Głośniki pod kompa...

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Głośniki pod kompa...

Postprzez phase2phase2 » 13 gru 2010, 22:04

W związku z tym, że musiałem emigrować w inną część domu z deckami ( a co za tym idzie wieżą i kolumnami) muszę coś podpiąć pod piecyk.

I tutaj moje pytanie: ktoś da dobrą radę co mogę za powiedzmy, do 250 PLN podpiąć pod kompa by dobrze brzmiało?

Czy inwestować w stricte głośniki komputerowe 2.1 (+ ewentualnie subbass) czy może ktoś ma jakieś ciekawsze patenty, by jednak uzyskać "więcej mocy"

Poradzi ktoś coś?
Avatar użytkownika
phase2phase2
 
Posty: 1720
Chrzanów

Postprzez DESS# » 13 gru 2010, 22:45

popacz po alegro za produktami firmy unitra, za 250 mozna sie obłowić jak foka w cyrku :lol:
DESS#
moderator
 
Posty: 2492
727

Postprzez promienie_iks » 13 gru 2010, 22:45

promienie_iks
 
Posty: 68
bahamamama

Postprzez dual » 13 gru 2010, 22:53

promienie_iks napisał(a):http://allegro.pl/hit-logitech-x-230-32w-gw-24-m-ce-nowa-wersja-i1354997144.html

pięknie grające


Posiadam! Propsuję! :dnb:
W tamtym roku przed świętami za 199 PLN stały.
WSPARCIE DLA CHROME'a NAAAAAAŁ!!!!!!! A, już jest, dzięki.
Avatar użytkownika
dual
 
Posty: 1575
Kapsztad

Postprzez phase2phase2 » 15 gru 2010, 16:57

no thx, bede myslał ;]
Avatar użytkownika
phase2phase2
 
Posty: 1720
Chrzanów

Postprzez Pawlak » 15 gru 2010, 17:26

dual napisał(a):
promienie_iks napisał(a):http://allegro.pl/hit-logitech-x-230-32w-gw-24-m-ce-nowa-wersja-i1354997144.html

pięknie grające


Posiadam! Propsuję! :dnb:
W tamtym roku przed świętami za 199 PLN stały.


to samo!

jednak jakiś czas temu mi się coś zjebało z kabelkiem z tyłu i czasami przy zwiekszaniu głośności coś trzeszczy. Ktoś mi tam kiedyś wciskał kit ze to jakiś oscylator sie zjebał czy cos ale wiem ze to przez ten kabelek...
kulki z kupy na włosach z dupy
Avatar użytkownika
Pawlak
 
Posty: 7303
od siebie

Postprzez bane » 15 gru 2010, 17:43

Bierz I-BOX Boston ze wszystkimi kabelkami rozłączanymi, wymienianymi itd. Ładnie gra, jest niedrogi i cały z drewna (sklejka jakaś tania, ale lepsze to niż plastik) :D

ooo takie coś
http://www.ceneo.pl/;015306730-10.htm
sound in motion
sunekosuri.eu
Avatar użytkownika
bane
 
Posty: 550

Postprzez phase2phase2 » 15 gru 2010, 18:00

jedyny mankament z tym I-boxem jest taki,że nie ma maskownicy na sub'a, którego musze wrzucić pod biurko... a wiadomo,że wczesniej czy póżniej z kopa nieczcący zbierze...
Avatar użytkownika
phase2phase2
 
Posty: 1720
Chrzanów


Postprzez r » 15 gru 2010, 20:54

phase2phase2 napisał(a):jedyny mankament z tym I-boxem jest taki,¿e nie ma maskownicy na sub'a, którego musze wrzuciæ pod biurko... a wiadomo,¿e wczesniej czy pó¿niej z kopa nieczc±cy zbierze...

postaw bokiem
r
 


Postprzez Chaser » 16 gru 2010, 19:14

Ja polecam Alesis M1 Active 320 USB
Obrazek
Klasyfikują się jako monitory odsłuchowe, ale tak naprawdę są to poprostu bardzo dobrej jakości głośniki komputerowe ;]
Normalnie kosztują nieco ponad 400zł, ale ja kupiłem je z chemicala gdy był niski kurs funta i dałem za nie 250zł :lol:
Przez USB miałem do nich podłączony komputer, a przez czincze deki. Bardzo spoko się na nich miksuje. A te 10Wat RMS jest całkiem wydajne i na jeden pokój wystarczy.
Tak się składa, że od roku mam inne nagłośnienie i te alesis-y się kurzą, więc chętnie Ci je odsprzedam za jakąś rozsądną cenę, jeśli będziesz zainteresowany oczywiście ;]
Wszelki opis, zdjęcia i dogadanie ceny na pm jakby co :)
Avatar użytkownika
Chaser
 
Posty: 2317
Czeluść

Postprzez phase2phase2 » 16 gru 2010, 19:39

thx, ale potrzebuje nówki na gwarancji....
Avatar użytkownika
phase2phase2
 
Posty: 1720
Chrzanów

Postprzez phase2phase2 » 16 gru 2010, 19:41

Osobiście na tę chwilę zastanawiam się między:

http://allegro.pl/glosniki-modecom-2-1- ... 77258.html

a X-230 proponowanymi przez kilka osób wyżej


:crazy: :crazy: :crazy: :?
Avatar użytkownika
phase2phase2
 
Posty: 1720
Chrzanów

Postprzez Johnny! » 16 gru 2010, 19:57

tez posiadam te logitechy, juz kupe czasu, ze 3 lata spokojnie i nadal ladnie kopia, sub schodzi nisko takze jesli nie potrzebujesz czegos co powybija ci szyby w oknach to moge je z czystym sumieniem polecic. aczkolwiek tych modecomow nie slyszalem, a na papierze wygladaja ciekawie --> mini recenzja http://www.frazpc.pl/b/228068
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez phase2phase2 » 16 gru 2010, 23:16

chyba jednak wybór padnie na logici.
chyba tylko dla tego, że ma małe satelity, a że mam małe biurko...

też poczytałem o tych modecom'ach i dużo osób bardziej je chwali od 230-stek,
ale chyba gabaryty przesądzą na nie.

jutro idę badać po sklapach, jak się da to osłuchać no i zakupić... :wink:
Avatar użytkownika
phase2phase2
 
Posty: 1720
Chrzanów

Postprzez Johnny! » 16 gru 2010, 23:18

ja z braku miejsca powiesilem sobie na scianie satelity, moze w modecomach tez sie da?
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez betonowen » 17 gru 2010, 01:35

posiadalem te logitechy w opcji 2.1 i 5.1

wygladaja niegroznie, ale naprawde napierdalaja
Avatar użytkownika
betonowen
 
Posty: 1501

Postprzez phase2phase2 » 17 gru 2010, 14:13

Tehnik napisał(a):ja z braku miejsca powiesilem sobie na scianie satelity, moze w modecomach tez sie da?


tylko kwestia taka ,że przed biurkiem mam okno, a z boku szafkę z cdkami, gdzie nawet mucha nie przysiądzie bo nie ma miejsca...
Avatar użytkownika
phase2phase2
 
Posty: 1720
Chrzanów

Postprzez RmSeek » 17 gru 2010, 17:46

Microlab SOLO 6C , ale nowka 350 zl... 100 wiecej niz planujesz wydac
RmSeek
 
Posty: 37

Postprzez X-Tech » 17 gru 2010, 18:09

Ja mam logitech X-140 są naprawdę chujowe. Odradzam kupować ten szajs ! :dnb:
X-Tech
 
Posty: 1089
Łódzkie

Postprzez dual » 17 gru 2010, 18:49

X-Tech napisał(a):Ja mam logitech X-140 są naprawdę chujowe. Odradzam kupować ten szajs ! :dnb:


Z neostradą albo innym badziewiem dostałeś? Bo nie wierzę że kupiłeś. :lol:
WSPARCIE DLA CHROME'a NAAAAAAŁ!!!!!!! A, już jest, dzięki.
Avatar użytkownika
dual
 
Posty: 1575
Kapsztad

Postprzez X-Tech » 17 gru 2010, 20:05

dual napisał(a):
X-Tech napisał(a):Ja mam logitech X-140 są naprawdę chujowe. Odradzam kupować ten szajs ! :dnb:


Z neostradą albo innym badziewiem dostałeś? Bo nie wierzę że kupiłeś. :lol:


Kupiłem te głośniki z 2 lata temu jak się znowu bawiłem w studia, które rzuciłem. Stwierdziłem, że słuchawki to za mało muszę mieć coś co mi da obraz rozbrzmiewania dźwięku w pokoju. To było dla mnie fatality.

Od tamtej pory odradzam każdemu Logitech. Bardzo zły dźwięk i kiedy zrobisz coś co na tych głośnikach będzie mocno brzmieć, ale tylko na nich na każdych innych dźwięk będzie nie do zniesienia, bo te głośniki mają dziwaczną charakterystykę podbijania twardo niskich i środkowych tonów, wysokie to wbijający się w uszy pisk.. Rok zajęło przyzwyczajenie się do tych pisków przy wysokich tonach one się wbijają w uszy, ale za każdym razem jak coś stworzyłem na nich to narzekania NA DŹWIĘK za to na nich samych wybrzmiewało fajnie udawało mi się oszukać te głośniki i wydobywać z nich niezły dźwięk.


Proszę dla waszego dobra i dobra innych nie kupujcie ich !
X-Tech
 
Posty: 1089
Łódzkie

Postprzez blue print » 17 gru 2010, 20:41

X-Tech napisał(a):[
Stwierdziłem, że słuchawki to za mało muszę mieć coś co mi da obraz rozbrzmiewania dźwięku w pokoju. To było dla mnie fatality.


Chciales cos co Ci da obraz rozbrzmiewania dźwięku w pokoju, cokolwiek to znaczy, i kupiles to?
Obrazek
dobrze rozumiem ?
Obrazek
Dla mnie również jest to fatality.



































Obrazek
blue print
 
Posty: 9001

Postprzez netrunner » 17 gru 2010, 20:45

Jeśli to mają być głośniki komputerowe to polecam coś z serii Solo od Microlaba.
Solo 6c - 6,5" bass/mid i 1" tweeter, konstrukcja bass-reflex. Fajnie grają i zdecydowanie nie potrzeba do nich sub'a.
Obrazek

więcej fot na:
http://archiwumallegro.pl/glosniki_micr ... 17525.html

ale Solo 6c są trochę powyżej tej kwoty, sądzę że warto wydać na nie 350-400 zł. Genius 2000x są połowe tańsze. Chociaż nie wiem jak z tym konkretnym modelem, mogą być trudne do zdobycia. Sa to również głosniki 2.0 bass-reflex (odpowiednio 5,25" i 1"). Posiadają dość mocny bas z świetnym zawieszeniem ale każda muzyka zabrzmi na nich co najmniej poprawnie.
netrunner
 
Posty: 101
Wrocław

Postprzez phase2phase2 » 18 gru 2010, 13:59

no bardzo podobne do modecom'ów na którymi się zastanawiam.
Ale tak jak mówię, gabaryty chyba zaważą bo na prawdę brak miejsca ;/

a cena też nie ukrywam, gra rolę, bo przymierzam się w przyszłym roku do wzmacniacza i dwóch pieców pod decki
Avatar użytkownika
phase2phase2
 
Posty: 1720
Chrzanów

Postprzez r » 18 gru 2010, 14:20

55 - 20000 Hz
netrunner napisał(a):zdecydowanie nie potrzeba do nich sub'a

?
r
 

Postprzez X-Tech » 18 gru 2010, 16:05

Suba słychać od 60
X-Tech
 
Posty: 1089
Łódzkie

Postprzez blue print » 18 gru 2010, 17:57

rucop napisał(a):55 - 20000 Hz
netrunner napisał(a):zdecydowanie nie potrzeba do nich sub'a

?
jak na komputerowe to wchuj dobrze, o ile nie fejk.
blue print
 
Posty: 9001

Postprzez netrunner » 20 gru 2010, 14:44

@ x-tech - subbass to raczej do 60 Hz i żadne głosniki komputerowe nie przeniosą wiernie i dobrze tych częstotliwości, bo żadne nie posiadają odpowiednio dużej membrany, a subwooferki od creative czy innych dziadostw mozna sobie w ... wsadzić. Dudnią najczęsciej jedną częstotliwością (no w okolicy) na którą jest nastrojone pudło - podobnie jest z resztą z bass reflexem.

Wracając do microlabów - to są tylko głośniki komputerowe. Absolutnie nie są to monitory, niemniej grają bardzo równo (jak na g. komputerowe), są solidnie wykonane i producent nie pisze ze pasmo wynosi od 30 czy 20Hz jak to często jest przy najtańszych produktach. Posiadam 6c i jestem z nich bardzo zadowolony.

Głośniki to bardzo indywidualna sprawa i tak naprawdę najlepiej po prostu je odsłuchać i je sprawdzić czy pasuje nam takie brzmienie.
netrunner
 
Posty: 101
Wrocław

Następna strona

Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron