S10 bodajże - mała, HD i totalnie nie daje rady przy odrobine gorszym swietle wiec omijaj szerokim łukiem.

celuj w kamery hd na pewno, przynajmniej 720p, w koncu zaraz 2012r wiec nic gorszego nie ma sensu brać. wazne zeby obiektyw dawał rade przy slabszym oswietleniu bo inaczej np ciezko bedzie ci nagrac cos w pomieszczeniach bez dodatkowego oswietlenia.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez eXbee » 04 gru 2011, 14:06

Do 2 tys nie kupisz nic rozsadnego. Najtańsze rozwiązanie godne rozważenia to wg mnie Panasonic HDC-SD90:

http://www.ceneo.pl/12820358

Zalety to dobry przetwornik, w miarę jasny obiektyw i szeroki kąt. Ja niedawno kupiłem droższą SD900 z trzema przetwornikami i bardzo jasnym obiektywem... i powiem Ci, że nic lepszego wśród kamer amatorskich nie znajdziesz.. a od 10 tys. to już sprzęt półprofesjonalny się zaczyna.

http://www.ceneo.pl/13298838

ps. oba modele potrafią nagrywać w formacie 1080/50p co jest praktycznie nieosiągalne w tym pułapie cenowym. Od razu zaznaczam, że dzisiejsze kamery HD w większości przypadków nagrywają w trybie AVCHD, który wymaga mocnego kompa (2 rdzenie to absolutne minimum, do tego mocna karta graficzna najlepiej z CUDA).
eXbee
 
Posty: 467

Postprzez goro » 04 gru 2011, 14:37

Calkiem niedawno mialem podobny dylemat, tyle ze budzet 2x wiekszy. Stanelo wlasnie na wspomnianej tutaj hdc-sd90 i absolutnie spelnia swoje zadania. Jedyny minus to mega drogie oryginalne akumulatorki.

Jezeli chodzi o twoj budzet to w tym tescie dobre opinie zebrala kamera JVC GZ-HM44. Natomiast wszedzie opinie na temat wyboru kamery hd konczy sie na stwierdzeniu ze albo sony albo panasonic - reszta zalezy juz od indywidualnych preferencji oraz budzetu.
Avatar użytkownika
goro
ten zly
 
Posty: 1971
break.fm

Postprzez marvelon » 04 gru 2011, 14:42

nokia E90 - mówię całkiem serio.
Avatar użytkownika
marvelon
rip
 
Posty: 9934
Rozbłysk Neptuna

Postprzez fat » 04 gru 2011, 15:04

spoko temat tez sie podepne bo chce kupic cos po nowym roku do 350e hd i zeby dawalo rade jak ciemno
04.04 Tiefklang @Saarbrucken (DE)
12.04 Beatjunkies @Szczecin (RREGULA)
27.06 TBA
Avatar użytkownika
fat
 
Posty: 3444
DARK:CITY/Bruxelles



Powrót do Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron