Animoog for iPad

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Animoog for iPad

Postprzez Zvier » 24 paź 2011, 12:45

Zvier
 
Posty: 6961

Postprzez Johnny! » 24 paź 2011, 13:16

za czym taka podjarka?
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez metrik » 24 paź 2011, 17:02

nie wiem, moze obejrzyj wideo jeszcze raz?
Avatar użytkownika
metrik
 
Posty: 5092

Postprzez blue print » 24 paź 2011, 18:38

przydatne :lol:
blue print
 
Posty: 9001

Postprzez Johnny! » 24 paź 2011, 20:00

ale serio, samo to ze na iPada ma czynić tego syntha takim cudem? czy pad x/y podczepialny pod filtry, lfo i pewnie inne duperele, którego przebieg można nagrywać (czyli modulacja generlanie)? czy moze efektowny acz nie niezbedny 'wyswietlacz'? praktycznie wszystko to znam z innych synthów, tylko ciut inaczej opakowane, więc jest tu coś nowatorskiego rzeczywiście? bo spodziewalem sie czegos tlumaczacego to ":o" i nie znalazłem, więc dlatego pytam.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez metrik » 24 paź 2011, 20:10

nedzne sa te wasze reakcje. "czym ta podjarka" i smiech. zupelnie niezrozumiale jest dla mnie jak mozna nie jarac sie faktem ze mozesz miec syntezator mooga za 29 dolarow na przonosnym padzie wielkosci zeszytu.

to sie nazywa postep, ewolucja. to jest tylko pierwszy krok, ktos wlasnie dal ci kolejne narzedzie ktore mozesz dodac do swojego arsenalu. za grosze.

skad to negatywne nastawienie? przeciez to nie przymusowy upgrade czy patch za ktory musisz placic. ot opcja. bierz jak wiesz jak uzyc.
Avatar użytkownika
metrik
 
Posty: 5092

Postprzez Johnny! » 24 paź 2011, 20:37

ależ ja nie mam nic przeciwko, mam tylko swoje osobiste zdanie nt tego typu bajerów które będą ładnie wyglądać na teledysku, goście pokroju roberta m czy innych czejsów i stejtusów będą mogli przylansować się odpowiednio, ale zdecydowanej większości osób pracy w studio ani nie ułatwią, ani nawet nie wspomogą bo większość dobrych VSTków zje je pod względem i możliwości, i jakości dźwięku, o wygodzie użycia w środowisku jakiegoś hosta już nie wpsomnę. więc to że mogę miec niby mooga za 30$ w tablecie? fajnie. to że nadal nie wykracza to poza ciekawostkę i właśnie bajer? to już inna kwestia.
oczywiscie odpowiedni marketing robi swoje, co widac juz tu i tam, ale nie dajmy sobie wmówić że nastąpiła jakaś rewolucja - nie dajmy się zwariować.

osobiście jak już, to zainwestował bym w coś pokroju TouchOSC i zmienił pada w kontroler midi, bo tych nigdy dość.

oczywiście chyba nie muszę dodawać do kazdego posta "IMO" ? ;)
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Zvier » 25 paź 2011, 13:02

bo spodziewalem sie czegos tlumaczacego to " :o " i nie znalazłem, więc dlatego pytam.


oczywiście chyba nie muszę dodawać do kazdego posta "IMO" ?


---

ale zdecydowanej większości osób pracy w studio ani nie ułatwią

To jest przyszłość chłopcze, pogódź się z tym. :lol:


A tak poważniej, to że Tobie się coś w studio nie przyda nie oznacza, że zdecydowanej większości się nie przyda.. Obawiam się, że nie masz bladego pojęcia co się dzieje za drzwiami producentów. Noisia robi basy na odkurzaczu, człowieku pomyśl co by się działo gdyby mieli odkurzacz w ipadzie.
Zvier
 
Posty: 6961

Postprzez marvelon » 25 paź 2011, 13:31

a wiecie, że moog wymawia się mog, a nie mug?

podłączę się z offem - poszukuję / zakupię THEREMIN. Metrik możesz zerknąć przy okazji w jakimś komisie?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Theremin

rap.
Avatar użytkownika
marvelon
rip
 
Posty: 9934
Rozbłysk Neptuna

Postprzez Johnny! » 25 paź 2011, 14:08

Zvier napisał(a):Obawiam się, że nie masz bladego pojęcia co się dzieje za drzwiami producentów.
Wiem doskonale co się dzieje, obserwuję świat audio bacznym okiem, widzę też jak wielki boom urósł i nadal rośnie na wszelkie mobilne rozwiązania, iRig, iMaschine, FL Mobile itd. tylko ja sceptycznie do takiej prawdziwej użyteczności tego typu rzeczy podchodzę. ale coś mi się zdaje że jeszcze nie wygasła walka hardware vs vst, a juz jakies zalążki vst vs mobile się tworzą :lol: napisalem ze zdecydowanej wiekszosci nie ulatwia, majac w glowie obraz wielu studiow z wuchtą sprzętu kurzącego się, a kupionego swego czasu jako ten niezbędny ;)

no i tak jak pisałem - nie mam nic przeciwko, ludzie używają różnych rzeczy do pracy w studiu dla których ja nie znalazłbym zastosowania. tylko uwazam że skoro mamy teraz mozliwość wykorzystania takich urządzeń, których wczesniej na dobrą sprawę nie było, jak własnie tablety, to fajnie było by znalezc dla nich zastosowanie w którym moglyby pokazać pazur, bo takie synthy jak ten nie sprawia przeciez ze programisci od NI czy Roba Papena przestana spac po nocach. pewnie duzo by dało jakby te ekrany oprocz multitoucha potrafily sile nacisku odczytac.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez marvelon » 25 paź 2011, 14:20

tak z ciekawości spytam - ilu jeszcze producentów dnb / dubstep korzysta z HW? chyba wszyscy już od dawna jadą na software...
Avatar użytkownika
marvelon
rip
 
Posty: 9934
Rozbłysk Neptuna

Postprzez Reverser » 25 paź 2011, 14:46

Current ciśnie na Nord Leadach
Reverser
 
Posty: 789
Tam gdzie piją dużo

Postprzez Johnny! » 25 paź 2011, 14:53

nie no jest trochę sprzętu który warto mieć i sporo producentów korzysta np Virus TI albo Sherman Filter Bank (a i prawdziwą 303 nikt by nie pogardził napewno), ale to jest hardware z prawdziwego zdarzenia. a tak to produkcja przenosi sie na software wszędzie gdzie się da praktycznie, głównym powodem jest wygoda rozwiązań in-a-box. dlatego właśnie nie widziałbym zastosowania takiej zabawki, bo komplikowanie sobie pracy nie podparte przynajmniej dobrej jakości brzmieniem (a przecież to tylko tablet wiec tam na bank cudów nie ma) uważam za niepotrzebne.

już bardziej skłaniałbym się ku produktom typu iMachine czy FL Studio Mobile :)
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez marvelon » 25 paź 2011, 15:06

a ja bym chciał mieć theremin!
Avatar użytkownika
marvelon
rip
 
Posty: 9934
Rozbłysk Neptuna

Postprzez marvelon » 26 paź 2011, 12:30

z takich nowszych rzeczy to jest fajny patent:

http://www.tonefactor.com/effects-by-ty ... anger.html

a tak to działa na gitarze basowej: http://www.youtube.com/watch?v=ZuunY8BTqNs

w uproszczeniu jest to wah wah pedal (kaczka) z fxami kontrolowany ręką

też kce!
Avatar użytkownika
marvelon
rip
 
Posty: 9934
Rozbłysk Neptuna

Postprzez Basebox » 26 paź 2011, 12:44

to co mnie urzeklo z tego animoog'a to brzmienie, w sam raz pod elmuzyke i nie tylko. wiadomo, moog.

reszta raczej gadzeciarska, ale kto wie, moze komus uprosci liveactowanie.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości