WSPINACZKA - GÓRY

Dyskusja wszelaka aczkolwiek sensowna

WSPINACZKA - GÓRY

Postprzez dr jekyll and mr hyde » 23 lis 2012, 22:53

Zakładam temat dotyczący wspinaczki i ludzi gór. Sam się wspinam od kilku lat i łażę po górach. Uważam to za bezcenne doświadczenie i lekcję życia. Wspinaczka jest cudownym duchowym doświadczeniem i zarazem lekcją pokory, która może kosztować niestety nawet życie. Ale i tak warto próbować i zbierać kolejne dośwaidczenia. Co jakiś czas załączę jakiś materiał dotyczący tej tematyki. Na początek wrzucam film poświęcony niezłemu wariatowi :) , który niestety swoją pasję przypłacił życiem.... :(



Ostatnio edytowano 24 lis 2012, 13:28 przez dr jekyll and mr hyde, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
dr jekyll and mr hyde
 
Posty: 1246
KCN

Re: WSPINACZKA - GÓRY

Postprzez Henry Swanson » 24 lis 2012, 10:49

nie spinam sie
крокодил
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Henry Swanson
 
Posty: 1320
Expo-Łódź Sp. z o.o.

Re: WSPINACZKA - GÓRY

Postprzez dr jekyll and mr hyde » 24 lis 2012, 14:01

"Deklaracja nieśmiertelności" to film o walce człowieka z destrukcją własnego ciała, film o starości i śmierci.

Bohaterem filmu jest Piotr "Szalony" Korczak, niezwykle inteligentny człowiek, świetny sportowiec. To autsajder, tworzący własną filozofię życia, mający poczucie niespełnienia, ale potrafiący cieszyć się życiem. Ani przegrany ani wygrany. Ma 45 lat, żonę i 20 letniego syna, ukończył historię na UJ w Krakowie, wspina się od 30 lat. Korczak jest pionierem ekstremalnej wspinaczki skałkowej. Na początku lat 80. zapoczątkował tzw. Nową Falę w polskim wspinaniu. Ustanawiał i pokonywał kolejne stopnie trudności dróg wspinaczkowych. Jego wyczyny są legendami, choć nigdy nie udało mu się odnieść znaczących sukcesów poza granicami kraju. Obecnie zrezygnował z zawodu historyka i pracuje jako robotnik wykonujący prace wysokościowe.



Piękny dokument autorstwa Marcina Koszałki. Gorąco zachęcam do obejrzenia. Najbliższe emisje w tv na kanale planete+ w piątek 30 listopada o godzinie 9:25 i w piątek 7 grudnia o 17 lub gdzieś w otchłani internetu...
Avatar użytkownika
dr jekyll and mr hyde
 
Posty: 1246
KCN

Re: WSPINACZKA - GÓRY

Postprzez Suptal » 25 lis 2012, 14:26

Wspinaczka fajna sprawa, ale zbyt niebezpieczna i nie dla grubasków :dnb:
:gimp:
Avatar użytkownika
Suptal
 
Posty: 6661
Leszno

Re: WSPINACZKA - GÓRY

Postprzez dr jekyll and mr hyde » 25 lis 2012, 17:35

Suptal napisał(a):Wspinaczka fajna sprawa, ale zbyt niebezpieczna i nie dla grubasków :dnb:


Kapitalna :) Ryzyko jest nieodłączną sprawą jeśli chodzi o wspin. Trzeba używać nie tylko mięśni, ale również głowy i wiedzieć kiedy odpuścić drogę wspinaczkową. Nie robić czegoś za wszelką cenę. Owszem waga ciała ma tu istotny wpływ na jakość wspinania i trudność pokonywanych dróg. Grawitacja nie jest fikcją :D


Poniżej kilka filmików przedstawiających kolejnych ludzi z czołówki świata wspinu.







Panowie czapki z głów... :D







Avatar użytkownika
dr jekyll and mr hyde
 
Posty: 1246
KCN

Re: WSPINACZKA - GÓRY

Postprzez merak » 25 lis 2012, 18:22

Kiedyś myślałem o wspinaniu się, ale darowałem sobie :P
Zostałem przy zjazdach i zwyczajnym łazikowaniu po górach.

Ten filmik z Huberami to chyba z bicia rekordu czasu? Oglądałem kiedyś pełnometrażowy - niezły.
Polecam od siebie Petzl RocTrip China 2011 http://www.youtube.com/watch?v=EcU255XBlcI
fajne zdjęcia, dobra muzyka.
Avatar użytkownika
merak
 
Posty: 1868
Gdynia

Re: WSPINACZKA - GÓRY

Postprzez dr jekyll and mr hyde » 25 lis 2012, 21:35

:)
Ostatnio edytowano 26 lis 2012, 00:46 przez dr jekyll and mr hyde, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
dr jekyll and mr hyde
 
Posty: 1246
KCN

Re: WSPINACZKA - GÓRY

Postprzez dr jekyll and mr hyde » 25 lis 2012, 21:39

merak napisał(a):Kiedyś myślałem o wspinaniu się, ale darowałem sobie :P
Zostałem przy zjazdach i zwyczajnym łazikowaniu po górach.

Ten filmik z Huberami to chyba z bicia rekordu czasu? Oglądałem kiedyś pełnometrażowy - niezły.
Polecam od siebie Petzl RocTrip China 2011 http://www.youtube.com/watch?v=EcU255XBlcI
fajne zdjęcia, dobra muzyka.


Tak dokładnie, ten filmik z Huberami to z bicia rekordu. Ja z kolei mogę polecić całą serię klasyki filmów o wspinaniu o tytule "Masters of Stone". Warto zapoznać się z tym materiałem, bo przedstawia bardzo barwne postacie ze świata wspinaczkowego.

Zjazdy też zarąbista sprawa. Łazikujesz i foty robisz? Ja też trochę fotografuję głównie w górach. Chętnie bym zobaczył fotki.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
dr jekyll and mr hyde
 
Posty: 1246
KCN

Re: WSPINACZKA - GÓRY

Postprzez merak » 25 lis 2012, 23:22

Masters of stone oglądałem już kiedyś, ale dzięki za przypomnienie, bo kiedyś szukając filmów o tematyce wspinaczkowej miałem kupić książkę Jagiełły "Wołanie w górach" ale zupełnie zapomniałem.
Co do robienia zdjęć, to kiedyś coś tam pstrykałem, ale nigdy większej zajawki nie złapałem. W góry wybieram się nie za często z racji zamieszkania, ale planuje w przyszłości zamieszkać na stałe (w biesach?), wtedy będę łaził kiedy tylko czas pozwoli.
Avatar użytkownika
merak
 
Posty: 1868
Gdynia

Re: WSPINACZKA - GÓRY

Postprzez dr jekyll and mr hyde » 27 lis 2012, 00:40

merak napisał(a):Masters of stone oglądałem już kiedyś, ale dzięki za przypomnienie, bo kiedyś szukając filmów o tematyce wspinaczkowej miałem kupić książkę Jagiełły "Wołanie w górach" ale zupełnie zapomniałem.
Co do robienia zdjęć, to kiedyś coś tam pstrykałem, ale nigdy większej zajawki nie złapałem. W góry wybieram się nie za często z racji zamieszkania, ale planuje w przyszłości zamieszkać na stałe (w biesach?), wtedy będę łaził kiedy tylko czas pozwoli.


"Wołanie w górach" słyszałem o tej książce, podobno bardzo dobra i zapewne za jakiś czas nabędę i przeczytam. Od dłuższego czasu przymierzam się do pozycji o tytule " Biały pająk" autorstwa Heinricha Harrera, podobno rewelacyjna pozycja jeżeli chodzi o książki totalnie zniechęcające do wspinaczki. Mam tutaj na myśli zamieszczone treści...wypadki, etc. Jak przeczytam to zapewne zamieszczę opinie na temat treści. Pisząc Biesy Miałeś na myśli Bieszczady? :) Który rejon obrałeś na stan spoczynku? :)
Avatar użytkownika
dr jekyll and mr hyde
 
Posty: 1246
KCN

Re: WSPINACZKA - GÓRY

Postprzez merak » 27 lis 2012, 20:23

Też słyszałem, że dobra. Dlatego chce kupić :) Jak mnie wciągnie to spróbuje również Harrera (dzięki). Co do miejsca spoczynku, to jeszcze się nie zdecydowałem, ale muszą być spełnione 3 warunki. Góry, las, jezioro.
Avatar użytkownika
merak
 
Posty: 1868
Gdynia

Re: WSPINACZKA - GÓRY

Postprzez dr jekyll and mr hyde » 28 lis 2012, 00:45

:)
Pięknie...Co do książek z tej tematyki to mogę polecić Joe Simpsona. Lekko się czyta i wciąga treścią.
Avatar użytkownika
dr jekyll and mr hyde
 
Posty: 1246
KCN

Re: WSPINACZKA - GÓRY

Postprzez ant » 28 lis 2012, 13:34

men, dziwi mnie, że nie wrzuciles ani nie wspomniałeś o tym filmie - nie dość, że na temat, to jeszcze Herzog czyli mistrz świata ;)

http://www.filmweb.pl/film/Krzyk+kamienia-1991-6902
ant
moderator
 
Posty: 9306
inteligencja forum

Re: WSPINACZKA - GÓRY

Postprzez dr jekyll and mr hyde » 28 lis 2012, 19:23

ant napisał(a):men, dziwi mnie, że nie wrzuciles ani nie wspomniałeś o tym filmie - nie dość, że na temat, to jeszcze Herzog czyli mistrz świata ;)

http://www.filmweb.pl/film/Krzyk+kamienia-1991-6902


Nie ma co się dziwić :wink: Miałem za jakiś czas wrzucać temat tego filmu i kilku jeszcze innych, ale mnie ubiegłeś :)

Tak, czy siak dzięki.
Avatar użytkownika
dr jekyll and mr hyde
 
Posty: 1246
KCN

Re: WSPINACZKA - GÓRY

Postprzez merak » 28 lis 2012, 21:10

dr jekyll and mr hyde napisał(a)::)
Pięknie...Co do książek z tej tematyki to mogę polecić Joe Simpsona. Lekko się czyta i wciąga treścią.

Oglądałem tylko film. Na razie za świeżo w pamięci (lubię jak mnie książka zaskakuje), ale za jakiś czas na pewno sięgnę po jego wypociny.
Avatar użytkownika
merak
 
Posty: 1868
Gdynia

Re: WSPINACZKA - GÓRY

Postprzez dr jekyll and mr hyde » 28 lis 2012, 22:44

merak napisał(a):
dr jekyll and mr hyde napisał(a)::)
Pięknie...Co do książek z tej tematyki to mogę polecić Joe Simpsona. Lekko się czyta i wciąga treścią.

Oglądałem tylko film. Na razie za świeżo w pamięci (lubię jak mnie książka zaskakuje), ale za jakiś czas na pewno sięgnę po jego wypociny.


Masz na myśli zapewne ''Dotknięcie Pustki". Świetna książka, naprawdę polecam. Czytasz i nie możesz przestać. Joe Simpson ma niesamowitą lekkość stwarzania pochłaniającego klimatu. Jego autorstwa mogę również polecić "Gra z Duchami" i "Zew Ciszy". Bardzo mi podchodzi styl Jego pisania. Uwierz mi na słowo, że książka miło Ciebie zaskoczy :)
Avatar użytkownika
dr jekyll and mr hyde
 
Posty: 1246
KCN

Re: WSPINACZKA - GÓRY

Postprzez merak » 28 lis 2012, 23:19

Tak dokładnie "Dotknięcie pustki ". Zew ciszy również oglądałem, ale do pustki mu daleko. Odpalę sobie na początek gre, bo nie znam tytułu. tnx
Avatar użytkownika
merak
 
Posty: 1868
Gdynia

Re: WSPINACZKA - GÓRY

Postprzez sandera » 31 mar 2013, 22:54

ehhh, nie wspinałam się od lat... była ostra zajawka ale jakoś gdzieś to upadło, coraz mniej wolnego czasu, coraz więcej obowiązków... życie...

w zeszłym roku na urlop wybrałam miejsce gdzie spędziłam sporo czasu zgłębiając tajniki wspinaczki... niestety byłam bez sprzętu więc połaziłam tylko trochę wspominając i w sumie od tamtego czasu ciągle gdzieś z tyłu głowy mam myśl o powrocie do tego. chyba czas na mobilizację i chociaż ściankę bym odwiedziła...
sandera
 
Posty: 1243
łdz

Re: WSPINACZKA - GÓRY

Postprzez dr jekyll and mr hyde » 19 cze 2014, 13:34



Poniżej materiały nie wykorzystane w filmie.

http://vimeo.com/98018385
http://vimeo.com/98196684

Polecam obejrzeć nie tylko fanom wspinania, ale również ludziom których wspinaczka nie interesuje. Film pt. "Deklaracja Nieśmiertelności" jest kwintesencją życia ludzkiego. Aspekty poruszane w tematyce filmu można przełożyć na inne dziedziny życia każdego człowieka.

A zatem miłego oglądania.
Avatar użytkownika
dr jekyll and mr hyde
 
Posty: 1246
KCN

Re: WSPINACZKA - GÓRY

Postprzez dr jekyll and mr hyde » 19 cze 2014, 14:05

Wrześniowe plany.....

Avatar użytkownika
dr jekyll and mr hyde
 
Posty: 1246
KCN


Powrót do Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron