set | kompozycja, improwizacja i cala reszta..

Dyskusja wszelaka aczkolwiek sensowna

set | kompozycja, improwizacja i cala reszta..

Postprzez ant » 10 lut 2007, 17:52

tak troche przy okazji konkursu jak i z powodu mojej skromnej osoby wyniknęla dyskusja, pozwole obie sie zacytowac:


wiadomo ze czym innym i nie do konca cool jest nagrywanie seta po 15 razy i piłowanie az sie za ktoryms razem przypadkiem uda.
a ja mialem jakis tam pomysl w glowie, ktorego nawet nigdy nie testowalem, no i sobie zgralem wstepniaka, zeby zobaczyc co i jak sie trzyma kupy.

a poprawki komputerowe - kazdy set trzeba troche przyciac i zmasterowac i tez nie ma w tym nic zlego.
na komputerze nie poprawisz rozjechanego bitu, krzaczacych sie melodii i chujowej kompozycji ani tego, ze set jest nudny.
a dla mnie jest po stokroc wazniejsza kompozycja, pomysl i dynamika seta, niz biadolenie nad jednym rozjazdem bitu,
co zdarza sie kazdemu 100razy lepszemu ode mnie, a takiemu leszczowi jak ja tym bardziej.




no i takie pare luznych pytan, zupelnie juz niezwiazanych z konkretnym przypadkiem:

- na ile set (i tez wazne, czy imprezowy czy 'studyjny') powinien/moze byc przygotowany, przecwiczony i osluchany wczesniej, a na ile powinien/moze byc improwizacja ?
- czy to, ze na przyklad teebee przyznaje, ze ma wiekszosc seta obcykanego i osluchanego wczesniej jest cool czy raczej niewlasciwe
- czy set jest jak kawalek, ktorego slucha sie miliard razy, poprawia i robi od nowa, czy jest raczej aktem jednorazowym i tak tez powinno sie go robic ?
Ostatnio edytowano 10 lut 2007, 18:00 przez ant, łącznie edytowano 1 raz
ant
moderator
 
Posty: 9306
inteligencja forum

Postprzez Azbest » 10 lut 2007, 17:55

temat rzeka - coś jak granie z nut vs. jazzowa improwizacja - jedno i drugie jak najbardziej w porządku.
Azbest
 
Posty: 6682

Postprzez wizdom » 10 lut 2007, 18:01

co do wielokrotnego nagrywania to wiesz......malo razy sie zdarza zeby ci wyszlo za 1szym razem. A co wiecej, lepiej przesluchac sobie go raz probujac przejscia i wtedy wiesz czy kawalki pasuja do siebie, ewentualnie jakies korekcje w tracliscie mozna zrobic. Dopiero pozniej za 2 , 3 razem mozna nagrywac gotowy material....a to za ktorym razem ci wyjdzie to juz kwestia umiejetnosci chyba
wizdom
 
Posty: 989
NYC

Re: set | kompozycja, improwizacja i cala reszta..

Postprzez goro » 10 lut 2007, 18:05

ant napisał(a): - na ile set (i tez wazne, czy imprezowy czy 'studyjny') powinien/moze byc przygotowany, przecwiczony i osluchany wczesniej, a na ile powinien/moze byc improwizacja ?

to ile razy cwiszysz danego seta to twoja sprawa, poza tym cwiczenia to dobra sprawa, nie wszystkie plyty pasuja do siebie. inne sa wrecz idealnie stworzone zeby je grac razem. dobrze jest miec pewnosc i pomysl na to co sie zagra nastepnego a nie dopiero w kejsie szukac co by pasowalo (a czas ucieka). ofc nie jestem za tym zeby ustawiac od poczatku do konca calego seta i grac z kartki. ale wystarczy jak masz obcykane fragmenty, ten kawalek pasuje dobrze z tym, a nastepny znowuz dobrze z kolejnym i dopiero te fragmenty skladasz w spojna calosc na imprezie reagujac na to jak zachowuje sie publika.

ant napisał(a): - czy to, ze na przyklad teebee przyznaje, ze ma wiekszosc seta obcykanego i osluchanego wczesniej jest cool czy raczej niewlasciwe

obstawiam ze jakby teebee przyjechalby nie przygotowany i zagral kawalki bez skladu i ladu (oczywiscie poprawnie technicznie) ale bez specjalnych trickow typu 3 kawalki naraz + skrecz + jakis charakterysytczny motyw z innego kawalka (np bas z the nine) to wszyscy by psioczyli ze zagral beznadziejnie ;)

ant napisał(a): - czy set jest jak kawalek, ktorego slucha sie miliard razy, poprawia i robi od nowa, czy jest raczej aktem jednorazowym i tak tez powinno sie go robic ?

niektorych setow slucham kilkadziesiat razy i raczej nie sadze zeby byly one dzielem improwizacji.
Avatar użytkownika
goro
ten zly
 
Posty: 1971
break.fm

Postprzez ant » 10 lut 2007, 18:10

no wlasnie.

no i tez opcja, ze w secie przygotowanym na konkurs / studyjnym a czesciowo nawet imprezowym moze nie caly set jest obcykany i przesluchany, ale przynajmniej pojedyncze przejscia i triki byly kiedys tam przetestowane czy sprawdzone.

no i też czy mozna to ukladac sobie tylko w glowie, czy jednak samą glową sie nie uslyszy wszystkiego co sie stanie w miksie na zywo ?

nie wiem czy bym uwierzyl, jesli by mi teebee, shy fx czy tony colman powiedzial, ze na imprezach jest to totalna improwizacja i ze czesciowo nie jedzie z patternow.

a czy lamerskie jest powtarzanie sie pewnych czesci seta, czy jechanie z podobnym materialem w wielu setach ? bo z jednej strony nie da sie tego uniknac, a z drugiej strony nie mozna wymagac zeby azdy set byl inny, przelomowy i swiezy.


a co z djami grającymi np. album tour 10 imprez pod rzad ?
bo nie podejrzewam, ze za kazdym razem graja co innego ?
ant
moderator
 
Posty: 9306
inteligencja forum

Postprzez ant » 10 lut 2007, 18:12

jezu, temat rzeka w sumie z tego wynika.
ale nikt nie powiedzial, ze nie moze byc rzeki :wink:
ant
moderator
 
Posty: 9306
inteligencja forum

Postprzez kaos kwik karate king » 10 lut 2007, 18:14

a siku na stojonco czy kucki?

a jak sie tańczy do rege?

a można jeść palcami?
Avatar użytkownika
kaos kwik karate king
 
Posty: 4598

Postprzez danjoy » 10 lut 2007, 18:24

imo nawet jesli nagra sie ten material za 67 razem, nie poprawiajac nic na kompie ladnie klejac wszystkie przejscia po kolei to w jakim stopniu umniejsza to umiejetnosci grajacego czy fajnosc seta ? bez wzgledu za ktorym razem sie to nagra to GRAJACY pokazuje skilla jesli wszystko trzyma sie kupy i to aGRAJACY nagral fajnego seta zgodnie z zasadami tego konkursu.
poza tym mam wrazenie, ze niektorzy traktuja ten konkurs smiertelnie powaznie a wydaje mi sie, ze chodzi tutaj o zabawe przede wszystkim i fajnosc tych setow bo ja osobiscie zamierzam sciagnac wszystkie.
danjoy
 
Posty: 579
łódzkie

Postprzez Azbest » 10 lut 2007, 18:26

ja też wszystkie ściągam - będzie z czgo brechtać i czego zazdrościć [oby] :wink:
Azbest
 
Posty: 6682

Postprzez Banciur » 10 lut 2007, 18:33

set ma byc fajny
Banciur
moderator
 
Posty: 1715
zewszad

Postprzez wizdom » 10 lut 2007, 18:36

danjoy napisał(a):chodzi tutaj o zabawe przede wszystkim i fajnosc tych setow bo ja osobiscie zamierzam sciagnac wszystkie.


true dat :dnb:
wizdom
 
Posty: 989
NYC

Postprzez ant » 10 lut 2007, 18:39

Banciur napisał(a):set ma byc fajny


to po to ja tyle sie naklepalem na kacu... ? no weeeez :)
ant
moderator
 
Posty: 9306
inteligencja forum

Postprzez Azbest » 10 lut 2007, 18:49

a jak zaopatrujecie się na "studiomixy" ? 8)
Azbest
 
Posty: 6682

Postprzez danjoy » 10 lut 2007, 18:52

Ja mowie stanowcze NIE, bo z tego co wiem "studiomix" to set ktory sie w calosci masteruje i kazde przejscie "dopieszcza" osobno na komputerze.
A dla mnie to ma byc zagrane w ciagu pol godziny, zgrane na mp3 i wyslane. Nie ma jednak znaczenia za ktorym razem zgrane.
danjoy
 
Posty: 579
łódzkie

Postprzez cR4m4Rr10 » 10 lut 2007, 18:59

Lubie studiomixy i z chęcia ich slucham - paradoxalnie takie sety częściej bardziej przypadają mi do gustu niż normalne, bez dopieszczania na pececie.
cR4m4Rr10
 
Posty: 1735
ewriłer

Postprzez metrik » 10 lut 2007, 19:23

jakby samo składanie w studio gwarantowało sukces seta.. to była by prosta recepta ;) wiemy że tak nie jest, liczy sie też wyobraźnia i dobór traków, wiec jak najbardziej lubie dobre studiomixy. :)
Avatar użytkownika
metrik
 
Posty: 5092

Postprzez wizdom » 10 lut 2007, 19:29

ktos poruszyl wkoncu....dobor trackow OT CO! (oczywiscie jak nie ktos nie umie przejsc wogole skleic to ani tracki nie pomoga :lol: )
wizdom
 
Posty: 989
NYC

Postprzez swarozyc » 10 lut 2007, 19:41

kaos kwik karate king napisał(a):a siku na stojonco czy kucki?

a jak sie tańczy do rege?

a można jeść palcami?

MISTRZ. :dnb:
swarozyc
 
Posty: 1074
Szczecin/Krakow

Postprzez ant » 10 lut 2007, 19:42

danjoy napisał(a):Ja mowie stanowcze NIE, bo z tego co wiem "studiomix" to set ktory sie w calosci masteruje i kazde przejscie "dopieszcza" osobno na komputerze.


ale czekaj, czemu mowisz stanowcze nie ?

nie no, jak na komputerze ? no przeciez to jest grane z winyla albo cd, tyle, ze faktycznie azde przejscie jest pewnie dopieszczone..
poza tym nawet na kompie to trzeba jakos zgrac i skomponowac, wiec w sumie... jesli zalozyc ze liczy sie koncowy efekt.


tez cholera wie, bo jesli ktos ma legalnie mp3, to czemu mialby z mp3 nie grac, w sumie to taki sam nośnik jak kazdy inny, ale to zupelnie osobny temat. pomijajac kwestie czy traktor / laptop i tak dalej to oszustwo ;]
ant
moderator
 
Posty: 9306
inteligencja forum

Postprzez dzi » 10 lut 2007, 20:46

Jesli chodzi o konkurs to probowac mozna i milion razy jak komus tak zalezy na tym by fuksem konkurs wygrac i tak rozumie jego zasady.

Jesli chodzi o przerabianie na kompie reguly byly wyraznie zapisane i mysle ze kazdy powinien sie do nich podporzadkowac. Nie wiem tylko na ile mozliwe technicznie jest sprawdzenie tego.

Co do grania z mp3 to tez wszystko jest zapisane w regulaminie.

A jesli chodzi o granie w sensie ogolnym to oczywiscie dyskusja nie ma sensu bo nie ma zadnych regul.
dzi
 
Posty: 6168
Stargard Szczecinski  Charakter: neutralny neutralny      Profesja: Neurosceptyk

Postprzez ant » 10 lut 2007, 20:54

gosh, przeciez masz napisane, ze pytam ogólnie i poza konkursem, to po co wyjezdzasz z regulaminem.

i nie pytam o 'zasady' tylko o twoje zdanie, a jak nie masz zadnego to nie pisz nic po prostu... :wink:
ant
moderator
 
Posty: 9306
inteligencja forum

Postprzez zolwik » 10 lut 2007, 21:07

kaos kwik karate king napisał(a):a siku na stojonco czy kucki?

a jak sie tańczy do rege?

a można jeść palcami?

w plenerze na stojaco, w budynkach bez pisuaru zalecana pozycja
siedzaca/kucajaca, aby nie oblac deski.

do rege sie nie tanczy, do rege sie pali i buja.

palcami mozna jesc w fastfoodach i na pikniku,
w restauracji wylacznie sztuccami. w domu/w gosci
mozna jesc palcami, jesli gospodyni wyrazi zgode.
zolwik
 
Posty: 2221
!UWAGA! Ten użytkownik zamieszcza linki przeznaczone TYLKO I WYŁĄCZNIE dla osób pełnoletnich!!!

Postprzez dzi » 10 lut 2007, 21:11

no to nie zrozumialem tematu ;)
dzi
 
Posty: 6168
Stargard Szczecinski  Charakter: neutralny neutralny      Profesja: Neurosceptyk

Postprzez janii » 10 lut 2007, 21:12

[offtopic]

zolwik napisał(a):palcami mozna jesc w fastfoodach i na pikniku,
w restauracji wylacznie sztuccami. w domu/w gosci
mozna jesc palcami, jesli gospodyni wyrazi zgode.


A jak jest z udkiem z kurczaka w restauracji?

[/offtopic]

Do tematu: wszystko zależy, pewnych rzeczy nie uzyskasz grając seta typowo na freestajlu. Są też tacy którzy grają tylko z mp3 i maja juz ustawioną prędkość, tonacje itd a i tak są cenieni. Tu trzeba by się rozwodzić na elektroniczny temat moralno-etyczny, ktory tak naprawde zalezy od włąsnego widziMiSie.

Banciur napisał(a):set ma byc fajny


Pomimo, że przymiotnik "fajny" jest przeze mnie najbardziej znienawidzonym przymiotnikiem to trudno się nie zgodzić z powyższym stwierdzeniem.
janii
 
Posty: 4367
g.t.b.t

Postprzez danjoy » 10 lut 2007, 21:49

ant napisał(a):
danjoy napisał(a):Ja mowie stanowcze NIE, bo z tego co wiem "studiomix" to set ktory sie w calosci masteruje i kazde przejscie "dopieszcza" osobno na komputerze.


ale czekaj, czemu mowisz stanowcze nie ?

nie no, jak na komputerze ? no przeciez to jest grane z winyla albo cd, tyle, ze faktycznie azde przejscie jest pewnie dopieszczone..
poza tym nawet na kompie to trzeba jakos zgrac i skomponowac, wiec w sumie... jesli zalozyc ze liczy sie koncowy efekt.


tez cholera wie, bo jesli ktos ma legalnie mp3, to czemu mialby z mp3 nie grac, w sumie to taki sam nośnik jak kazdy inny, ale to zupelnie osobny temat. pomijajac kwestie czy traktor / laptop i tak dalej to oszustwo ;]


Zrozumialem, ze to pytanie tyczy sie konkursu a w nim jestem zdecydowanie przeciwny studiomixom. Nagrywajac seta tak ogolnie, dla publiki jestem jak najbardziej za :)
danjoy
 
Posty: 579
łódzkie

Postprzez marvelon » 10 lut 2007, 21:54

kaos kwik karate king napisał(a):a siku na stojonco czy kucki?

a jak sie tańczy do rege?

a można jeść palcami?


1) ZAWSZE NA STOJąCO
2) Jak strzelałem do rutsregowcow na koncertach to sie tak smiesznie gibali
3) Tylko zupe.

on topic mi sie nie chce.
Avatar użytkownika
marvelon
rip
 
Posty: 9934
Rozbłysk Neptuna

Postprzez Azbest » 10 lut 2007, 22:16

zależy jeszcze jak kto rozumie studiomix - ja zasze uważałem inaczej ale dzięki forum dnb.pl dowiedziałem się, że chodzi o ułożenie empetrójek w programie i umiejetne nałożenie jednej na drugiej.
Azbest
 
Posty: 6682

Postprzez danjoy » 10 lut 2007, 22:22

Do kogo pijesz ? Jesli do mnie to w zadnym ze swoich postow w tym temacie nie uzylem slowa "mp3", chodzilo o nagranie seta na gramofonach/cd playerach a potem dopieszczenie gotowego pliku z setem badz zrobienie przejscia, nagranie go i do calego pliku ze zrobionym miksem 2 numerow dograc 3 znow zapisac i tak caly set.
danjoy
 
Posty: 579
łódzkie

Postprzez Sho » 10 lut 2007, 22:22

ja osobiscie uwazam ze sety na dnb battel powinny byc zgrywane tylko i wylacznie na zywo, bez pomocy komputerow ;)
Avatar użytkownika
Sho
 
Posty: 1229
Eire

Postprzez Azbest » 10 lut 2007, 22:26

danjoy napisał(a):Do kogo pijesz ? Jesli do mnie to w zadnym ze swoich postow w tym temacie nie uzylem slowa "mp3", chodzilo o nagranie seta na gramofonach/cd playerach a potem dopieszczenie gotowego pliku z setem badz zrobienie przejscia, nagranie go i do calego pliku ze zrobionym miksem 2 numerow dograc 3 znow zapisac i tak caly set.

:o ej bez jaj - nie napisałem tego do kogoś - ogólne spostrzeżenie.
Azbest
 
Posty: 6682

Następna strona

Powrót do Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 95 gości

cron