[renoise] xrni z więcej niż 255 samplami - da się?

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

[renoise] xrni z więcej niż 255 samplami - da się?

Postprzez rr9 » 06 cze 2011, 09:38

Mam plik gig z fortepianem - 5 warstw velocity, w sumie ponad 350 sampli. Wszystko pięknie ładnie, ale przy robieniu xrni dochodzę do numeru sampla FF (255) i dalej dupa zbita, więcej nie załaduje.

Da się to jakoś obejść czy mam się pogodzić z trackerowym zakresem 00-FF?
rr9
 
Posty: 6

Postprzez deejaydelta » 06 cze 2011, 13:20

Numer sampla moze przyjmowac wielkosc do 8 bitow.
W HEX'ach 255 to FF (masz dwie kolumny do wpisania numeru sampla i to jest max).

Ale... mozesz to obejsc robiac set'a z sampli (kilka sampli w jednym) i powycinaj to 9xx odpowiednio
deejaydelta
 
Posty: 328
drumandbass.pl

Postprzez Johnny! » 07 cze 2011, 01:29

po pierwsze jakiej wersji Renoise używasz? po drugie http://www.renoise.com/board/ tu predzej uzyskasz konkretne informacje, od samych developerów.

sam nie wiem jak w 2.7(.1) to wygląda, nie spotkałem się dotąd z aż tak rozbudowanym instrumentem xrni a nie chce mi się odpalać o tej porze już Renoise'a, od tej wersji dużo się zmieniło, ale imo jesli faktycznie jest taki limit to śmiało możesz olać najchszą warstwę velocity, szczerze wątpię czy jest to aż tak słyszalne jeśli nie nagrywasz kawałków z pianinem solo.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez rr9 » 07 cze 2011, 11:04

Dzięki za odpowiedzi. Z 9xx pomysł to jakiś jest, ale na dłuższą metę to rzeźba żeby tak pojedyncze nuty do siebie doklejać.

@Tehnik. Używam 2.7.1 czyli aktualnej. Też nigdy nie potrzebowałem aż tak rozbudowanego instrumentu, teraz się na to naciąłem.
Nie żeby to jakiś problem wielki był dla mnie, bo albo zrobię sobie 'render selection to sample' albo pominę najcichsze warstwy, jak radziłeś.

Tak czy inaczej, przez ten limit w sample keyzones, nie da chyba rady na dzień dzisiejszy normalnie utworzyć instrumentu (xrni) z żywych instrumentów gdzie posamplowane jest trochę tych warstw velocity. W moim przykładzie muszę pominąć któreś dwie: piano, mezzo piano, mezzo forte, fortissimo, forte.
Sęk w tym, że 'piano' brzmi inaczej niż ściszone 'mezzo forte' więc coś tam na realiźmie taki instrument wtedy traci.

No ale racja, żale to na ichnim oficjalnym forum.
rr9
 
Posty: 6

Postprzez Johnny! » 07 cze 2011, 11:30

tam najpredzej uzyska sie pewne info, pytalem na ircu jeszcze w nocy i chyba ten limit jest faktycznie. ewentualnie jeszcze mozesz pominac jakies oktawy, w zaleznosci od tego czy potrzebujesz mieć całą skalę czy może nie
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

cron