Problem z basem

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Problem z basem

Postprzez Mors » 21 cze 2011, 03:37

Witam. Jestem początkujący od jakiegoś czasu trzaskam tutoriale, ale nawet gdybym robił wszystko tak jak jest w tutorialu to dzwięk jest zupełnie inny ...

np. Dziś sprawdziłem wobble bass z massive i wszystko OK klikam A klikam J wobble bass nawala tak jak w tutorialu wszystko pięknie, ładnie a tu wchodzę do abletona chcę narysować linię basu i dzwięk zupełnie inny ... Gdzie tkwi problem ? ... to strasznie męczące gdy chce się człowiek czegoś nauczyć a nic nie wychodzi. Czytam, oglądam tutoriale po 5 razy te same a wychodzi inaczej wszystko.
Mors
 
Posty: 8

Postprzez Johnny! » 21 cze 2011, 10:12

masz jakieś pojęcie o nutach, oktawach? bo rozumiem że jesli preset jest ten sam, to na gołym kanale tylko to może zmienić barwę dźwięku.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Mors » 21 cze 2011, 13:19

Od kilku dni bawię się w te klocki, więc nie mam pojęcia o żadnych oktawach itd. ;)

Problem jak się domyślam tkwi w ustawieniach Abletona bo na massive wszystko śmiga poprawnie.


Peace.
Mors
 
Posty: 8

Postprzez Johnny! » 21 cze 2011, 13:58

poczytaj sobie troche podstaw teorii muzycznej - co to są nuty, oktawy, akordy bo bez tego bedzie ci ciężko zdziałać coś z synthami


zakladajac ze to o to chodzi, bo nie napisales co jest nie tak, samo "brzmi inaczej" niewiele mówi
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez blue print » 21 cze 2011, 15:25

tu jakas glebsza filozofia sie wkradla :lol:
pokaz jakies screeny
blue print
 
Posty: 9001

Postprzez Mors » 21 cze 2011, 20:40

Biorę przeciąga massive obok midi clip, ładuję swój bass, klikam na miejsce pod Massive czyli na ta kropeczke zanim zacznie nagrywać wciskam A i jest mój bas, klikam żeby zarejestrowało to na liniach gram na klawiaturze, rysuje bass jeżeli tak mogę to ująć odtwarzam i jest zupełnie co innego... to pewnie jakiś banalny błąd typu trzeba kliiknąć to w to i będzie.
Mors
 
Posty: 8

Postprzez kabanowster » 21 cze 2011, 20:57

Tehnik napisał(a):poczytaj sobie troche podstaw teorii muzycznej - co to są nuty, oktawy, akordy bo bez tego bedzie ci ciężko zdziałać coś z synthami


zakladajac ze to o to chodzi, bo nie napisales co jest nie tak, samo "brzmi inaczej" niewiele mówi


Obrazek
Avatar użytkownika
kabanowster
 
Posty: 537
Warszawa

Postprzez Basebox » 21 cze 2011, 21:23

mozesz nagrac wideo? bo kuzwa cos nie moge sobie koncowki wyobrazic.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Postprzez nanoreese » 21 cze 2011, 22:27

Basebox napisał(a):mozesz nagrac wideo? bo kuzwa cos nie moge sobie koncowki wyobrazic.

nagraj wideło to ci pomożemy :wink:
nanoreese
banned
 
Posty: 102
Cyrag

Postprzez Mors » 22 cze 2011, 13:07

Tak to jest jak się nie zna profesjonalnego słownictwa ;)


Spoko coś wymyślę aby to wyjasnić dokładniej jakiś filmik, screeny czy cuś ! :)
Mors
 
Posty: 8

Postprzez Mors » 27 cze 2011, 17:12

piona!


Poradziłem sobie ! wystarczylo w preference ustawić dobrze opcje audio...

Mój błąd i przepraszam za kłopot!


Bless!!
Mors
 
Posty: 8

Postprzez hobbit » 28 cze 2011, 18:31

Mors napisał(a):piona!


Poradziłem sobie ! wystarczylo w preference ustawić dobrze opcje audio...

Mój błąd i przepraszam za kłopot!


Bless!!



:yabol:


tego to sie tu nikt nie spodziewał....
hobbit
 
Posty: 110


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron