Potrzebna pomoc w wyborze sprzętu do domowego studia

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Potrzebna pomoc w wyborze sprzętu do domowego studia

Postprzez iearek » 01 cze 2011, 10:31

Witam. Jestem w trakcie budowy swojego studia w domu w jednym z pomieszczeń. Potrzebuję nowego sprzętu.. Budżet mam niestety ograniczony, więc liczę na pomoc z waszej strony gdyż moja wiedza na temat tego typu sprzętu jest dość mała i opieram się na opinii innych, bardziej obeznanych ludzi. :)

Mikrofon jak i interface będą mi potrzebne przede wszystkim do nagrywania wokali rapowych (rap, hip-hop) i poszukuję najlepszego sprzętu jakościowo w swojej cenie.

1. Mikrofon.
Zastanawiam się nad sE Electronics se2000, a Audio Technica AT2020. Oba są dobrymi mikrofonami, ale tak czy siak nie mogę się zdecydować. :)

2. Interface.
Tutaj podobnie albo M-Audio Fast Track v.II USB albo Lexicon Lambda USB.. też dość spory dylemat.

Jestem także otwarty na pozostałe propozycje w podobnej strefie cenowej.. bardzo proszę o pomoc, bo szukam na prawdę ciekawego rozwiązania na parę lat.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników. ;)
iearek
 
Posty: 6

Postprzez kabanowster » 01 cze 2011, 13:17

polecam interfejs line6 ux2
Avatar użytkownika
kabanowster
 
Posty: 537
Warszawa

Postprzez Basebox » 01 cze 2011, 14:39

panie, podaj pan max. cene jaka mozesz pan przeznaczyc na każdą z zachciewajek
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Postprzez iearek » 01 cze 2011, 15:28

takiego maxa to ja nie mam ustalonego bo to się z we trójkę zrzucamy z kumplami..

no nie wiem, majk tak do 450zł, interfejs też coś tak.. ew, jak będzie coś dużo lepszego to mogę dopłacić.. Lexicona uwzględniłem tylko dlatego, że jest aukcja używany za 400zł. ;)

Line6 odpada, bo jest zdecydowanie za drogi.
iearek
 
Posty: 6

Postprzez rr9 » 01 cze 2011, 20:09

Witam

Posiadam AT2020, brat używa tego do amatorskiego rapu i nie narzeka. Przyzwoity mikrofon. Jeśli nie musisz mieć karty na usb to polecam maya44 pci, od razu z fantomem. W takiej konfiguracji potrzebowałbyś kabla XLR-F/TRS (symteryczny stereo, na grubego jacka 6,3). Wszystko elegenacko chodzi ze sobą.
rr9
 
Posty: 6

Postprzez iearek » 01 cze 2011, 20:34

rr9, mógłbyś podrzucić jakieś próbki nagrań Twojego brata? Chętnie bym sprawdził jak ten majk się sprawuje tak mniej więcej...

Na PCI nic nie będę brał, bo za jakiś czas przerzucam się na laptopa, a poza tym na pewno oba interfejsy, które podałem odstawiają Maye w przebiegach.
iearek
 
Posty: 6

Postprzez kabanowster » 07 cze 2011, 23:41

a monitory?
Avatar użytkownika
kabanowster
 
Posty: 537
Warszawa

Postprzez iearek » 08 cze 2011, 13:19

Co monitory? Czy ja gdziekolwiek napisałem o monitorach...?

Nie jest to dla mnie ważne.. podałem dwa konkretne pytania, więc oczekiwałbym odpowiedzi tylko na właśnie te pytania. :) :dnb:
iearek
 
Posty: 6

Postprzez goro » 08 cze 2011, 17:05

przy tym budzecie kup cokolwiek, wielkiej roznicy nie zauwazysz...
Avatar użytkownika
goro
ten zly
 
Posty: 1971
break.fm

Postprzez iearek » 09 cze 2011, 10:29

A jeśli mielibyście wybierać;

PreSonus Audiobox USB vs Lexicon Lambda USB vs (ewentualnie) M-Audio Fast Track II, to co byście wybrali i dlaczego?
iearek
 
Posty: 6

Postprzez vuad » 09 cze 2011, 10:53

Z tych 3 lexicon lambda, jest najbardziej rozbudowany i dodają do niego wtyczke pogłosową lexicona i cubase 4 LE, z którego i tak bym nie korzystał ale pogłos pewnie jest profesjonalny.

I weź sobie tego majka od sE i poczytaj o pojemnościówkach troche to nie bedziesz miał takich dylematów, których tak jak goro napisał w tej klasie cenowej raczej nie powinno być.
vuad
 
Posty: 873
dark:city

Postprzez iearek » 09 cze 2011, 11:04

Wszystkie mam okazję kupić za ok. 400zł, ale w wersji OEM czyli sam interfejs, ew. z sterownikami. A ktoś słyszał coś o tym PreSonusie? Warto to brać?
iearek
 
Posty: 6


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron