słuchawki do odsłuchu referencyjnego

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

słuchawki do odsłuchu referencyjnego

Postprzez dr jekyll and mr hyde » 28 maja 2011, 17:31

Witam! Mam pytani, czy słuchawki do odsłuchu referencyjnego nadają się do grania z decków, czy są raczej dedykowane do odsłuchu przy produkcji?
Mam tu na myśli dwa konkretne modele: Beyerdynamics DT 770 Pro i DT 990 Pro.
Avatar użytkownika
dr jekyll and mr hyde
 
Posty: 1246
KCN

Postprzez Southys » 28 maja 2011, 18:16

raczej średnio się nadają, za dużo basu imo plus rozwiązania konstrukcyjne nie sprzyjają, może być po prostu niewygodnie odsłuchiwać na jedno ucho czy coś
pozatym słuchawy za 600 stów do klubu brać, mi by było żal :P
Southys
 
Posty: 1901
Wrocław

Postprzez dr jekyll and mr hyde » 28 maja 2011, 18:36

Dzięki za info. Co byś polecił? Mam aktualnie SONY MDR-V700 i nie bardzo jestem zadowolony. Dysponuje budżetem na słuchawy rzędu ok 700zl. Szukam ogólnie słuchawek dobrze tłumiących otoczenie i dobrze brzmiących.
Avatar użytkownika
dr jekyll and mr hyde
 
Posty: 1246
KCN


Postprzez dr jekyll and mr hyde » 28 maja 2011, 19:16

80 czy 250Ohm? Zastanawiam się czy mikserek Soundcraft UREI 1601E odpowiednio je napędzi?
Avatar użytkownika
dr jekyll and mr hyde
 
Posty: 1246
KCN

Postprzez Southys » 28 maja 2011, 19:40

wiesz co ja osobiście mam strasznie chujowe słuchawki dj'skie i zbieram się na zakup nowych powoli. niestety nie mam rozeznania w najnowszych trendach w tym temacie ;P ale imo 700 za słuchawki dj;skie to za dużo haha ;]
Southys
 
Posty: 1901
Wrocław

Postprzez dr jekyll and mr hyde » 28 maja 2011, 20:05

Southys napisał(a):wiesz co ja osobiście mam strasznie chujowe słuchawki dj'skie i zbieram się na zakup nowych powoli. niestety nie mam rozeznania w najnowszych trendach w tym temacie ;P ale imo 700 za słuchawki dj;skie to za dużo haha ;]


Nie chodzi mi o trendy :p. 7 stówek to również dla mnie dużo kaski, którą mógłbym w płytki wsadzić :) Chodzi mi o zakup solidnych dobrze grających i dobrze wytłumiających dźwieki z otoczenia słuchawek. Próg finansowy ustawiony przeze mnie jest maksymalnym na jaki mogę sobie pozwolić, choć nie ukrywam, że im mniej zapłacę za porządne słuchawy tym lepiej. :) Co byś polecił? A Ty co planujesz kupić, jaki model?
Avatar użytkownika
dr jekyll and mr hyde
 
Posty: 1246
KCN

Postprzez Johnny! » 29 maja 2011, 03:26

ReAktor napisał(a):http://www.head-fi.org/forum/thread/497636/beyerdynamic-dt-770-pro-80-250-or-600ohm
no chyba cie pojebało żeby te słuchawki do djki polecac :roll:

w zadnym wypadku nie kupuj w tym celu 770/990, nie podejrzewałbym ich aby wytrzymały za wiele podrózy + jak pisał STHS są niepzystosowane do typowo djskiego użytku + 990 nie tłumią w ogóle bo są otwarte.

Sennki HD25 może? też się przymierzam do zakupu jakichś słuchawek, chętnie poczytam czego używają inni grywający forumowicze ;)
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez ReAktor » 29 maja 2011, 11:38

a czy ja polecam? to są słuchawki zamknięte do odsłuchu referencyjnego nie do dj'ki, ja nie wiem o co on pyta więc nie odpowiadam.
ReAktor
 
Posty: 2686

Postprzez dr jekyll and mr hyde » 29 maja 2011, 14:43

Tehnik napisał(a):l:

w zadnym wypadku nie kupuj w tym celu 770/990, nie podejrzewałbym ich aby wytrzymały za wiele podrózy + jak pisał STHS są niepzystosowane do typowo djskiego użytku + 990 nie tłumią w ogóle bo są otwarte.

Sennki HD25 może? też się przymierzam do zakupu jakichś słuchawek, chętnie poczytam czego używają inni grywający forumowicze ;)


Dzięki za info. Sennheiser HD 25-C II fajniutkie. Kabel wymienny i dostępny w wariancie prostym i spiralnym. Tu wrzucam specyfikacje techniczną i kilka porad odnośnie podróbek sennków. http://sklep.rms.pl/index.php?p719,senn ... fesjonalne. Cenę w tym sklepie maja zaporową. :o
Avatar użytkownika
dr jekyll and mr hyde
 
Posty: 1246
KCN

Postprzez ReAktor » 29 maja 2011, 17:18

piszesz, że szukasz słuchawek do odsłuchu referencyjnego pytanie idzie w tym kierunku, na końcu okazuje się, że chodzi o słuchawki do dj'ki, bez sensu.
ReAktor
 
Posty: 2686

Postprzez dr jekyll and mr hyde » 29 maja 2011, 18:48

Nie jest bez sensu...pytałem się czy słuchawki do odsłuchu referencyjnego nadaja się do dj'ki. Nie czytasz uważnie.
Avatar użytkownika
dr jekyll and mr hyde
 
Posty: 1246
KCN

Postprzez blue print » 29 maja 2011, 21:56

http://allegro.pl/pioneer-hdj-1000-hdj1000-gratis-smycz-i1626162345.html
w tej cenie pioneer chyba. na djshopie kiedys jakies technicsy lezaly w podobnej cenie, ale czesciej sie chyba spotyka wlasnie te pionki. ale to i tak duzo kasy ja bym kupil cos takiego

http://allegro.pl/sluchawki-pioneer-hdj-500-biale-djshop-warszawa-i1630744377.html
http://allegro.pl/dj-sluchawki-reloop-rhp-10-ltd-gratisy-lfx-wawa-i1630214685.html
blue print
 
Posty: 9001

Postprzez ReAktor » 29 maja 2011, 22:22

dr jekyll and mr hyde napisał(a):Nie jest bez sensu...pytałem się czy słuchawki do odsłuchu referencyjnego nadaja się do dj'ki. Nie czytasz uważnie.

nie chciałbym kwestionować, ale mógłbym przypuszczać, że formując bardziej precyzyjnie pytanie, mógłbyś uzyskać bardziej precyzyjną ew. fachową odp. od zorientowanej w tym temacie części tego forum , na takiej zasadzie jak zadałeś pytanie, analogicznie ustosunkuje się czytający taki temat jeśli w ogóle odpowie.
ReAktor
 
Posty: 2686

Postprzez dr jekyll and mr hyde » 30 maja 2011, 00:21

ReAktor napisał(a):
dr jekyll and mr hyde napisał(a):Nie jest bez sensu...pytałem się czy słuchawki do odsłuchu referencyjnego nadaja się do dj'ki. Nie czytasz uważnie.

nie chciałbym kwestionować, ale mógłbym przypuszczać, że formując bardziej precyzyjnie pytanie, mógłbyś uzyskać bardziej precyzyjną ew. fachową odp. od zorientowanej w tym temacie części tego forum , na takiej zasadzie jak zadałeś pytanie, analogicznie ustosunkuje się czytający taki temat jeśli w ogóle odpowie.

Masz rację. Za mało precyzyjnie się odniosłem.
Avatar użytkownika
dr jekyll and mr hyde
 
Posty: 1246
KCN

Postprzez switch_technique » 30 maja 2011, 07:13

Ja od początku grania używam Byrdnmc DJX-1 i nie miałem na uszach nic lepszego do tej pory.
Mają możliwość przełączenia na tryb mono - zajebiście się przydaje w klubach.
Tłumią cholernie dobrze i przy tym brzmią - jak na djskie słuchawki - rewelacyjnie.
Jeden mankament - przeguby.
Nie wiem jak obecne wersje, ale ja póki co mam 3cią parę od 3lat i niestety była to pierwsza para, której nie objęła mi już gwarancja.
Poprzednie wymieniałem w ciągu drugiego roku gwarancji (pierwszej pary) dwukrotnie - bez problemu.

Natomiast teraz gdybym miał kupić słuchawki do grania to zastanowiłbym się nad plugami.
Current Value w tej chwili używa takich jednych (nie wiem jakie) i mówił, że jest bardzo dobrze - tłumią ekstra i nie męczą słuchu ponoć.

Pozdr!
Avatar użytkownika
switch_technique
 
Posty: 1142
Pniewy k/P-ń

Postprzez benek » 30 maja 2011, 08:49

a co sądzicie o starych i chyba sprawdzonych Technics RP-DJ 1200
switch miałeś okazje grać na tych technicsach i jak byś je porównał do zachwalanych przez siebie DJX-1 bo cena podobna.
benek
 
Posty: 128

Postprzez switch_technique » 30 maja 2011, 09:07

benek napisał(a):a co sądzicie o starych i chyba sprawdzonych Technics RP-DJ 1200
switch miałeś okazje grać na tych technicsach i jak byś je porównał do zachwalanych przez siebie DJX-1 bo cena podobna.


Nigdy nie przykładałem wagi do nazw słuchawek które przymierzałem,
bo wszystkie wymiękały przy djx-1 :lol:
Jedyna dyskusyjna kwestia w przypadku tych słuchawek to waga.
Ale ja lubie czuć, że mam coś na głowie ;)
Avatar użytkownika
switch_technique
 
Posty: 1142
Pniewy k/P-ń

Postprzez .::LSD::. » 30 maja 2011, 09:19

techy rpdj 1200 bardzo ok, po 1,5 roku nie widac sladu zuzycia, dobrze tlumia, dzwiek bardzo ok, ciasne sa niesamowicie ale sie juz przyzwyczailem. odginane nauszniki i wogole ladnie sie skladaja do woreczka.
.::LSD::.
 
Posty: 2305
AIM -> lsddnb

Postprzez dr jekyll and mr hyde » 30 maja 2011, 20:11

Dzięki Chłopaki za informacje. Całkiem przyjemne te beyerdynamicsy DJX-1, ale własnie ten przegub mnie martwi. http://www.stagefield.pl/Beyerdynamic-djx1-p-516.html W soniakach po bardzo krótkim czasie popękał, co jest podobno standardem w tym modelu. Sprawdzał ktoś sennki HD 25-C-II? Fajną cechą tego modelu jest wymienny kabel [zależnie od potrzeb] i komplet nauszników wraz z gąbkami na pałąku.
Avatar użytkownika
dr jekyll and mr hyde
 
Posty: 1246
KCN


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 11 gości