Głośniki pod kompa...

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Postprzez Johnny! » 20 gru 2010, 15:00

netrunner napisał(a):Głośniki to bardzo indywidualna sprawa i tak naprawdę najlepiej po prostu je odsłuchać i je sprawdzić czy pasuje nam takie brzmienie.
:scri: zreszta dotyczy to kazdego sprzetu grajacego - nie ma brzmienia idealnego, bo dla kazdego oznacza to cos innego
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez phase2phase2 » 20 gru 2010, 16:39

TADAM:
wybór padł na 230-ski.

Tak jak mówiłem, wielkość w końcowym rozrachunku wziął górę, bo byłem zdecydowany na te modecomy.

@up
dla mnie dźwięk idealny to taki, kiedy sąsiad z domu na przeciwko przychodzi i mówi żebym przyciszył bo tynk z sufitu odpada :wulkan:
Avatar użytkownika
phase2phase2
 
Posty: 1720
Chrzanów

Postprzez DESS# » 24 sty 2011, 13:37

wczoraj zamówiłem:

http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=1536995

koszt: 5500 pkt era premia
zastosowanie: filmy, jak będą sakały skończą jak ss do łazienki :lol:
DESS#
moderator
 
Posty: 2492
727

Postprzez X-Tech » 24 sty 2011, 15:40

mhm. Ładnie się będą komponować z płytkami w łazience.
X-Tech
 
Posty: 1089
Łódzkie

Postprzez DESS# » 24 sty 2011, 18:43

jebać, spierdalam od tych złodziejskich kurew i zabieram co swoje ważne ze to nie jest bonus którego pozyskanie nie da im żadnego profitu.
DESS#
moderator
 
Posty: 2492
727

Postprzez phase2phase2 » 24 sty 2011, 21:47

ty, ja za 2 miechy też rezygnuje po kilku dobrych latach z ery więc cza obadac taka opcję jak era premia :dnb:

że tez na to nie wpadłem... :dzi:
Avatar użytkownika
phase2phase2
 
Posty: 1720
Chrzanów

Postprzez junkiepunkey » 17 gru 2011, 02:29

a na tą chwile co by szanowni panowie polecali ? tych dwustutrzydziestek na allegro jak na lekarstwo, weszły na rynek jakieś konkurencyjne modele ?
Obrazek
Avatar użytkownika
junkiepunkey
 
Posty: 4909
W imię zasad.

Postprzez junkiepunkey » 17 gru 2011, 02:55

http://allegro.pl/hit-glosniki-logitech ... 91822.html

http://allegro.pl/glosniki-logitech-s-2 ... 62326.html

te 2 modele widzę zalały allegro, ktoś miał z nimi styczność bądź może powiedzieć coś o parametrach ? generalnie interesuje mnie sprzęt na użytek domowy, nie musi napierdalać ale też nie życzyłbym sobie zniekształconego dźwięku. anyone ?
Obrazek
Avatar użytkownika
junkiepunkey
 
Posty: 4909
W imię zasad.

Postprzez Johnny! » 17 gru 2011, 08:23

pierwsze parametrami przypominaja 230ki, obstawiam ze graja podobnie, czyli przyzwoicie.

drugie sobie odpusc, moze toitoia by naglosnily, ale nic wiekszego ;)
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez junkiepunkey » 17 gru 2011, 14:36

dziękóweczka :)
Obrazek
Avatar użytkownika
junkiepunkey
 
Posty: 4909
W imię zasad.

Postprzez Structural » 17 gru 2011, 22:45

nie no jesli chodzi o takie male gowienka to tylko creative.. logitech sraka namaxa
Obrazek
Structural
 
Posty: 1300

Postprzez Johnny! » 18 gru 2011, 07:04

jeden chuj
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez junkiepunkey » 18 gru 2011, 14:12

czemu sraka ? niby 2 lata gwarancji dają.. marian poleć coś w w rozsądnym przedziale cenowym
Obrazek
Avatar użytkownika
junkiepunkey
 
Posty: 4909
W imię zasad.

Postprzez Pawlak » 18 gru 2011, 14:14

creative to sraka tylko logitech!
kulki z kupy na włosach z dupy
Avatar użytkownika
Pawlak
 
Posty: 7303
od siebie

Postprzez Johnny! » 18 gru 2011, 14:27

junkiepunkey różnice między zestawami obu tych firm są takie małe że zupełnie nie mam pojęcia o czym Marian mówi. mając do wyboru jedno lub drugie wybrałbym ładniejsze bądź tańsze, w zależności od sytuacji
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez junkiepunkey » 18 gru 2011, 16:42

no też tak myślę że w przedziale cenowym do 200 zł to raczej o design chodzi i o jak najmniejsze zniekształcenie dźwięków ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
junkiepunkey
 
Posty: 4909
W imię zasad.

Postprzez junkiepunkey » 18 gru 2011, 17:04

przeczytałem również sporo dobrych opinii o sprzecie geniusa, ktoś miał styczność z głośniczkami tej firmy ?

http://allegro.pl/glosniki-do-komputera ... 33380.html

ew wchodzą w rachube jeszcze porządne 2.0 , na napierającym basie już mi tak nie zależy jak kiedyś :marv:
Obrazek
Avatar użytkownika
junkiepunkey
 
Posty: 4909
W imię zasad.

Postprzez Structural » 18 gru 2011, 17:07

logitech robi zajebiste sprzęty czy to klawki myszki headsety i inne bzdety ale jesli chodzi o glosniki to naprawde jebane gówno. ziomkowi stary kupil pare lat temu to byla duza roznica miedzy nimi a creativkami które staly u mnie. suba (jeżeli w ogole ten pśtyczek zasługuje na takie miano :lol:) praktycznie nie było.. chyba ze sie cos zmienilo przez te kilka lat chujwie kupujta co chceta :dzi:
Obrazek
Structural
 
Posty: 1300

Postprzez Johnny! » 18 gru 2011, 17:20

teraz to dojebałeś :lol: pewnie porownujesz do jakiegos mniejszego zestawu, ja pisze o czymś pokroju x-230 i nikt mi nie powie ze sub tam nie dawal rady, bo u moich starych nadal burczy ten zestaw a ma juz chyba ponad 4 lata i ja go wczesniej też nie używałem do słuchania radia maryja tylko raczej mial ciezki żywot ;)

anyway - te geniusy maja napisane ze pasmo przenoszenia od 58hz - cos slaby ten subwoofer. o designie nie wspomnę :lol:

a co do dobrego stereo - jak chcesz wydac nieco wiecej to jakiś zestaw Microlab myślę Cie nie zawiedzie, ludzie w przytłaczającej większości chwalą te głośniki, no chyba że Mariusz ma inne zdanie na ten temat :lol:
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez junkiepunkey » 18 gru 2011, 20:54

design rzeczywiście jak z golfa dwójki :lol:

btw stanęło jednak na 2x0, poczytałem trochę internetu i zacni koledzy piszą że takie zestawy najlepiej odwzorują poprawność dźwięku.

rozkminiam między

http://allegro.pl/glosniki-2-0-w-drewni ... 00385.html

http://allegro.pl/glosniki-2-0-stereo-g ... 76824.html

32 vs 50 W , z tym, że modecomy podobno lepsze brzmienie mają.
anyone ?
Obrazek
Avatar użytkownika
junkiepunkey
 
Posty: 4909
W imię zasad.

Postprzez Johnny! » 18 gru 2011, 22:34

o ile dobrze pamietam to modecomy i microlaby to po prostu inne brandowanie tego samego sprzetu na rozne rynki, wiec sklanialbym sie ku pierwszemu linkowi

z tym ze geniusy tez sie ladnie prezentuja, dobrze bylo by moc ich posluchac, ale jak znam te firmy to bedzie ciezej niz z posluchaniem adamow czy krk
Ostatnio edytowano 18 gru 2011, 22:40 przez Johnny!, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez junkiepunkey » 18 gru 2011, 22:35

jeszcze podjade do sklepu i osobiście wybadam jak m in. dragonbejsy brzmią na jednym i drugim sprzęcie. dziękóweczka za czas, przy najbliższej okazji poza internetami stawiam piwo :)
Obrazek
Avatar użytkownika
junkiepunkey
 
Posty: 4909
W imię zasad.

Postprzez Johnny! » 18 gru 2011, 22:47

ano wlasnie, tak jak napisalem w edycie - najlepiej posluchac jesli jest mozliwosc :) aha - jesli teraz masz jakis zestaw 2.1 to przesiadka na 2.0 moze wymagac odrobiny przyzwyczajenia ale jak juz ucho nieco zapomni to sztucznie pompowane cisnienie suba, docenisz 'prawdziwsze' brzmienie zestawu stereo :)

i nie ma za co, o sprzecie moge pisac do polamania palcow ;)
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Poprzednia strona

Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron