sample do ciężkiej perki

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

sample do ciężkiej perki

Postprzez RVerbal » 20 wrz 2011, 18:34

witam,
potrzebuję jakichś dobrych sampli do stworzenia beatu do ciężkiego drum'n'bassu.
mógłby mi ktoś coś polecić? ;)
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
RVerbal
 
Posty: 3261
banned

Postprzez betonowen » 20 wrz 2011, 19:54

3x osc
Avatar użytkownika
betonowen
 
Posty: 1501

Postprzez Projekt Pi » 20 wrz 2011, 20:28

Wytnij z Cradle of Filth :D
Avatar użytkownika
Projekt Pi
 
Posty: 1603
Mojżeszów

Postprzez vuad » 20 wrz 2011, 20:28

Poszukaj sampli z automatow chyba najlepiej sie nadaja
vuad
 
Posty: 873
dark:city

Postprzez Ziadamoz » 20 wrz 2011, 20:33

polecam industrialne odglosy, lub szukanie ambientów typu szuranie lańcuchem, walenie w miski, uderzenia młotkiem itp.

dużo takich rzeczy znajdziesz tutaj
www.freesound.org

dodatkowo
http://www.darkbeats.com/sampleswap/

chyba największa kopalnia ;)
Avatar użytkownika
Ziadamoz
 
Posty: 95

Postprzez UMBA » 20 wrz 2011, 20:41

UMBA
 
Posty: 3772
z tond i z tamtond

Postprzez Motor » 20 wrz 2011, 21:56

Może co niektórzy się zdziwią ale zajebiste sample były dołączone pare numerów temu do wydania Estrady i Studio. Dokładnie do numeru 177 z czerwca i dla potwierdzenia jak bardzo dobre są mogę powiedzieć, że kupiłem trzy pierwsze edycje BHK Samples Drum’n'Bass Rough Connections i korzystam częściej z paczki z EiS niż z sampli za które dałem ponad 300zł. Jakość werbli, kicków naprawde w pyte a do tego naprawdę użyteczny zestaw klasycznych pętli.

A z komercyjnych oprócz wspomnianych paczek BHK które są naprawdę dobre, dużo producentów korzysta z oneshotów Vengance Sound i paczek Essential Clubsounds v1, v2. Nie są aż takie drogie 99.00$ a gwarantuje, że starczy to na conajmniej pare lat klecenia muzy. :dnb:
Motor
 
Posty: 132
Tychy

Postprzez Johnny! » 20 wrz 2011, 22:38

dowolne dobrej jakości oneshoty + w samplerze dopieszczone ADSR / envelopka na volume + delikatny przester + odrobina bitcrushera + jakis transient shaper i kompresja odpowiednia na koniec. czyli w skrocie - processing sie liczy, acz nie obejdzie sie bez sampli dobrej jakosci. a na Vengeance to polowa dnb teraz jedzie, rozpoznawalne do bólu
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Reverser » 20 wrz 2011, 22:54

Tehnik dobrze ujął temat, tu nie ma jakiś specjalnych sampli, które akurat do mocnego dnb pasują, samemu sobie trzeba wykręcić przy użyciu różnych metod, werbel z "Mindfuck" Counterstrike'ów na pewno nie powstał tylko z zespolenia kilku sampli. Vengeance niestety jest przekleństwem w tej chwili, rzeczywiście mnóstwo upcoming producers w chuj używa, od razu słychać te nieczyste i zabrudzone snare, pudłowate kicki, co gorsza to nie tylko w dnb
Reverser
 
Posty: 789
Tam gdzie piją dużo

Postprzez UMBA » 20 wrz 2011, 23:11

Tehnik napisał(a):dowolne dobrej jakości oneshoty + w samplerze dopieszczone ADSR / envelopka na volume + delikatny przester + odrobina bitcrushera + jakis transient shaper i kompresja odpowiednia na koniec. czyli w skrocie - processing sie liczy, acz nie obejdzie sie bez sampli dobrej jakosci. a na Vengeance to polowa dnb teraz jedzie, rozpoznawalne do bólu


:scri:
UMBA
 
Posty: 3772
z tond i z tamtond

Postprzez breakcoremonster » 21 wrz 2011, 13:10

Ja używam pierwszych lepszych darmowych sampli, a na nie po kilka razy distortion i eq + expander, a na koniec prasowanie kompresorem.
breakcoremonster
banned
 
Posty: 293
Dzika muzyka. Robić swoje nie przyporządkowywać się gatunkom

Postprzez Southys » 21 wrz 2011, 13:51

breakcoremonster napisał(a):Ja używam pierwszych lepszych darmowych sampli, a na nie po kilka razy distortion i eq + expander, a na koniec prasowanie kompresorem.

i potem wychodzi co wychodzi :wulkan:
Southys
 
Posty: 1901
Wrocław

Postprzez UMBA » 21 wrz 2011, 14:10

breakcoremonster napisał(a):Ja używam pierwszych lepszych darmowych sampli, a na nie po kilka razy distortion i eq + expander, a na koniec prasowanie kompresorem.


EPIC FAIL :lol:
UMBA
 
Posty: 3772
z tond i z tamtond

Postprzez breakcoremonster » 21 wrz 2011, 15:26

Bo lepiej piracić komercyjne sample...
JA nie piracę żadnych wtyczek ani sampli. Innych sposobów nie mam.
breakcoremonster
banned
 
Posty: 293
Dzika muzyka. Robić swoje nie przyporządkowywać się gatunkom

Postprzez Johnny! » 21 wrz 2011, 16:03

to że dla ciebie jedynym sposobem zdobycia komercyjnych produktów jest ich kradzież, nie oznacza że inni za nie nie płacą. oraz jest cała masa darmowych sampli albo pół-darmowych - dołączanych choćby do EiS na każdej płycie i po drobnej obróbce i selekcji można z nich uzbierać porządny zestaw brzmień. nie wspominajac ze znani producenci/wydawcy paczek z samplami notorycznie daja jakieś darmowki czy to na DOA czy na swoich Facebookowych stronach - tylko trzeba sprawdzac co jakis czas czy cos nowego sie nie pojawilo.

Prosiłbym o nie obrócenie tematu w strone szydery z X-Techa, inaczej posty będą leciały w niebyt.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Bada » 21 wrz 2011, 18:00

707 808 909 plus layery,eq, kompresja, distortion i jeszcze raz eq... ;)

robienie swoich sampli daje większa kontrolę i pewien nawyk jakie częstotliwości odpowiadają jakim instrumentom perkusyjnym a tym samym łatwiejsze miksowanie perki z reszta mixu.
Bada
moderator
 
Posty: 2156
UNION RECORDINGS


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości