Soundcloud

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Postprzez DESS# » 30 maja 2011, 00:21

chuj nie andergrand, pojebali Ci sie userzy :lol:

blu, temat jest o tym jak sobie nabić z czego drwię i bawi mnie w chuj. oczywiście ze sprawdzam ile jest dlingów, odsłuchów, komentarzy. ile jest postów na forunach w tematach oczywiście jakie przede wszystkim . ale ale moja działanie kończy sie i zaczyna na założeniu wątku i poinformowaniu osób które na bibie kiedyś tam mi wspominały żebym koniecznie dał znaka jak coś spłodzę i to wszystko. a cyferki to coś w stylu składowej wyznacznika czy to co robię sie przyjmuje. nic więcej.

oraz w którym miejscu pisze głupoty? ze żeby zabrał się za robienie muzyki a nie kombinował co najmniej od dupy strony. w temacie opcje na zwiększenie ilości osób "podążających" nabicie odsłuchów pobrań że niby przez pisanie wiadomości dawanie nick'a na literę albo jakis symbol przed.. litości...

jeśli track/set jest dobry to naturalne że pójdzie dalej w obroty ktoś komuś go zlinkuje. tak samo naturalna jest chęć promocji własnego materiału. ale gdy ktoś to robi przez spam lub myśli ze jego "praca" przez "sztuczne" statystyki będzie więcej warta i posypią bookingi propozycje wydawnicze to mi się trochę śmiać chce.

muzyka obroni sie sama.

e: bp@ nie mam deków w sypialni :cuba:
DESS#
moderator
 
Posty: 2492
727

Postprzez DESS# » 30 maja 2011, 00:23

Noire napisał(a):agresywna, hmm powiedzialabym upierdliwa i mysle, ze wlasnia tak dzialaja osoby, ktore maja gowniane kawalki i tysiace odsluchow

oraz
uwazam, ze soundcloud to jeden z lepszych 'wynalazkow' idealny wlasnie do promowania swojej muzyki, sama poznalam tworczosc wielu producentow, o ktorych nie mialam zielonego pojecia i pewnie nadal bym do nich nie dotarla, gdyby nie soundcloud, jednak byla to metoda lancuszkowa, dashboard rulez ;)


:scriptsl:
DESS#
moderator
 
Posty: 2492
727

Postprzez Janoosh » 30 maja 2011, 00:25

"Podziw budzi wytrwałość, jak nie wierzysz, to się załóż.."
Janoosh
 
Posty: 900
ZG/Poznań

Postprzez effect » 30 maja 2011, 00:30

DESS# napisał(a):w temacie opcje na zwiększenie ilości osób "podążających" nabicie odsłuchów pobrań że niby przez pisanie wiadomości dawanie nick'a na literę albo jakis symbol przed.. litości...


no pytał o sposób to mu jeden podałem :lol:


wspomniane wcześniej masowe wysyłanie wiadomości typu "thanks for following me, check out my latest track [link] also don't forget to add me on facebook [link]" jest najbardziej wkurwiające


albo jak ci ktoś udostępnia track, którego istnienie powinno się zakończyć jeszcze w fl-u na kliknięciu w exit (bez save oczywiście)
effect
 
Posty: 1503
no to nieźle stary

Postprzez Noire » 30 maja 2011, 00:34

effect napisał(a):
wspomniane wcześniej masowe wysyłanie wiadomości typu "thanks for following me, check out my latest track [link] also don't forget to add me on facebook [link]" jest najbardziej wkurwiające


dokladnie!


tu masz chociaz jeszcze 'tnx for following me", gorzej jak ktos ciebie zaczyna obserwowac i dostajesz wiadomosc : "cool tracks, please check mine and leave a comment"
Avatar użytkownika
Noire
 
Posty: 4189
Noise Control

Postprzez N-FETT » 30 maja 2011, 00:35

spytajcie sie Xilenta - on wie jak mieć w dzien 2000 odsłuchów

a pozatym przypomina mi sie w tym momencie myspace......


e.
wiadomo ze znajomości i układziki duzo dają na promocje swojego materiału i wydawanie w lejbelach gdzie cllipy fortcomingsów sa na SC

i ogólnie i tak smieszny temat :lol:

a co do spamu to zawsze olewam to
Avatar użytkownika
N-FETT
 
Posty: 1155
Jelenia Góra

Postprzez blue print » 30 maja 2011, 00:42

dess, noire, macie sporo racji ale i tak uwazam ze nalezy sie jakos promowac. chociazby dla wlasnej satysfakcji. jest promocja i jest promocja, jest tez spam. a nabijania dla samego dobijania, a nie dotarcia do wiekszej grupy odbiorcow nie komentuje nawet, z tym mozna sie udac na fotka.pl i zaliczyc do stawiania 'dyszki za dyszke' :wink:
blue print
 
Posty: 9001

Postprzez DESS# » 30 maja 2011, 00:58

a kto mówi żeby sie nie promować? imo trza to robić w jakiś w miarę normalny sposób, bez zbędnej natarczywości czy chujowych trików :wink:
DESS#
moderator
 
Posty: 2492
727

Postprzez Johnny! » 30 maja 2011, 01:21

zgadzam się z Dessem pod tym względem przede wszystkim że najpierw powinno się mieć konkretny materiał, a potem martwic o promocję. sam zwyczajnie z miejsca kasuję wszelkie pmy od osob ktorych nie znam zawierajace namowy do posluchania czegos. w ogóle to jest dla mnie smiesznym dodawanie do śledzonych osób tylko dlatego że one mnie dodały - niby z jakiej racji? tylko zasmieca to dashboard.

no i naturalnie że zalezy każdemu na promocji - w koncu po to zakladamy te soundcloudy, po to wrzucamy linki na fecebooku, po to wreszcie zakladamy tematy z utworami/mixami na forum - zeby pochwalic się ludziom swoją twórczością. ale wszelkie krzywe naciągane akcje służace nabijaniu sobie bez sensu statystyk są godne pożałowania i niczego wiecej poza tym.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez kabanowster » 30 maja 2011, 12:30

Janoosh napisał(a):http://hubpages.com/hub/How-to-promote-your-music-online

w miarę ciekawe, w miarę przydatne, można być po przeczytaniu tego nawet w miarę sławnym słuchajcie :acid:


bardzo fajny artykuł, dużo linków do narzędzi marketingowych, które na pewno przydadzą mi się w przyszłości.

Moje zdanie jest tożsame mniej więcej z tym czego dowiedział się Bob Baker, że najistotniejszymi elementami samej promocji jest zwrócenie uwagi konsumentów, utrzymywanie z nimi kontaktów oraz namawianie do zakupów.
Promocja to jeden z aspektów marketingu ale nie jedyny i nie wystarczający. Po pierwsze należy skupić się na samym produkcie i jego jakości. Co chcemy sprzedawać? Potem trzeba zadać sobie pytanie komu i gdzie, na jakim rynku? Jak ten rynek jest zbudowany (m.in. aspekty konkurencji)? Teraz dopiero możemy zastanowić się - jak sprzedawać?

Nie bez powodu zajmują się tym osoby szumnie zwane marketingowcami.
Można też zająć się tym na własną rękę, najważniejsze przy tym, żeby robić to świadomie.

Ktoś ma dużą liczbę odsłuchów i miernej jakości materiał? Tłumaczenia i rozwiązania mogą być różne. Może jego publiką docelową są ludzie o słabym guście albo grono znajomych, którym chce się przypodobać? Może to materiał "jednorazowy" i produkuje go na pęczki bombardując swoich fanów i podtrzymując w ten sposób zainteresowanie? Może nie kieruje się żadnym schematem strategii i jego efekt to czysty przypadek, spowodowany tym, że wykorzystał któreś z narzędzi promocji zaniedbując przy tym pozostałe aspekty marketingu? W ostatnim przypadku droga prowadzi donikąd (lub do wielkich pieniędzy i sławy).

Z życia wiemy też, że kariera to często kwestia przypadku. Na przodzie więc klasyfikują się takie wartości jak konsekwencja i niezłomność w dążeniu do celu. Wiara w sukces.

Pozytywne myślenie, techno i gwiezdne wojny. Harry Potter, Koran, Diabolo, Aikido. Takie Koledże.
Ostatnio edytowano 30 maja 2011, 13:14 przez kabanowster, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
kabanowster
 
Posty: 537
Warszawa

Postprzez Zakwas » 30 maja 2011, 12:52

Wszystko super tylko jeszcze trzeba by utrzymać styl muzyczny przy projekcie, żeby grupa fanów np: dnb nie dostała nagle od tego samego producenta ułomnego techno itp. na początku rozwijania zainteresowania publiki. Myślę, że to może być ważne - utrzymać styl
Zakwas
banned
 
Posty: 303

Postprzez effect » 30 maja 2011, 13:01

Zakwas napisał(a):Wszystko super tylko jeszcze trzeba by utrzymać styl muzyczny przy projekcie, żeby grupa fanów np: dnb nie dostała nagle od tego samego producenta ułomnego techno itp. na początku rozwijania zainteresowania publiki. Myślę, że to może być ważne - utrzymać styl


A słyszałeś kiedyś o czymś takim jak dwa aliasy? Zresztą powinieneś o tym wiedzieć najlepiej, płonąca pało a.k.a. x-techu a.k.a. variax operations a.k.a. zakwasie
effect
 
Posty: 1503
no to nieźle stary

Postprzez Zakwas » 30 maja 2011, 13:40

Dokładnie o tym napisałem....
Zakwas
banned
 
Posty: 303

Postprzez Janoosh » 30 maja 2011, 13:45

blu, temat jest o tym jak sobie nabić z czego drwię i bawi mnie w chuj


NIE jest?

Pytałem bardziej o działanie sounclouda, wydawało mi się, że piszę po polsku.
Janoosh
 
Posty: 900
ZG/Poznań

Postprzez kabanowster » 30 maja 2011, 14:24

effect napisał(a):wracając do tematu - dobrą promocją jest zrobienie przyzwoitego numeru i wydanie go w jakimś free netlabelu, label zawsze trafi do większej ilości osób niż sam producent


Proste, oddajmy ten problem ludziom, których działalności polega na promowaniu materiału. Naszym zadaniem jest wyprodukowanie dobrego towaru. Sęk w tym, że wyznacznikiem tej jakości są liczby. Na jakiej podstawie label przyjmuje artystów/kawałki? Nie mam doświadczenia, nie wiem, i myślę, że to dobre pytanie?

Tak czy siak, powinniśmy chyba sami zadbać o bazę wypadową i wizerunek rozpoznawalny w jakimś mniejszym gronie. Uważam, że to dobra podstawa, żeby wyskoczyć z tematem na label.

Mam marne pojęcie, warto żeby wypowiedzieli się ci co mają doświadczenie, czy liczby w serwisach typu soundcloud, myspace mają znaczenie gdy przychodzi do nawiązywania kontaktów z labelami? Czy może lepiej skupić się na wpływowych (opiniotwórczych) jednostkach? - Promocja w takim znaczeniu miałaby na celu utrzymywanie kontaktów właśnie z nimi a nie z rzeszą fanów, za co odpowiedzialni są ludzie od budowania świadomości marki a nie producenci.
Avatar użytkownika
kabanowster
 
Posty: 537
Warszawa

Postprzez effect » 30 maja 2011, 14:49

kabanowster napisał(a):Sęk w tym, że wyznacznikiem tej jakości są liczby. Na jakiej podstawie label przyjmuje artystów/kawałki? Nie mam doświadczenia, nie wiem, i myślę, że to dobre pytanie?


To zależy od labelu. Ja swój pierwszy (nadający się do pokazania publicznie...) wysłałem do t-free, nie mając na koncie NIC wcześniej, nikt nic o mnie nie wiedział. Utwór im się spodobał, wydali go i po jakimś czasie pojawiła się kolejna propozycja z innego netlabelu. Mimo iż labele raczej słabe (utwory też jakieś niespecjalne) to jednak label rozprzestrzeniał te rilisy na ponad 70 forach internetowych związanych z dnb, promując tym sposobem artystę. Z czasem zaczęły pojawiać się coraz lepsze propozycje, dlatego uważam iż warto podsyłać utwory również do tych darmowych (na początku "kariery" :lol: )
effect
 
Posty: 1503
no to nieźle stary

Postprzez Doctor Doomstep » 02 cze 2011, 10:04

Jeśli chodzi o promocję na Soundcloudzie to podejrzewam, że osoby które mają mnóstwo odsłuchów i komentarzy (a nie są zawodowcami) mąją wykupione konta premium, wrzucają swoje kawałki to kilkunastu grup na raz i tak jak było to powiedziane wcześniej nagabują innych poprzez wrzucanie do wiadomości swoich kawałków...sam komentuje te kawałki (z grzecznosci) jeśli pojawią się w moim inbosie, no i odpowiadam też na każdy komentarz który się pojawi u mnie na profilu :)

[mod edit] od chwalenia sie twórczoscia mamy odpowiedni dział na forum [/mod edit]

pozdro
Doctor Doomstep
 
Posty: 9
Pruszków

Postprzez Pawlak » 02 cze 2011, 10:32

Żeby się szybko wypromować trzeba po prostu robić coś, czego nie robi nikt inny, albo przynajmniej wyrastać ponad przeciętność z tłumu. reszta zrobi się sama- jesli oczywiscie trafi się pod dobre skrzydła lub przyjmie się odpowiednią strategię marketingową.jaką? każdy ma swoją, a przynajmniej mieć powinien, tak samo jak styl w którym tą muzykę tworzy. Dobrze o tym wiedzieć jesli się działa w pojedynkę - sukces to zarówno robota marketera jak i robota artysty- jesli nie mamy chajsu, to bez minimalnych umiejętności albo z jednej albo z drugiej dziedziny, nic z tego nie będzie. No, chyba że mamy chajs, albo ponadprzeciętne umiejetności to robota ogranicza się do wciskania przycisku "send" lub "upload" :)
kulki z kupy na włosach z dupy
Avatar użytkownika
Pawlak
 
Posty: 7303
od siebie

Postprzez Basebox » 02 cze 2011, 13:19

effect napisał(a):albo jak ci ktoś udostępnia track, którego istnienie powinno się zakończyć jeszcze w fl-u na kliknięciu w exit (bez save oczywiście)
wyczuwam głeboko zamaskowany psztyczek w ikstechowy nos ;]
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Poprzednia strona

Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron