magazyny (eis/cm/fm itp)

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Postprzez Blah » 22 lip 2011, 21:30

Tehnik napisał(a):oraz jeśli się liczy to zamówiłem sobie niedawno Computer Music Special: Effects z UK głównie dla zamieszczonej na cd wtyczki V-Plugs Emphasizer LE niedostępnej nigdzie indziej :)


trzeba było pisać, robie subskrypcje wiekszosci wydawnictw Future m in. computer music / cm special / future music (tzn to moja obecna praca) zamailowałbym Ci i dostałbyś prosto do domu DHL'em ;P
Avatar użytkownika
Blah
 
Posty: 1365
WolvesUK / RzeszówPL

Postprzez Johnny! » 22 lip 2011, 21:36

byłeś odcięty od internetu akurat, zresztą - było warte tych 8 funciaków, a paczuszkę miałem na drugi tydzień ;)
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez goro » 22 lip 2011, 22:34

Blah napisał(a):trzeba było pisać, robie subskrypcje wiekszosci wydawnictw Future m in. computer music / cm special / future music


przy okazji jak oceniasz zawartosc? mi sie wlasnie konczy prenumarata Estrady i Studia i sie zastanawiam nad zmiana na CM lub FM z racji tego ze i tak widze duza czesc artykulow jest tlumaczona od nich.
Avatar użytkownika
goro
ten zly
 
Posty: 1971
break.fm

Postprzez goro » 22 lip 2011, 23:03

Reklamy mi nie przeszkadzaja, rozumiem ze to jest ich glowne zrodlo utrzymania. Co do tresci w EIS to jest roznie, bo akurat te ciekawsze artykuly to wlasnie rozmowy z realizatorami/producentami/muzykami oraz przedruki z cm/fm. Chociaz ostatnio mam raczej niedosyt, gdyz za szybko koncze czytac poszczegolne numery.

ps. pozwolilem sobie wydzielic posty do nowego watku ;)
Avatar użytkownika
goro
ten zly
 
Posty: 1971
break.fm

Postprzez Johnny! » 22 lip 2011, 23:23

i słusznie ;)

staram się w miarę regularnie czytać bieżące numery CM i FM - zdecydowanie lepiej sie w nie zaopatrywać niż w EiS - bo to co najwartościowsze w EiS i tak pochodzi z nich, a i selekcja tego co trafia na polskie łamy też nieraz bywa dość dziwna. Dużo dobrej jakości sampli na płytach, często nieco okrojone ale i tak bardzo wartościowe wersje znanych wtyczek. No i znakomita większość filmów z vimeo/yt pokazujących warsztat różnych producentów swoje źródło ma właśnie na płytach z tych czasopism (niewiele z tego trafia do EiS)
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Reverser » 23 lip 2011, 15:49

Pare numerów temu co było głównym tematem DnB i Dubstep w EiS to cały topic był przewalony z Computer Studio. Od jakiegoś czasu kupuje ale szczerze mówiąc to raczej ciekawych rzeczy można się jedynie dowiedzieć o jakieś realizacji i nagrywaniu instrumentów, do elektroniki - synteza i miks i ogólnie sampling to chuja tam warte są informacje
Ostatnio edytowano 23 lip 2011, 15:49 przez Reverser, łącznie edytowano 1 raz
Reverser
 
Posty: 789
Tam gdzie piją dużo

Postprzez Johnny! » 23 lip 2011, 15:53

ja zamawiałem z http://www.myfavouritemagazines.co.uk/ - płatność jak w każdym sklepie internetowym, wirtualną kredytówką robiłem, nie pamiętam czy są inne opcje ale pewnie tak.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez kabanowster » 24 lip 2011, 10:54

artykuły FM są dużo ciekawsze niż w EiS, są bardziej treściwe, choć zdarzają się wyjątki.

tylko że zagraniczne w empiku strasznie drogie
szkoda że upadł polski FM
Avatar użytkownika
kabanowster
 
Posty: 537
Warszawa

Postprzez Johnny! » 24 lip 2011, 13:40

ano szkoda, w EiS by się przydało chyba kadrę odmłodzić, zawsze mnie śmieszy jak w artykułach usilnie tłumaczą większość terminologii na język polski co w praktyce zupełnie się nie sprawdza.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez DESS# » 27 lip 2011, 19:49

Z tymi magazynami jest o tyle problem ze rzadko wiecej niz 1/4 jest warta przeczytania. Przy okazij ma ktos ostatnie eis?
DESS#
moderator
 
Posty: 2492
727

Postprzez vuad » 27 lip 2011, 21:55

Ja mam. Coś potrzeba ?
vuad
 
Posty: 873
dark:city

Postprzez Johnny! » 28 lip 2011, 01:02

DESS# napisał(a):Z tymi magazynami jest o tyle problem ze rzadko wiecej niz 1/4 jest warta przeczytania. Przy okazij ma ktos ostatnie eis?
nie każdy numer jest super ciekawy, ale w większości wydań CM/FM znajduje dużo wiecej niż 1/4 ciekawych rzeczy, może nie zawsze przydatnych, ale jak ktoś się jara światem audio to znajdzie tam sporo. co innego EiS - tam panowie żyją nadal w erze Perfektu i wczesnego Marka Bilińskiego, dodatkowo wybierając jakieś egzotyczne urządzenia do testów.

Blah jest jakaś opcja na tańsze przesyłki nowych numerów przez Ciebie, niż to jest na myfavouritemagazines.com?
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Grisha » 28 lip 2011, 01:49

Tehnik napisał(a): co innego EiS - tam panowie żyją nadal w erze Perfektu i wczesnego Marka Bilińskiego, dodatkowo wybierając jakieś egzotyczne urządzenia do testów.


:D ale plus za sample :P
Grisha
 
Posty: 403

Postprzez kabanowster » 28 lip 2011, 10:41

badziewne te sample że szok ;)
Avatar użytkownika
kabanowster
 
Posty: 537
Warszawa


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości

cron