Patenty na nazwę utworu

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Patenty na nazwę utworu

Postprzez effect » 30 maja 2011, 16:01

No właśnie, macie jakieś? Otwieracie słownik na losowej stronie i pierwsze z brzegu idzie na nazwę? Fragment tekstu z wokalu, jeśli takowy istnieje w utworze? Cokolwiek wam przyjdzie do głowy czy bardziej przemyślane?

Kiedyś mi się nudziło i przez godzinę wymyślałem różne nazwy, zapisałem w notatniku i później po zrobieniu utworu wybierałem taką, która pasuje/podoba się najbardziej. Jakie są wasze sposoby?
effect
 
Posty: 1503
no to nieźle stary

Postprzez Janoosh » 30 maja 2011, 16:35

Ja zazwyczaj nazywam albo od jakiegoś elementu (np. masz skrzypce w utworze to dajesz coś z violin, albo fragment tekstu itd.) albo, najłatwiej, na cześć tego, co Cię zainspirowało, albo o czym myślałeś, robiąc utwór, jeśli cokolwiek Cię inspiruje oczywiście :P
Janoosh
 
Posty: 900
ZG/Poznań

Postprzez Basebox » 30 maja 2011, 17:10

utwor nazywasz tak, abny nazwa która dla niego wymysliles bedzie w sam raz odzwierciedlac jego tresc ;]

a jak nie, to jebnij z piachy w klawe i......... włala!
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Postprzez Zakwas » 30 maja 2011, 18:06

Weź stopą wdepnij na klawiaturę, bo czy nazwiesz kawałek tak czy inaczej jeśli nic nie przekazuje - nazwa jest bez różnicy :dnb:

Jeśli coś przekazuje nazywasz go od treści.
Zakwas
banned
 
Posty: 303

Postprzez Reverser » 30 maja 2011, 18:13

W sumie nazwę wałka zawsze kminie po skończeniu go jako całości. Takto roboczo nazywam je TBA. Główny kretynizm tego pomysłu wychodzi gdy jak ostatnio szukałem jakiegoś starego, hardstylowego projektu - a więc wchodzę do folderu hardstyle, zaglądam a tam 22 TBA :lol:. Po 15 minutach dopiero dotarłem, że TBA13 było tym co szukałem

Ale ogólnie nazwa wałka to bierze się czy to z klimatu, atmosfery wałka, mocy - czy rozpierdalanina czy nie, wokali, ogólnej charakterystyki dźwięków a nawet z aranżacji jakiejś specjalnej w przypadku danego kawałka
Reverser
 
Posty: 789
Tam gdzie piją dużo

Postprzez Zakwas » 30 maja 2011, 18:21

słowem z oryginalności. Czegoś co różni poprzedni kawałek od innego np:

Frania, Siemens, Bosh :dnb:
Zakwas
banned
 
Posty: 303

Postprzez Johnny! » 30 maja 2011, 18:24

zakwas wkurwiasz mnie już, albo się uspokoisz albo bedziesz miał perm bana na komentarze/tematy w tym dziale i w produkcjach. ostatnie ostrzeżenie.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez effect » 30 maja 2011, 18:28

:muahaha:



@reverser - kiedyś też robiłem podobnie - eff001, 002 itd, ale u mnie dochodziło jeszcze eff001_1, eff001_2 i tak w nieskończoność, po krótkim czasie zrobił się taki bajzel, że zacząłem nazywać projekt od razu po utworzeniu nowego

A co myślicie o polskich nazwach w dnb? Wg mnie lipa, raz że polskie znaki, dwa że jakoś dziwnie to wygląda
Ostatnio edytowano 30 maja 2011, 18:29 przez effect, łącznie edytowano 1 raz
effect
 
Posty: 1503
no to nieźle stary

Postprzez Helix » 30 maja 2011, 18:49

ja excelowi podrzucalem pomysly na nazwy ..to wypijalem pare piwek i wkrecalemn sie w atmosferke ;)
Helix
 
Posty: 507
Stryków

Postprzez Johnny! » 30 maja 2011, 19:05

Zakwas napisał(a)::lol:

:dnb: :dnb:

ale jakie sniper zoom na pojęcia pochodne od pralek. Skill detected.
naciesz się tym postem, bo jest ostatnim jaki w tym dziale napisałeś. mialem to olac, ale jak edytowales sensowna jego czesc zeby zostawic tylko tę gównianą - spełniam moją obietnicę.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez adriano_italiano » 30 maja 2011, 19:39

heh jak sie napierdala 1000 przecietnych kawalkow wszystkie na jedno kopyto to mozna faktycznie miec pozniej problem z nazwami
adriano_italiano
 
Posty: 355

Postprzez effect » 30 maja 2011, 19:41

powiedz to cv albo end.userowi
effect
 
Posty: 1503
no to nieźle stary

Postprzez Grisha » 30 maja 2011, 19:51

Ja osobiście projekty nazywał strasznie bez tołkownie xD później jak już coś zaczyna wychodzic konkretnego z tych projektów, to dopiero daje w miare konkretną nazwy i staram się by była orginalna :D Chociażby mam na soundcloudzie wałek "Not say boo"(co oznacza "bac się własnego cienia" O_O ), a nazwe została zaczerpnięta z internetowego słownika, który akurat przeglądałem :P Ogólnie nie ma w tym sensu, ani logiki :lol:
Grisha
 
Posty: 403

Postprzez Reverser » 30 maja 2011, 21:38

Ciekaw jestem jakby tego kolesia zapowiedzieli na scenie :lol:
http://www.foolsforest.com/releases/v/fofov005/
Reverser
 
Posty: 789
Tam gdzie piją dużo

Postprzez Basebox » 31 maja 2011, 13:28

Reverser napisał(a):Ciekaw jestem jakby tego kolesia zapowiedzieli na scenie :lol:
http://www.foolsforest.com/releases/v/fofov005/
brackets albo brackets inside brackets ;] .

Zirds napisał(a):nazwy biore pasujące w sumie do utworu.

Patrz nazwy kawałków Marka Bilińskiego - Ogród Króla Świtu, Mały Książe etc pasują do jego muzyki, ale jakoś po polsku wieśniacko brzmią.
Nie uważam ich za wieśniackie, tak jak wiele innych polskich tytułów.
Wiele wiesniackich tytullow jest w kawalkach wydanych w dnb, tylko nikt na to nie zwraca uwagi bo sa po angielsku.

Obadaj sobie tytuły kawałków Komendarka:
http://www.discogs.com/W%C5%82adys%C5%8 ... se/1904269
http://www.discogs.com/W%C5%82adys%C5%8 ... ase/872069
http://www.discogs.com/Wladek-Poisoners ... se/2132354
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Postprzez Pawlak » 31 maja 2011, 13:44

gadacie ostatnio o wszystkim byleby nie o robieniu muzyki. :) ale i tak pozdro :!:
kulki z kupy na włosach z dupy
Avatar użytkownika
Pawlak
 
Posty: 7303
od siebie

Postprzez Basebox » 31 maja 2011, 14:19

za-iks-kwas nas odstrasza.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Postprzez Zvier » 31 maja 2011, 14:38

Unikaj nazw związanych z prędkością lub brakiem snu w nocy, ludzie potem snują domysły.
Zvier
 
Posty: 6961

Postprzez marvelon » 01 cze 2011, 11:08

np speed of insomnia?


ja dobieram tytuły albo nawiązując do treści albo nie, czasem daję jakiś cytat. często też robię anagramy.
Avatar użytkownika
marvelon
rip
 
Posty: 9934
Rozbłysk Neptuna

Postprzez irOn! » 01 cze 2011, 11:15

jeszcze nie uzywałem ale chyba zaczne :dzi:

http://www.modplug.com/title_generator.html
irOn!
 
Posty: 623
Zawiercie

Postprzez kaka_THE_mona » 01 cze 2011, 11:27

irOn! napisał(a):jeszcze nie uzywałem ale chyba zaczne :dzi:

http://www.modplug.com/title_generator.html


ahahahahaha miszcz! dojebaues panie niezle, mozna dodawac wlasne propozycje, to dopiero jest dobre :D:D

Obrazek
kaka_THE_mona
 
Posty: 181

Postprzez Doctor Doomstep » 02 cze 2011, 15:18

starm się wymyślać takie nazwy które zostały by w głowie po odsłuchania kawałka...proste i zwiazane z jakimś elementem utworu :)
Doctor Doomstep
 
Posty: 9
Pruszków

Postprzez vuad » 02 cze 2011, 15:28

Pawlak napisał(a):gadacie ostatnio o wszystkim byleby nie o robieniu muzyki. :) ale i tak pozdro :!:





:dnb:
vuad
 
Posty: 873
dark:city

Postprzez RVerbal » 06 cze 2011, 19:49

walę losowe słowo z głowy.
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
RVerbal
 
Posty: 3261
banned


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

cron