Akustyka pomieszczenia

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Akustyka pomieszczenia

Postprzez genosajd » 17 lis 2009, 13:23

W jaki sposób najlepiej i tanio zrobic sciany i sufit tak aby nie bylo zbednych odbic rezonansow itp... jakiego materialu uzyc, oraz czy panele akustyczne są oplacalne jak na te ich duzą cenę?
genosajd
 
Posty: 2177
Łódź

Postprzez blue print » 17 lis 2009, 13:48

bylo szukaj
blue print
 
Posty: 9001

Postprzez Jacoo » 17 lis 2009, 14:45

udeż na gg to ci dam pare tanich rozwjazań oraz sprawdzonych.
Jacoo
 
Posty: 1102
z kątowni

Postprzez irOn! » 17 lis 2009, 19:11

irOn!
 
Posty: 623
Zawiercie


Postprzez genosajd » 22 lis 2009, 21:54

dzieki tutki napewno sie przydadza nie tylko mi :D
genosajd
 
Posty: 2177
Łódź

Postprzez Matthew-B » 22 lip 2011, 09:45

Nie zakladam nowego tematu bo wiem ze sprawa akustyki byla juz wiele razy poruszana.

Mam calkiem dobre warunki akustyczne w pokoju gdzie robie muze caly rok, nie za wielki pokoj, odpowiedni ksztalt, grube dywany itd, wszystko brzmi fajnie, brak poglosu.

Problem jest taki ze wlasnie teraz kiedy mam mnostwo czasu na robienie muzy, to jestem w innym mieszkaniu. Bede tutaj tylko (i az) do polowy wrzesnia, wiec wieksze wydatki odpadaja. Pokoj jest ogroomny, zero dywanow, sciany o takiej samej dlugosci wszystkie i taki okropny metaliczny poglos. Przy sluchaniu muzyki jest ok, ale produkowac sie nie da, tymbardziej ze duza wage do miksu przykladam.

Jak ratowac to? Czy jest sens zeby rozkladac posciele, koldry i dywany wszedzie zeby zniwelowac ten poglos czy to bez sensu i nic nie da?
Matthew-B
 
Posty: 31
Warszawa

Postprzez goro » 22 lip 2011, 19:26

Bez pomiarow (albo chociaz bez podania dokladnych wymiarow pomieszczenia) nie wiele Ci podpowiem.
Avatar użytkownika
goro
ten zly
 
Posty: 1971
break.fm

Postprzez Bada » 22 lip 2011, 19:41

@M

Pokaż na jakim jesteś etapie w produkcji to powiem Ci co Ci będzie potrzebne :wink:

edit:
dobra znalazłem coś na forum:
odpowiadam: nic nie potrzebujesz, rób na słuchawkach, okłamali cię że poprzedni pokój ma dobre warunki akustyczne.
Bada
moderator
 
Posty: 2156
UNION RECORDINGS

Postprzez Projekt Pi » 22 lip 2011, 22:24

Matthew-B napisał(a): Czy jest sens zeby rozkladac posciele, koldry i dywany wszedzie zeby zniwelowac ten poglos czy to bez sensu i nic nie da?


Pościele, zasłony, tudzież koce na pewno pomogą. Zabawy z tym będziesz miał sporo, estetyka pomieszczenia pewnie na tym straci, ale na pewno akustykę to poprawi.
Avatar użytkownika
Projekt Pi
 
Posty: 1603
Mojżeszów


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron