problem z mapowaniem Ableton'a & akai MPD26

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

problem z mapowaniem Ableton'a & akai MPD26

Postprzez DESS# » 15 cze 2011, 14:58

Od wczoraj próbuje ustawić sposób działania padów w charakterze "dzwonka/domofonu" i za chuja nie mogę.

w tym momencie mam coś w stylu przełączniki on/off pierwsze dotkniecie załącza a drugie wyłącza.
w skrócie chce zrobić coś że gdy np. pad1 pod np. przycisk repeat w beat repeterze gdy zmapuje pod niego któryś z padów, to chciał bym osiągnąć coś takiego że przy wciśnięciu i przytrzymaniu pada działa a przy zwolnieniu już nie czyli parametr wraca do pozycji z przed wciśnięcia pada.

google nie udzieliło żadnej odpowiedzi na ten temat możliwe że daje złe zapytania.


ma ktoś jaką koncepcje?
DESS#
moderator
 
Posty: 2492
727

Postprzez Basebox » 15 cze 2011, 15:52

nie wiem czy nie polece kapitanem obwjusem ale:
sadze ze musisz ustawic w akai (jezeli jest taka mozliwosc) zeby wysyłało note on, gdy dotkniesz pada i off gdy zzdejmiesz z niego palucha.

nie wiem tylko jak to sie ima do beatrepeatera, bo przy normalnym triggerowaniu sampli mi na axiom49 dziala bez problemu.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Postprzez Zvier » 15 cze 2011, 16:15

Podłącze się do tematu i zapytam:

Czy ableton wykrywa automatycznie mpd32? Tak jak apc?
Zvier
 
Posty: 6961

Postprzez DESS# » 15 cze 2011, 16:29

Basebox napisał(a):nie wiem czy nie polece kapitanem obwjusem ale:
sadze ze musisz ustawic w akai (jezeli jest taka mozliwosc) zeby wysyłało note on, gdy dotkniesz pada i off gdy zzdejmiesz z niego palucha.

nie wiem tylko jak to sie ima do beatrepeatera, bo przy normalnym triggerowaniu sampli mi na axiom49 dziala bez problemu.


to tylko przykład, niech będzie na tej samej zasadzie z autfiltrem i jego on/off'em


Czy ableton wykrywa automatycznie mpd32?


powinien, moje mpd26 wykrył od razu
DESS#
moderator
 
Posty: 2492
727

Postprzez DESS# » 15 cze 2011, 16:36

Basebox napisał(a):nie wiem czy nie polece kapitanem obwjusem ale:
sadze ze musisz ustawic w akai (jezeli jest taka mozliwosc) zeby wysyłało note on, gdy dotkniesz pada i off gdy zzdejmiesz z niego palucha.

to też o to chodzi tylko jak? w ustawieniach note nie mam takie opcji bezpośrednio pokazanej :?
DESS#
moderator
 
Posty: 2492
727

Postprzez Johnny! » 15 cze 2011, 16:40

tak też mam ustawione niektóre przyciski na nocturnie, wiec wiem dokladnie ocb - ten akai ma jakis panel z ustawieniami czy cos? poka jak ma
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez DESS# » 15 cze 2011, 16:48

DESS#
moderator
 
Posty: 2492
727

Postprzez DESS# » 15 cze 2011, 16:55

przy samplach działa ale przy efektach nie, zdaje mi sie ze coś w ablu trza przestawić. tylko co? :?
DESS#
moderator
 
Posty: 2492
727

Postprzez Basebox » 15 cze 2011, 17:13

strona 10, PLAY MODE FIELD ?
choc to juz pewnie masz tam poustawiane.

posprawdzam w domu jak dzisiaj dam rade.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Postprzez Johnny! » 15 cze 2011, 17:21

str 10 w manualu - PLAY MODE FIELD - masz ustawione na momentary? w ten sposob powinno dzialac jak nalezy

edit - o Basebox mnie ubegl, no i w abletonie przy np beat repeat powinienes miec ten dany pad ustawiony nie na device on/off tylko na samo repeat, a efekt miec wlaczony na stale

edit2 - o ale chyba gówno to da - u mnie przyciski mam ustawione na wysyłanie midi cc i wtedy wlasnie w trybie momentary dziala to jak nalezy, tymczasem jak przelaczylem w ramach testow zeby wysyłało note on/off to jest jak piszesz - ableton reaguje tylko na note on, czyli zwolnienie klawisza/przycisku nie jest interpretowane, trzeba dwa razy note on zrobic. po stronie abletona do dosyc spory brak, po stronie mpd brakiem jest brak mozliwosci przypisania midi cc zamiast nuty do pada (przynajmniej nie widze tego w manualu poki co)
Ostatnio edytowano 15 cze 2011, 17:29 przez Johnny!, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez DESS# » 15 cze 2011, 17:27

jest ustawione na MTY, tyle to ja z tego manuala wyczytałem ale chyba musi być coś jeszcze innego do ustawienia. może w ablu moze w inne sekcji albo cos..

@teh czy ustawie na na sam przycisk repeat czy na on/off to tak samo działa
DESS#
moderator
 
Posty: 2492
727

Postprzez Johnny! » 15 cze 2011, 17:35

jako ze nie widze w instrukcji mozliwosci wysylania midi cc za pomoca padow - to chyba nic sie nie da zrobic
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez DESS# » 15 cze 2011, 18:11

nie no jak,

pad1>edit>note>

mindi ch: cc jeszcze do wyboru 1-16A lub 1-16B
midi note number: 100
play mode filed: MTY
pressure: off

tylko ze nie zależnie co ustawie w setupie padów sie jak by weryfikuje w zakładce global i jest wysyłane przez 1A i tam już cc nie wybiorę bo nie ma :lol:

ja pierdole AAAAAAAAaaaa :lol:
DESS#
moderator
 
Posty: 2492
727

Postprzez Johnny! » 15 cze 2011, 18:41

pady moga wysylac tylko program change i bank change, a knoby i slidery midi cc ;) 1-16AiB to kanaly midi do wyboru na ktorych ma dany parametr isc. midi note number to numer nuty, bo kazda ma swoj numer w specyikacji midi (60 to C3 np)
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Moptron » 16 cze 2011, 18:47

a próbowałeś mapować to z użyciem aftertouch ???
Forthcoming gigs:

16.11 Therapy Sessions Cz @ Ceske Budejovice / Cz
17.11 Drum To The Core @ 8bitow
7.12 Drumshock @ Subclub / Bratislava, Sk
15.12 Yellow Collaboration vol.8 @ Log:In / Wroclaw
22.12 Concord Dawn @ Sfinks700 / Sopot
24.12 PRSPCT XL16 @ Factory010 / Rotterdam, Nl
31.12 Bassproof @ Faval / Brno, Cz
11.01 Current Value @ Sfinks700 / Sopot
1.03 TBA @ Log:In / Wroclaw
2.3 TBA
8.03 Yellow Label: Quad Damage ! @ TBA

http://www.yellowlabel.pl
http://www.myspace.com/moptron
Moptron
 
Posty: 541
Pabianice / Poznań

Postprzez DESS# » 23 cze 2011, 18:43

nie rozgryzłem tego jeszcze niestety, ale obawiam się mechanicznie będę musiał zaingerować w fadery żeby uzyskać podobny efekt :jaruzelski:
DESS#
moderator
 
Posty: 2492
727


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron