...::: Gry :::...

Dyskusja wszelaka aczkolwiek sensowna

Re: ...::: Gry :::...

Postprzez pablo » 05 maja 2013, 12:21



dzisiaj przypadkiem na to natrafilem, jak bedzie troche czasu z pewnoscia sprawdze, wyglada na niezla faze ta gra :o
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pablo
 
Posty: 2391
sydney

Re: ...::: Gry :::...

Postprzez fob » 05 maja 2013, 13:46

^^pyknięte.

konkret.
szczególnie przy "znieczuleniu" :twisted:
Tu byłby link do obrazka, który ma więcej niż 60px height.
Niestety nie ma go, ponieważ nie można mieć więcej niż 60px height.
Avatar użytkownika
fob
 
Posty: 1412
przybył ze wschodu... aby zasiać najpierw niepokój, a potem podziw...

Re: ...::: Gry :::...

Postprzez pablo » 10 cze 2013, 10:52



kurwa Bethesda lepiej by sie skupila na Elder Scrolls albo nowym Falloucie.. po co komu kolejna strzelanka na kilka godzin gry
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pablo
 
Posty: 2391
sydney

Re: ...::: Gry :::...

Postprzez arrow » 15 cze 2013, 13:38

The Last Of Us:
Obrazek


I kozacki multiplayer:

Gra nie do opisania, tylko zagrania :DChyba tylko Gta 5 może to przebić
Avatar użytkownika
arrow
 
Posty: 565

Re: ...::: Gry :::...

Postprzez arrow » 17 cze 2013, 15:39

Narazie 50% i 7h grania :o
Avatar użytkownika
arrow
 
Posty: 565

Re: ...::: Gry :::...

Postprzez arrow » 10 lip 2013, 21:34

I jak tam gierka?Ja już skończyłem jakiś czas temu , gra naprawdę dobra , najbardziej mi się podoba postać Elli ,fajnie przeklina, ale w wersji angielskiej, nieweim jak w polskiej ,pewnie chujnia.Gra ogólnie polega na skradaniu(przejściu niepostrzeżenie między zakożonymi,niezakażonymi), coś jak ostatni Hitman ,ale nie brakuje też walki wręcz i strzelania ,a gdy już dojdzie do konfrontacji to naprawdę żeżnia.Trzeba również zbierać zapasy i asortyment potrzebny do przetrwania który można ulepszać.
Avatar użytkownika
arrow
 
Posty: 565

Re: ...::: Gry :::...

Postprzez arrow » 10 lip 2013, 21:41

GTA 5 Gameplay:
Avatar użytkownika
arrow
 
Posty: 565

Re: ...::: Gry :::...

Postprzez arrow » 13 lip 2013, 12:05

Pewnie nie ty jeden :lol: ja zachlaplaem monitor , jak zobaczylem base jumping :lol:
p.s.dobrze że ta gra wychodzi jeszcze na stare konsole :Dpecetowcy maja czego żałować :lol:
Avatar użytkownika
arrow
 
Posty: 565

Re: ...::: Gry :::...

Postprzez Rayashi » 14 lip 2013, 15:52

Kupiliście sobie coś na Steam Summer Sale?
Ja dorwałem System Shock 2 ^^
Avatar użytkownika
Rayashi
 
Posty: 1622
Łódź

Re: ...::: Gry :::...

Postprzez Basebox » 14 lip 2013, 18:29

arrow napisał(a):Pewnie nie ty jeden :lol: ja zachlaplaem monitor , jak zobaczylem base jumping :lol:
p.s.dobrze że ta gra wychodzi jeszcze na stare konsole :Dpecetowcy maja czego żałować :lol:

do czasu ;] z gta iv tak samo konsolowcy gadali ;D
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: ...::: Gry :::...

Postprzez arrow » 14 lip 2013, 19:52

Basebox napisał(a):
arrow napisał(a):Pewnie nie ty jeden :lol: ja zachlaplaem monitor , jak zobaczylem base jumping :lol:
p.s.dobrze że ta gra wychodzi jeszcze na stare konsole :Dpecetowcy maja czego żałować :lol:

do czasu ;] z gta iv tak samo konsolowcy gadali ;D

wiem że do czasu ,ale ten czas musi upłynąć a po drugie potrzebny bedzie pewnie nowy komp bądz nowe części żeby zagrać na wyskoich detalach,więc dochodzą jeszcze dodatkowe koszta
Avatar użytkownika
arrow
 
Posty: 565

Re: ...::: Gry :::...

Postprzez Johnny! » 14 lip 2013, 20:40

konsole obecnej generacji kosztuja smieszne pieniadze, zeby nie powiedziec grosze, wiec jak ktos bedzie mial serio cisnienie porobic rozpierduche to z torbami nie pojdzie ;)
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: ...::: Gry :::...

Postprzez Basebox » 14 lip 2013, 22:18

arrow napisał(a):
Basebox napisał(a):
arrow napisał(a):Pewnie nie ty jeden :lol: ja zachlaplaem monitor , jak zobaczylem base jumping :lol:
p.s.dobrze że ta gra wychodzi jeszcze na stare konsole :Dpecetowcy maja czego żałować :lol:

do czasu ;] z gta iv tak samo konsolowcy gadali ;D

wiem że do czasu ,ale ten czas musi upłynąć a po drugie potrzebny bedzie pewnie nowy komp bądz nowe części żeby zagrać na wyskoich detalach,więc dochodzą jeszcze dodatkowe koszta
sek w tym ze raz kupiony komp potrafi przescignac konsole nowej generacji (oczywiscie mowimy tutaj o kompie zrobionym na podzespolach w tym samym czasie co dana generacja konsoli) a ew. upgrade wcale nie jest taki kosztowny (w zasadzie ogranicza sie to do grafiki + ramu). fakt faktem ze na konsoli grac jest WYGODNIEJ (zarowno doslownie jak i w przenosni) ale jednak mozliwosci technicznej rozbudowy to jednak u PC'ta sa lepsze i tj. nieograniczone.

swoja droga tak sie zastanawialem kiedys czy koszt poniesionych wydatkow na upgrade pc'ta zeby byl caly czas na biezaco jest nizszy/rowny/wyzszy niz koszt jednorazowego zakupu konsoli danej generacji.
inna sprawa to gry, konsolowe sa drozsze niz pc'towe.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: ...::: Gry :::...

Postprzez arrow » 15 lip 2013, 00:09

Basebox napisał(a):
arrow napisał(a):
Basebox napisał(a):
arrow napisał(a):Pewnie nie ty jeden :lol: ja zachlaplaem monitor , jak zobaczylem base jumping :lol:
p.s.dobrze że ta gra wychodzi jeszcze na stare konsole :Dpecetowcy maja czego żałować :lol:

do czasu ;] z gta iv tak samo konsolowcy gadali ;D

wiem że do czasu ,ale ten czas musi upłynąć a po drugie potrzebny bedzie pewnie nowy komp bądz nowe części żeby zagrać na wyskoich detalach,więc dochodzą jeszcze dodatkowe koszta
sek w tym ze raz kupiony komp potrafi przescignac konsole nowej generacji (oczywiscie mowimy tutaj o kompie zrobionym na podzespolach w tym samym czasie co dana generacja konsoli) a ew. upgrade wcale nie jest taki kosztowny (w zasadzie ogranicza sie to do grafiki + ramu). fakt faktem ze na konsoli grac jest WYGODNIEJ (zarowno doslownie jak i w przenosni) ale jednak mozliwosci technicznej rozbudowy to jednak u PC'ta sa lepsze i tj. nieograniczone.

swoja droga tak sie zastanawialem kiedys czy koszt poniesionych wydatkow na upgrade pc'ta zeby byl caly czas na biezaco jest nizszy/rowny/wyzszy niz koszt jednorazowego zakupu konsoli danej generacji.
inna sprawa to gry, konsolowe sa drozsze niz pc'towe.

wiadomo konsola nigdy nie przeskoczy peceta,konsola wychodzi co kilka lat a pecet sie zmienia nawet co kilka miesiecy, na pecetach gry sie robi,gry sa prawie o polowe tansze , ale na dany czas premiery gry zawsze trzeba cos dokupic do peceta ,żeby gra chodzila plynnie
dubstep in your face: :D Smack My Bitch Ya wchodzi w 21 minucie :dnb:
https://soundcloud.com/cablelondon/tut-tut-child-dub-all-or
Avatar użytkownika
arrow
 
Posty: 565

Re: ...::: Gry :::...

Postprzez Basebox » 15 lip 2013, 08:27

wracajac do filmiku:
hmmm no wyglada to zacnie. w koncu przynajmniej poprawili modele postaci, choc nadal troche sztywno sie zachowuja, ale progres jest.
jestem tylko ciekaw na ktorej z której konsoli nagrywali ten film.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: ...::: Gry :::...

Postprzez arrow » 15 lip 2013, 16:09

Kilka ciekawych screenów:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
arrow
 
Posty: 565

Re: ...::: Gry :::...

Postprzez pablo » 20 lip 2013, 12:05

zapowiada sie zacnie, Youtube obrodzil w filmiki z analiza tego 5 minutowego klipu, najciekawsze mi sie wydaje, ze mozna grac jakby 3 postaciami jednoczesnie i przelaczac sie miedzy nimi w trakcie rozgrywki
no i ciekawe ile trzeba bedzie czekac na wersje PC..
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pablo
 
Posty: 2391
sydney

Re: ...::: Gry :::...

Postprzez arrow » 20 lip 2013, 23:11

Metal Gear Solid 5 Gameplay:

Nowa generacja konsol.Otwarty świat ,piękna ścieżka dzwiękowa,piekna grafika, nie ma pytań.Szczęka opada :o
Avatar użytkownika
arrow
 
Posty: 565

Re: ...::: Gry :::...

Postprzez Johnny! » 20 lip 2013, 23:44

wygląda imo ciekawiej niż GTA, w którym co by nie robili dla urozmaicenia rozgrywki, to i tak wiekszosc osob robi dwie pierwsze misje, a potem popierdala bez sensu po miescie robiąc demolkę
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: ...::: Gry :::...

Postprzez arrow » 21 lip 2013, 13:33

Jestem właśnie ciekaw jak im to wyjdzie z tym otwartym światem , bo sama rozgrywka z tego co widzę, może być rewelacyjna!! Ale czy ten otwarty świat nie będzie przeszkadzał czy rozgrywka nie stanie się monotonna jak np w far cry 3 czy elder scroll, takie miałem odczucie w tych grach(żadnej nie przeszedłem do końca,w sumie nie wiem jak wielki będzie ten świat)Chodzenie z miejsca na miejsce po prostu mnie nudziło.Jednak widzę że rozgrywka jest podobna do Last of Us gdzie trzeba trochę pomysleć ,przeczekać,żeby oszukać tą sztuczną inteligencję ,i gdzie jest ten dreszcz emocji żeby nie zostać wykrytym ,a postaci są z krwi i kości niemal że.Pożyjemy zobaczymy.
Avatar użytkownika
arrow
 
Posty: 565

Re: ...::: Gry :::...

Postprzez arrow » 24 lip 2013, 16:30

Obrazek
Wywiad CVG z Kojimą na temat nowego MGS:
MGS V został zapowiedziany na next-geny. W jaki sposób nowe maszynki zmienią serię?

Dla MGS V będzie to z pewnością wsparcie różnych urządzeń oraz współdziałanie pomiędzy handheldami takimi jak smartphony czy tablety, których możesz używać do interakcji ze światem gry. Chcemy także przekonać się, co będzie można zrobić z „chmurą” w przyszłości.

Stworzyliśmy otwarty świat, ponieważ myśleliśmy o tych wszystkich interakcjach na różnorakich urządzeniach z możliwościami współdziałania ze światem MGS V.

Jak zarząd Konami zareagował, gdy opowiedziałeś im o podłożu „rasowym” w MGS V i jakie twoim zdaniem związane są niedogodności z poruszaniem takiego tematu?

Cóż, właściwie to nigdy im o tym nie powiedziałem. Więc wydaję mi się, że nie mieli nic do powiedzenia w tej sprawie. Zobaczymy jak to się rozwinie później.

Myślałem o tle fabularnym i to była historia, którą chciałem opowiedzieć. Technologia i sprzęt gammingowy zawsze ewoluowały i stawały się coraz lepsze, ale my ciągle strzelaliśmy i walczyliśmy z kosmitami. Ja tego nie chciałem - chciałem stworzyć grę z głębokim przesłaniem i zmienić branżę. Więc stworzyliśmy grę, która najbardziej odpowiada temu, co chciałem przekazać.

Żeby rozwiać wątpliwości, czy Ground Zeroes będzie częścią The Phantom Pain, czy zostanie wydane oddzielnie?

Można rozumieć to w ten sposób, że Metal Gear Solid V: The Phantom Pain jest dużą grą, a prologiem do niej jest Ground Zeroes.

Ja mogłeś zobaczyć na trailerze, The Phantom Pain dostarcza ogromny świat, w którym gracz może udać się w dowolnym kierunku i się zgubić. Jednak dla zagorzałych fanów Metal Gear, przyzwyczajonych do liniowych doświadczeń, przystosowanie się do tego bez prologu, może okazać się trudne. Dlatego MGS Ground Zeroes jest bardzo małą i krótką wersją interpretacji tej skali.

W The Phantom Pain mamy realistyczny cykl dnia i nocy, natomiast w Ground Zeroes pogoda się nie zmienia i akcja dzieje się w nocy. Ma to pomóc starszym fanom Metal Gear w przyzwyczajeniu się do tego, iż teraz będą mieli do czynienia z otwartym światem.

Ale czy Ground Zeroes zostanie wydany oddzielnie?

Nie możemy mówić o tym jak zostanie wydany, ponieważ jeszcze nie zdecydowaliśmy.

Kojima-san, jest pan znany z przełamywania czwartej ściany w swoich grach. Jak może pan wykorzystać zalety next-genowych konsol, aby zrobić to w MGS V?

W next-genach i Metal Gear Solid V nie koniecznie musi chodzić o przełamywanie czwartej ściany, ale w naszej grze mamy dużą niespodziankę dla graczy. Odważyliśmy się na coś, czego nie da się zrobić w filmach, a jedynie w grach. Coś, czego nie zrobiono do tej pory.

A co z nowym Kinectem? Jesteś zainteresowany jego możliwościami śledzenia tętna gracza, ekspresji twarzy itd. ?

Bardzo mnie to interesuje, jeżeli to będzie odczytywanie ekspresji twarzy lub coś w tym stylu. Jednak mieliśmy z tym problemy i nie jesteśmy pewni, czy uda nam się zaimplementować którąś z tych funkcji w MGS V. Ciągle przyglądamy się tej technologii i jesteśmy bardzo zainteresowani nowym Kinectem.

Czy określiłbyś MGS V jako bardziej skupionego na akcji niż poprzednie odsłony serii?

To już zależy od decyzji gracza. Użytkownik podejmie decyzję, czy chce działać otwarcie, czy z ukrycia. Masz przed sobą zadanie, musisz wejść i wyjść, ale jak to zrobisz to już twój wybór. Tak więc, zależy to od twojego stylu gry.

Tym razem nie pokazaliśmy żadnych eksplozji i destrukcji, ponieważ przewidywałem, że wiele innych shooterów może zawierać sporo kolizji i zniszczeń w swoich trailerach. Zaplanowaliśmy, że tym razem pokażemy wolniejszy trailer - taki właśnie mieliśmy zamiar.

Co musiałeś zrobić, aby rozwinąć klasyczny skradankowy gameplay w otwartym świecie?

W otwartym świecie masz dowolność w kreowaniu swojej własnej strategii szpiegowskiej. Symulujesz swój sposób na infiltrację bazy. Otrzymujesz misję i aby ją wykonać musisz przeprowadzić planowanie, strategię i wykonanie. Jest wiele sposób na to, aby tego dokonać; dowolność działania leży w twoich rękach i nie ma tutaj sztywnych zasad jak w poprzednich liniowych odsłonach.

Znaczącym współczynnikiem jest także odległość. W najnowszym zwiastunie widziałeś jak Snake jedzie na koniu, ale możesz także dotrzeć na miejsce pieszo lub użyć innego środka transportu. Jednak gdy wybierzesz się na piechotę do bazy, może zapaść zmrok. To może zrujnować lub zmienić twoją strategię. Jednocześnie, jeżeli udasz się na koniu może być ciągle widno, więc musisz wziąć poprawkę na infiltrację bazy za dnia.

Czy otwarty świat był czymś, co zawsze chciałeś zrobić? Czy byłeś ograniczany przez moc konsol?

Niekoniecznie chodziło o sprzęt - GTA miało otwarty świat na PS2. Pierwszym powodem, dla którego chciałem pójść w otwarty świat była chęć stworzenia świata z dużą wolnością, gdzie gracz mógł kreować swój własny gameplay.

Tworzymy przy użyciu silnika Fox i chcieliśmy mieć pewność, że tworzymy najtrudniejszą i najbardziej z wymagających rzeczy, czyli otwarty świat. Chcemy wypracować pewien standard dla naszego zespołu i gdy ukończymy prace nad MGS V, użyjemy Fox Engine do innych gier przy współpracy z Konami, a sam silnik będzie się stawał coraz lepszy graficznie.

Innym powodem, dla którego stworzyliśmy otwarty świat była chęć użycia w grze wielu urządzeń. Tak więc, używając tabletu lub smartphona możesz cieszyć się MGS V tworząc misje generowane przez graczy w świecie gry. To był kolejny powód dla powstania otwartego świata - gdyby był liniowy, nie bylibyśmy w stanie tego zrobić.

Czy MGS V będzie miał tryb multi jak poprzednia część?

Tak, planujemy zrobić Metal Gear Online. Multiplayer jest tworzony przez nasze studio w Los Angeles we współpracy z nami. Ściśle ze sobą współpracujemy, aby stworzyć ogromny tryb multiplayer dla naszych fanów.

Keifer Sutherland został wybrany do roli Snake'a z uwagi na ich porównywalny wiek. Solid Snake miałby jakieś 12 lat w tej linii czasowej... kto byłby twoim idealnym kandydatem do podkładania głosu tej postaci?

Byłby dzieckiem... nie wiem czy miałbym kogo polecić, ale daj mi pomyśleć! (śmiech) Jednocześnie nawet nie wiem czy Solid Snake pojawi się w tej grze. Gdybym teraz cokolwiek powiedział byłby to za duży spoiler dla fanów. Dlatego będziemy się trzymać z daleka od tego pytania.

Opowieść o Moby Dick'u wydaje się także mieć odzwierciedlenie w tej grze. Jeśli Snake jest kapitanem pałającym chęcią zemsty, to kto w takim razie jest wielorybem?

Nie możemy o tym teraz mówić! Wypuściliśmy pierwszą parę trailerów, a to ma być wielka niespodzianka. Gdybyśmy teraz to ujawnili zepsulibyśmy zainteresowanie grą u wielu fanów. Kiedy będziemy bliżej premiery powiemy więcej na ten temat, ale obecnie nie możemy dyskutować o czarnych charakterach. Dostajemy mnóstwo pytań tego typu i nawet gdybyśmy chcieli powiedzieć, kto jest czarnym charakterem, musimy czekać na odpowiedni czas, aby to ujawnić. Czekajcie w pogotowiu.

Wkładasz wiele wysiłku w campanię PR'ową MGS V. Ile jeszcze pozostało zwrotów akcji zanim fani będą mogli w pełni poczuć, czego oczekiwać od pełnej gry?

Trudno powiedzieć dokładnie ile jeszcze ich nam zostało, ale zawsze staramy się zaskakiwać naszych fanów. To wspaniałe móc ogłosić świetne informacje, a odpowiedni czas jest tutaj kluczowy, ale poza tym wszystkim zawsze szukamy sposobów, aby zaskoczyć ludzi. Jestem pewien, że to się powtórzy w przyszłości.

To co widziałeś na trailerze z E3, to tylko kilka pierwszych misji. Świat MGS V jest o wiele większy od tego co widzieliście na początku.
Avatar użytkownika
arrow
 
Posty: 565

Re: ...::: Gry :::...

Postprzez arrow » 15 sie 2013, 21:23

Grand Theft Auto Online: Official Gameplay Video

Ta gra to już kilka gier w jednym
Avatar użytkownika
arrow
 
Posty: 565

Re: ...::: Gry :::...

Postprzez Kasia12 » 15 sie 2013, 21:46

DEAD ISLAND RIPTIDE KOCHAM
Kasia12
 
Posty: 2664

Re: ...::: Gry :::...

Postprzez Butch » 16 sie 2013, 15:59

z niecierpliwością czekam na:
Obrazek
Butch
 
Posty: 1101
z dupy jeżajeżozwierza

Re: ...::: Gry :::...

Postprzez Rayashi » 21 sie 2013, 10:45

https://www.humblebundle.com/
BF 3 (i inne gry) za mniej niż 5$ *_*
ciekawe co jeszcze dodadzą w tym tygodniu.

Ostattnio skończyłem Saint's Row 3 (dorwałem w poprzednim bundlu). Całkiem przyjemne, jeśli potraktuje się je jako takie głupawe GTA z bardzo nachalnym humorem :D Inaczej może bardzo denerwować.
Avatar użytkownika
Rayashi
 
Posty: 1622
Łódź

Re: ...::: Gry :::...

Postprzez freqnasty » 30 sie 2013, 13:19



nowy splinter cell, duzo lepszy od poprzedniego, dobra gra
freqnasty
 
Posty: 266
haters inc.

Re: ...::: Gry :::...

Postprzez zolwik » 08 wrz 2013, 18:18

A ja tłukę na zmianę Starcraft 2 i League of Legends z przerwą na Mirrors Edge, From Dust i kilka pomniejszych tytułów.
W sumie to gry mogły by już nie wychodzić, bo wszystko w co chcę grać już mam :)
zolwik
 
Posty: 2221
!UWAGA! Ten użytkownik zamieszcza linki przeznaczone TYLKO I WYŁĄCZNIE dla osób pełnoletnich!!!

Re: ...::: Gry :::...

Postprzez moskwa » 09 wrz 2013, 08:17

freqnasty napisał(a):nowy splinter cell, duzo lepszy od poprzedniego, dobra gra


Słyszałem też, że multiplayer kosi. Zamierzam Black List ograć w niedalekiej przyszłości. Za miesiąc Beyond: Two Souls od Quantic Dream i jak dla mnie jest to najważniejsza premiera tej jesieni (ale czekam również na Watch Dogs od Ubisoftu).
Avatar użytkownika
moskwa
 
Posty: 2854

Re: ...::: Gry :::...

Postprzez pablo » 17 wrz 2013, 12:33



grubo to wyglada :o :dnb:
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pablo
 
Posty: 2391
sydney

Re: ...::: Gry :::...

Postprzez arrow » 17 wrz 2013, 13:51

Mam nadzieje że będzie od zajebania misji pobocznych,a misje główne nie będą banalne.Czekam na przesyłkę. :)

"Jeszcze przed samą premierą zamówiono ponad 2,5 miliona kopii gry. Jednak producenci GTA V mają nadzieję, że 17 września pobiją wszelkie rekordy sprzedaży. Skoro już kilka do nich należy, jak np. największy wirtualny świat, czy najdroższa gra świata, to dlaczego nie mierzyć jeszcze wyżej? Zwłaszcza, że Rockstar szacuje, iż zyski ze sprzedaży tej gry wyniosą ponad miliard dolarów. Stąd jej obecność w prawie wszystkich mediach świata, włącznie z "Economist".

O GTA V można byłoby pisać godzinami. Gra jest tak obszerna, że nie wiadomo gdzie zacząć, a gdzie skończyć. Jest to zarazem najbardziej kontrowersyjna, jak i najbardziej realistyczna gra na świecie. Dlatego niejednemu graczowi ukradnie trochę życia. Na pewno pojawią się głosy krytyki dotyczące promocji przemocy. Z drugiej strony, może i lepiej, by ten świat wirtualny był tak rzeczywisty. Zatrzyma przed ekranami telewizorów potencjalnych kryminalistów"
Avatar użytkownika
arrow
 
Posty: 565

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron