mp3 plejer

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

mp3 plejer

Postprzez marvelon » 24 lis 2011, 16:22

czy możecie polecić jakiś niezbyt drogi przenośny odtwarzacz mp3?

wytyczne: ZASILANY BATERIĄ (nie ładowany przez usb), 4 giga pojemności (lub więcej), klasyczny styl jak np iriver t10, albo intenso music walk, proste menu.

Obrazek

żadnych ipodów itd.

dzięki.
Avatar użytkownika
marvelon
rip
 
Posty: 9934
Rozbłysk Neptuna

Postprzez RVerbal » 24 lis 2011, 16:25

ile chcesz wydać?
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
RVerbal
 
Posty: 3261
banned

Postprzez marvelon » 24 lis 2011, 16:26

120 pln max.
Avatar użytkownika
marvelon
rip
 
Posty: 9934
Rozbłysk Neptuna

Postprzez RVerbal » 24 lis 2011, 16:41

ciężko mi znaleźć odtwarzacz pasujący do twoich wymagań.
na wielu forach poleca się produkty firmy Sandisk z serii Sansa, głównie model Clip oraz Fuze. ja przez jakiś czas bawiłem się produktami firmy Philips, konkretniej modelami Raga i Vibe. to odtwarzacze tanie, ale bardzo solidnie wykonane i bardzo przyzwoicie brzmiące.
w twojej półce cenowej najwięcej z twoich wymagań spełnia Vedia A10, który jest bardzo przyzwoitym odtwarzaczem, a i wygląd ma najbardziej klasyczny. jednak podobnie w tym wypadku problemem może okazać się dla ciebie brak baterii. co prawda nie wiem skąd akurat to wymaganie - ładowarka USB podłączana do gniazdka w ścianie to wydatek kilkunastu złotych.
możesz szukać również wśród produktów marki Pentagram, ale nie spodziewaj się rewelacyjnej jakości dźwięku.
chyba, że nie obawiasz się używek - wtedy można znaleźć coś wśród starszych modeli zasilanych baterią.
no i druga rzecz - gdzie chcesz kupować? ;)
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
RVerbal
 
Posty: 3261
banned


Postprzez marvelon » 24 lis 2011, 16:45

bartosz.s ale to jest na baterię czy na akumulator?

dlaczego zależy mi na baterii - bardzo dużo się przemieszczam pociągami, a także dużo spaceruję i poprostu nienawidzę jak mi pada bateria w trakcie tripa. nie w każdym pociągu, autobusie czy lesie jest możliwość podładowania sprzetu przez usb, a baterię mogę nosić w kieszeni. do poniedziałku używałem intenso music walk, ale mi go zajebano :marv:

rverbal - allegro, ebay, albo zwykły sklep agd.
Avatar użytkownika
marvelon
rip
 
Posty: 9934
Rozbłysk Neptuna

Postprzez BartoszS. » 24 lis 2011, 16:52

czaje o co ci chodzi na akumulator ten plejerek niestety
:)
BartoszS.
 
Posty: 119


Postprzez Reverser » 24 lis 2011, 17:03

http://allegro.pl/bialy-iriver-t60-4gb-i1940980473.html

najlepszy sprzęt jaki miałem, 5 lat pięknie chodził bez żadnej ścinki, rzuciłem go w końcu w kąt jakiś czas temu, ale tylko dlatego, że słuchawki co 3 miesiące musiałem kupować
Reverser
 
Posty: 789
Tam gdzie piją dużo

Postprzez pinkpig » 24 lis 2011, 17:04

http://allegro.pl/odtwarzacz-mp3-creati ... 05461.html znajomy mial i bardzo chwalił ale 2gb jest
pinkpig
 
Posty: 184

Postprzez Kubix » 24 lis 2011, 17:06

dlaczego nie użyć by tutaj telefonu z mp3? jest jakaś różnica pomiędzy muzycznym fonem a dedykowanemu do tej funkcji odtwarzaczowi?
Avatar użytkownika
Kubix
 
Posty: 277
likłid di en bi

Postprzez RVerbal » 24 lis 2011, 17:14

Kubix napisał(a):dlaczego nie użyć by tutaj telefonu z mp3? jest jakaś różnica pomiędzy muzycznym fonem a dedykowanemu do tej funkcji odtwarzaczowi?

co do pierwszej kwestii - zapytaj marvelona. co do drugiego pytania - zależy modelu od telefonu oraz odtwarzacza. generalnie teraz telefony grają jednak coraz lepiej i śmiało mogą zastępować mp3ki.

edit: creative robiło kiedyś dobre odtwarzacze, ale ten od pinkpiga może być troszkę zbyt mało pojemny dla porządnego melomana. ten iriver od reversera jest chyba jednym ze słabszych modeli tej marki. niemniej skoro marvowi wystarczał odtwarzacz firmy intenso to iriver powinien spełnić wymagania dźwiękowe.
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
RVerbal
 
Posty: 3261
banned

Postprzez cypo » 24 lis 2011, 17:21

Kubix napisał(a):dlaczego nie użyć by tutaj telefonu z mp3? jest jakaś różnica pomiędzy muzycznym fonem a dedykowanemu do tej funkcji odtwarzaczowi?


telefony maja bardzo slabe wzmacniacze przez co graja bardzo cicho
cypo
 
Posty: 621

Postprzez Reverser » 24 lis 2011, 17:22

eheheheheheh creative robiło porządne odtwarzacze matko boska jaka masa niedorzeczności dzisiaj na forum się pojawia :wulkan:
Reverser
 
Posty: 789
Tam gdzie piją dużo

Postprzez RVerbal » 24 lis 2011, 17:36

Reverser napisał(a):eheheheheheh creative robiło porządne odtwarzacze matko boska jaka masa niedorzeczności dzisiaj na forum się pojawia :wulkan:

proszę?
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
RVerbal
 
Posty: 3261
banned

Postprzez hirszu » 24 lis 2011, 18:13

na wielu forach poleca się produkty firmy Sandisk z serii Sansa


Niezłe gówno, nie kupuj :?
Avatar użytkownika
hirszu
 
Posty: 660
Warszawa

Postprzez victim » 24 lis 2011, 18:52

hirszu napisał(a):
na wielu forach poleca się produkty firmy Sandisk z serii Sansa


Niezłe gówno, nie kupuj :?


nie zgodzę się. kupiłem trzy tygodnie temu odtwarzacz Sansa Clip + i jestem zadowolony. używam do niego Sennheiser HD 380 PRO, dźwięk jest okej i akumulator trzyma całkiem długo - ile tego dokładnie nie wiem, w każdym bądź razie wytrzymał kilka dni. Cena całkiem przyzwoita. Prosta obsługa.
Jeżeli tylko nie jeździsz koleją transsyberyjską, będzie dla ciebie oka.
Avatar użytkownika
victim
 
Posty: 283

Postprzez dual » 24 lis 2011, 20:46

Też byłem zdania że jeżeli mp3 player to tylko z baterią. Dopóki dziewczyna nie kupiła mi tego:

http://alatest.pl/reviews/odtwarzacze-m ... 10266,287/

Śmiga już ponad 3 lata bez żadnej awarii, bateria śmiga jak pojebana a słucham muzyki full.
WSPARCIE DLA CHROME'a NAAAAAAŁ!!!!!!! A, już jest, dzięki.
Avatar użytkownika
dual
 
Posty: 1575
Kapsztad

Postprzez blue print » 24 lis 2011, 22:54

moze ipod?
blue print
 
Posty: 9001

Postprzez RVerbal » 24 lis 2011, 22:55

blue print napisał(a):moze ipod?

ajpod srajpod

szczególnie ten za 120 zł ;)
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
RVerbal
 
Posty: 3261
banned

Postprzez marvelon » 25 lis 2011, 08:36

dziennie pokonuję od 100 do 120 km. w weekendy do 700, muzyki słucham właściwie tylko podczas przemieszczania się, używam senków hd 205 i chociaż intenso było "ciche" to jakość dźwięku mi pasowała. no i jednak ten komfort wymiany baterii - czaje, że akumulatorek może trzymać ileś tam godzin, ale w tym momencie jestem uzależniony od ładowania :marv:
dzięki wszystkim.
Avatar użytkownika
marvelon
rip
 
Posty: 9934
Rozbłysk Neptuna

Postprzez DeussaB » 19 gru 2011, 14:19

Ja ci polecam odtwarzacze ze "stajni" Cowon iAudio. Dla przykładu podałeś kwotę 120zł nad ktorą można by było pomyśleć i dorzucić parę groszy i mieć coś co będzie ciebie satysfakcjonowało, względem jakości, ceny, długości czuwania baterii i komfortu w obsłudze. Sam osobiście używam Cowona D2 plus już od 18 miesięcy i bardzo sobię go chwalę!!!! Jestem pewien że w dziedzinie mptrójek nie ma bardziej rzetelniejszej formy niż Cowon. Jakość dźwięku w moim odtwarzaczu jest "penerska", generalnie używam go (prócz słuchania w drodze) do odsłuchu utworów (mp3) przed zakupem płyt winylowych. Oczywiście w tym temacie można by było poruszyć (przy okazji) temat ze słuchawkami ale to pozostawiam do indywidualnej oceny(temat rzeka). Ale muszę podkreślić jedną rzecz że źródło jest bardzo ważne w tym przypadku mptrójak.

Pod tym adresem możesz zobaczyć jeden odtwarzacz, osobiście nie testowałem http://www.mp3store.pl/article/cowon-ia ... 70857.html

Jeśli miałbyś jakieś pytania odnośnie mp3 to chętni porozmawiam
Avatar użytkownika
DeussaB
 
Posty: 39
Radom


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron