Presonus Studio One 2.0

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Presonus Studio One 2.0

Postprzez Scryptor » 04 paź 2011, 21:55

Pojawiły się pierwsze informacje dotyczące "dwójeczki". :)

- Integrated Melodyne pitch correction
- Transient detection and editing with groove templates
- Multitrack comping
- Folder tracks
- Multitrack MIDI editing
- OpenAIR convolution reverb
- Presence SFZ support

https://img.skitch.com/20111004-j9er1pinjfkspepce7aghf7cxd.jpg
Avatar użytkownika
Scryptor
 
Posty: 48

Postprzez goro » 04 paź 2011, 22:57

oraz juz wczesniej potwierdzone przez ludzi Presonusa w wypowiedziach na forum:
+ Strip silence
+ Freeze (a w zasadzie ma to byc cos lepszego (?) niz zwykly Freeze)
+ Elastic Audio/ Flex/ warp (cos a'la Ableton)

a takze z wywiadu udzielonego EIS przez jednego z deweloperow PSP Audioware:
+ nowe efekty z algorytmami od PSP Audioware

Poza tym maja byc 3 rozne wersje samego programu.
Avatar użytkownika
goro
ten zly
 
Posty: 1971
break.fm

Postprzez Johnny! » 21 paź 2011, 16:17

wszystko już jest http://studioone.presonus.com/ tu całe info, jest też opcja upgrade z 1 Artist do 2 Producer za 99$ (no, dzieki unii dla nas 120$) czyli za połowę ceny a to juz daje opcje ładowania VST, chociaz Melodyne nie jest full w tej wersji no i brakuje przede wszystkim Multiband Compressora i Multitap Delaya. Mozna też Artista do 2.0 za 10$ upnąć, właśnie się zastanawiam czy podbić do Producera, czy może liczyć na jakąś promocję (świąteczną?) na Professional bo jednak kuszą dostępne tylko w tej wersji opcje...
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez goro » 21 paź 2011, 18:58

Ja juz jestem po ugradzie do Pro v2 :rokkyu:

Tak na szybko:
- stare projekty z v1 dzialaja pod v2 bez zarzutow, poki co nie zauwazylem tez problemow ze stabilnoscia
- nowe GUI jak dla mnie jest ok i duzo zyskuje przy wyzszych rozdzielczosciach. Szczegolnie podoba mi sie opcja zwijania poszczegolnych kanalow na mixerze - przez co mozna upchac ich zdecydowanie wiecej na ekranie
- wieloinstrumentowa edycja midi w jednym oknie :dnb:
- cenie sobie rowniez rozszerzony sideboard dla wybranej sciezki - z faderem, lista zapietych efektow dzieki czemu nie musze juz tracic czasu na szukanie danego kanalu na mikserze (szczegolnie jak sie ma tam lekki balagan) ;)
- track lista z mozliwoscia filtrowania - 3x slayer!
- folder tracks - fajnie ze jest taka opcja (od razu mozna lepiej zapanowac nad grupami sciezek), zle ze nie mozna calej grupy momentalnie zrenderowac do jednego steam'a
- funkcja freeze poki co zawodzi - po zrenderowaniu tracimy automatyke, zrenderowane sciezki "wyskakuja" z folderow (jezeli takowych uzywalismy do zgrupowania)
- przeorganizowane menu - na plus chociaz brakuje predefiniowanych klawiszy dla nowych funkcjonalnosci
- szkoda ze dalej nie mozna zapisywac wielosciezkowych/wielokanalowych presetow pod jedna wspolna nazwa (np z wygenerowany z Mojito bas rozbity na 3 szyny razem z patternem zapisywany jako jeden preset)
- Melodyne jeszcze nie zainstalowalem nawet :)
- poza tym masa drobnych usprawnien ktorych na pierwszy rzut oka nie widac, ale jak sie juz je znajdzie to pierwsza mysla jaka przychodzi do glowy jest "cholera! jak moglem funkcjonowac bez tego?"

Tehnik napisał(a):jest też opcja upgrade z 1 Artist do 2 Producer za 99$ (...) chociaz Melodyne nie jest full w tej wersji


Jak komus dotychczas nie bylo potrzebne Melodyne to i w tym przypadku nie bedzie po nim dlugo plakac ;)

Tehnik napisał(a): no i brakuje przede wszystkim Multiband Compressora i Multitap Delaya.


Tez zadna strata, spokojnie mozna uzyc innych VST w zastepstwie. Predzej za strate uznalbym brak nowego OpenAIR'a (impulsowy reverb), tym bardziej ze ceny sensownych efektow tego typu ksztaltuja sie na podobnym poziomie jak upgrade'u z Producera do Pro. W zasadzie z wbudowanych reverbow w S1 jest on jedynym, ktory mi sie podoba i jestem w stanie mu wybaczyc ze tak zre procesor. Taki ValhallaRoom czy CSR bez wysilku miazdza Room Reverba przy czym zjadaja wyraznie mniej procka niz to badziewie.

Omijajac pierdoly typu brak eksportu na Soundcloud'a (dostepny tylko w wersji Pro :badgersl: :wulkan:) to kolejne reczy do rozwazenia to:
- Pipeline/IR Maker - tylko i wylacznie dla kogos kto uzywa hardware'owych gratow
- 32bit vs 64bit silnik przetwarzajacy audio (to nie to samo co support 64bitowych vst!) - chociaz osobiscie nie slysze zadnej roznicy na korzysc 64bitow. Juz zdecydowanie lepsza jakosc uzyska sie zwiekszajac czestotliwosc probkowania z 44khz na 88 czy 96khz. Roznica potrafi byc dramatyczna przy procesowaniu sygnalu dobrymi efektami (kompresja, eq czy reverb)
- Mastering Suite - i to jest rzecz, ktora dla mnie jest najwieksza zaleta wersji Pro - o ile raczej nie bedzie ze mnie dobry inzynier masteringowy tak uwazam to narzedzie za swietne miejsce do bezposredniego porownywania swoich wypocin z produkcjami innych producentow (czy nawet do porownywania starszych wersji tego samego utworu).

Tehnik napisał(a):właśnie się zastanawiam czy podbić do Producera, czy może liczyć na jakąś promocję (świąteczną?) na Professional


Ponoc teraz sa to ceny promocyjne, potem ma byc drozej, chociaz pewnie trafi sie jakas promocja. Imho Producer dla wiekszosci w zupelnosci wystarczy.
Avatar użytkownika
goro
ten zly
 
Posty: 1971
break.fm

Postprzez Scryptor » 21 paź 2011, 19:42

Przypominam do końca miesiąca można jeszcze nabyć w promocyjnej cenie upgrade z S1 Artist na S1 Pro. W ten sposób skok na S2 może być tańszy np. w Euro o - 76€.

A tak ogólnie, to S2 naprawdę wymiata :)
Avatar użytkownika
Scryptor
 
Posty: 48

Postprzez Johnny! » 22 paź 2011, 14:53

Scryptor napisał(a):Przypominam do końca miesiąca można jeszcze nabyć w promocyjnej cenie upgrade z S1 Artist na S1 Pro.
tak, wcale tego nie napisałem w poprzednim poście. w ogóle :wulkan:


@goro no ja to wszystko wiem, w sumie otwarcie na VST[i] (bez kombinowania) w zasadzie wystarczy, chyba się skusze na tego Producera, przy okazji masę materiału dodają dodatkowego, sampli itp... w sumie wypłata za niedługo tak czy siak, to można by zainwestować :lol: a akurat mastering suite mi nie robi, mam nawyk pracowania nad brzmieniem na bieżąco, zwykle wszystko się rozwija dosyć 'naturalnie'.

ed: dobra, upgrade do Producer się sciąga :)
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Scryptor » 22 paź 2011, 16:43

Tehnik napisał(a):
Scryptor napisał(a):Przypominam do końca miesiąca można jeszcze nabyć w promocyjnej cenie upgrade z S1 Artist na S1 Pro.
tak, wcale tego nie napisałem w poprzednim poście. w ogóle :wulkan:


HAHAH! faktycznie :D Piwko po pracy chyba mi na oczy siadło :D
Avatar użytkownika
Scryptor
 
Posty: 48

Postprzez Johnny! » 22 paź 2011, 19:04

luz ;) tak w ogóle - 20gb stuffu do ogarnięcia :o nie polecam rzucać się na ściaganie tego jak ktoś niecierpliwy jest a ma 1mbit łącze :lol:

o, w dołączonym NI Komplete Elements jest m.in. Reaktor Spark czy zestaw bębnów z paki Abbey Road + dużo innych przydatnych rzeczy ( http://www.native-instruments.com/#/en/ ... ?page=2460 ) :) jaram się, bardzo dobrze wydane pieniądze :dnb:

przy okazji okazuje się że to pierwszy host wspierający 64bitowy ReWire, czyli można ładnie z najnowszym Reasonem odpalać :)
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Simonus » 21 lis 2011, 14:40

Mam 1.6 presonusa, którego czasem używam jak mi się renoise znudzi, czy opłaca się update?

Ogólnie z tą unią to, żeby uniknąć podatku to kupowałem update do pro przez proxy i wpisałem, ze jestem z USA, ponad 200 zeta zaoszczędzone to już coś.
Simonus
 
Posty: 25
Żywiec/Milówka/Laliki

Postprzez Johnny! » 14 gru 2011, 02:56

Simonus imo opłaci się, cena jest przystępna a nowości nawet w Artist raczej warte upgrade'u ;)
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Johnny! » 19 sty 2012, 08:13

jest już update 2.0.4

najwazniejsza nowosc - obsługa PreSonus Exchange z poziomu aplikacji, czyli w skrocie dostep do dodatkowych zasobów petli/ustawien/soundsetow/itd znajdujacych sie w sieci. bardzo fajne, juz jest tam troche rzeczy :)

pierwszym dodatkiem jaki stamtąd pobralem jest cos co moze byc duzym plusemdla wielu osob a mianowicie polski pakiet jezykowy! nie wiem czy polska terminologia mi na dluzsza mete przypadnie do gustu, jak czytam EiS to raczej mnie odpycha, ale fajnie że jest dla tych którym może się przydać (autorem jest Janusz Grzybek z Audiostacji) :)
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Zvier » 14 lut 2012, 12:07

http://studioone.presonus.com/shop/

Dziś walentynkowa promocja, każdy produkt do presonus studio one 2 o połowę taniej po wpisaniu kodu:
weloveyou
Zvier
 
Posty: 6961


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron