Zakaz ziołolecznictwa & kiepska jakość żarcia

Dyskusja wszelaka aczkolwiek sensowna

Postprzez Butch » 23 gru 2011, 12:00

to jeżeli kurwy kradną to dziwne jest mieć pretensję do systemu.
Przecież to ludzie kradną i kombinują
Prywaciarz będzie inny? lepszy? też Cię wydyma z uśmiechem na twarzy.
dziwny tok rozumowania
Butch
 
Posty: 1101
z dupy jeżajeżozwierza

Postprzez agressor » 23 gru 2011, 12:03

uwielbiam takie tematy mialem sie nie odzywac ale jednak.

1.bary mleczne codziennie zapierdalam do mleczaka i raz widzialem osobe w wieku pomiedzy 22-25 a trzy przystanki dalej kebab i chinczyk pelen,

2.jasne nie placmy podatkow ale rozumiem ze twoja stara na emeryture i sluzbe zdrowia sobie odlozyla prywatnie

3.nic sie nie zmieni jezeli ludzie beda tak kombinowac jak do tej pory niestety trzeba placici podatki, kasa bedzie marnotrawiona bo polityci to idioci nie da sie tego uniknac. ale jak mnie to wkurwia ze

np taki mechanik samochodowy odprowadza tylko na koszty i pensje najnizsza krajowa reszte robi pod stolem kasuje na znizkach na czesciach, zona sprzata po ludziach zarejestrowana jest u posredniaka i opieke spoleczna ma za darmo a ja niekombinuje i musze za wszytsko placic, kazdy chce umowe itd.

albo firma kolo mojego domu szkolenia dla menager ekant i egzekiutiw itd. i co? zarejestrowana poza warszawa, 8 fur na blachach z dupy placi nizsze oc nizsze podatki pewne firma w stodole ale fury roba dziury w wwarszawskich drogach i janosikowe placimy zeby jego stary mial ladny chodnich w kaszebe albo gdzies tak??
i ok kazdy radzi tu jak moze ale co w takim razie ci na gorze tez sobie radza jak moga....


UE jest do dupy ale jedno jest dobre moim zdaniem ok oni daja kase ktora my zwrocimy ale zaloze sie ze gdyby przyszlo naszym madrym polskim glowa odlozyc kase na jakas droge to by do konca zycia jezdzili ludzie jezdzili po zwirze bojak soltys tam nie mieszka to nie zrobia drogi nigdy
Ostatnio edytowano 23 gru 2011, 15:50 przez agressor, łącznie edytowano 1 raz
agressor
 
Posty: 95

Postprzez cypo » 23 gru 2011, 12:08

najebany to pisales? ;) uzywaj troche przecinkow chociaz... ale w wiekszosci sie z toba zgadzam

Butch napisał(a):to jeżeli kurwy kradną to dziwne jest mieć pretensję do systemu.
Przecież to ludzie kradną i kombinują
Prywaciarz będzie inny? lepszy? też Cię wydyma z uśmiechem na twarzy.
dziwny tok rozumowania

po 1: ludzie kradna i kombinuja a z drugiej strony rzad kradnie i kombinuje...
po 2: prywaciarz bedzie lepszy bo to nie on bedzie dysponowal twoja kasa i to nie on bedzie ci co miesiac zabieral czesc wyplaty. U prywaciarza albo sie godzisz placic za cos, albo nie
po 3: po prywatyzacji np sluzby zdrowia powstalaby spora konkurencja wsrod prywatnych przychodni, wiec ceny byly duzo nizsze, a jakosc duzo lepsza niz w panstwowce
Wiec mysle, ze to ty masz dziwny tok rozumowania :)
cypo
 
Posty: 621

Postprzez Butch » 23 gru 2011, 12:26

cypo napisał(a):najebany to pisales? ;) uzywaj troche przecinkow chociaz... ale w wiekszosci sie z toba zgadzam

Butch napisał(a):to jeżeli kurwy kradną to dziwne jest mieć pretensję do systemu.
Przecież to ludzie kradną i kombinują
Prywaciarz będzie inny? lepszy? też Cię wydyma z uśmiechem na twarzy.
dziwny tok rozumowania

po 1: ludzie kradna i kombinuja a z drugiej strony rzad kradnie i kombinuje...
po 2: prywaciarz bedzie lepszy bo to nie on bedzie dysponowal twoja kasa i to nie on bedzie ci co miesiac zabieral czesc wyplaty. U prywaciarza albo sie godzisz placic za cos, albo nie
po 3: po prywatyzacji np sluzby zdrowia powstalaby spora konkurencja wsrod prywatnych przychodni, wiec ceny byly duzo nizsze, a jakosc duzo lepsza niz w panstwowce
Wiec mysle, ze to ty masz dziwny tok rozumowania :)

po 1: w rządzie jak domniemam pracują roboty aj? czy może jednak ludzie, może przypadkiem Ci sami co zarówno pracują w rządzie jak i mają własne firmy
po 2: co w sytuacji jak Cię nie stać? jak na razie w ZUS-ie w pewnych sytuacjach pomimo tego że nie masz grosza i nie generujesz przychodu możesz iść do lekarza
po 3: wierzysz w coś takiego? dużo niższe kwoty = mniejszy dochód = więcej pracy lekarzy żeby wyjść na swoje=spadająca jakość
jasne ceny teoretycznie mogą spaść, jakość się podnieś, ale słowo dużo to nadużycie.
Butch
 
Posty: 1101
z dupy jeżajeżozwierza

Postprzez cypo » 23 gru 2011, 12:35

Butch napisał(a):po 1: w rządzie jak domniemam pracują roboty aj? czy może jednak ludzie, może przypadkiem Ci sami co zarówno pracują w rządzie jak i mają własne firmy

A co to ma do rzeczy ?
Butch napisał(a):po 2: co w sytuacji jak Cię nie stać? jak na razie w ZUS-ie w pewnych sytuacjach pomimo tego że nie masz grosza i nie generujesz przychodu możesz iść do lekarza

Nie oddajesz 1/4 swojej wyplaty panstwu, wiec kazdy moze sobie ta kwote odkladac co miesiac... na emeryture, na leczenie (ktore bedzie mial od reki) Wiem ze to nierealne i wiekszosc ludzi w moment by przepuscila swoje oszczednosci i wyladowaliby na bruku jakby przyszlo do emerytury, ale to wynika z naturalnej glupoty ludzi. Chociaz moze jakby zajmowaly sie tym prywatne firmy i powstalaby konkurencja w tym obszarze rynku to moze tych pieniedzy nie zabieraliby az tak duzo, a jakosc uslug swiadczona za te skladki bylaby pewnie o niebo lepsza (nie wiem czy zrozumiale napsialem - mowie o likwidacji ZUSu i powstaniu prywatnych odpowiednikow).
Butch napisał(a):po 3: wierzysz w coś takiego? dużo niższe kwoty = mniejszy dochód = więcej pracy lekarzy żeby wyjść na swoje=spadająca jakość
jasne ceny teoretycznie mogą spaść, jakość się podnieś, ale słowo dużo to nadużycie.

W kazdym razie byloby lepiej
cypo
 
Posty: 621

Postprzez Banciur » 23 gru 2011, 13:37

cypo napisał(a):po 2: prywaciarz bedzie lepszy bo to nie on bedzie dysponowal twoja kasa i to nie on bedzie ci co miesiac zabieral czesc wyplaty. U prywaciarza albo sie godzisz placic za cos, albo nie
i co z tego ze prywatne popatrz na banki ruchaja klientow az milo a tylko lepsze gwiazdy w reklamach maja - za twoje pieniadze btw
Banciur
moderator
 
Posty: 1715
zewszad

Postprzez DamaDama » 23 gru 2011, 13:47

powiem tak:

WKURWIA MNIE TO WSZYSTKO.

był droższy dolar, była droższa baryłka, paliwo było po 4 plny

chleb kupuję z wiochy, najlepiej mi smakuje po 5 dniach

rodzice dużo wędzą, robią przetwory i dzięki temu mam zawsze zajebiście smakujący obiad

powodów takiego a nie innego stanu rzeczywistości, w której żyjemy jest baaardzo dużo, min. wymienione już "polepszanie" żywności, ale także chińska ogólnoświatowa ekspansja gospodarcza.
dlaczego polska nie jest krajem rozwiniętym? bo nie ma inwestowania w coś co przyniesie zyski poprzez handel zagraniczny. zero wytwórstwa, inwestycji w innowacyjne technologie. co sprzedamy za granicę? stadiony? :lol:

polityka socjalna jak za czasów starożytnych. trzeba zrobić igrzyska aby uspokoić nastroje

Państwa zachodnie dlaczego mają taki a nie inny kapitał? Bo kiedyś miały kolonie, które zostały wyssane tak jak my teraz jesteśmy wysysani (też już ktoś to poruszył)

Produkty dobrej jakości są wykurwiście drogie (klocki LEGO, ręcznie robione samochody czy ciuchy).

Niedługo będziemy mieli sytuację jak w UK, gdzie w domach i mieszkaniach są "salony", które mają 12-15mkw :lol: Wszystko przez baaaaaardzo wysokie prawdopodobieństwo wprowadzenia podatku katastralnego, który zmusi ludzi do mieszkania w byle jakich warunkach.

Mam ochotę napisać manifest mojego wkurwienia, który byłby mniej chaotyczny od bieżącej formy mojej wypowiedzi. :lol:
DamaDama
 
Posty: 3428
sracja

Postprzez cypo » 23 gru 2011, 13:49

Banciur napisał(a):
cypo napisał(a):po 2: prywaciarz bedzie lepszy bo to nie on bedzie dysponowal twoja kasa i to nie on bedzie ci co miesiac zabieral czesc wyplaty. U prywaciarza albo sie godzisz placic za cos, albo nie
i co z tego ze prywatne popatrz na banki ruchaja klientow az milo a tylko lepsze gwiazdy w reklamach maja - za twoje pieniadze btw


mam male doswiadczenie z bankami: 2 zwykle konta w dwoch bankach... jedno faktycznie bylo bandycko drogie - ale sam sie zgodzilem sie na to(potrzebowalem karty od reki, a to byl jedyny bank ktory byl w stanie to spelnic)...i nie podbieraja mi pieniedzy z konta bez mojej wiedzy ;)
cypo
 
Posty: 621

Postprzez Banciur » 23 gru 2011, 16:13

pogadaj z ludzmi z kredytami poprzegladaj gazety. Pieniadze Ci z konta nie znikaja - z kont zusu tez nie znikaja a nazywacie ich zlodziejami.
Banciur
moderator
 
Posty: 1715
zewszad

Postprzez madierfakier » 23 gru 2011, 16:20

@Banciur:

Tak przyszło mi do głowy, przyszło mi też do głowy, że jakby każdy wiedział że coś konkretnego za te pieniądze otrzymuje to by płaciło więcej osób, nie mówiąc o tym, że gdyby jeszcze nie kradziono i nie marnotrawiono tych pieniędzy to każdy mógłby płacić mniej.
Budynki ZUSu były przenośnią marnotrastwa, ale dla przykładu ten najlepszy:
Obrazek
"Zdecydowanie najdroższym budynkiem ZUS w Polsce jest ten w Warszawie. Jego budowa trwała siedem lat i pochłonęła aż 183 mln zł. Na 26 tys. m kw. pracować będzie 1,2 tys. urzędników."
Z tego co się orientuję to w ZUSie się raczej nie robi operacji medycznych, gdzie są potrzebne mega zajebiste roboty, maszyny itd., które kosztują krocie. Z grubsza biorąc w ZUSie potrzebujesz budynek , biurka dla pracowników z komputerami, dobrą infrastrukturę IT i dobre archiwum. Jak wg Ciebie to kosztuje 183mln zł dla 1,2 tys. urzędników to moje gratulację.
A jak twierdzisz że ZUS to jest instytucja w której pieniądze nie są marnotrawione i kradzione to przepraszam, ale chyba żyjemy w innym kraju. Odsyłam do internetu, gdzie możesz zapoznać się z faktami.

@Butch: Mam pretensję do systemu, bo to głupie prawo rodzi sytuacje w których można bezkarnie kraść i które zmusza mnie do płacenie tym, którzy mnie okradają. Prywaciarz jak mnie wydyma to już do niego więcej nie przyjdę, a państwu musisz płacić czy Cię dyma czy też nie. Cypo to ładnie nakreślił.

Co do banków to to jest w ogóle inna historia. Na całym świecie system pieniężny to zwykły rabunek owoców pracy i bogactwa ludzi. Banki kreują pieniądze Z NICZEGO. Np. w Polsce bank mając 1000zł depozytu, może udzielić kredytu na 10000zł. Muszą mieć tylko 10% pokrycia tego na ile udzielają kredytów. I podobnie jest na całym świecie. Odsyłam do filmu: "Money as debt" na początek.
madierfakier
 
Posty: 2691
OK

Postprzez BrK » 23 gru 2011, 16:55

tutaj o tych kredytach w bankach w pigulce http://www.youtube.com/watch?v=_4eCf6UclR4
Avatar użytkownika
BrK
 
Posty: 7818
PCP

Postprzez madierfakier » 23 gru 2011, 17:31

Gdzieś pisałem o tym złocie:
http://gazeta-dobryznak.pl/index.php?art=522
i Chaser mi wypominał od moherów - Chaser Anglicy mają równowartość ok. 14mld zł naszego złota (nie licząc odsetek za 60lat). Dla porównania - dziura budżetowa Polski wynosi ok.50mld zł.
madierfakier
 
Posty: 2691
OK

Postprzez elojza » 23 gru 2011, 18:46

MariaMarazm napisał(a):Należy uncję napalmu wykurwić na skurwieli fest :evil:


taaaaaak ]:-> :twisted:
Avatar użytkownika
elojza
 
Posty: 129
pudeeeeel

Postprzez cypo » 23 gru 2011, 21:37

Banciur napisał(a):pogadaj z ludzmi z kredytami poprzegladaj gazety. Pieniadze Ci z konta nie znikaja - z kont zusu tez nie znikaja a nazywacie ich zlodziejami.


Nikt ci nie kaze brac kredytu...
Jesli chodzi o ZUS: nie chce mi sie tego liczyc, ale wydaje mi sie, ze przy takich kwotach jakie zabieraja kazdemu co miesiac z wyplaty przez 30-40 lat emerytury powinny byc wyzsze, bo wiadomo, ze sa bardzo marne. Moge sie mylic i moze faktycznie tyle wychodzi, ale przy wplacie takich kwot na swoje konto bankowe i wrzucanie ich na lokate da sporo wiecej.
cypo
 
Posty: 621

Poprzednia strona

Powrót do Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron