Jak wyciagnac kawalek jacka z wejscia sluchawkowego ?

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Jak wyciagnac kawalek jacka z wejscia sluchawkowego ?

Postprzez kemyr » 16 lip 2007, 09:50

Problem jest nastepujacy:
1/3(jednatrzecia) przejsciowki mini-jack > jack zostala w wejsciu sluchawkowym w mixerze.. po sciagnieciu gornej plyty mixera nie bardzo widac zeby tam byl dostep,ktory umozliwilby wypchniecie tego kawaleczka.
moze ktos ma jakis pomysl jak to cholerstwo wyciagnac ?

mixer - pioneer djm 300 .

pozdro.
kemyr
 
Posty: 42

Postprzez majki » 16 lip 2007, 13:44

spiłuj gwóźdź lub inny przedmiot tak by miał płaski czubek, nałóz na ten czubek krople lub dwie kleju kropelka, delikatnie włóz w ową dziurkęu i przyklej tą pozostałą część wtyku, po chwili delikatnie wyciągnij.

powinno zadziałać :crazy: :crazy: :crazy:

ogólnie pokombinuj z klejem i grzebaniem długim czyms w dziurce :twisted:



powodzenia!
majki
 
Posty: 1122

Re: Jak wyciagnac kawalek jacka z wejscia sluchawkowego ?

Postprzez danjoy » 16 lip 2007, 15:40

kemyr napisał(a): po sciagnieciu gornej plyty mixera nie bardzo widac zeby tam byl dostep,ktory umozliwilby wypchniecie tego kawaleczka.
pozdro.



z tego opisu kombinuje, ze chcesz go wypchnac od spodu...? to zlamal sie tak, ze z gory nie wystaje ani kawaleczek ? Jesli wystaje cos z gory to jakies kombinerki i wyciagasz. W ogole jak mozna zlamac jacka bedacego w mikserze :o
danjoy
 
Posty: 579
łódzkie

Postprzez kemyr » 16 lip 2007, 16:30

nie mam pojecia jak to sie stalo.. ale gralismy w trojke i kazdy mial swoje sluchawki,wiec co 20minut zmiana sluchaw. podchodze,sluchawki wspolgrajka juz byly wypiete,wkladam swoje i... mialem poplatany kabel wiec je wypialem odplatuje kabel,patrze a 1/3 przejsciowki nie ma :( zrobilem to tak jak zawsze,normalnie wypialem bez uzywania wiekszej sily a tu taka lipa. coprawda jak dobrze wloze ta wieksza czesci przejsciowki to gra wszystko jak nalezy,no ale wolalbym to wyciagnac. sposob z klejem calkiem ciekawy.
kemyr
 
Posty: 42

Postprzez kemyr » 20 lip 2007, 11:59

majki - dzieki za podpowiedz,zrobilem mniej wiecej tak jak mowiles i sie udalo :)
wielkie dzieki !!
kemyr
 
Posty: 42

Postprzez nitr0 » 29 sie 2007, 13:09

Trzeba by z tego toturial zrobić ;)
nitr0
prawie admin
 
Posty: 234
o2k/Kalisz

Postprzez N-FETT » 29 sie 2007, 21:48

ahahaa miałem dokładnie to samo i tak zjebałem karte muz......naczęscie realteka zintegrowanego........mi osobiscie sie nie udalo wyciągnąc...............sprubój miałym wiertłem tam wwiercic...imoze da rade
Avatar użytkownika
N-FETT
 
Posty: 1155
Jelenia Góra

Postprzez Basebox » 30 sie 2007, 11:11

mi kiedys jack utknal w gniezdzie w telewizorze,.. z kumplem dlugo sie meczylismy jak ta cholerna koncowke wyciagnac, uzylismy wtedy spinki do wlosow... 30 min grzebania i sie udalo...
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: Jak wyciagnac kawalek jacka z wejscia sluchawkowego ?

Postprzez bystra » 21 kwi 2016, 16:49

Witam

Ponieważ zdarzyło mi się coś takiego w nowym telefonie, opiszę mój sposób, który działa nawet przy niewyrobionym gnieździe.
Otóż, zamiast gwoździa użyłem patyczka do czyszczenia ucha, takiego który wewnątrz jest pusty (rurka).
Tak się złożyło że średnica jego otworu jest odrobinę mniejsza niż bolec z pozostałości jack-a. Odrobina kropelki i siły spowodowały że bolec wbił się do tej rurki i mimo oporu bez problemu wyszedł z patyczkiem.

Mam nadzieję że komuś się ten sposób przyda.
A.
bystra
 
Posty: 1


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron