MAYA44 PCI WYŁĄCZENIE 'MIKS STEREO'

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

MAYA44 PCI WYŁĄCZENIE 'MIKS STEREO'

Postprzez Kajo ZDR » 15 lis 2011, 12:52

Witam. Jestem posiadaczem Karty MAYA44 PCI i nie mogę dojść do tego jak wyłączyć opcje 'MIKS STEREO'. Muszę to zrobić, ponieważ nagrywa mi się wszystko co jest aktualnie włączone na kompie (wszystko co daje dzwięk).

poniżej screan.

Obrazek
Kajo ZDR
 
Posty: 12

Postprzez mindrum » 15 lis 2011, 13:01

directwire w panelu esi tam masz wszystko odpowiednio puść "kable" z wyjść do wejść i będzie grać. poniżej masz jeden z przykładów który niekoniecznie jest dobrym rozwiązaniem ->
Obrazek
Ostatnio edytowano 15 lis 2011, 13:02 przez mindrum, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
mindrum
 
Posty: 1156
oj tam !

Postprzez Zvier » 15 lis 2011, 13:02

O kurczę to jakieś nowe sterowniki? Jakaś odczuwalna różnica?
Zvier
 
Posty: 6961

Postprzez mindrum » 15 lis 2011, 13:02

żadna :)
Avatar użytkownika
mindrum
 
Posty: 1156
oj tam !

Postprzez Johnny! » 15 lis 2011, 14:12

nie rozumiem o czym jest ten temat - przeciez jak wybierzesz jako zrodlo line in albo mikrofon a nie miks stereo to nagra sie tylko line in lub mikrofon :cuba:
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Kajo ZDR » 15 lis 2011, 14:12

akurat to podłączenie nic nie zdziałało a o tym panelu nie mam zielonego pojęcia więc raczej sam nic nie wykombinuje.
Kajo ZDR
 
Posty: 12

Postprzez Kajo ZDR » 15 lis 2011, 14:16

Tehnik napisał(a):nie rozumiem o czym jest ten temat - przeciez jak wybierzesz jako zrodlo line in albo mikrofon a nie miks stereo to nagra sie tylko line in lub mikrofon :cuba:


możesz się odnieść co do karty MAYA44. tzn jakie ustawienia masz konkretnie na myśli i gdzie się znajdują?
Kajo ZDR
 
Posty: 12

Postprzez mindrum » 15 lis 2011, 14:20

Tehnik napisał(a):nie rozumiem o czym jest ten temat - przeciez jak wybierzesz jako zrodlo line in albo mikrofon a nie miks stereo to nagra sie tylko line in lub mikrofon :cuba:


Tehnik a masz jakąkolwiek kartę esi ?
Avatar użytkownika
mindrum
 
Posty: 1156
oj tam !

Postprzez cypo » 15 lis 2011, 14:22

mindrum napisał(a):
Tehnik napisał(a):nie rozumiem o czym jest ten temat - przeciez jak wybierzesz jako zrodlo line in albo mikrofon a nie miks stereo to nagra sie tylko line in lub mikrofon :cuba:


Tehnik a masz jakąkolwiek kartę esi ?


Ja nie mam ESI, ale tez mi sie wydaje ze wystarczy wybrac zrodlo nagrywania w mikserze systemowym... to logiczne chyba
cypo
 
Posty: 621

Postprzez Johnny! » 15 lis 2011, 14:23

no a do czego ja sie odnosze? co ty w ogole chcesz zrobic i jak masz to poustawiane? bo piszesz o nagrywaniu a dales screena z ustawieniami odtwarzania

mindrum mialem dokladnie taka sama jak w tym temacie
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez 16kHz » 15 lis 2011, 14:28

W oknie właściwości powinno być zaznaczone Nagrywanie a nie Odtwarzanie.
Wtedy daj screen'a.
16kHz
ban na ochłodę
 
Posty: 265

Postprzez mindrum » 15 lis 2011, 14:30

karty esi nie współpracują w pełni z mikserem systemowym, mam tu na myśli panel nagrywania i master volume, kto ma esi potwierdzi

e: śmiem twierdzić, że bredzisz Tehnik
Avatar użytkownika
mindrum
 
Posty: 1156
oj tam !

Postprzez Johnny! » 15 lis 2011, 14:32

mindrum nie mieszaj bo narazie dostalismy screena bez sensu i nic nie wiemy a ty jakies teorie uskuteczniasz

ed: ja bredze? to ty wymyslasz cuda nie znajac faktow
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez mindrum » 15 lis 2011, 14:34

poczekamy zobaczymy :lol:

ed: Kajo ZDR daj im tego screena z miksera windy z zaznaczoną opcją nagrywanie
Avatar użytkownika
mindrum
 
Posty: 1156
oj tam !

Postprzez Johnny! » 15 lis 2011, 14:40

ja pierdole, jak ma jako zrodlo w windzie ustawione stereo mix a nie wejscie 1/2 lub 3/4 to chocby ustawial directwire pol dnia i tak bedzie mu sie wszystko co gra w systemie nagrywalo, bo po to wlasnie jest stereo mix. abstrahujac od zjebanosci driverow esi
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Kajo ZDR » 15 lis 2011, 14:41

16kHz napisał(a):W oknie właściwości powinno być zaznaczone Nagrywanie a nie Odtwarzanie.
Wtedy daj screen'a.


już daje Panowie. Odrazu mówie że w 'urzadzenie miksujace' mam 3 opcje do wyboru. ESI MAYA44 ch34. ESI MAYA44 ch1234 i ESI MAYA AUDIO.

Przy wyborze ESI MAYA44 ch1234 i ESI MAYA44 Audio - jedyny sterownik jaki się pokazuje to 'Mikrofon'

[img]http://z1.przeklej.pl/prze1776/1e2a648400039b224ec25d2b/beztytułu.jpg[/img]
Kajo ZDR
 
Posty: 12

Postprzez mindrum » 15 lis 2011, 14:42

+ dla Ciebie :lol: za szybkie skojarzenie faktów to do Tehnika

e: Tehnik to jak tam z tym mikserem słyszałem że jakieś teorie wymyślam :)?
Avatar użytkownika
mindrum
 
Posty: 1156
oj tam !

Postprzez 16kHz » 15 lis 2011, 14:49

Ja się właśnie zamknąłem w sobie.
Mintaj, pomóż mu.
16kHz
ban na ochłodę
 
Posty: 265

Postprzez mindrum » 15 lis 2011, 14:50

16kHz napisał(a):Ja się właśnie zamknąłem w sobie.
Mintaj, pomóż mu.


nie chce bo tylko jakieś teorie wymyślam :lol: no ale kurwa fakt jestem tylko rumunem wypierdalam stąd :lol:
Avatar użytkownika
mindrum
 
Posty: 1156
oj tam !

Postprzez Kajo ZDR » 15 lis 2011, 14:52

mindrum napisał(a):
16kHz napisał(a):Ja się właśnie zamknąłem w sobie.
Mintaj, pomóż mu.


nie chce bo tylko jakieś teorie wymyślam :lol: no ale kurwa fakt jestem tylko rumunem wypierdalam stąd :lol:


nie, nie, zostań, seśli miałeś styczność z tą kartą to zapewne będziesz w stanie pomóc. ;)
Kajo ZDR
 
Posty: 12

Postprzez Johnny! » 15 lis 2011, 15:00

ja pierdole mindrum poplacz sie jeszcze :lol:

nadal nie wiemy co chcesz nagrać, z którego wejścia i czy soft którym chcesz to zrobić leci na asio czy wdm

oraz - próbowałes jakichś innych ustawień czy jak pierwsze nie zadziałały od razu temat założyłes?
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez mindrum » 15 lis 2011, 15:05

Tehnik napisał(a):ja pierdole mindrum poplacz sie jeszcze :lol:


Tehnik nie pierdol podziwiam Cię jak sprytnie obracasz kota ogonem :lol: płacz jest mi obcy w przeciwieństwie do Ciebie :*
Avatar użytkownika
mindrum
 
Posty: 1156
oj tam !

Postprzez Kajo ZDR » 15 lis 2011, 15:22

Tehnik napisał(a):ja pierdole mindrum poplacz sie jeszcze :lol:

nadal nie wiemy co chcesz nagrać, z którego wejścia i czy soft którym chcesz to zrobić leci na asio czy wdm

oraz - próbowałes jakichś innych ustawień czy jak pierwsze nie zadziałały od razu temat założyłes?


Więc tak. chcę nagrywać wokal, konkretniej robię rap.

Sprzęt jaki posiadam to: (może w czymś pomoże)
- Karta dzwiękowa MAYA44 PCI,
- Mikser Behringer Xenyx 802,
- Monitory aktywne BEHRINGER MS 40,
- Mikrofon pojemnościowy MXL 770 MOGAMI,
- Słuchawki SENNHEISER HD 202,

Tak więc do karty mam podpięty wyżej wymieniony mikser. w taki sposób:

Obrazek

Obrazek
Kajo ZDR
 
Posty: 12

Postprzez mindrum » 15 lis 2011, 15:29

po pierwsze to w mic in podłacz mic'a:) czyli w tą twoją "1" w mikserze behringer a najlepiej bez pierdolenia podłącz pod kartę mic'a bezprośrednio jak nie masz kabla to kup przejściówkę
Avatar użytkownika
mindrum
 
Posty: 1156
oj tam !

Postprzez Kajo ZDR » 15 lis 2011, 15:34

mindrum napisał(a):po pierwsze to w mic in podłacz mic'a:) czyli w tą twoją "1" w mikserze behringer a najlepiej bez pierdolenia podłącz pod kartę mic'a bezprośrednio jak nie masz kabla to kup przejściówkę


Dlaczego tak? skoro do mkajka są odpowiednie 2 wejścia po lewej górnej stronie miksera?
Kajo ZDR
 
Posty: 12

Postprzez mindrum » 15 lis 2011, 15:38

no z tego co tu zamieściłeś widzę, że masz kabel xlr podpięty pod mikser, a potem bezpośrednio pod line in w karcie a gdzie mic ? :)
Avatar użytkownika
mindrum
 
Posty: 1156
oj tam !

Postprzez 16kHz » 15 lis 2011, 15:40

Moim zdaniem zbaczacie z tematu lecz mogę nie mieć racji.
16kHz
ban na ochłodę
 
Posty: 265

Postprzez mindrum » 15 lis 2011, 15:43

masz rację :lol:
Avatar użytkownika
mindrum
 
Posty: 1156
oj tam !

Postprzez Kajo ZDR » 15 lis 2011, 15:44

też mi się wydaje że zbaczamy, bo mikrofon działa poprawnie, tzn rejestruje każdy dzwięk.
Kajo ZDR
 
Posty: 12

Postprzez Zvier » 15 lis 2011, 16:25

mindrum napisał(a):po pierwsze to w mic in podłacz mic'a:) czyli w tą twoją "1" w mikserze behringer a najlepiej bez pierdolenia podłącz pod kartę mic'a bezprośrednio jak nie masz kabla to kup przejściówkę


No tylko że do pojemnościówki to wypada phantoma odpalić, nie znam takiej przejściówki która by to ogarnęła. ;D


Co do samego schematu miałem podobny i też musiałem się najebać, żeby to rozkminić. :lol:
Zvier
 
Posty: 6961

Następna strona

Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron