gramofon do domu

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Postprzez jarkkko » 31 maja 2011, 22:23

Tehnik napisał(a):@jarkkko (poniewczasie trochę :lol:) - jak już zapewne wiesz - nie zastąpi ;)


W sumie to nie szukałem tej informacji nigdzie indziej i tak czekałem na odpowiedź, aż w końcu sam zapomniałem o tym temacie :D
Skoro mówisz, że przedwzmaczniacz byłby jednak niezbędny, to w takim razie wybór padnie chyba na tego stantona
Avatar użytkownika
jarkkko
 
Posty: 791

Postprzez blue print » 01 cze 2011, 00:04

srebrnego techa tez moze znajdziesz. lub cos w tym rodzaju. nie wiem jaki sens do sluchania plyt gramofon dla dj. a wzmacniacz i tak i tak trzeba miec, po co kupowac gramofon i podpinac go pod usb pod glosniki komputerowe :lol:
blue print
 
Posty: 9001

Postprzez jarkkko » 01 cze 2011, 00:41

Nigdy nie miałem żadnego sprzetu hifi, więc uwaga zawsze była skupiona na wyborze lepszych głośników do kompa i akurat te są spoko i nie miałbym nic przeciwko słuchaniu z nich winyli.

A co do gramofonu dla dj to o ile w biznes winylowego dja nie mam zamiaru wchodzić ze względu na zbyt duże koszty masowej ilości placków, to też nie przeszkadzałaby mi ta dodatkowa opcja zabawy. Jednak główne przeznaczenie to odsłuch i narazie wysłuchuję tylko waszych opinii.
Avatar użytkownika
jarkkko
 
Posty: 791

Postprzez Reverser » 01 cze 2011, 00:43

Mam tego stantona t.60 i dobry wybór na początek. Bez problemu zgrywać się nauczyłem, pitch w miarę trzyma, chodź wiadomo, że super przejść po półtorej minuty bez delikatnego chociaż dokręcania to jednak nie da rady, troszku brakuje mocy silnikowi
Reverser
 
Posty: 789
Tam gdzie piją dużo

Postprzez Pawlak » 01 cze 2011, 10:05

nie wiem jaki sens do sluchania plyt gramofon dla dj.


ja pierdolę :lol: nie ma zadnego hah

akurat te są spoko i nie miałbym nic przeciwko słuchaniu z nich winyli.


nie no co ty, nie da rady! musisz sobie kupić specjalne monitory do winyli, ale pamietaj ze sens jest jedynie wtedy kiedy gramofon nie jest dla dj :lol:
kulki z kupy na włosach z dupy
Avatar użytkownika
Pawlak
 
Posty: 7303
od siebie

Postprzez blue print » 01 cze 2011, 14:21

zwykle gramofony 300-500zl i gra w porzadku, w temacie byla tez uwzgledniona cena. i po co miec gramofon i plyty skoro sie to puszcza przez komputer, rownie dobrze mozesz sobie mp3 sluchac. chyba ze kupujesz gramofon zeby na naszej klasie miec zdjecie na didzeja i ewentualnie poruchac jakas szesnastke - ok, wtedy rozumiem.
blue print
 
Posty: 9001

Postprzez Basebox » 01 cze 2011, 14:32

blue print napisał(a):a jak dorzucisz 200zl to mozesz dorwac taki z funkcja fajki wodnej i czujnikiem ruchu ktory reaguje dowolnym samplem, np wolnosc dla konopii.


ostatnio zona kupila sobie cos takiego do sluchania
http://allegro.pl/technics-sl-qd33-gramofon-automat-topowy-model-i1639202755.html chociaz mozna podobne i za 300 dorwac jak sie poszuka.

do sluchania idealny, ma klape wiec sie nie kurzy, automatyczne ramie nie porysuje ci plyt, naped bezposredni, funkcja repeat, ramie samo wraca na miejsce po zakonczeniu pracy. wygodny i swietnie sie spisuje, szczerze polecam cos tego typu.
mam model niżej. dobrze sie sprawuje, ale:
- moj sie kurzy i tak (szczególnie na igle, co jakis czas trzeba ją przedmuchac).
- czasami igla spada z plyty na rozbiegówce i ląduje na metalowym talerzu (już ze 3 razy mi się tak zdarzyło, na szczęście igła nie ucierpiała).
- ramie nie zawsze wraca, ale to chyba zalezy od płyty.

jednak jak na domowy gramofon spisuje się dobrze.

na igiełce od producenta fajnie się na tym słucha płyt rockowych, popowych i nawet rapowych. kuleje natomiast przy dubstep/dnb i wszelakiej muzyce z mocnym niskim basem (przesterowuje).
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Postprzez jarkkko » 01 cze 2011, 17:33

blue print, po Twoich sugestiach mój wybór padnie chyba jednak na coś takiego
Obrazek

myślę, że kolekcjonowanie muzyki w innym formacie niż mp3 też może być fajnym hobby
Avatar użytkownika
jarkkko
 
Posty: 791

Postprzez blue print » 02 cze 2011, 01:18

sam zakladasz temat o gramofonie do sluchania muzyki, a potem wyjezdzasz ze opjce dla dj tez nie sa glupie. ja to dziekuje i pozdrawiam, czesc!
blue print
 
Posty: 9001

Postprzez jarkkko » 02 cze 2011, 01:50

Mając zerową wiedzę o gramofonach założyłem, że sprzęt dla dj jakiejkolwiek klasy będzie sporo droższy od zwykłego gramofonu. Skoro jednak taki stanton nie różni się zbytnio cenowo od tych innych proponowanych to dlaczego nie brać go pod uwagę? Nie pisałem zresztą nigdzie, że ograniczam się do 300zł, a tylko żeby sprzęt nie miał ceny z kosmosu.
Avatar użytkownika
jarkkko
 
Posty: 791

Postprzez Pawlak » 02 cze 2011, 10:44

dobra to żeby rzetelnie temat zamknąć. takie deki jak pisze blue print są wygodniejsze jesli chcesz tylko i wyłacznie słuchać winyli- puszczasz płytkie i leci, kończy się i włacza się od początku, podchodzisz tylko po to żeby wyłaczyć lub zmienić płytę stronami, tak to siedzisz na fotelu i jarasz blanta, zasypiasz. ewentualnie masz jeszcze w zestawie klapę żeby Ci się nie kurzyło jak położysz na talerzu płytę winylową i po miesiacu ją tam znajdziesz, bo nie bedzie Ci się chciało go używać.


dek nazwijmy go djskim daje jednak pewien fun, wiadomo ze jak zrobisz rewinda to nie rozpierdolisz ramienia, nie uszkodzisz igły, nie jebnie mechanizm. W dodatku po czasie ty lub ktos znajomy moze se zakupic drugi taki i juz piątkowe domówki będą miały nieco inny charakter. mi to się wydaje, chociaż moze jestem w błedzie że z takim sprzetem didzejskim to łatwiej teraz o częsci, naprawę niż z tymi pseudo- audiofilskimi, a przynajmniej z tymi starszymi typu ten technior, sama wymiana wkładki czy igły może być problemem nie mówiąc już o innych częsciach, chociaż moze się mylę.
kulki z kupy na włosach z dupy
Avatar użytkownika
Pawlak
 
Posty: 7303
od siebie

Postprzez Basebox » 02 cze 2011, 13:25

Pawlak napisał(a):mi to się wydaje, chociaż moze jestem w błedzie że z takim sprzetem didzejskim to łatwiej teraz o częsci, naprawę niż z tymi pseudo- audiofilskimi, a przynajmniej z tymi starszymi typu ten technior, sama wymiana wkładki czy igły może być problemem nie mówiąc już o innych częsciach, chociaż moze się mylę.
jedyny problem to odległość. a co za tym idzie - ceny za przesylke. choc i w polsce czasami zdarza sie upolowac cos konkretnego w tej materii.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Poprzednia strona

Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

cron