Wytrzymałość słuchawek

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Ile czasu masz swoje sluchawki?

1 rok
6
32%
2 lata
3
16%
3 lata
3
16%
4 lata
2
11%
więcej
4
21%
pere, po prostu jesteś psują
1
5%
 
Liczba głosów : 19

Wytrzymałość słuchawek

Postprzez Pere » 09 maja 2011, 00:45

Sprawa wygląda tak. Pare lat temu kupiłem sobie sluchawki Panasonic DJ100, tak żeby smigac w nich po mieście i lansowac się na dja (ktorym nie jestem) :lol:. Spotkałem na przystanku ziomka, opuszczam słuchawki na szyje i pękły w pałąku-na tym cienkim plastiku gdzie można sobie regulować wielkość. Poczułem sie jakby mi serce peklo ;( . Wytrzymały rok. Próbowałem zareklamować, ale jako, że to uszkodzenie mechaniczne to pokazali mi wała. Kupiłem takie same. Wytrzymały rok, pękły tez w pałąku, po roku. Reklamacji znów nie uznali. Kupiłem Pioneery SE-MJ5. Wytrzymały rok czasu i stało sie to samo. Zareklamowałem, powalczyłem, wymienili mi na nowe. Kupiłem sobie dokanałówki, więc w tych nausznych śmigałem tylko w porze zimnej i jak siedziałem przy kompie. Dziś zabieram się za pisanie magisterki, odpalalam seta Drum Kida i jeb-pękły w tym samym miejscu. Tym razem wytrzymały dwa lata. Kurwa, no jestem człowiekem, który dba o rzeczy i nie rozpierdala wszystkiego co ma wokół siebie :lol:
Czy oni nie mogą wpaść na pomysł i robić tych pałąkow z czegoś twardszego lub elastyczniejszego?!

Ile Wam sluża sluchawki?
Pere
 
Posty: 1258
71

Postprzez Pawlak » 09 maja 2011, 00:48

słuchawki są od tego zeby je popsuć.. średnio raz na rok a czasem nawet częściej.
Avatar użytkownika
Pawlak
 
Posty: 7303
od siebie

Postprzez UMBA » 09 maja 2011, 01:00

w takim razie kup sluchawki tego typu z metalowymi palakami

Obrazek

a najlepiej kup pchelki dokanalowe. graja zajebiscie basu tez duzo.

np moje philipsy za 80 zl dokanalowe wedlug mnie graja ciut lepiej niz sennheisery za prawie 300 zl

Obrazek
Obrazek
UMBA
 
Posty: 3772
z tond i z tamtond

Postprzez patryk » 09 maja 2011, 01:30

nauszne spaliłem po jakichś 5 miesiącach
ale dokanałowe ep630 już z 5 lat działają


ale powiedz mi jak to robisz ze pękają właśnie w tym miejscu ?
z moich doświadczeń wynika ze najczęstszym defektem jest kabel tuz przy wtyczce ...
patryk
 
Posty: 2587
krk-15

Postprzez mq » 09 maja 2011, 02:56

patryk napisał(a):najczęstszym defektem jest kabel tuz przy wtyczce ...

to prawda.
polecam sony mdr v700 :dnb:
Avatar użytkownika
mq
 
Posty: 187

Postprzez manhattanman » 09 maja 2011, 08:18

dobre słuchawki powinny się trzymać długo, jeżeli ich nie zażynasz.
kiedys kupilem reloopa i trzymają się do dzisiaj choć są połamane już w pizdu, kwestia tego, że głośniczki są naprawdę wytrzymałe nawet przy mocnym bassie. mam je 4-5 rok, w tym czasie kupowalem sluchawki m.in. tej samej marki i potrafiły padać przy tym samym obciążeniu po miesiącu. także rosyjska ruletka. ponoc i tak za najlepsze uchodzą sennheisery ja jednak nie dam temu wiary. ogolem kupując raczej nie patrze na czas tylko wydajnosc. pozdr.

edit: och wybacz, tobie chodziło o eksploatacje mechaniczną. to nie wiem czemu.
Ostatnio edytowano 09 maja 2011, 08:21 przez manhattanman, łącznie edytowano 1 raz
manhattanman
banned
 
Posty: 1104
dramenbejc

Postprzez RVerbal » 09 maja 2011, 08:20

Obrazek
philips shp1900, czyli taniusia kaszanka (ale jak gra! za tę cenę cudeńko!) zrobiona z samego plastiku - mam je do laptopa już drugi rok i nie zamierzam wymieniać :)

mam oczywiście także inne słuchawki - philipsy shp2700 ciągną póki co swoje pierwsze pół roku i mimo przejeżdżania kabla krzesłem (kabel jest za długi jak na moje potrzeby i często się plącze).
poprzednie a4techy i iboxy działały lata i działałyby dalej gdybym nie zechciał ich wymienić na coś lepsze.
stare słuchawki panasonica także chyba ze trzy lata latały mi przy mp3ce dopóki nie zechciałem wymienić ich na coś lepszego.

tak więc ja problemów ze słuchawkami raczej nie mam.
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
RVerbal
 
Posty: 3261
banned

Postprzez dual » 09 maja 2011, 11:00

Senki hd280pro

Obrazek

prawie 2 lata (bez 2 miesięcy).

;(
WSPARCIE DLA CHROME'a NAAAAAAŁ!!!!!!! A, już jest, dzięki.
Avatar użytkownika
dual
 
Posty: 1575
Kapsztad

Postprzez Basebox » 09 maja 2011, 11:09

RVerbal napisał(a):Obrazek
philips shp1900, czyli taniusia kaszanka (ale jak gra! za tę cenę cudeńko!) zrobiona z samego plastiku
to prawda - jedne z lepszych sluchawek z dolnej polki.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Postprzez Zakwas » 09 maja 2011, 13:17

Moje kilka razy spadły potem zaczęły trzeszczeć potem przestały. Raz pociągnąłem nimi cały komputer, ale nic się nie urwało ani z kabla ani z wtyczki. Działają ponad 3 lata zapowiada się z 10.
Zakwas
banned
 
Posty: 303

Postprzez Pere » 09 maja 2011, 18:43

patryk napisał(a):
ale powiedz mi jak to robisz ze pękają właśnie w tym miejscu ?


nic nadzwyczajnego. normalne użytkowanie uliczno-domowe. przeważnie to sie dzieje przy zakładaniu czy zdejmowaniu. odkąd mam te pioneery to przy tych czynnościach minimalizowałem długość pałąka i dopiero na uszach sobie je wydłużalem, ale i to nie pomogło.

mam dwa lata dokanałówki (póki co wszystko działa), ale to podobno niezdrowe.
Pere
 
Posty: 1258
71

Postprzez Kubix » 09 maja 2011, 18:47

sprawdź czy na karku nie masz ostrych przedmiotów :lol:

a w dousznych pałąk ci na pewno nie pęknie
Ostatnio edytowano 09 maja 2011, 18:47 przez Kubix, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kubix
 
Posty: 277
likłid di en bi

Postprzez UMBA » 09 maja 2011, 18:47

zadne sluchawki nie sa zdrowe.
UMBA
 
Posty: 3772
z tond i z tamtond

Postprzez RVerbal » 09 maja 2011, 18:47

UMBA napisał(a):zadne sluchawki nie sa zdrowe.

dokładnie to samo miałem napisać.
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
RVerbal
 
Posty: 3261
banned

Postprzez Zakwas » 09 maja 2011, 19:24

odległość od źródła dźwięku robi swoje.
Zakwas
banned
 
Posty: 303

Postprzez UMBA » 09 maja 2011, 19:45

a zastanowiles sie ze pchelki graja ciszej zeby uzyskac ten sam poziom odsluchu?
UMBA
 
Posty: 3772
z tond i z tamtond

Postprzez Pere » 09 maja 2011, 20:33

tak. czy to na 'pchełkach', czy to na nausznych, słucham na tym samym poziomie głosności (3-4/40).
gdzieś wyczytałem, że jednak dokanałowe są mniej zdrowe.
Pere
 
Posty: 1258
71

Postprzez f » 09 maja 2011, 23:13

Sklej taśmą!

W moich porta pro średnio co pół roku zaczyna przerywać kabel tu czy tam (nie ukrywam, nie pieszczę się z nimi..). Za trzy dyszki wymieniam w Markach na dożywotniej gwarancji na kolejne. Respektują uszkodzenia mechaniczne.
Avatar użytkownika
f
 
Posty: 568
wwa/sdc

Postprzez N-FETT » 09 maja 2011, 23:37

ep630 na pół roku mi starczą i standardowo najpierw lewa potem prawa sluchwka pada
Avatar użytkownika
N-FETT
 
Posty: 1155
Jelenia Góra

Postprzez BrK » 10 maja 2011, 00:00

senki HD 202 juz ponad 3 lata codziennie ekspolatowane i smiagaja bez zajakniecia :lol:
Avatar użytkownika
BrK
 
Posty: 7818
PCP

Postprzez hirszu » 10 maja 2011, 01:07

Ja mam takie
Obrazek
JBL Reference 420
ale niestety po mniej niż dwóch latach również pękł pałąk. Skleiłem taśmą bo co mogłem innego zrobić... Ale doskonale rozumiem taki ból po stracie :)
Avatar użytkownika
hirszu
 
Posty: 660
Warszawa

Postprzez Kubix » 10 maja 2011, 15:06

dobrze jest sie rozglądać za takimi które między głową a pałąkiem mają jeszcze pasek z gumy
Avatar użytkownika
Kubix
 
Posty: 277
likłid di en bi

Postprzez wodzini » 22 cze 2011, 14:56

kto sie zna, dokanalowe do 200zl szukam, fajnie jakby z mikrofonem albo ceramicznym przetwornikiem, ostatnio mialem soundmagic pl30, i sprawowaly sie calkiem dobrze ale po poltora roku, wykonczyl sie wtyk :/ lutowac nie umiem, wiec moge oddac w dobre rece jak ktos sobie zyczy.
Avatar użytkownika
wodzini
 
Posty: 3637

Postprzez nanoreese » 22 cze 2011, 15:01

ep-630 8)
nanoreese
banned
 
Posty: 102
Cyrag

Postprzez wodzini » 22 cze 2011, 15:09

nie no epki mialem, jasne ale u mnie to one gora na 2-3 miesiace daja rade, rozwalaja mi sie przy sluchawkach, nie mam szczescia z 3 pary przeszedlem
troche z wyzszej pulki szukam, moze cos z ceramicznymi przetwornikami..

tak czy inaczej bardzo dziekuje za odpowiedz, nie liczylem ze ktos tak szybko odpisze ;)
Avatar użytkownika
wodzini
 
Posty: 3637

Postprzez Basebox » 22 cze 2011, 15:22

wodzini napisał(a):kto sie zna, dokanalowe do 200zl szukam, fajnie jakby z mikrofonem albo ceramicznym przetwornikiem, ostatnio mialem soundmagic pl30, i sprawowaly sie calkiem dobrze ale po poltora roku, wykonczyl sie wtyk :/ lutowac nie umiem, wiec moge oddac w dobre rece jak ktos sobie zyczy.
poproś znajomego lub kogos tutaj z foruna co z lutownica jest obeznanay to za piwo ci luta zrobi ;]
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Postprzez manhattanman » 24 cze 2011, 22:26

philips shp1900

są wyjebane do odsłuchu. sprawdzone.
chociaz jest jeszcze lespzy model nawet od senheisera 201 jak ktos poszuka to znajdzie pozdr :D
manhattanman
banned
 
Posty: 1104
dramenbejc

Postprzez blue print » 25 cze 2011, 01:44

manhattanman napisał(a):
philips shp1900

są wyjebane do odsłuchu. sprawdzone.

:wulkan:
blue print
 
Posty: 9001

Postprzez manhattanman » 25 cze 2011, 17:15

blue print napisał(a):
manhattanman napisał(a):
philips shp1900

są wyjebane do odsłuchu. sprawdzone.

:wulkan:

odsluchu mp3 :)
Ostatnio edytowano 25 cze 2011, 17:17 przez manhattanman, łącznie edytowano 1 raz
manhattanman
banned
 
Posty: 1104
dramenbejc

Postprzez blue print » 25 cze 2011, 17:17

a to co innego troche
blue print
 
Posty: 9001

Następna strona

Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron