słuchawki/monitory do 400zł

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

słuchawki/monitory do 400zł

Postprzez RVerbal » 20 lip 2011, 17:26

witam,
chciałbym zacząć kompletować sprzęt do mojego muzycznego kącika gdzie po cichu tworzę sobie moje wiekopomne dzieła. od czego zacząć? chciałbym wydać do 250-300 zł na słuchawki ALBO do 400 zł na monitory. co kupić najpierw, żeby przez pewien czas mieć w miarę wysoki komfort tworzenia? a może kartę dźwiękową - obecnie mam creative audigy se, jednak zdaję sobie sprawę z ułomności tego sprzętu. ogólnie rzecz biorąc, nie mam, więc nic, a za niewielką kasę chcę mieć coś. da się tak? ;)
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
RVerbal
 
Posty: 3261
banned

Postprzez Troy » 20 lip 2011, 17:41

Nie ma monitorów do 400 zł, są ciut lepsze głośniki komputerowe. Dozbieraj i kup dt 770.
Troy
 
Posty: 12
Łódź

Postprzez RVerbal » 20 lip 2011, 17:43

dodam jeszcze, że celuję w używki.

edit: a czemu akurat dt770? prawie dwukrotnie przekraczają mój budżet. nie ma nic dobrego w niższej cenie?
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
RVerbal
 
Posty: 3261
banned

Postprzez goro » 20 lip 2011, 19:03

Sluchawki:
Beyerdynamic dt770 dostaniesz juz od 580zl. Z uzywkami mozesz zjechac pewnie ze 100-150zl taniej (chociaz w takim wypadku i tak wolalbym dolozyc do nowek).

Monitory:
Mozesz probowac kupic jakies male monitorki typu Fostex PM0.4 lub PM0.5, ewentualnie jakies pasywne (Tannoy, Alesis) ale tu musisz doliczyc cene wzmacniacza. Chociaz i tak bedzie Ci ciezko upolowac cokolwiek w cenie do 400zl. Inaczej kupisz conajwyzej ciut lepsze glosniki multimedialne.

Edit:
Odnosnie sluchawek - Beyery sa aktualnie najpopularniejsze, duzo ludzi je ma i dlatego je polecaja (sam mialem doczynienia z paroma modelami). Mozesz szukac jeszcze wsrod AKG ale z sluchawkami jest sprawa bardzo indywidualna, nie koniecznie moze Ci pasowac cos co pasuje komus innemu. Inna sprawa, ze i tak kwestia budowy kacika muzycznego aka studia projektowego to nieustanne poszukiwania. Zawsze jest dobrze kupic cos najlepszego na co Cie stac, a potem ewentualnie uzupelniajac swoja wiedze i upewniajac sie w swoich preferencjach dokupowac/zmieniac kolejne sprzety.
Avatar użytkownika
goro
ten zly
 
Posty: 1971
break.fm

Postprzez Johnny! » 20 lip 2011, 20:27

Reloop ADM-5

dziękuję, dobranoc.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez tEEk » 20 lip 2011, 22:33

monitory dwudrożne bliskiego pola 400zl za sztuke warte polecenia to
FOSTEX PM-04

słuchawki ktorych nigdy nie zawacham się polecić a ktore producent sprzedaje jako audiofilskie to AKG - K-530 w mediamarkt chodzą po 400zł

pozdro
tEEk
 
Posty: 108
Kuala lumpur

Postprzez Grisha » 21 lip 2011, 02:09

Mam w posiadaniu Sennheisery 380 Pro i nie narzekam, choc nie używam karty dźwiękowej. W djshopie stoją 399 zł, ale na innych stronkach widziałem, że można było je wyrwac za 350 ;)
Grisha
 
Posty: 403

Postprzez RVerbal » 02 lis 2011, 23:13

odświeżam. mam około 500 złotych do przeznaczenia na ten cel - co proponujecie? chodzi mi konkretnie o słuchawki ;)
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
RVerbal
 
Posty: 3261
banned

Postprzez mikez » 02 lis 2011, 23:25

ja ze swojej strony mogę polecić słuchawki AKG K 240 Studio mk II. używam ich już około miesiąca i to na zwykłym sblasterze x-fi i dla mnie są po prostu genialne, bardzo dobrze słychać przestrzeń. solidny dół i krystalicznie czysta góra, słuchanie na nich m.in. kawałków xilenta to po prostu eargasm :)
mikez
 
Posty: 74
wwa

Postprzez Johnny! » 03 lis 2011, 00:32

RVerbal napisał(a):odświeżam. mam około 500 złotych do przeznaczenia na ten cel - co proponujecie? chodzi mi konkretnie o słuchawki ;)

nic sie nie zmienilo.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Reverser » 03 lis 2011, 02:16

Jeśli nadal szukasz takich tanich monitorów to możesz zainteresować się ewentualnie Akai RPM 3 co nie zmienia faktu, że i tak potrzebujesz czegoś lepszego do odsłuchu dolnego pasma więc dopóki z 2K nie nazbierasz to daj sobie spokój z monitorami
Reverser
 
Posty: 789
Tam gdzie piją dużo

Postprzez RVerbal » 03 lis 2011, 09:03

no dokładnie, dlatego pytam się o słuchawki. oprócz tych Beyerdynamiców często poleca się też produkty AKG. dobre recenzje ma też Sennheiser HD380 PRO, chociaż to już trochę niższa półka. co najlepiej wybrać w tej cenie?
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
RVerbal
 
Posty: 3261
banned

Postprzez blue print » 03 lis 2011, 15:05

idz do sklepu posluchaj sobie i cos wybierz
blue print
 
Posty: 9001

Postprzez RVerbal » 07 lis 2011, 17:53

kupuję sennheisery hd380 pro. nie wiem czy to dobry wybór, ale idąc za głosem blue printa - posłuchałem i zamówiłem.
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
RVerbal
 
Posty: 3261
banned

Postprzez 16kHz » 07 lis 2011, 18:00

za ile znalazłeś
16kHz
ban na ochłodę
 
Posty: 265

Postprzez RVerbal » 07 lis 2011, 18:01

16kHz napisał(a):za ile znalazłeś

czy stówy
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
RVerbal
 
Posty: 3261
banned

Postprzez Grisha » 08 lis 2011, 11:09

RVerbal napisał(a):kupuję sennheisery hd380 pro. nie wiem czy to dobry wybór, ale idąc za głosem blue printa - posłuchałem i zamówiłem.


posiadam i nie narzekam ;)
Grisha
 
Posty: 403


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron