Studio One a zużycie CPU

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Studio One a zużycie CPU

Postprzez benek » 01 lis 2011, 11:35

http://imageshack.us/photo/my-images/252/so1j.jpg/


ile u wam s1 zużywa procka? ja mam chyba dość mocny procesor phenom T1100 6 rdzeni a przy w sumie zaczętym projekcie s1 pokazuje 30% a w systemie skacze od 10 do 30% zużycia procka.

Czy to normalne czy coś u mnie jest nie tak?
benek
 
Posty: 128

Postprzez goro » 01 lis 2011, 13:07

wywal Room Reverba z projektu i zobacz ile odzyskales CPU ;)

poza tym jezeli nie korzystasz z midi to zwieksz latencje, mozesz tez sprobowac zalockowac bufor co powinno ustabilizowac wahania CPU (chociaz nie wszystkie wtyki moga z tym wspolpracowac prawidlowo). W ogole szkoda ze nie masz S1 v2 bo bys od razu widzial ktora wtyka Ci zzera najwiecej.

ps. uzycie pliku stronnicowania - satan! ]:->
Avatar użytkownika
goro
ten zly
 
Posty: 1971
break.fm

Postprzez benek » 01 lis 2011, 13:29

goro napisał(a):wywal Room Reverba z projektu i zobacz ile odzyskales CPU ;)


nic to nie pomogło :/
http://imageshack.us/f/811/65622339.jpg/
latencja 4ms to samo
latencja 20ms to samo około 30% cpu
benek
 
Posty: 128

Postprzez goro » 01 lis 2011, 14:07

1. powylaczaj inserty na kanalach - sprawdz ile zzeraja Ci same instrumenty
2. wlaczaj/wylaczaj kolejne instrumenty - sprawdz ktory najwiecej zzera procka
3. jak masz innego daw'a to sprawdz czy ten sam instrument bez efektow na tych samych ustawieniach zzera mniej wiecej tyle samo CPU

20ms to wciaz malo, zwieksz do 100ms albo i wiecej
Avatar użytkownika
goro
ten zly
 
Posty: 1971
break.fm

Postprzez Johnny! » 01 lis 2011, 14:21

jezu goro, 20ms to mało? powyżej tego to juz niewielką różnice robi dla zużycia procka. oraz - w Studio One to dośc znana wada że bywają jaja ze zużyciem procka, foruny huczą na ten temat więc może jego właśnie ten problem dotknął. inna kwestia - benek pokazuje ci zuzycie procka, ale to jakis problem jest? projekt harczy? bo ja np jak wrzuce reaktora z metaphysical function (preset aboriginie tripping) to przy zastopowanym odtwarzaniu z wskaznika cpu robi sie vu meter niemal i skacze od 0 do 100 szybciej niz mi laptop obraz odswieza :lol: a projekt odtwarza sie normalnie i jest spory zapas mocy nadal. martw sie jak zacznie się dławic a nie wskaźnikiem się przejmujesz
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez benek » 01 lis 2011, 14:53

Właśnie jestem po wymianie procka.
Wcześniej miałem zużycie na poziomie 80-100% po wymianie jest około 30% na tych samych projektach a wiec wszystko super.
Ale właśnie zaczynam sobie coś tam nowego a tu prawie na starcie koło 30% i zacząłem się niepokoić, że coś jest nie tak.

Wiec jak mówisz na razie nie zwracam na to uwagi i zobaczymy...

A jak jest z wersją v2 nie poprawili tego?
benek
 
Posty: 128

Postprzez goro » 01 lis 2011, 15:27

Tehnik napisał(a):jezu goro, 20ms to mało? powyżej tego to juz niewielką różnice robi dla zużycia procka.

owszem jak masz same sample plus pare efektow na krzyz to wielkiej roznicy nie zauwazysz ale przy bardziej wymagajacym projekcie to moze dac wciaz dosyc sensowny zapas mocy...

Tehnik napisał(a):oraz - w Studio One to dośc znana wada że bywają jaja ze zużyciem procka, foruny huczą na ten temat więc może jego właśnie ten problem dotknął.

ale w wiekszosci wypadkow dotyczy to pojedynczych pluginow ktore robia sieczke

benek: masz cos takiego jak internal block size w ustawieniach S1 - ile masz tam ustawione?
Avatar użytkownika
goro
ten zly
 
Posty: 1971
break.fm

Postprzez benek » 01 lis 2011, 16:06

goro napisał(a):benek: masz cos takiego jak internal block size w ustawieniach S1 - ile masz tam ustawione?


teraz trochę kombinowałem z latencja którą ustawiłem na 60 ms

internal block size 2640
benek
 
Posty: 128

Postprzez Johnny! » 01 lis 2011, 16:18

goro napisał(a):
Tehnik napisał(a):jezu goro, 20ms to mało? powyżej tego to juz niewielką różnice robi dla zużycia procka.

owszem jak masz same sample plus pare efektow na krzyz to wielkiej roznicy nie zauwazysz ale przy bardziej wymagajacym projekcie to moze dac wciaz dosyc sensowny zapas mocy...

Jeśli bufor jest już tych rozmiarów to zwiększanie go do jeszcze bardziej absurdalnych wartości daje już minimalny zysk na wydajności, w porywach do żadnego. Sprawdzone, potwierdzone.

Tylko nie rozumiem po co ma chłopak lecieć na 20-40-60milisekundach skoro nie brakuje mu mocy póki co? oraz o ile dobrze kojarzę, to ten wskaźnik zużycia jest przy wielordzeniowych prockach średnio użyteczny więc serio póki nie zacznie sie gubić przy obliczeniach zostawiłbym to na normalnych wartościach.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez goro » 01 lis 2011, 16:28

zrobilem na szybko jakis testowy projekt (1 synth + pare efektow typu distortion/eq/reverb/kompresor + zbounce'owanie go do paru wave'ow + podklad na jakims loopie) - razem jakies 6 sciezek czyli nic specjalnego.

Kod: Zaznacz cały
| CPU (%) | latency | internal block size |
-------------------------------------------
|  20-40% |    10ms |          32 samples |
|  10-12% |    50ms |          32 samples |
|   9-10% |    50ms |         512 samples |
|    8-9% |   100ms |         512 samples |


Studio One Pro 2.0.2:
Intel Core 2 Duo E8400 @ 4.0GHz
E-MU @ 96khz
Process precision: Double (64bit)
Lock: off
Enable Multi-Processing: on

latencja ustawiana byla w panelu karty, realna byla ciut wyzsza
Ostatnio edytowano 01 lis 2011, 16:34 przez goro, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
goro
ten zly
 
Posty: 1971
break.fm

Postprzez Johnny! » 01 lis 2011, 16:33

no to sam widzisz - spadło zużycie procka przy 50ms co już jest imo nieużywalną wartością, bo wszelkie kontrolki mają takie lagi że stają się bezużyteczne już nie mówiąc o używaniu jakiegokolwiek kontrolera midi, a powyżej tego uzysk na poziomie 2-3% to już marginalna wartość.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez goro » 01 lis 2011, 16:40

Tehnik napisał(a):co już jest imo nieużywalną wartością, bo wszelkie kontrolki mają takie lagi że stają się bezużyteczne już nie mówiąc o używaniu jakiegokolwiek kontrolera midi
goro w pierwszym poscie tego watku napisał(a):jezeli nie korzystasz z midi to zwieksz latencje
;)

Tehnik napisał(a): a powyżej tego uzysk na poziomie 2-3% to już marginalna wartość.

moje doswiadczenia mowia o zysku rzedu 5-10% przy maksymalnie zapchanym projekcie a to moze byc wlasnie tyle ile Ci bedzie brakowac do komfortowego odsluchania calosci kawalka z wlaczonymi wszystkimi efektami - fakt przy nowej wersji i opcji freeze te dywagacje traca na znaczeniu ;)
Avatar użytkownika
goro
ten zly
 
Posty: 1971
break.fm


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości