Zakaz ziołolecznictwa & kiepska jakość żarcia

Dyskusja wszelaka aczkolwiek sensowna

Postprzez MySzA » 21 gru 2011, 13:29

@Tehnik

Widzisz, ale co w tym złego, kiedyś tego całego chłamu nie było i ludzie sami chleb piekli, wędliny wędzili, warzywa z ogrodu mieli, albo od babinki z targu. To oczywiste, że nie można samemu wyprodukować wszystkiego, jednakże na prawdę z odrobiną ochoty można piec, gotować. Ja na przykład garściami czerpię z lata i jego owoców, smażę konfitury z rabarbaru, robię musy truskawkowe, mrożę zioła, wekuje pomidory, później mamy w zimie trochę lata na talerzu.

Z almą to jest tak, że na przykład warzywa wyglądają zbyt ładnie, co dla mnie jest dość podejrzane, poza tym dużo produktów, które jemy na co dzień jest w bardzo rozsądnych cenach i na prawdę nie odczuwa się specjalnie tej różnicy. Ale wiadomo, że jak będzie się chciało coś udowodnić to i butelkę wody za 40 ziko się znajdzie.

Oraz praca pracą, wiadomo że jak się mieszka z kimś i robi się szamę dla dwóch osób, to zawsze wyjdzie taniej niż iść do knajpy, czy zamawiać. Swoją drogą brakuje mi mleczaczków w stolnicy. W Krakowie były na każdym kroku i taki pyszny, domowy obiad za 4, 20 to było coś :heart:
MySzA
 
Posty: 5911
<:3 )~

Postprzez cypo » 21 gru 2011, 13:57

Jestesmy Polakami, wiec kazdy zawsze bedzie pierdolil ze jest zle - taka prawda.
Nie bylo UE - bylo zle, jest UE - jest zle.
Teraz akurat jest moda na "nielubienie" unii wiec nie dziwie sie ze tak wrzucacie na nia i wyzywacie wszystkich (w tym mnie) od idiotow ze mysla inaczej.
Wiem ze kazdy z was jest najmadrzejszy na swiecie, ale wystarczy popatrzec na wstrost gospodarczy Polski w ostatnich latach... Ja watpie w to, ze udaloby sie to bez Unii (chociaz kto wie...).
Mam kolezanke, ktora siedzi w projektach UE i wiem od niej ze Polska i tak nie umie wykorzystac calych pieniedzy jakie oferuje Unia (wciaz za duzo biurokracji itp). Wiec nie wiem na jakiej podstawie mowicie ze nie dostajemy od UE pieniedzy.
Ja w tym momencie moge napisac tak jak wy... ze dzieki wam (i babciom z radia maryja) Polska wciaz jest zacofanym krajem. Ale kazdy powinien miec swoje zdanie i jak ktos chce to moze sobie sam upolowac zwierzyne, sam sobie zbierac plony jesli lubi zrowe odzywianie. Ale w tym momencie jestescie hipokrytami jedzac w mc donaldzie itp.
Ostatnio byla afera o to, ze ludzie sprzedajcy na rynkach (warzywa, owoce, cokolwiek) powinni miec kasy fiskalne. Dlaczego nie? Kazdy placi podatki to dlaczego oni mieli by miec w tej kwestii ulge?
Fakt, ze pewnie spora czesc pieniedzy z podaktow idzie w bloto... Ale nie moze byc idealnie. Wg mnie Polska naprawde sporo zyskala dzieki Unii, chociaz jest wiele rzeczy, ktore Unia wymysla na sile (pierwsza na mysl mi przychodzi norma UE o ustawieniu fotela w ciagnikach rolniczych - bzdura straszna), ale wg mnie jest sporo lepiej niz przed wstalpieniem do Unii.

Ktos tam z was pisal, ze globalizacja to zlo i kto o tym nie wie jest idiota... Ja mam jakies pojecie na ten temat i wcale nie uwazam ze to jest glupie. Bez globalizacji pewnie nawet komputerow by nie bylo... albo kosztowaly by milion dolcow. Jesli ktos chce zyc tak jak w sredniowieczu to niech wyjedzie sobie mieszkac do Afryki - tam jest wolna wola. Wyrzuccie komputery, telefony i nie kupujcie czasami nic w sklepach, bo to sama chemia... ale nie wrzucajcie na innych, ze chca zyc w nowoczesnym swiecie.
cypo
 
Posty: 621

Postprzez Johnny! » 21 gru 2011, 15:30

nie mam nic przeciwko chemii ktora sluzy jako dodatek dzieki ktoremu cos dluzej sie nie psuje i zachowuje smak, gorzej kiedy zastepuje caly produkt. dojdzie do tego ze straszna wizja jedzenia w pigulkach z filmow sf moze okazac sie zbawienna jesli wszystko bedzie coraz gorzej smakowac bo odechciewa sie jesc.

Mysza nie ma nic zlego w robieniu sobie samemu roznego stuffu, ale co z tymi ktorzy nie lubia, nie potrafia, nie maja czasu, nie chce im sie? mieszkamy w duzych miastach, skad ja Ci tu wezme ogrodek? spodziewalbym sie ze przy calym tym rozwoju ludzkosci jakosc zycia powinna rosnac, dajac mozliwosc nam leniwym miastowym zrobic kanapke z wedlinka ktora zeby byla dobra nie bedzie wymagala zebym sam sobie wieprza ubil. zreszta niczego nie mozna byc pewnym bo co z tego ze moja mama pogina na rynek po pomidorki jak kupuje je byc moze od tego samego chlopa ktory sprzedaje te mdle podlewane nie wiadomo czym (oczywiscie wiadomo ze trzeba chronic to przed robactwem itp ale jak doklada sie do tego jakies przyspieszajace wzrost preparaty i inne cuda to te warzywka zmieniaja sie w karykatury samych siebie) pomidorki do marketow i innych sieciowcow.

oczywiscie kazdy kogo stac ma wybor, tylko martwi mnie ze za czyms co jeszcze niedawno bylo standardem teraz trzeba sie specjalnie rozgladac i wmawia sie nam ze to jest jakas premium ekstra jakosc za ktora trzeba placic dodatkwo. otoz nie jest
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez cypo » 21 gru 2011, 15:45

Tehnik napisał(a):oczywiscie kazdy kogo stac ma wybor, tylko martwi mnie ze za czyms co jeszcze niedawno bylo standardem teraz trzeba sie specjalnie rozgladac i wmawia sie nam ze to jest jakas premium ekstra jakosc za ktora trzeba placic dodatkwo. otoz nie jest


Otoz jest... nikomu nie chce sie uprawiac owocow/warzyw na naturalnych preparatach; wygodniej i taniej jest podlac to chemia przyspieszajaca dojrzewanie. Jesli chcesz kupic naturalne skladniki to musisz doplacic - to chyba logiczne. Z reszta teraz nawet te super naturalne produkty pewnie nie sa w 100% naturalne.

Sam napisales ze zyjemy w duzych miastach, wiec niestety, ale duze miasta maja to do siebie ze nie sa wsia i wszystko jest unowoczesniane, ulepszane tak, aby bylo duzo i wydajnie i zeby kazdy chcial to kupowac.
Ja wole isc do biedronki i kupic wedline, ktora ma w sobie 60-70% miesa, niz placic za 100% mieso 2 razy tyle.. Wole kupic jajka od korporacji "jajcarskiej" za grosze niz 2 razy drozsze od babci z rynku. Niestety, ale nie stac mnie, zeby placic za dodatkowa prace kogos (jakiegos chlopa), kto musi poswiecic wiecej czasu i pieniedzy na uprawianie tych super naturalnych produktow i kogos kto ma duzo mniejszy rynek zbytu niz jakas korporacja zajmujaca sie tym - wiec musi sprzedawac drozej zeby mu sie oplacalo. To sie nazywa wolny rynek.

A jesli chodzi o to, ze jeszcze jakis czas temu te naturalne produkty byly standardem to wynik tego, ze wczesniej nie bylo tak duzo produktow pochodzacych od korporacji. I wydaje sie ze wtedy bylo wszystko tansze, ale tez zarobki byly duzo mniejsze..
cypo
 
Posty: 621

Postprzez marvelon » 21 gru 2011, 15:49

ja jem tylko produkty z Polfy i se chwalę :lol:

żyję zdrowo.

polecam też sanofi aventis z rzeszowa.
Avatar użytkownika
marvelon
rip
 
Posty: 9934
Rozbłysk Neptuna

Postprzez blue print » 21 gru 2011, 15:57

jak mieszczuchy wygodnickie robicie zakupy w biedronkach, kerfurach, almach, lewiatanach i innych sieciowkach to nic dziwnego ze jecie pompowany szajs. to MUSI powstawac szybko i tanio, przeciez dziennie pod ttaki sredni superhipermarket podjezdza kilka tirow z zarciem.

ja mieso i wedliny biore z malutkiego zakladu pod miastem - z jednej strony wchodzi swinka, a z drugiej szyneczka i kielbaska. jest to chyba najtanszy sklep z miesem i wedlinami jaki znam w okolicy, a jakosc jest powalajaca. po warzywa i owoce na gielde, do sprawdzonego sprzedawcy-rolnika. jablka wcale kurwa nie sa okragle, a pomidory maja smak, nie wiem czy warszawiacy uwierza. chleb w piekarni za rogiem - pelnoziarnisty, czarny skurwiel. fakt ze 2x drozszy od krojonego w biedronce, ale 3x lepszy.

kwestia zorientowania sie. przestancie byc leniami ktorzy zapierdalaja do marketu, ogarnijcie sobie dobre jedzenie, bo da sie.
blue print
 
Posty: 9001

Postprzez Johnny! » 21 gru 2011, 16:00

cypo piszac ze zarobki byly duzo mniejsze sugerujesz ze sa duzo wieksze teraz? :lol: no ale nie zbaczajmy z tematu


powiem tylko tyle - nie zaczynal bym tego biadolenia gdyby to naprawde mialo 70% miesa czy tam "esencji" w sobie

aha i o ile mi wiadomo ludzkosc na Ziemi nie podwoila swojej liczebnosci w ciagu minionej dekady, wiec nie widze powodu dla ktorego trzeba tak drastycznie zmniejszac jakosc. tymczasem produkuje sie wiecej byle czego i jeszcze wiecej sie tego wyrzuca na smieci. a ci co umierali z glodu gloduja i umieraja nadal

ed: blueprint wiadomo ze w kazdym miescie jest gdzies tam jakas dobra piekarnia czy rzeznik, ale w ten sposob zakupy trwaly by caly dzien - masz ten czas? w malych sklepach kolo mnie akurat tez jest chujowizna niestety :lol:
Ostatnio edytowano 21 gru 2011, 16:05 przez Johnny!, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez marvelon » 21 gru 2011, 16:01

i teraz Ty im jeszcze jebnij.
Avatar użytkownika
marvelon
rip
 
Posty: 9934
Rozbłysk Neptuna

Postprzez blue print » 21 gru 2011, 16:04

butch sobie poradzi.
blue print
 
Posty: 9001

Postprzez cypo » 21 gru 2011, 16:12

blue print napisał(a):ja mieso i wedliny biore z malutkiego zakladu pod miastem - z jednej strony wchodzi swinka, a z drugiej szyneczka i kielbaska. jest to chyba najtanszy sklep z miesem i wedlinami jaki znam w okolicy, a jakosc jest powalajaca. po warzywa i owoce na gielde, do sprawdzonego sprzedawcy-rolnika. jablka wcale kurwa nie sa okragle, a pomidory maja smak, nie wiem czy warszawiacy uwierza. chleb w piekarni za rogiem - pelnoziarnisty, czarny skurwiel. fakt ze 2x drozszy od krojonego w biedronce, ale 3x lepszy.

kwestia zorientowania sie. przestancie byc leniami ktorzy zapierdalaja do marketu, ogarnijcie sobie dobre jedzenie, bo da sie.


No fakt, jestem leniem i nie chce mi sie szukac takiego sklepu, ale wiele razy kupowalem produkty niby "zdrowsze" i "bardziej naturalne" w konkurencyjnych cenach w malych sklepikach... i byly poprostu niesmaczne.
Ty znasz sklep wedliniarski, gdzie kupisz zmacznie i tanio - swietnie, good for you.. ale sam piszesz ze za chleb musisz zaplacic 2x wiecej, za owoce pewnie tez niemalo.

@Tehnik: uwazam, ze teraz ludzi stac na wiecej niz 5-10 lat temu (oczywiscie mowa o pieniadzach)

ed: dlaczego temat jest w hydeparku i w forum ? wchodzac w ten temat przez hydepark przekierowuje mnie do tego samego w dziale forum...
cypo
 
Posty: 621

Postprzez Chaser » 21 gru 2011, 19:34

metrik napisał(a):zgadzam sie z powyzszym. w wielkiej brytanii najsmaczniejszy chleb pochodzi z "polskich piekarnii" oraz czasem mozna dostac fajne bochenki w odrobine drozszych sklepach z produktami "organicznymi". cala reszta smakuje mocno nieorganicznie :lol:

powolutku usunalem prawie wszystkie wypieki ze swojej diety, okazjonalnie jakas kanapka... ot dziwnie sie czuje jedzac brytyjskiego tosta.

Ja powoli też siłą rzeczy wykluczam pieczywo z życia... bo jak biore kanapki do pracy, to memlam je w pysku po 15 minut każda. Nie da sie przełknąć tego gówna. Brakuje mi tych świerzych bułeczek przennych które jadłem za szczyla. Nawet dwa dni później były jeszcze dobre :(


sushilabel napisał(a):@Chaser - chleb to akurat kiepski przykład ale nie powiesz mi, że coraz większa liczba ludzi na świecie i ogólny konsumpcjonizm nie wpływa na jakość jedzenia w drodze ku większej produkcji. Obejrzyj sobie Food Inc.

Oglądałem to dawno temu i powiem Ci, że chyba pogubiłeś kilka faktów z tego filmu, albo wyciągasz złe wnioski... No bo jeśli uważasz, że cały przemysł spożywczy jest tak wspaniałomyślny i obniża jakość jedzenia, żeby tylko każdemu z nas zapewnić pełny brzuszek... no to sorka, ale ---> :lol:
Avatar użytkownika
Chaser
 
Posty: 2317
Czeluść

Postprzez madierfakier » 21 gru 2011, 20:01

cypo napisał(a):Jestesmy Polakami, wiec kazdy zawsze bedzie pierdolil ze jest zle - taka prawda.
Nie bylo UE - bylo zle, jest UE - jest zle.


Właściwie to było coś podobnego do UE u nas, nazywało się komunizm pod patronatem ZSRR.

cypo napisał(a):Teraz akurat jest moda na "nielubienie" unii wiec nie dziwie sie ze tak wrzucacie na nia i wyzywacie wszystkich (w tym mnie) od idiotow ze mysla inaczej.


Najwyższy czas, bo w telewizji cały czas moda na lubienie UE.

cypo napisał(a):Wiem ze kazdy z was jest najmadrzejszy na swiecie, ale wystarczy popatrzec na wstrost gospodarczy Polski w ostatnich latach... Ja watpie w to, ze udaloby sie to bez Unii (chociaz kto wie...).


No fakt, dali nam trochę pieniędzy które nam zajebali dużo wcześniej podczas np. II wojny światowej (np. wiesz że w chuj polskiego złota zrabowanego w czasie II WŚ jest w Anglii i nikt się o nie nie upomina?), żebyśmy się trochę pocieszyli, a potem żeby mogli z nas ssać znowu.


cypo napisał(a):Mam kolezanke, ktora siedzi w projektach UE i wiem od niej ze Polska i tak nie umie wykorzystac calych pieniedzy jakie oferuje Unia (wciaz za duzo biurokracji itp). Wiec nie wiem na jakiej podstawie mowicie ze nie dostajemy od UE pieniedzy.


Dostajemy, ale j.w. Niedługo w rozrachunku już nie będziemy dostawać tylko płacić.

cypo napisał(a):Ja w tym momencie moge napisac tak jak wy... ze dzieki wam (i babciom z radia maryja) Polska wciaz jest zacofanym krajem.


Polska jest zacofanym krajem bo nie było jej prawie 200 lat, potem przez chwilę była, ale zaraz przetoczyły się przez nią 2 fronty wojenne najbardziej przejebanych armii świata (na ten czas), gdzie zajebano większość Polaków, która miała łeb na karku, a potem nam zapierdolili jedne z lepszych ziem jakie mieliśmy, dali jakieś kurwa niemieckie ochłapy za to i Ruscy nas wzięli pod swoją kuratelę na 45 lat. Myślę że każde inne państwo europejskie (oprócz może Niemców, chociaż to i nie bardzo bo ze wschodnich Niemiec teraz wszyscy wypierdalają) po takim historycznym wpierdolu byłoby bardziej zacofane niż my.

cypo napisał(a):Ale kazdy powinien miec swoje zdanie i jak ktos chce to moze sobie sam upolowac zwierzyne, sam sobie zbierac plony jesli lubi zrowe odzywianie. Ale w tym momencie jestescie hipokrytami jedzac w mc donaldzie itp.


Wyobraź sobie, że np. na początku lat 90. nie musiałem polować, zbierać plonów, a miałem zajebisty chleb w piekarni, zajebiste warzywa i owoce u Pani Stasi w warzywniaku, a jakby tego było mało to mi przynosili pod drzwi codziennie 2 butelki świeżego mleka (jak każdemu w bloku) i każdy tak miał. Więc kurwa:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

cypo napisał(a):Ostatnio byla afera o to, ze ludzie sprzedajcy na rynkach (warzywa, owoce, cokolwiek) powinni miec kasy fiskalne. Dlaczego nie? Kazdy placi podatki to dlaczego oni mieli by miec w tej kwestii ulge?
Fakt, ze pewnie spora czesc pieniedzy z podaktow idzie w bloto...Ale nie moze byc idealnie


To to już jest w ogóle zajebiste :D Typowy komunizm: "Chujowo, ale jednakowo", a że się marnuje? Pierdolić, ważne że zapłacił jak reszta i jak reszta chuja z tego ma. Ręcę, kurwa, opadają...


cypo napisał(a): Wg mnie Polska naprawde sporo zyskala dzieki Unii, chociaz jest wiele rzeczy, ktore Unia wymysla na sile (pierwsza na mysl mi przychodzi norma UE o ustawieniu fotela w ciagnikach rolniczych - bzdura straszna), ale wg mnie jest sporo lepiej niz przed wstalpieniem do Unii.


Na razie trochę zyskała i tak ma to wyglądać - macie tu trochę pieniędzy, podpiszcie parę papierków - lepiej wam będzie i bardziej kolorowo, a potem was wyruchamy w dupę i nawet jaja se wsadzimy, bo tak będzie zajebiście.
Kiedyś Ci odpadną te jebane klapy na oczach i to zobaczysz, tylko że już będzie za późno.
madierfakier
 
Posty: 2691
OK

Postprzez Chaser » 21 gru 2011, 20:18

madierfakier napisał(a):
cypo napisał(a):Wiem ze kazdy z was jest najmadrzejszy na swiecie, ale wystarczy popatrzec na wstrost gospodarczy Polski w ostatnich latach... Ja watpie w to, ze udaloby sie to bez Unii (chociaz kto wie...).


No fakt, dali nam trochę pieniędzy które nam zajebali dużo wcześniej podczas np. II wojny światowej (np. wiesz że w chuj polskiego złota zrabowanego w czasie II WŚ jest w Anglii i nikt się o nie nie upomina?), żebyśmy się trochę pocieszyli, a potem żeby mogli z nas ssać znowu.

Z całym szacunkiem, ale o co Ty sie przypierdalasz? Wyciągasz stare brudy które nie mają związku z tym co sie dzieje teraz. Gadasz jak moher :roll:
Avatar użytkownika
Chaser
 
Posty: 2317
Czeluść

Postprzez madierfakier » 21 gru 2011, 20:34

Chaser napisał(a):
madierfakier napisał(a):
cypo napisał(a):Wiem ze kazdy z was jest najmadrzejszy na swiecie, ale wystarczy popatrzec na wstrost gospodarczy Polski w ostatnich latach... Ja watpie w to, ze udaloby sie to bez Unii (chociaz kto wie...).


No fakt, dali nam trochę pieniędzy które nam zajebali dużo wcześniej podczas np. II wojny światowej (np. wiesz że w chuj polskiego złota zrabowanego w czasie II WŚ jest w Anglii i nikt się o nie nie upomina?), żebyśmy się trochę pocieszyli, a potem żeby mogli z nas ssać znowu.

Z całym szacunkiem, ale o co Ty sie przypierdalasz? Wyciągasz stare brudy które nie mają związku z tym co sie dzieje teraz. Gadasz jak moher :roll:


Dla Ciebie być może nie mają związku, dla mnie mają. Nie podważam faktu, że Polski wzrost gospodarczych ostatnich lat to zasługa pieniędzy z Unii, ale to wg mnie należy nam się jak psu buda z w.w. powodów m.in.
madierfakier
 
Posty: 2691
OK

Postprzez Johnny! » 21 gru 2011, 21:10

madierfakier napisał(a):
cypo napisał(a):Ale kazdy powinien miec swoje zdanie i jak ktos chce to moze sobie sam upolowac zwierzyne, sam sobie zbierac plony jesli lubi zrowe odzywianie. Ale w tym momencie jestescie hipokrytami jedzac w mc donaldzie itp.


Wyobraź sobie, że np. na początku lat 90. nie musiałem polować, zbierać plonów, a miałem zajebisty chleb w piekarni, zajebiste warzywa i owoce u Pani Stasi w warzywniaku, a jakby tego było mało to mi przynosili pod drzwi codziennie 2 butelki świeżego mleka (jak każdemu w bloku) i każdy tak miał.

:scri:
o to mi właśnie w dużej mierze chodziło i martwi mnie to że większość, raczej młodych, ludzi biorących udział w tej dyskusji tak łatwo przeszła do porządku dziennego nad tym jak bardzo się cofnęliśmy w tej materii
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez lilinightmare » 21 gru 2011, 21:30

MySzA napisał(a):Swoją drogą brakuje mi mleczaczków w stolnicy. W Krakowie były na każdym kroku i taki pyszny, domowy obiad za 4, 20 to było coś :heart:


mówisz-masz :)

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/56,3 ... taly_.html
lilinightmare
 
Posty: 238
Warszawa

Postprzez vuad » 21 gru 2011, 23:39

Z calym szacukenem Chaser ale madierfakier konkretnie to podsumowal z kazdym aspektem tej sprawy.


Co do zywnosci, czy pizgalo czy wialo z usmiechem na ryju szlo sie po rogaliki bulki i bohenek, mieszkam 2 rodzinnym domku i mini ogrodek zapewnial naprawde sporo swierzych rzeczy, juz go dawno nie ma ale nie chce o tym mowic bo to smutne ;(

Tyle z mojej strony. aha moze cypo powiem ze to zadna moda bo ludzie w koncu zaczeli sie zastanawiac, a ja jestem przeciwnikiem UE od naszego wstapienia do euro kołchozu a do 30stki to mi jeszcze brakuje, wtedy nie traktowano mnie powaznie a teraz macie ponad 5 tys komisji mierzacych ogorki i banany jakie powinienes jesc, to naprawde nam pomoglo we wzroscie gospodarczym.
vuad
 
Posty: 873
dark:city

Postprzez Pawlak » 22 gru 2011, 07:13

:lol: wedliny wedliniarski itp. :dnb:
kulki z kupy na włosach z dupy
Avatar użytkownika
Pawlak
 
Posty: 7303
od siebie

Postprzez MySzA » 22 gru 2011, 10:59

lilinightmare napisał(a):
MySzA napisał(a):Swoją drogą brakuje mi mleczaczków w stolnicy. W Krakowie były na każdym kroku i taki pyszny, domowy obiad za 4, 20 to było coś :heart:


mówisz-masz :)

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/56,3 ... taly_.html


gracias!
MySzA
 
Posty: 5911
<:3 )~

Postprzez cypo » 22 gru 2011, 12:42

@Chaser

- porownujac UE do komunizmu, mysle ze grubo przesadzasz (chociaz nie twierdze ze to sa przeciwienstwa)... byc moze komunizm zaczynal sie tak jak UE i byc moze skonczymy znow w czyms na wzor komunizmu - wtedy bede ci zwracal honor... ale z tego co sie orientuje komunizm polegal na zcentralizowanym rynku, UE wydaje sie tego odwrotnoscia. Jesli cos mialo by ruszyc nasz kraj, to mysle ze wlasnie przez takie metody jakie stosuje UE (decentralizowanie rynku, wspolpraca miedzynarodowa...).

- jesli chodzi o to, ze narazie odstajemy pieniadze, a pozniej bedziemy musieli placic... no to chyba logiczne. To jest inwestycja. Nikt nie rozdaje pieniedzy za darmo. Unia nam daje pieniadze, zeby za jakis czas czerpac z tego korzysci. Daje nam pieniadze na rozwoj, zebysmy w przyszlosci mieli wiekszy potencjal, wiecej pieniedzy i wtedy my im bedziemy pomagac. Nie jest to przeciez ukrywane i kazdy sie z tym liczy.

-to okreslenie "chojowo ale jednakowo" - no sorry, jesli nie wszyscy beda placic podatki to panstwo bedzie mialo mniej pieniedzy (wiem ze nasze pieniadze sa wydawane na glupoty, no ale czym mniej osob bedzie placilo tym bedzie gorzej dla wszystkich). Dlaczego ja mam placic podatki a rolnicy nie ? To moze niech nikt ich nie placi? Tylko wtedy nie placz jak nie bedziesz mial zadnej pomocy od Panstwa (zaraz pewnie powiesz ze i tak jej nie ma - ale to juz temat na dluzsza rozmowe).

Mozliwe, ze to wszystko to wielki spisek i za pare lat bedziemy w ciezkiej dupie, ale nie widze w tym momencie lepszego rozwiazania od UE.
cypo
 
Posty: 621

Postprzez Basebox » 22 gru 2011, 13:12

cypo napisał(a):@Chaser

- porownujac UE do komunizmu, mysle ze grubo przesadzasz (chociaz nie twierdze ze to sa przeciwienstwa)... byc moze komunizm zaczynal sie tak jak UE i byc moze skonczymy znow w czyms na wzor komunizmu - wtedy bede ci zwracal honor...
narazie znaki na niebie i ziemi wlasnie na to wskazuja.
historia lubi sie powtarzac.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Postprzez madierfakier » 22 gru 2011, 17:22

cypo napisał(a):-to okreslenie "chojowo ale jednakowo" - no sorry, jesli nie wszyscy beda placic podatki to panstwo bedzie mialo mniej pieniedzy (wiem ze nasze pieniadze sa wydawane na glupoty, no ale czym mniej osob bedzie placilo tym bedzie gorzej dla wszystkich). Dlaczego ja mam placic podatki a rolnicy nie ? To moze niech nikt ich nie placi? Tylko wtedy nie placz jak nie bedziesz mial zadnej pomocy od Panstwa (zaraz pewnie powiesz ze i tak jej nie ma - ale to juz temat na dluzsza rozmowe).


Przecież tu nie chodzi o to żeby wszyscy nie płacili, tylko żeby te pieniądze nie były trwonione i wtedy każdy mógłby płacić mniej. Ty teraz mówisz tak: "Przepierdalamy wasze pieniądze, więc musicie nam dawać więcej, żebyście coś z tego mieli i żebyśmy my mogli sobie je dalej przepierdalać". Przecież to totalny idiotyzm i złodziejstwo, a ty się pod tym podpisujesz.
Co do pomocy od państwa to proszę nie rozpierdalaj mnie - zobacz sobie ile płacisz ty i pracodawca państwu na ZUS, opiekę medyczną z każdej miesięcznej pensji, a potem sobie zobacz jaką prywatną opiekę medyczną miałbyś za te pieniądze i jaką byś sobie emeryturę odłożył jakby chociaż połowę z tego ci zostawiali.

Dla przykładu - tu masz dokładnie co wchodzi w pakiet roczny opieki medycznej za 2500zł (czyli 209zł na miesiąc) w LuxMedzie.
https://produkty.grupaluxmed.pl/PatientPortal/MiniMarket/Product/Details?productId=1&groupId=2

Nie wspominam już że i tak większość leczy się prywatnie, bo jak idziesz do ośrodka zdrowia/szpitala to z NFZ masz badanie za 3 do 6 miesięcy, a jak zapłacisz to od ręki.

Nie wiem cypo w jakim świecie żyjesz, ale twój stary ma chyba w chuj pieniędzy i nie musisz się niczym martwić. Życzę tego każdemu.
madierfakier
 
Posty: 2691
OK

Postprzez Banciur » 22 gru 2011, 17:28

moglbys rozwinac argumentacje ktora stoi za tym ze nieplacenie podatkow niektorych grup powoduje mniejsze marnotrastwo pieniedzy przez panstwo ? :lol:

a ten super fajny tani pakiet luxmedu nie widze w tym pakiecie zadnych operacji tylko zabiegi ambulatryjne i obowiazuje do 65 roku zycia, wiec se porownuj.
Banciur
moderator
 
Posty: 1715
zewszad

Postprzez yenne » 22 gru 2011, 18:04

madierfakier napisał(a):Dla przykładu - tu masz dokładnie co wchodzi w pakiet roczny opieki medycznej za 2500zł (czyli 209zł na miesiąc) w LuxMedzie.
https://produkty.grupaluxmed.pl/PatientPortal/MiniMarket/Product/Details?productId=1&groupId=2


ZUS zdrowotny to ok. 250 zł, czyli prawie tyle samo co to ubezpieczenie. Tyle że mam w tym pokryte wszelkie operacje, zabiegi po wypadku. Kilka przykładów - cena porodu w Medicover zaczyna się od 6 tys. złotych. Nawet nie chcę sprawdzać ile bym musiała zapłacić za leczenie np. raka.
yenne
 
Posty: 2605

Postprzez cypo » 22 gru 2011, 20:53

madierfakier napisał(a):Przecież tu nie chodzi o to żeby wszyscy nie płacili, tylko żeby te pieniądze nie były trwonione i wtedy każdy mógłby płacić mniej. Ty teraz mówisz tak: "Przepierdalamy wasze pieniądze, więc musicie nam dawać więcej, żebyście coś z tego mieli i żebyśmy my mogli sobie je dalej przepierdalać". Przecież to totalny idiotyzm i złodziejstwo, a ty się pod tym podpisujesz.

No nie... nie zrozumiales mnie. Mnie tez to wkurwia, ze pieniadze podatnikow sa wydawane na bzdury... Z checia bym zwolnil 3/4 urzednikow, ktorzy dostaja kase za nierobienie nic (znam pare przykladow ktore to potwierdzaja). Wywalilbym 90% politykow, ktorzy skonczyli zawodowke i nie maja zielonego pojecia o tym co robia i dal te posady osobom wyksztalconym, ktorzy zasluguja na te pieniadze. Niby demokracja i kazdy powinien miec glos, ale dla mnie to zjebany ustroj. A jesli chodzi o ZUS, emeryture, opieke medyczna - zgadzam sie z tym, ze jest to na mega slabym poziomie... i dlatego jestem zwollenikiem prywatyzacji wszystkiego, likwidacji ZUSu itp.

Mowie o tym, ze to jest troche nie fair ze strony tych ktorzy sie wymiguja od podatkow wobec calej reszty. Nic sie nie da zrobic z tym trwonieniem pieniedzy przez rzad, ale jak kazdy zacznie zarabiac tylko dla siebie to bedzie juz totalna lipa.
Np: Jest sobie chlop ze wsi, ktory uprawia pomidorki, idzie na rynek je sprzedawac, cala kase zgarniajac dla siebie i nie placi nic panstwu... Za miesiac jest chory i idzie sie leczyc do przychodni za pieniadze tych, ktorzy placili... Pozniej okazuje sie, ze brakuje mu pieniedzy, wiec idzie do opieki spolecznej, po zasilek... tez za nasze pieniadze. Do tego szkoly dla dzieci, jedzi po drogach zbudowanych z naszych pieniedzy, korzysta z urzedow... No sorry, ale mi to nie pasuje. Moze jestem egoista.. trudno.
cypo
 
Posty: 621

Postprzez Chaser » 22 gru 2011, 22:00

cypo napisał(a):@Chaser

- porownujac UE do komunizmu, mysle ze grubo przesadzasz (chociaz nie twierdze ze to sa przeciwienstwa)... byc moze komunizm zaczynal sie tak jak UE i byc moze skonczymy znow w czyms na wzor komunizmu - wtedy bede ci zwracal honor... ale z tego co sie orientuje komunizm polegal na zcentralizowanym rynku, UE wydaje sie tego odwrotnoscia. Jesli cos mialo by ruszyc nasz kraj, to mysle ze wlasnie przez takie metody jakie stosuje UE (decentralizowanie rynku, wspolpraca miedzynarodowa...).

- jesli chodzi o to, ze narazie odstajemy pieniadze, a pozniej bedziemy musieli placic... no to chyba logiczne. To jest inwestycja. Nikt nie rozdaje pieniedzy za darmo. Unia nam daje pieniadze, zeby za jakis czas czerpac z tego korzysci. Daje nam pieniadze na rozwoj, zebysmy w przyszlosci mieli wiekszy potencjal, wiecej pieniedzy i wtedy my im bedziemy pomagac. Nie jest to przeciez ukrywane i kazdy sie z tym liczy.

-to okreslenie "chojowo ale jednakowo" - no sorry, jesli nie wszyscy beda placic podatki to panstwo bedzie mialo mniej pieniedzy (wiem ze nasze pieniadze sa wydawane na glupoty, no ale czym mniej osob bedzie placilo tym bedzie gorzej dla wszystkich). Dlaczego ja mam placic podatki a rolnicy nie ? To moze niech nikt ich nie placi? Tylko wtedy nie placz jak nie bedziesz mial zadnej pomocy od Panstwa (zaraz pewnie powiesz ze i tak jej nie ma - ale to juz temat na dluzsza rozmowe).

Mozliwe, ze to wszystko to wielki spisek i za pare lat bedziemy w ciezkiej dupie, ale nie widze w tym momencie lepszego rozwiazania od UE.

Co jest kurwa? :wulkan: Chyba mnie pomyliłeś z madierfakier :lol:
Avatar użytkownika
Chaser
 
Posty: 2317
Czeluść

Postprzez madierfakier » 22 gru 2011, 22:20

@Banciur: Mówię o tym, że jakbym sam wydawał te pieniądze na swoje ubezpieczenie zdrowotne i emeryturę, a nie państwo by mi je zabierało to bym ich na pewno tak nie zmarnotrawił jak to się dzieje teraz, ZUS sobie wypierdala budynki - nie no na pewno dzięki temu będę miał lepiej.

Co do pakietu to dałem to jako przykład. Jak kiedyś, nie daj Boże, przyjdzie Ci zrobić operację w NFZ to będziesz miał 3 wyjścia:
-dotrwać
-dać łapówkę
-zrobić prywatnie
Chodzi cały czas o to że kurwy kradną, a nie o to czy lepsze jest system ubezpieczenia państwowego czy prywatnego.

@yenne: oprócz tego co Tobie zabiera państwo to jeszcze dolicz sobie to co Twój pracodawca musi też odprowadzić za Ciebie z tego samego tytułu. Może i za ubezpieczenie zdrowotne to wyjdzie to co mówisz, ale emerytalna to już na pewno dużo większa wyjdzie. Przy wynagrodzeniu 3000zł brutto Ty dostajesz na rękę ok. 2150zł, a całkowity koszt Twojego zatrudnienia to ok. 3550zł. Czyli państwo wpierdala 1400zł i co za to masz/będziesz miała?

@cypo: Twoje podejście uważam za chore i jest to podejście właśnie: "chujowo ale jednakowo". Nie chcesz zajebać raka, tylko go jeszcze karmić innymi żeby Ciebie mniej wpierdalał.

Tak, zdaję sobie sprawę, że jest to tylko moje pierdolenie, które nic nie zmieni :D

P.S. Słyszałem że PO planuje że całą składkę należną ZUSowi będzie płacił tylko pracownik :wulkan: Ale będziemy mieć wyjebane emerytury :D
madierfakier
 
Posty: 2691
OK

Postprzez Banciur » 22 gru 2011, 22:51

tej a nie przyszlo ci do glowy ze jest tak drogo bo nie dosc ze kurwy kradna (przyjmijmy ta teorie) to jeszcze w chuj wogole nie placi a korzystaja wszyscy ?

budynki zusu litosci a jak myslisz ta prywatna sluzba zdrowia to leczy na ulicy a ichniejsi biurokraci pracuja po domach ?
Banciur
moderator
 
Posty: 1715
zewszad

Postprzez cypo » 23 gru 2011, 00:28

Chaser napisał(a):Co jest kurwa? :wulkan: Chyba mnie pomyliłeś z madierfakier :lol:

tak, sory, pomylka ;)
madierfakier napisał(a):@cypo: Twoje podejście uważam za chore i jest to podejście właśnie: "chujowo ale jednakowo". Nie chcesz zajebać raka, tylko go jeszcze karmić innymi żeby Ciebie mniej wpierdalał.

Troche to upraszczasz... chce zeby wszyscy rzygali tyle samo kasy jesli wszyscy chca pozniej z niej korzystac, nie chce pracowac na innych. proste. A to, ze spora czesc tej kasy idzie wpizdu to jest inna sprawa... Ja tez najchetniej bym sam sobie odkladal co miesiac te pare ladnych stowek na konto, bo tez nie podoba mi sie ten przymus oszczedzania na emeryture... ale znajac spoleczenstwo polskie, gdyby nie zus to teraz mielibysmy w calej polsce slumsy.
cypo
 
Posty: 621

Postprzez kaos kwik karate king » 23 gru 2011, 00:39

Basebox napisał(a):to może ja czaju naparze?

Obrazek


bluzka - WIN!
Avatar użytkownika
kaos kwik karate king
 
Posty: 4598

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

cron