Case-y i skrzynie - Jakie jest obecne zapotrzebowanie?

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Case-y i skrzynie - Jakie jest obecne zapotrzebowanie?

Postprzez Akselpl » 28 sty 2011, 07:40

Witam

Jestem zainteresowany rozpoczęciem takiej działalności gospodarczej jak sprzedaż case-ów, skrzyń, walizek itd.

Przede wszystkim mam parę pytań na które chciałbym poznać odpowiedzi.

Z jakich materiałów je robić, sklejka, płyta mdf, poliwęglan może coś jeszcze innego?

Jak mają się sprawy wagowe jeśli chodzi o taką skrzynię?

Czy ludzie zwracają uwagę w pierwszej kolejności na design czy może solidność wykonania?

Jak to jest że generalnie wszystkie skrzynie są do siebie podobne, nie ma tu żadnych patentów? Mogę np zerznąć produkty z PACO i zrobić je w podobny sposób tylko w innym designie? To samo tyczy sie różnych mechanizmów?

Przeglądałem pewną skrzynię za 1800zł dla dja która miała wyjścia i wejścia rca. Ja uważam że mógłbym coś takiego sprzedawać za 1000zł. Czy to jest konkurencyjna cena?

Gdzie mogę się zaopatrzyć w te wypukłe narożniki, oraz charakterystyczne uchwyty dla tych skrzyń?

Czego oczekujecie i co bierzecie pod uwagę dokonując zakupu takiego produktu?

Wszelkie sugestie miło widziane, bo jeśli udałoby mi sie to rozkręcić z pewnością dla forum zaoferowałbym dobre ceny ;)

Pozdrawiam
Akselpl
 
Posty: 14

Postprzez fet » 28 sty 2011, 09:09

nie znam się zbytnio na skrzyniach, wiem ze sa reloopa i wlasnie paca.
ja napewno bede sie zaopatrywal w skrzynie rack 19.
moze skrzynie na wymiar/zamowienie?
fet
 
Posty: 749
wwa

Postprzez Akselpl » 28 sty 2011, 09:14

Może pokaż mi zdjęcie jaka skrzynia by Cię interesowała, oraz zasugerował cenę jaka była by dobra dla Ciebie:)
Akselpl
 
Posty: 14


Postprzez Akselpl » 30 sty 2011, 10:10

Napisz mi na PW, co byś dokładnie chciał aby było w tym case-ie. Ten mechanizm podnoszący też miałby być?
Akselpl
 
Posty: 14

Re: Case-y i skrzynie - Jakie jest obecne zapotrzebowanie?

Postprzez goro » 30 sty 2011, 17:11

Akselpl napisał(a):Witam

Jestem zainteresowany rozpoczęciem takiej działalności gospodarczej jak sprzedaż case-ów, skrzyń, walizek itd.


Zacznij od biznes planu. Juz na bazie samych planow mozna okreslic ile Cie bedzie kosztowal srednio produkt, ile musisz dolozyc marzy zeby sie utrzymac i miec z tego jakis zysk. Porownaj to z konkurencja (bartczak, paco cases, 12pm itd). Nastepnie odpowiedz sobie na pytanie gdzie bedziesz sprzedawal swoje produkty, jaka jest grupa docelowa? Czy masz juz jakies kontakty w branzy? W jaki sposob zorganizujesz transport materialow i gotowych produktow do klienta?

Akselpl napisał(a):Z jakich materiałów je robić, sklejka, płyta mdf, poliwęglan może coś jeszcze innego?

zazwyczaj sklejka

Akselpl napisał(a):Czy ludzie zwracają uwagę w pierwszej kolejności na design czy może solidność wykonania?

cena vs jakosc wykonania, ergonomia, design to kwestia trzeciorzedna

Akselpl napisał(a):Gdzie mogę się zaopatrzyć w te wypukłe narożniki, oraz charakterystyczne uchwyty dla tych skrzyń?

bezposrednio u producenta?
Avatar użytkownika
goro
ten zly
 
Posty: 1971
break.fm

Postprzez Akselpl » 31 sty 2011, 00:07

Generalnie mam już z 25 osób chętnych, ale wciąż największym problemem jest znalezienie sklejki z czarnym filmem finelowym.
Jakby w przyszłości były dobre to może i fotis by kupił pare sztuk bo wsumie mam kontakt.
Akselpl
 
Posty: 14

Postprzez Akselpl » 31 sty 2011, 15:24

Wiecie co...
Znalazłem coś co zwie się PCV polichlorek vinilu. Mamy dwa rodzaje spieniony i twardy. Zastanawiam się czy nie było by to lepsze i bardziej nowoczesne rozwiązanie niż sklejka.
Kupilibyście skrzynie która miałaby ściany z takiego tworzywa ?
Akselpl
 
Posty: 14

Postprzez DESS# » 31 sty 2011, 15:35

jeżeli było by dobrze/solidnie wykończone i miało podobne właściwości fizyczne jak sklejka to czemu nie. może przy okazji nie było by takie mega ciężkie :wink:

edyta: chyba kiedyś reloop wyprodukował kejsa na placki z ściankami pcv (przeźroczystymi).
DESS#
moderator
 
Posty: 2492
727

Postprzez vuad » 31 sty 2011, 18:22

Są już casy z tworzywa, robia je z ABS-u utwardzony plastik, robia tez z niego repliki ASG :azbest: myśle ze takie skrzynie moga byc bardziej solidne od sklejki poniewaz sa to wieksze odlewy plus pokrywy przod tyl, w tradycyjnych sklejka jest laczona profilami alu, takze jak ktos chce zapakowac tam koncowke 23kg, musi pomyslec o czyms drozszym niz rockcase za 200 pln
vuad
 
Posty: 873
dark:city

Postprzez Akselpl » 31 sty 2011, 19:41

ABS to świetne rozwiązanie. Gdybym miał robić to za grubą kasę to zastosowałbym abs i nylon ale niestety to nie na polskie warunki, a tym bardziej nie na start, ale wsumie nie zaszkodzi zapytać jakie ceny tego absu
Jutro dostanę odpowiedź z zakładu przemysłu sklejek i wtedy podejmę decyzję czy tworzywo czy sklejka a potem to już tylko zamówienie elementów no i zaczynam. Generalnie jestem na realizacji dźwięku stąd sporo zamówień a to już coś na start. Być może będę pierwszym producentem który robi skrzynie z tworzywa ;)
Dla osób które coś wniosły do tematu na pewno znajdzie się jakiś rabat ;)
Akselpl
 
Posty: 14

Postprzez Akselpl » 31 sty 2011, 23:47

Zirds kojarzysz może Pana Koseryczka tego co zaprojektował Siesty ? On już robił dla Fotisa jak Ty tam byłeś?
Akselpl
 
Posty: 14

Postprzez Akselpl » 01 lut 2011, 12:54

Dokładnie, jestem pod skrzydłami Koserczyka. Ma on ogromną wiedzę, to prawdziwy pasjonat jeśli chodzi o głośniki.
Akselpl
 
Posty: 14

Postprzez bane » 02 lut 2011, 10:58

Ogólnie mam kejsy na gramki, ale cały czas chodzi za mną wykonanie takiego patentu, który trzymałby zdjęty talerz pod gramofonem.
Miałoby wyglądać to tak, ze zdejmujesz talerz z gramofonu, na spodzie kejsa (dolna część) byłoby coś w rodzaju takiej gumy jakby, albo jakieś wyżłobienie w które można by włożyć talerz i go tam zabezpieczyć, na to stawiasz deka. Ew taki jakiś wmontowany gwintowany krótki bolec, na który nakładałbyś talerz i dokręcał jakąś nakładką np. plastikową aby go zabezpieczyć. Ogólnie dobrze jest zdjąć talerz, aby on nie opierał się na bolcu i go wyginał w przypadku kiedy dek stoi pionowo. Fajny byłby też patent taki, że albo dek sztywno wchodzi w kejsa i nie lata po nim (niestety w moich jest trochę luzu), albo byłby swego rodzaju jakieś paski, którymi sztywno można by go spiąć. Dobrym rozwiązaniem byłaby też taka zaślepka np. na zatrzask (z tyłu kejsa), przez którą można by wyprowadzić kable. Teraz nie mam tego i niestety nie mogę szczelnie zamknąć kejsa po skończonej grze bez wypinania kabli, żeby dek się nie kurzył.

To moje takie pomysły, jakby powstał z takimi gadżetami to kupiłbym 2 :D
sound in motion
sunekosuri.eu
Avatar użytkownika
bane
 
Posty: 550

Postprzez Akselpl » 02 lut 2011, 13:12

Jak byś mi dał projekt z wymiarami to bym mógł zrobić:)
Akselpl
 
Posty: 14

Postprzez Akselpl » 02 lut 2011, 18:55

Podjąłem decyzję... Skrzynie będą z tworzywa PCW spienionego. Dzięki temu będą mniej ważyć a trwałość ta sama. Może będą trochę droższe niż przewidywałem, ale na pewno nie droższe niż u konkurencji.
Będę pierwszą osobą na Polskim rynku która będzie sprzedawać skrzynie z tworzywa. W przyszłości rozważę okucia z nylonu a nie z metalu.
Akselpl
 
Posty: 14

Postprzez pinkpig » 19 lut 2012, 10:39

udało sie cos sklepac? mozesz pokazać jakieś zdjęcia?
pinkpig
 
Posty: 184


Re: Case-y i skrzynie - Jakie jest obecne zapotrzebowanie?

Postprzez cypo » 20 mar 2012, 20:30

Zvier napisał(a):http://www.barczakcases.com.pl/

gdzie tam są jakiekolwiek ceny ?
cypo
 
Posty: 621

Re: Case-y i skrzynie - Jakie jest obecne zapotrzebowanie?

Postprzez Zvier » 21 mar 2012, 12:44

Nie wiem czemu nie mają cen.. Jednak wiem, że ceny mają całkiem niezłe.
Zvier
 
Posty: 6961


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron