BEYERDYNAMIC DT 1350

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

BEYERDYNAMIC DT 1350

Postprzez olej234 » 20 maja 2011, 18:19

Witam miał ktoś do czynienia z tymi słuchawkami (BEYERDYNAMIC DT 1350) ? I czy róznica jest znacza w porownaniu do DT 770 pro. Bo roznica w cenie to ok 400zł, a wygladaja niepozornie DT 1350. Nie mam niestety możliwości odsłuchu, a planuję zakup. I czy mogłby ktoś napisać jaka jest róznica przy pracy na słuchawkach zaknietych, a otwartych (chodzi o mix i master)?
olej234
 
Posty: 82
3miasto

Postprzez Johnny! » 21 maja 2011, 03:37

otwarte powinny mniej meczyc uszy, za to bardziej meczyc domownikow, sama jakosc zas to kwestia konstrukcji membrany itp bardziej niz tego czy sa otwarte czy zamkniete, w otwartych powietrze ma wiecej pola manewru wiec teoretycznie powinny grac troche lepiej, w praktyce - mialem na uszach zamkniete DT770 i otwarte DT990 i jakos wielkiej roznicy nie slyszalem (jesli w ogole)

oraz - kupowanie sluchawek/monitorow bez posluchania ich to błąd, kazdy lubi inne brzmienie wiec skad chcesz sie dowiedziec czy graja tak jak lubisz, nie posluchajac ich?
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez olej234 » 21 maja 2011, 06:03

No wiem, ze powinienem odsluchac ich ale nie znam miejsca w 3miescie gdzie mialbym taka mozliwosc.. Zalezy mi na słuchawkach, na ktorych bede mogł swobodnie tworzyc dnb/dubstepy, mam monitory KRK rp6 g2 ale pozniejszymi porami to slabo na nich cos robic nie budzac innych w domu. Takze od sluchawek wymagam fajnego, szczegolowego nisko schodzacego dolu oraz przejrzystego srodka ( nie przejaskrawionego) no i gora zeby nie biła po uszach. Wiele ludzi chwali sluchawki beyerdynamic i mysle ze zaufam wyborowi xilenta, ktory kupuje dt 770. Mysle ze sie nie zawiode, a nie widzialem w necie zeby ktos marudzil po ich zakupie :)
olej234
 
Posty: 82
3miasto

Postprzez olej234 » 27 maja 2011, 15:26

Wlasnie przyszly do mnie dt 770 pro (250 ohm), mega wygodne, mam pytanie. Czy jak sie " rozgrzeją" to bedą grać głośniej?
olej234
 
Posty: 82
3miasto

Postprzez Johnny! » 27 maja 2011, 15:50

nie, góra będzie mniej ostra
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez ReAktor » 28 maja 2011, 14:22

a jak wypadają Beyerdynamic DT 770 PRO /250 Ohm w porównaniu do Beyerdynamic DT 990 Pro porównywał ktoś? jaką macie opinię w danej kwestii?

http://www.headphoneinfo.com/content/Be ... arison.htm

Verdict
There really isn’t that much difference between the DT 770s and DT 990s. The DT 990s have better sound quality overall, but the DT 770s isolate better. For more users, the DT 770s will be the better value.


a pewnie jak założę na uszy to i tak wezmę dt 770 z uwagi na o niebo lepsze odwzorowanie brzmieniowe, nie tworzenie sztucznej sceny, panoramy;
która w rzeczywistości nie istnieje i jest myląca?. czyli, że dt 990 rozmazują dźwięk na rzecz sztucznej panoramy, która nie istnieje? a po 5 godzinach słuchania nie wiesz w ogóle już na czym stoisz?. no chyba, że się słucha jazzu,
w znaczeniu
tylko słucha
to może i jest fajnie, ale do realizacji nagrania -takie samoistne rozmieszczanie dźwięków, może okazać się mylące,
dt 770 wypadają o niebo lepiej pod względem realnego odzwierciedlania charakteru panoramy, całej sceny; pewnie jakbym miał teraz kupować to bym wziął dt 770 i tak też zrobię, bowiem wstrzymałem się z zakupem dobrych słuchawek z uwagi na inne wydatki. na dt 990 nosiłem się z zamiarem już od przeszło roku, a jednak wybór padnie teraz pewnie na dt 770.

DT770 solidnie i neutralnie, oddają
dźwięk w całym spektrum.
ReAktor
 
Posty: 2686

Postprzez Johnny! » 29 maja 2011, 03:12

miałem na uszach DT990, sam posiadam DT770 i nie powiem żeby była jakaś porażająca róznica. Nie miałem możliwosci posluchac tych 990 jakos dogłębnie, ale imo nie warto doplacac do nich, szczegolnie jesli nie mieszka w jakiejs cichej okolicy - wtedy DT770 i ich zamknieta budowa wyciszajaca halasy otoczenia staje się sporym plusem.

No i jednak panuje opinia że DT770 dysponują mocniejszym dołem (co nieco nieśmiało chyba mogę potwierdzić, choć nie jest to jakas kolosalna różnica) co biorąc pod uwagę na forum dotyczącym jakiego gatunku (i pokrewnych) się znajdujemy, ma chyba dosyć duże znaczenie ;)
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez ReAktor » 29 maja 2011, 22:43

pomijając fakt, że dt 770 to słuchawki typowo referencyjne, dt 990 to słuchawki studyjne, w szerokim zakresie tego 'studyjne', można ujmować wielość aspektów, zastosowań, ogólnie to ,na co bardziej kto jest ukierunkowany, na co stawia taki podejmie wybór przy zakupie, odsłuchując. ale to takie gdybanie, bo klasa sama w sobie w obu przypadkach 'bezszelestna' o ile dla jednych, okaże się bardziej lub mniej myląca- tutaj już chodzi o gatunkowość, do czego te słuchawki mają być dedykowane jak sam zresztą wspomniałeś.
ReAktor
 
Posty: 2686


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron