Polscy eMCee

Dyskusja wszelaka aczkolwiek sensowna

Postprzez Azbest » 15 sty 2007, 15:23

gunnar napisał(a):a wg mnie jesli polski MC na imprezie to tylko Kriba..
tez swietne wyczucie, dobre teksty i co najwazniejsze nie pierdoli na okraglo..
przykład: impreza Ram Records Show 2 z Sub Focus'em. Kriba dal rade 8)

jako jeden z niewielu mnie nie irytuje :roll:

to co słyszałem na jego stronie to wg. mnie [rzecz gustu co nie] straszna lipa :lol:
Azbest
 
Posty: 6682

Postprzez gunnar » 15 sty 2007, 15:28

wiesz.. o gustach sie nie dyskutuje niby, ale ten temat to jakby do tego okazja :D
wiec moze na forum taka zasada nie obowiazuje.. :)
gunnar
 
Posty: 170
entuzjasta muzyki... bez wątpienia

Postprzez Azbest » 15 sty 2007, 15:29

nie rozumiem Twojego posta.
Azbest
 
Posty: 6682

Postprzez gunnar » 15 sty 2007, 15:40

no mowi sie ze o gustach sie nie dyskutuje, prawda?
ale chyba forum to wyjatek od tej reguły, bo przeciez tu komentuje sie czesto czyjas opinie.

takie filozoficzne przemyslenia mi sie zalaczyly :roll: ]:->
gunnar
 
Posty: 170
entuzjasta muzyki... bez wątpienia

Postprzez Azbest » 15 sty 2007, 15:41

no jasne - czaje, czaje... tekt że o gustachj się nie dyskutje zwykle używany jest przez kogoś kto nie ma innych argumentów i jest bardzo tani... :wink:
Azbest
 
Posty: 6682

Postprzez freesssbee » 15 sty 2007, 17:40

azbest napisał(a):no jasne - czaje, czaje... tekt że o gustachj się nie dyskutje zwykle używany jest przez kogoś kto nie ma innych argumentów i jest bardzo tani... :wink:


:scri: :scri:
Obrazek
Avatar użytkownika
freesssbee
 
Posty: 2916
drum$bass.pl

Postprzez Kamel » 16 sty 2007, 00:56

Mc lubie ich posluchac czasem tylko oczywiscie nic na sile lubie Maniaka wiem ze czasem nawija o balonikach czy czyms tam ale potrafi sie zgrac z muzyka. Poza tym fajnie bylo posluchac mc na domowce na ktorej jakis czas temu bylem bardzo fajnie to wszystko wyszlo kamienica duze mieszkanie bez mebli dj i mc super i oczywiscie normalni ludzie z ktorymi mozna pogadac :dnb: :dnb: :twisted: a tak poza tym to mc z UK ktorzy robia z ust karabin maszynowy naprawde godne podziwu w Polsce tak nie potrafia
Kamel
 
Posty: 65
z tamtąd :P .../// ŁÓdź

Postprzez metrik » 16 sty 2007, 01:00

pierdolisz. :lol:
Avatar użytkownika
metrik
 
Posty: 5092

Postprzez Kamel » 16 sty 2007, 11:59

Byc moze ale takie jest moje zdanie i wiem co widzialem i co mi sie podoba
nie wspominam tu o muzyce jakiej towarzysza mc bo tego wogole nie slucham a szlak mnie trafia jak leci kawalek hmm np limewax 666 i mc probuje tu cos nawinac poprostu klapa ]:-> takie kawalki kocham i nie powinno byc do nich mc :dnb:
Kamel
 
Posty: 65
z tamtąd :P .../// ŁÓdź

Postprzez feroxx » 16 sty 2007, 14:52

tylko dupa nie ruszasz :D
feroxx
 
Posty: 554

Postprzez BTS » 16 sty 2007, 16:22

Kamel napisał(a): a tak poza tym to mc z UK ktorzy robia z ust karabin maszynowy naprawde godne podziwu w Polsce tak nie potrafia


bo nie nawijaja po angielsku. angielski ma to do siebie ze jest bardzo rytmiczny, a w polskim trzeba sie pomeczyc troszke zeby to o siagnac...
Fokus, ostr daliby rade i mysle ze jeszcze jakis by sie znalazl.
BTS
 
Posty: 918

Postprzez paluszek » 16 sty 2007, 16:47

jak na imprezie dobry MC ktory potrafi sie zgrac z muzyka i generalnie nie byrybyry non stop, nawet wtedy gdy nie powinien to okej - da sie przezyc ...ale jak w domu słucham seciakow to mnie krew niekiedy zalewa ...takie walki smaczne a tu jakis pajac sie pluje do mikrofonu i total klapa :?
paluszek
 
Posty: 205
B-615

Postprzez Kamel » 16 sty 2007, 19:38

BTS napisał(a):
Kamel napisał(a): a tak poza tym to mc z UK ktorzy robia z ust karabin maszynowy naprawde godne podziwu w Polsce tak nie potrafia


bo nie nawijaja po angielsku. angielski ma to do siebie ze jest bardzo rytmiczny, a w polskim trzeba sie pomeczyc troszke zeby to o siagnac...
Fokus, ostr daliby rade i mysle ze jeszcze jakis by sie znalazl.

hmm no wsumie masz racje
poza tym mc powinien miec basowy glos a nie jak by go cos walnelo w jaja:P
dlatego sadze ze Sokół mogłby fajnie nawijac do Dnb
Kamel
 
Posty: 65
z tamtąd :P .../// ŁÓdź

Postprzez gunnar » 24 sty 2007, 01:14

gowno prawda.. polscy MC hip hop'owi nie sprawdzaja sie przy dnb!! przykład: Fokus w Cube.. :roll: żenadka..
mial byc (i chyba był) tez NumerRaz na drugiej odslonie ''Drum'n'bassowych Wcieleń'' w Cube ale o jego dokonaniach nic mi nie wiadomo... (mysle jednak ze nie mam czego zalowac, ze mnie wowczas nie bylo :lol: )

OSTR moglby cos pokazac, ale na Boga nie mieszajmy gowna z bitą smietana :twisted:
gunnar
 
Posty: 170
entuzjasta muzyki... bez wątpienia

Postprzez feroxx » 24 sty 2007, 14:05

gowno rozumiem miales na mysli hh polski :twisted:
feroxx
 
Posty: 554

Postprzez koroshiya » 24 sty 2007, 14:31

znam jednego dobrego, polskiego dnb mc...
















...albo nie :ana: :wes:

(no dobra, znam jednego ze szczecina:P )
koroshiya
 
Posty: 2137

Postprzez gunnar » 24 sty 2007, 16:22

a co tu jest do rozumienia.. polscy MC hiphop'owi nie nadaja sie do dramenbejsowej nawijki i tylee... takie moje zdanie :roll:
gunnar
 
Posty: 170
entuzjasta muzyki... bez wątpienia

Postprzez marvelon » 27 sty 2007, 01:12

nie nie, nie skumales.
tu chodzi o to ze polscy dramowi emce nie pasują do dramu.
Avatar użytkownika
marvelon
rip
 
Posty: 9934
Rozbłysk Neptuna

Postprzez Saidon » 27 sty 2007, 01:33

Obrazek

dokładnie


jabol punk

a z MC to całkiem dobry jesteś Ty(Marvelonie) choć nigdy nie lubiłem ich
Saidon
 
Posty: 932
Katowice

Postprzez Valpurgius » 27 sty 2007, 23:12

MC psuj± mi rado¶æ ze s³uchania muzyki.
Valpurgius
 

Postprzez Ashido » 28 sty 2007, 15:05

digridigridram digridigri bejs puczjohędz ap yn di er
zawsze chcialem rzucic jakims taboretem w tym momencie, mc w takim stylu zjezdza z klimatem i finezja muzyki (chyba ze leci akurat taka ze juz nic jej nie uszkodzi, wobblewobblewobblewobble), nie wiem, moze jakis spokojny pogadujacy momentami mc bez takich imprezowych zagran dalby rade, ale nigdy na takiego nie trafilem, cos typu wokal z brałn pejpa beg, to chcialbym na zywca zobaczyc tbh
Ashido
 
Posty: 44

Postprzez Azbest » 28 sty 2007, 15:35

chciałbym, zeby marvelon lub ktoś inny wkleił do tego tematu rymy marva do dnb - najlepiej z jakiejś imprezy - nigdy go nie słyszałem i chciałbym się wypowiedziec na jego temat.
Azbest
 
Posty: 6682

Postprzez jsm » 28 sty 2007, 15:59

raz go słyszałem zzza krat w nieistniejacym juz Ego teraz tam Maska jest
dobrze dawał ale nie pamietam ni kszty bo :crazy:

z polskich na żywno słyszałem

Maniaka :/
Marv'a :|
MC Pinky tutaj chyle czoła ponad 200 BPM i nawet fajnie to brzmiało

w zasadzie 2 kwestie

MC od hiphopu to jedna sprawa tam 'skumaj nawijke'

a MC od dram'u to druga sprawa, do dramu jest zdecydownie trudniej
gdyż chodzi o żeby rozgraniczyć kwestie tzw. "live aktu" czyli przygotowanego show, kiedy to z góry jest ustalone jakie utwory bedą grane [choć def. live aktu w muzyce elektronicznej jest troche bardziej skomplikowana] i potencjany MC moze sie przygotowac czyli ćwiczyć ...
oraz kwestie setu dj który przywiózł jakis materiał ze sobą i go gra w kolejnosci jemu tylko pasujacej, a biedny MC musi sie wbić pod muzykę
czasami to naprawde tragicznie wychodzi tak własnie powstali tzw. krzykacze chrakterystyczni dla łDZ drumu... [lepiej rymowac wtedy w jezyku naszych junglowych przodków z z wysp] w "krzykaniu"
nie chodzi o flow, tekst, czy tam zajebiste obstawki, tylko o samo "krzykanie" jako kolejny element muzyki która gra, wskazany jakiś
technologicny przymiot w postaci voice kodera, ewentualnie megafonu, fajnie brzmi [fisz, niemiecka scena hardcore techno ...].

Zaraz ktos wyskoczy ze w MCingu istnieje cos takiego jak freestajl
no i prawdziwy profesjonalny MC [praktyka z reguły czyni mistrza] potrafi sie dostosować ... dlatego bardziej cienie dramowych MC, zważywszy
ze kiedyś jak byłem młodszy strasnie mnie drazniło jak MC śpiewa,
nazwijcie mnie heretykiem, a swego czasu był taki nurt w MCing'u i fajnie niektóre sprawy bardzo powychodziły z tym spiewaniem ...

i tutaj mikrofon oddaje następnemu :!: poszczącemu
Avatar użytkownika
jsm
 
Posty: 194

Postprzez Alienoo » 28 sty 2007, 19:44

Co do nawijek w dnb - po pierwsze nie drażnią mnie one wcale, a czasami wręcz średni numer wzbogacają i to nieźle. Z drugiej strony cała "digribejsa" rzeczywiście śmierdzi niemytym ogonem, bo w sumie uważam, że jak MC nawija, to powinien nieść treść, a nie gadać od rzeczy o dupie maryni. Dnb to nuta w której klimat jest ważny, jak nie najważniejszy, więc jak poleci cięższy, bardziej techniczny wałek, a MC krzyknie "jazda - w górę rączki" to wtedy po prostu wypada wyjść. Poza tym w nawijce do drummów nie chodzi wcale moim zdaniem o naparzanie słów jak maszynowy karabin, lecz o wyczucie rytmu. MC przy tempie 180bpm, może nawijkę kręcić na 90bpm, byleby rytmicznie i z sensem. Poza tym jeśli ktoś jest cienki na freestylu to lepiej niech to zostawi. Tu nie chodzi o to, aby powtarzać ciągle kilka wyuczonych wcześniej fraz. Sam osobiście nawijam, zaczynałem od hip-hopu, w którym siedzę nadal, jednak uważam, że nawijanie do drummów to zajebista sprawa, którą już testowałem i chętnie testował będę. Jak ktoś się chce przekonać jak to brzmi w moim wykonaniu - odzywać się, a coś można wymyśleć. PiS! ]:->
Alienoo
 
Posty: 82
Krakoff

Postprzez yeman** » 29 sty 2007, 14:38

pobrano z nt. http://s005.wyslijto.pl/?file_id=96881721178229497767 .. nie jest zle . ja pamietam jak bylem mlodszy i chodzilem na imprezy to mc zawsze jakos podkrecali mnie do zabawy.. ale teraz brak im czasami wyczucia bo nie do wszystkiego i nie do wszytskich dj sie da i nie wchodzi tak jak 3eba.. zalezy jak kto gra i co
yeman**
 
Posty: 5

Postprzez Azbest » 29 sty 2007, 15:48

yeman** napisał(a):pobrano z nt. http://s005.wyslijto.pl/?file_id=96881721178229497767 .. nie jest zle


ja pierodle - jaka tragedia!!! hahahah ale chujnia -- ale lipa :lol: :lol: :dnb:

jak kolo nie ma rymu to robi byrydyrycośtam hahaha ale dno - uśmiałem się po pachy co on jebie - mało co zrozumiałem a to co zrozumiałem to niezłą tandeta.....

dobre było jak zarymował unoszą do podnoszą kilka razy w ramacch refrenu [kurwa battle z refrenem] hahahah :wink:

w dodatku słysze że powtarane ś aróżne frazy które penie są wcześniej wymyślone - chuj nie fristajl - a moze ja nie wiem - moze na tych batelkach w dnb leci się teksty ? :lol:

to jest battle : http://www.youtube.com/watch?v=3vPZ1lWp-lQ

a nie jakies chuj wie co - pierdolenie dla pierdolenia... :wink:
Azbest
 
Posty: 6682

Postprzez yeman** » 29 sty 2007, 16:40

nie no wydaje mi sie ze to nie byla bitwa na rymu w sensie fristajjluuua ze mc to raczej txt maja.. ale w sumie to chyba normalne ..a bitwa to dla anglikow byla .. haha to tylko nazwa imprezy ... moze kiedys im wyhdzie :!:
yeman**
 
Posty: 5

Postprzez Pere » 29 sty 2007, 16:45

Ja bym chcial uslyszec Marike jak nawija do dnb :dnb:
Pere
 
Posty: 1258
71

Postprzez yeman** » 29 sty 2007, 16:48

a mialem kiedys ten zaszczyt ..ale to bylo dawno temu.. ladnie wyglada i tak samo nawija .. slyszalem ja nawet gdzies na mtv w jakies piesni ;).. a z ldz to polecam ci jeszcze K-tee .. w sumie teraz to jak na breaki pojdziesz to czesciej jest .. ale glos ma 1 klasa ..
yeman**
 
Posty: 5

Postprzez Pere » 29 sty 2007, 16:53

Ale nawijala do dnb czy standardowo ragga/ dancehall? Zgadzam sie co do tego, ze jest urodziwa :oops:
Pere
 
Posty: 1258
71

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości