Renoise 2.7 !

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Postprzez Blah » 12 mar 2011, 23:53

noszkurwa!! multiband send WTF !!
Avatar użytkownika
Blah
 
Posty: 1365
WolvesUK / RzeszówPL

Postprzez UMBA » 13 mar 2011, 00:47

:dnb:
UMBA
 
Posty: 3772
z tond i z tamtond

Postprzez BeatX » 13 mar 2011, 00:52

great soft, great news
BeatX
 
Posty: 90
Szczecin

Postprzez Scryptor » 13 mar 2011, 10:53

Renoise wymiata! Tam, gdzie mnie w Cubase kurwica strzela dzieje się w Renoise z prędkością błyskawicy. Super Update :)
Avatar użytkownika
Scryptor
 
Posty: 48

Postprzez netrunner » 13 mar 2011, 11:00

Jest konkret. Ciekawe co będzie w 3.0
netrunner
 
Posty: 101
Wrocław

Postprzez Johnny! » 13 mar 2011, 14:06

Multiband Send :teef: jak to pieknie dziala, teraz w polaczeniu z comb filtrem i ring modem bedzie robilo takie pieknosci ze juz widze zarwane noce przy tym :) a jeszcze mozna sobie zautomatyzowac granice tych czestotliwosci co tez pewnie fajnie bedzie robilo majac na roznych sendach rozne fxy. dodatkowo wreszcie mozna miec oglad na automatyzacje calego utworu a nie tylko pojedynczych patternow co niesamowicie ulatwi robienie envelopek ciagnacych sie przez kilka patternow. aa no i gigantycznego update'u doczekaly sie renoisowe instrumenty samplowe, teraz tylko czekac na instrument grabber z opcja kilku wartosci velocity na jedna nute i bedzie miazga szczegolnie dla slabszych maszynek. beatslicer pieknie przyspiesza cięcie loopow i budowanie z nich wlasnych brejkow, no cos niesamowitego, naprawde az strach pomyslec co przyniesie ze sobą v3.0 :dnb: jedyna przykra niespodzianka to niedzialajace hurtowo skrypty - trzeba sobie w kazdym zedytowac plik manifest.xml i zmienic - api version z 1.0 na 2.0 i zabanglają.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez netrunner » 13 mar 2011, 14:50

W dodatku rozdzielczosc automatyzacji się poprawiła do 256 thicków na linię, więc naprawdę grubo. Tylko jak ktoś ma za dużo nasrane w automatyzacjach to zużycie procka rośnie niesamowicie, za to słuchać że dźwięk ma o niebo lepszą jakość. Fajnie przerobiony panel instrumentu na wstążkę, teraz zaczyna to mieć sens. Markery - w końcu! Ukryli Formula device, a Shuttera jak nie było, tak na razie nie ma, chociaż to dopiero pierwsza beta. A no i teraz jest równoczesna obsługa 4 różnych urządzeń midi-in :)
netrunner
 
Posty: 101
Wrocław

Postprzez Johnny! » 18 mar 2011, 23:42

nigdy formula device nie uzylem, a stutter jest w deprecated devices, co prawda obiecali zrobic wersje bez bugów nie ukryta, ale przezyje bez biorac pod uwage nowosci w 2.7, zreszta moze do finala sie sprężą i zrobią, szczególnie ze do devów dołączył dBlue co wróży niezłego kopa dla fxów w przyszłości! fajnie że można sobie samemu headroom ustawić, chociaż przyzwyczaiłęm się do -6.012db ;) teraz to w zasadzie brakuje mi tylko natywnego transient shapera + harmonic excitera + timestretchingu z prawdziwego zdarzenia, gdzie pierwsze 2 rzeczy w innych DAWach też nie są jakąś oczywistością.

btw dzis wyszla 2 beta, dużo fixów, warto zaktualizować :)
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Blah » 19 mar 2011, 00:01

ale zjebali niemilosiernie obsluge SOLO / MUTE w mixerze ;-/
Avatar użytkownika
Blah
 
Posty: 1365
WolvesUK / RzeszówPL

Postprzez Johnny! » 19 mar 2011, 00:04

no kurwa, zapomnialem o tym wspomniec, ktorej bym opcji w ustawieniach nie wybral, to jest popierdolone na maksa, sie tyle trzeba naklikac, a jak juz sendy sa zamieszane to w ogole ciezka pipa :x
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Blah » 19 mar 2011, 00:11

wlasnie zainstalowalem b2 i widze ze poprawili to troche, tzn po kliknieciu prawym przyciskiem na solo ponowne klikniecie to wylacza (działa też w pattern editorze i na analizatorach), a nie jak przedtem musiałeś odznaczać każdy kanał ręcznie ale na sendach dalej tragedia :/
Avatar użytkownika
Blah
 
Posty: 1365
WolvesUK / RzeszówPL

Postprzez Johnny! » 19 mar 2011, 00:17

też właśnie odpaliłem projekt do testów bo b2 zdążyłem raptem zainstalować a nie posiedzieć, i jest odrobine lepiej, ale nadal - ja rozumiem że jak klikam w solo to sie robi solo, jak klikam drugi raz to wraca do poprzedniego stanu, a tu robi sie pierdolnik jesli soluje sie sendy, bo na normalnych kanalach zdaje sie ze jest ok :?

bug zgłoszony + potwierdzony, pewnie w następnej becie już będzie działało jak należy :)
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Johnny! » 28 mar 2011, 22:18

no i jest b3, blad z solo jak byl tak jest pomimo ze niby naprawili, za to line tool i envelopki przez kilka patternow <3
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Blah » 12 maja 2011, 23:50

Tehnik napisał(a):też właśnie odpaliłem projekt do testów bo b2 zdążyłem raptem zainstalować a nie posiedzieć, i jest odrobine lepiej, ale nadal - ja rozumiem że jak klikam w solo to sie robi solo, jak klikam drugi raz to wraca do poprzedniego stanu, a tu robi sie pierdolnik jesli soluje sie sendy, bo na normalnych kanalach zdaje sie ze jest ok :?

bug zgłoszony + potwierdzony, pewnie w następnej becie już będzie działało jak należy :)


wlasnie zainstalowalem 2.7 FINAL (!) i obsługa mixera tzn to o czym pisałeś jest ZJEBANE jeszcze bardziej nic bylo w pierwszych betach, pierdole zostaje przy 2.6 :((
Avatar użytkownika
Blah
 
Posty: 1365
WolvesUK / RzeszówPL

Postprzez Johnny! » 13 maja 2011, 02:20

hmm w obecnej formie mixer działa mniej więcej tak jak sugerowałem na forum Renoise, więc jestem raczej zadowolony, aczkolwiek nie jest to do końca tak jak bym chciał. Natomiast można włączyć przecież stary tryb mixera i cieszyć się pozostałymi usprawnieniami z 2.7 i mieć mixer z 2.6 jednocześnie ;)

btw: 800mb sampli w backstage'u ! w tym pol gb od puremagnetik, jutro potestuje :)
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości

cron