gramofon do domu

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

gramofon do domu

Postprzez jarkkko » 27 sty 2011, 00:42

Jaki byście polecili? Coś w rozsądnej cenie jedynie do słuchania płyt, a nie miksowania.
Avatar użytkownika
jarkkko
 
Posty: 791

Postprzez brejker » 27 sty 2011, 02:16

mam sąsiada który może sobie pozwolić na technicsa za 2 kółka, drugi sąsiad mógłby sobie pozwolić na używke reelopa, trzeci sąsiad jeździ autobusami i cieszy się z życia.
Morał z bajki? Każdy ma inny zasób portfela określający "rozsądną cenę"
brejker
 
Posty: 87
zmierzasz Gdzie: sie stołujesz

Postprzez Johnny! » 27 sty 2011, 03:14

Stanton T.60 - niedrogi, ma napęd bezpośredni, do użytku domowego idealny, a i wygląda ładnie :)
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Pawlak » 27 sty 2011, 03:39

do słuchania płyt? najtańszy z opcją usb. kieruj raczej wyglądem, żeby Ci ładnie na stole wyglądał i zaopatrz go w dobrze grającą igłę, bo zeby się miało coś rozjebać od samego puszczania płyt to raczej nie, no chyba że przyjdą kumple i zaczną skreczować na nim.
kulki z kupy na włosach z dupy
Avatar użytkownika
Pawlak
 
Posty: 7303
od siebie

Postprzez Pawlak » 27 sty 2011, 03:39

w zasadzie jak nie masz budżetu to moze i paskowy nawet lepszy będzie.
kulki z kupy na włosach z dupy
Avatar użytkownika
Pawlak
 
Posty: 7303
od siebie

Postprzez Johnny! » 27 sty 2011, 03:47

z tym usb to fakt, nie trzeba przedwzmacniacza
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez eRRoRR » 27 sty 2011, 09:37

Tehnik napisał(a):Stanton T.60 - niedrogi, ma napęd bezpośredni, do użytku domowego idealny, a i wygląda ładnie :)

popieram.coś sobie używanego weż najlepiej,po kosztach wtedy pójdziesz ,a jak popatrzysz to za 500 zyla z mikserem znajdziesz.Najważniejsza jest zajawka ,zamiłowanie a nie renoma tego na czym bedziesz grał.
eRRoRR
 
Posty: 431
IHJWSOIERYGT98P34YGHOJKLZJMNVLKJNSHNBJHJKNDSHNLSAJG0I9U43209UTJHGLKSBZNHJG98054858503JUWEGLKSBNMX,LK

Postprzez patryk » 27 sty 2011, 12:44

no ale przeciez wyraznie napisal ze chce tylko do sluchania :P
patryk
 
Posty: 2587
krk-15

Postprzez Basebox » 27 sty 2011, 13:05

na nasteonej stronie poradza mu zeby numarka z samplerem kupil :D
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Postprzez jarkkko » 27 sty 2011, 13:48

Ten stanton fajnie wygląda. Żadnych fajerwerek tam nie potrzebuję, najwyżej dołożę jak będzie trzeba, bo aż tak z zakupem to się nie śpieszę. A to usb działa na zasadzie, że muzyka leci mi przez głośniki od kompa, a nie przez osobne do gramofonu tak? Skreczować, ani miksować na nim nie będę. Bawić się z samplami też raczej nie planuję :D
Avatar użytkownika
jarkkko
 
Posty: 791

Postprzez dual » 27 sty 2011, 18:20

No bardzo spoko ten stanton, też się kiedyś zastanawiałem na zakupem jak miałem pieniądze... ;(
WSPARCIE DLA CHROME'a NAAAAAAŁ!!!!!!! A, już jest, dzięki.
Avatar użytkownika
dual
 
Posty: 1575
Kapsztad

Postprzez netrunner » 27 sty 2011, 20:44

Reloop 1000 napęd paskowy ~ 500 zł (do odsłuchu wystarczająco)
Reloop 2000 napęd bezpośredni ~ 650 zł (warto dołożyć 150zł w coś solidniejszego)
netrunner
 
Posty: 101
Wrocław

Postprzez jarkkko » 27 sty 2011, 21:01

a to usb bardzo by mi ułatwiło życie?
Avatar użytkownika
jarkkko
 
Posty: 791

Postprzez Johnny! » 27 sty 2011, 21:37

to zalezy - gramek z usb ma wbudowany przedwzmacniacz wiec podlaczasz go pod usb i masz dzwiek od razu, zwykle maja tez normalne wyjscie ktore mozesz podlaczyc do wiezy/line-in w kompie.

natomiast "tradycyjny gramofon" wymaga osobnego przedwzmacniacza ktorego role zwykle pelni mixer. to jest dodatkowy wydatek. a trzeba powiedziec ze chujowy mixer obnizy znaczaco jakosc dzwieku (przekonalem sie niestety osobiscie o tym).

tylko tu powstaje pytanie - jakiej jakosci jest przedwzmacniacz w tych gramkach z usb?
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez jarkkko » 27 sty 2011, 22:10

czyli mogę domniemywać, że ten przedni panel zwolni mnie od konieczności posiadania przedwzmacniacza do zwykłych gramofonów?

Obrazek
Avatar użytkownika
jarkkko
 
Posty: 791

Postprzez Grinn » 31 maja 2011, 14:59

jestem zainteresowany zakupem tego gramofonu, czy ktos mial juz z nim do czynienia, ewentualnie moze mi doradzic i polecic cos innego? gramofon tylko do odsluchu domowego, nie bede gal imprez nie bede skreczowal.
Grinn
 
Posty: 2090
T.E.P. Tychy

Postprzez Johnny! » 31 maja 2011, 15:09

tego, czyli którego gramofonu?

@jarkkko (poniewczasie trochę :lol:) - jak już zapewne wiesz - nie zastąpi ;)
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Grinn » 31 maja 2011, 15:29

Grinn
 
Posty: 2090
T.E.P. Tychy

Postprzez Pawlak » 31 maja 2011, 15:39

kulki z kupy na włosach z dupy
Avatar użytkownika
Pawlak
 
Posty: 7303
od siebie

Postprzez Grinn » 31 maja 2011, 15:42

przy wyborze tego gramofonu kierowalem sie tym iz jest tej samej firmy co wzmacniacz i cdplayer tym ze wyglada ladnie czyli prostota i srebrny kolor.
Grinn
 
Posty: 2090
T.E.P. Tychy

Postprzez Johnny! » 31 maja 2011, 15:47

imo jest paskudny, ale rzecz gustu ;) pomijajac wygląd - zdecydowanie za drogi, żeby chociaż mial naped bezposredni - zaoszczedziło by Ci to wymiany paska co jakis czas co jest dosyc uciazliwe.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Pawlak » 31 maja 2011, 15:48

majac cd player juz nabyty, kupiłbym sobie coś z pitchem bo jednak sorry ale jest frajda z granka nawet bez specjalnej wczuwy w didzejke :)
kulki z kupy na włosach z dupy
Avatar użytkownika
Pawlak
 
Posty: 7303
od siebie

Postprzez Johnny! » 31 maja 2011, 15:56

nie podejrzewam że chodziło mu o taki cdplayer :lol:
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Grinn » 31 maja 2011, 16:06

jeslo mowa o takim plejerze to zdecydowanie nie chodzi o niego
Obrazek
Grinn
 
Posty: 2090
T.E.P. Tychy

Postprzez Pawlak » 31 maja 2011, 16:27

co nie zmienia postaci rzeczy ze wolałbym gramiec z pitchem nawet do zabawy a i domówkę mozna poprowadzic mając nawet jeden taki plus mixer za 200 zeta :)
kulki z kupy na włosach z dupy
Avatar użytkownika
Pawlak
 
Posty: 7303
od siebie

Postprzez Johnny! » 31 maja 2011, 16:32

nie no Pawlak, ale to nie Tobie ma służyć ten sprzęt, chlopak chce wrzucić płytę lub dwie od czasu do czasu, posłuchać Jacksona z najlepszych lat, a nie grac domówki i się bawić ;)

Mateuszu, masz w tym wzmacniaczu wejście phono (z dodatkowym dynksem do podłączenia uziemienia) czy potrzebujesz gramca z wbudowanym przedwzmacniaczem?
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Pawlak » 31 maja 2011, 16:42

no niby ta, ale za tą samą kasę ma się sprzęt ze tak powiem wielofunkcyjny :)
kulki z kupy na włosach z dupy
Avatar użytkownika
Pawlak
 
Posty: 7303
od siebie

Postprzez blue print » 31 maja 2011, 17:12

a jak dorzucisz 200zl to mozesz dorwac taki z funkcja fajki wodnej i czujnikiem ruchu ktory reaguje dowolnym samplem, np wolnosc dla konopii.


ostatnio zona kupila sobie cos takiego do sluchania
http://allegro.pl/technics-sl-qd33-gramofon-automat-topowy-model-i1639202755.html chociaz mozna podobne i za 300 dorwac jak sie poszuka.

do sluchania idealny, ma klape wiec sie nie kurzy, automatyczne ramie nie porysuje ci plyt, naped bezposredni, funkcja repeat, ramie samo wraca na miejsce po zakonczeniu pracy. wygodny i swietnie sie spisuje, szczerze polecam cos tego typu.
blue print
 
Posty: 9001

Postprzez Grinn » 31 maja 2011, 18:57

technik, to taki wzmacniacz jak na zdjeciu poniżej, nie znam się, o ile rozeznałem się ma takie wejście tylko nie wiem czy z tym uziemieniem, dodam, że nie mam tego wzmacniacza w domu, planuje zakupic wszystko za jednym zamachem. Obrazek

Michael jackson to może nie, ale w domu czeka na mnie Illmatic Nasa.

blue print, brałem tego technicsa pod uwagę, ale nie będzie mi pasował do reszty, a uparłem się na srebrną wersję tego wzmacniacza. :D
Grinn
 
Posty: 2090
T.E.P. Tychy

Postprzez Johnny! » 31 maja 2011, 19:48

no masz tam nad wejsciem phono signal gnd i to jest wlasnie to, czyli mozesz sobie normalny gramofon podlaczyc, a co za tym idzie wybór bedzie i ciekawszy, i wiekszy, i zapewne tanszy :)
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Następna strona

Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron