Red Eye Records a zastępcze okładki płyt - problem...

Dyskusja wszelaka aczkolwiek sensowna

Postprzez goro » 02 lut 2007, 13:27

to standardowa praktyka dystrybutorow. pierwszy rzut plyt (zazwyczaj najmniejszy) jest w oryginalnych okladkach - full kolor itd, kolejne juz sa w czarnych/bialych tekturach. malo tego! nawet na naklejkach na winylach zdarza im sie oszczedzac np teraz dostalismy repress renegade hardware (rh69) na ktorych sa naklejki tylko w odcieniach szarosci.

czesto zdarza sie tak ze jak biore plyty u dystrybutora zaraz jak tylko dostaniemy maila o nowych zapowiedziach to juz wtedy nie dostajemy oryginalnych okladek tylko zastepcze uniwersalne takie jak ma black sun empire czy dnaudio (nie sa to zwykle czarne tektury, ale z napisem labelu). nie mowiac juz o tym ze czasami zdarza sie nam otrzymac 3 full release'y i 2 promosy tegp samego release'u.
Avatar użytkownika
goro
ten zly
 
Posty: 1971
break.fm

Postprzez swarozyc » 02 lut 2007, 13:27

Tez kiedys mialem taka sytuacje, bylem troche zly, no ale nie reklamowalem. :)
swarozyc
 
Posty: 1074
Szczecin/Krakow

Postprzez enssne » 02 lut 2007, 13:28

Ja tak ,ze spor'a ep'ą miałem...
Trochę takie skurwysyństwo z ich strony :x
(...)
Avatar użytkownika
enssne
 
Posty: 1977

Postprzez dzako » 02 lut 2007, 14:26

enssne napisał(a):Ja tak ,ze spor'a ep'ą miałem...
Trochę takie skurwysyństwo z ich strony :x


tactics??liczyłem na tą wyjebaną okładkę
dzako
 
Posty: 478
Wrocław

Postprzez Azbest » 02 lut 2007, 15:21

najważniejsze jest to co jest na płycie 8)
Azbest
 
Posty: 6682

Postprzez metrik » 02 lut 2007, 15:22

pierdolisz :D i to mówi człowiek który lansuje sie logiem fokuz na koszulce :lol: :lol: :wink:
Avatar użytkownika
metrik
 
Posty: 5092

Postprzez Azbest » 02 lut 2007, 15:29

ej - co to ma do rzeczy? ale dojebałeś teraz... ja mam w dupie okładki - kupuje tak samo promówki jak tzw "fulle" - kawałek to kawałek - taki sam i tu i tu ;]
Azbest
 
Posty: 6682

Postprzez metrik » 02 lut 2007, 15:34

tak tylko cie drażnie. dla mnie artwork zawsze na +. z dużą niechęcia kupuje promówki ;)
Avatar użytkownika
metrik
 
Posty: 5092

Postprzez Azbest » 02 lut 2007, 15:35

nie no wiadomo - zawsze to ładnie wygląda jak ma ładną okładke - no ale bez jaj - chyba chodzi o muzyke co nie ? ;]
Azbest
 
Posty: 6682

Postprzez enssne » 02 lut 2007, 15:35

dzako napisał(a):
enssne napisał(a):Ja tak ,ze spor'a ep'ą miałem...
Trochę takie skurwysyństwo z ich strony :x

tactics??liczyłem na tą wyjebaną okładkę

Dokładnie :x
Poza tym myśle podobnie do metrika...
metrik napisał(a):dla mnie artwork zawsze na +. z dużą niechęcia kupuje promówki ;)
(...)
Avatar użytkownika
enssne
 
Posty: 1977

Postprzez funkkey » 02 lut 2007, 15:44

nie podpisane promosy sa najlepsze IMO :D
funkkey
 
Posty: 192

Postprzez DESS# » 02 lut 2007, 16:01

swarozyc napisał(a):Tez kiedys mialem taka sytuacje, bylem troche zly, no ale nie reklamowalem. :)


ehhh :x
DESS#
moderator
 
Posty: 2492
727

Postprzez goro » 02 lut 2007, 16:21

oprocz powyzszych zdarza nam sie prosto od dystrybutora dostawac releasy:
- krzywe
- porysowane (!)
- bez np 1 naklejki na winylu
- z rozklejonymi okladkami (nagminne)
- z pomylonymi plytami (np 2x razy ta sama plyta w epce)
- z pogietymi lub pobrudzonymi okladkami (tak jakby ktos wytargal je z piwnicy po dluzszym okresie)
- o pomylkach typu zamawiam 5x CAR002 a dostaje 5x CARD002 (ktorego sie nie daje nawet sluchac) juz nie wspomne ;)
- ah i moje ulubione: wysylamy maila do dystrybutora z zamowieniem po czym przychodzi tylko polowa tego co zamowilismy, bo osoba ktora realizowala zamowienie zapomniala o reszcie, a jak chcemy ponownie zamowic to co powinno przyjsc juz czesci tego nie ma na stanie.

odsylac tego nie ma sensu, bo to drozej wychodzi niz to warte, wiec lezy u nas juz caly kejs plyt ktore sa uszkodzone w jakis tam sposob. najwyzej wezme go na zlot, to kazdy na miejscu bedzie mogl ocenic uszkodzenie i za grosze wyrwac takiego winyla :)
Avatar użytkownika
goro
ten zly
 
Posty: 1971
break.fm

Postprzez DESS# » 02 lut 2007, 16:24

myslałem ze ja mam poprostu szczescie ale widze ze to nagminne :lol:
DESS#
moderator
 
Posty: 2492
727

Postprzez dzako » 02 lut 2007, 17:01

goro napisał(a):oprocz powyzszych zdarza nam sie prosto od dystrybutora dostawac releasy:
- krzywe
- porysowane (!)
- bez np 1 naklejki na winylu
- z rozklejonymi okladkami (nagminne)
- z pomylonymi plytami (np 2x razy ta sama plyta w epce)
- z pogietymi lub pobrudzonymi okladkami (tak jakby ktos wytargal je z piwnicy po dluzszym okresie)
- o pomylkach typu zamawiam 5x CAR002 a dostaje 5x CARD002 (ktorego sie nie daje nawet sluchac) juz nie wspomne ;)
- ah i moje ulubione: wysylamy maila do dystrybutora z zamowieniem po czym przychodzi tylko polowa tego co zamowilismy, bo osoba ktora realizowala zamowienie zapomniala o reszcie, a jak chcemy ponownie zamowic to co powinno przyjsc juz czesci tego nie ma na stanie.

odsylac tego nie ma sensu, bo to drozej wychodzi niz to warte, wiec lezy u nas juz caly kejs plyt ktore sa uszkodzone w jakis tam sposob. najwyzej wezme go na zlot, to kazdy na miejscu bedzie mogl ocenic uszkodzenie i za grosze wyrwac takiego winyla :)


może wystaw w "promocjach"??
dzako
 
Posty: 478
Wrocław

Postprzez yenne » 02 lut 2007, 17:21

Z tego co Goro pisze, to chyba lepiej aby na własne oczy ocenić stan płyty i się zdecydować czy kupić.
yenne
 
Posty: 2605

Postprzez Fizyk » 02 lut 2007, 17:45

Sa tez dobre strony: np. wyczailem jakis czas temu w jednym ze sklepow RHLTD01, gdzie zamiast marnych C i D bylo A i B z RHLTD02 (Dom & Roland - Trauma Remix). Takich pomylek poprosze jak najwiecej. ;]
Fizyk
 
Posty: 1661

Postprzez swarozyc » 02 lut 2007, 17:58

goro napisał(a):odsylac tego nie ma sensu, bo to drozej wychodzi niz to warte, wiec lezy u nas juz caly kejs plyt ktore sa uszkodzone w jakis tam sposob. najwyzej wezme go na zlot, to kazdy na miejscu bedzie mogl ocenic uszkodzenie i za grosze wyrwac takiego winyla :)

Ej ej, nie musisz czekac do zlotu, ja chetnie przejrzalbym juz dzis ten kejs, mysle, ze moglby z tego byc dobry dil. :)
swarozyc
 
Posty: 1074
Szczecin/Krakow

Postprzez ant » 03 lut 2007, 15:34

goro napisał(a):najwyzej wezme go na zlot, to kazdy na miejscu bedzie mogl ocenic uszkodzenie i za grosze wyrwac takiego winyla :)


albo zrob dzial / zaloz temat z winylami takimi lewymi - jakby sie trafilo cos fajnego, to bym jakos przebolal te okladke, wiec po co ma sie marnowac. dopoki plyta dziala to mozna cos z tym zrobic.


co do okladek to na szczescie ine mialem jakiejs wiekszej wtopy, takze nie bede nic pisal i dalej wierzyl ze juno kopie dupe ;]

co oczywiscie nie znaczy, ze juno czasami ine wciska ludziom promowek zamiast fulli. jak juz te bialasy wciskaja, to mogliby chociaz to jakos zaznaczyc...
ant
moderator
 
Posty: 9306
inteligencja forum

Postprzez Nitrogen Tri Hydride » 07 lut 2007, 15:35

raczej okladki mam w dupie. jak napisal azbest wazne co na winylu.
Nitrogen Tri Hydride
 
Posty: 2372
Absurd Squad Kraków

Postprzez strog » 07 lut 2007, 15:45

mnie okladki pierdola rowno :dnb:
strog
 
Posty: 1011
GUARA GUARA!

Postprzez Blah » 07 lut 2007, 16:01

mnie też, zresztą połowa moich płyt to promosy
Avatar użytkownika
Blah
 
Posty: 1365
WolvesUK / RzeszówPL

Postprzez Matches » 07 lut 2007, 23:06

ja na przyklad z redeye'a dostalem paula b - panic room poprostu bez okladki zadnej tylko ze skserowana kartkoa wielkosci a5 z wizerunkiem jak ona wygladac powinna :)
Matches
 
Posty: 8

Postprzez ant » 07 lut 2007, 23:36

yenne napisał(a):Z tego co Goro pisze, to chyba lepiej aby na własne oczy ocenić stan płyty i się zdecydować czy kupić.


no ale goro chyba oczy i uszy ma ?
jakby powiedzial ze plyta jest ok, tylko costam, to bym wzial w ciemno, w sumie na tym polega handel wybrakowanymi produktami...

raz przycialem lodówke 350 pln taniej, bo miala wgniecenie na gorze na obudowie :D
ant
moderator
 
Posty: 9306
inteligencja forum

Postprzez SainT » 07 lut 2007, 23:47

funkkey napisał(a):nie podpisane promosy sa najlepsze IMO :D


dokladnie! :dnb:
SainT
 
Posty: 295
Łódź | LoudestSilence

Postprzez ant » 08 lut 2007, 00:12

oj tam, przeciez dzisiaj niepodpisane promosy to juz zaden powod do lansu.

kiedys mozna bylo wciskac laskom, ze sie dostalo promo prosto od clipza :P
ant
moderator
 
Posty: 9306
inteligencja forum

Postprzez Azbest » 08 lut 2007, 00:24

ja sam sobie podpisuje specjalnym cieńszym markerem niezmywalnym grubości cienkopisu ;]
Azbest
 
Posty: 6682

Postprzez prondek » 08 lut 2007, 02:21

azbest napisał(a):ja sam sobie podpisuje specjalnym cieńszym markerem niezmywalnym grubości cienkopisu ;]


dokładnie jak ktos ma fantazje to mozna sobie cos narysowac :lol: :lol:
prondek
 
Posty: 222

Postprzez cln » 08 lut 2007, 04:19

prawda - najwazniejsze co na plycie

ale mam kilka plyt ktore kupilem tylko dla tego ze mialy zajebisty artwork..
cln
 
Posty: 639

Postprzez Azbest » 08 lut 2007, 15:59

właśnie odebrałem płyty z redeye - jeden full release jest w białej okładce [nie wiem czy normalnie ma jakąś grafike], drugi full release jest w koszulce papierowej :wink: trzecia [promówka] jest też w koszulce papierowej z tą tylko różnicą, że koszulka jest podarta hahahaha :lol: :lol: :dnb: jedna ścianka rozerwana na pół!!!! :lol: :dnb: i wiesz co rokkyu? nie płacze - bo w płytach można się przeglądać, kocham je :wink:
Azbest
 
Posty: 6682

Następna strona

Powrót do Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości

cron