Granie DNB (Początek)

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Granie DNB (Początek)

Postprzez Golden » 23 gru 2011, 20:57

Witam , chciał bym zacząć uczyć się grać i zastanawiam się na od czego zacząć
Czy od kontrolera czy mixera z deckami ?
i prosił bym o jakieś inne może wskazówki czy rady .

nie mam zamiaru grać na samym virtualu czy czym podobnym .
Pozdrawiam :)
Golden
 
Posty: 8

Postprzez cypo » 23 gru 2011, 21:13

Zalezy co oznacza poczatek...
jesli masz karte dzwiekowa ktora pozwoli ci na podlaczenie 2 kanalow to wtedy sam mikser+virtual dj czy cos takiego. Jesli to za malo sam sie musisz zastanowic z czego chcesz grac. Kontroler ma wiecej mozliwosci niz gramofony. No i trzecia opcja - cd playery. Chyba nie ma reguly na czym jest latwiej grac, kwestia przyzwyczajenia.
cypo
 
Posty: 621

Postprzez Golden » 23 gru 2011, 21:40

na wszystko przyjdzie czas :)
a i jeszcze co do sprzętu mam kolegę, który jest DJem klubowym ale nie ma pojecia o graniu z DNB i gra z decków CDJ800

potrzebne mi decki jak najtańsze i jak najlepsze ale żeby jak on to powiedział "nie waliły w ch**a z tempem "
Ostatnio edytowano 23 gru 2011, 21:47 przez Golden, łącznie edytowano 2 razy
Golden
 
Posty: 8

Postprzez cypo » 23 gru 2011, 21:43

technics sl1200/1210 mk2
cypo
 
Posty: 621

Postprzez Golden » 23 gru 2011, 21:45

ale to gramofon

mi chodzi o CD
Golden
 
Posty: 8

Postprzez Johnny! » 23 gru 2011, 22:11

Zirds napisał(a):najlepiej radzilbym zaznajomic sie z produkcja muzyczna a potem dopiero z sama sysnteza i ogolnym graniem
:delta:
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez cypo » 23 gru 2011, 22:16

Zirds napisał(a):najlepiej radzilbym zaznajomic sie z produkcja muzyczna a potem dopiero z sama sysnteza i ogolnym graniem


wystarczy chyba wiedziec tylko jak wyglada podstawowa konstrucja numeru dnb, co to jest stopa, werbel, tempo...

a co do cd... pioneer cdj100 ?
cypo
 
Posty: 621

Postprzez Golden » 23 gru 2011, 22:17

jak na razie to jedynie to przychodzi mi do głowy
NUMARK NDX 400
Golden
 
Posty: 8

Postprzez Golden » 23 gru 2011, 22:35

może na początek lepiej kontroler a z czasem się dorobię czegoś lepszego :)
numark mixtrack pro , może być ?
Golden
 
Posty: 8

Postprzez Johnny! » 23 gru 2011, 22:37

a weź tak z łaski swojej przejrzyj tematy choćby na pierwszej stronie tego podforum co? podpowiem że ten tuż pod twoim moze byc przydatny :roll:
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez UMBA » 24 gru 2011, 00:06

na poczatek kontroler

raz ze duzo taniej wyjdzie

dwa ze opcje ma takie same jak zestaw cd playerow z mixerem a nawet wiecej

do nauki w sam raz
UMBA
 
Posty: 3772
z tond i z tamtond

Postprzez Pawlak » 24 gru 2011, 00:15

do nauki srauki. kupisz kontroler to cie nie beda interesowały zadne cd playery, miksery i inne set upy. podpinasz sie tylko pod kanał chinchem na imprezach i masz wyjebane na wszystkich. jedyne co ze mniej efektownie dla publiki i to jedyna wada ze nie wyjmujesz placków z kejsa.
kulki z kupy na włosach z dupy
Avatar użytkownika
Pawlak
 
Posty: 7303
od siebie

Postprzez digital » 24 gru 2011, 01:27

Golden napisał(a):może na początek lepiej kontroler a z czasem się dorobię czegoś lepszego :)
numark mixtrack pro , może być ?

no pewnie... pierwsze pol roku tak,
a pozniej jak juz zarobisz na graniu
to kupisz sobie drogi, profesjonalny, super sprzet

ehhh a najlepsze w tym wszystkim sa te dupeczki, ktore tylko na Ciebie czekaja po zagranym secie
digital
 
Posty: 1040
zzaraz

Postprzez Johnny! » 24 gru 2011, 01:31

ale koniecznie z vinyli
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez cypo » 24 gru 2011, 01:50

Najlepiej kupic to z czego bedziesz chcial w przyszlosci grac
cypo
 
Posty: 621

Postprzez UMBA » 24 gru 2011, 03:05

najlepiej kupic jak najtaniej, bo on nie wie z czego chce grac i jakich funkcji potrzebuje
UMBA
 
Posty: 3772
z tond i z tamtond

Postprzez cypo » 24 gru 2011, 03:23

no to uzywane technicsy i ewentualnie pozniej traktor x1...
Ja zalowalem ze na samym poczatku nie odlozylem troche wiecej kasy i kupilem najpierw gowniane gemini xl-500 :yabol: :yabol: :yabol: Jak decki to od razu dobre decki. tylko, ze wtedy jeszcze nawet cd nie byly tak rozpowszechnione, wiec mialem dylemat tylko pomiedzy modelami gramofonow :)

.albo w sumie najpierw sie zdecyowac czy kupowac winyle czy mp3.
cypo
 
Posty: 621

Postprzez Golden » 24 gru 2011, 10:20

mp3 odpada ,z tego co mi kolega opowiadał jedna rysa i zepsuć może kawałek .

Na razie poćwiczę na kontrolerze , ponieważ nie lubię bawić się myszką w programie i to wieśniackie się wydaje :) a co do lepszego sprzętu to zanim bym tyle uzbierał to by potrwało ale z czasem jak się już nauczę coś to kasę już będę miał na profesjonalny sprzęt .

Bardzo dziękuje za pomoc i pozdrawiam :D
Golden
 
Posty: 8

Postprzez pinkpig » 24 gru 2011, 10:44

ja na poczatku jakies deki kupilem, do tego prosty 2 kanałowy mixer bo na poczatku takie rzeczy jak dostosowanie krzywej ciecia i efektor niesa tak wazne do samego grania, na Twoim miejscu poprosil bym kumpla czy da Ci pograc na CD u siebie jakos przed impreza z godzinke, zobaczysz czy o to Ci chodzi, jak tak to kup CDJ100 bo sa wytrzymale i w miare dobrej cenie, mixery uzywane mozesz kupic na allegro lub savethedeck.net grubanuta.pl Winyle tez sa bardzo dobre i od nich polecam nauke jednak wiadomo ze to wieksze koszta.
pinkpig
 
Posty: 184

Postprzez cypo » 24 gru 2011, 12:41

Golden napisał(a):mp3 odpada ,z tego co mi kolega opowiadał jedna rysa i zepsuć może kawałek .


Kolega chyba jest lekko przewrazliwiony. Gdyby tak bylo to cdplayery nie byly by tak popularne... ale mowiac o kupowaniu mp3 mialem na mysli ogolnie cyfrowe granie (cd,dvs,kontroler)
cypo
 
Posty: 621

Postprzez UMBA » 24 gru 2011, 13:56

nie rozumiem tej nagonki na cdki

po co tyle kasy wydawac na poczatek jak mozna taniej kupic kontroler ktory jest bardziej funkcjonalny
UMBA
 
Posty: 3772
z tond i z tamtond

Postprzez cypo » 24 gru 2011, 14:18

UMBA napisał(a):nie rozumiem tej nagonki na cdki

po co tyle kasy wydawac na poczatek jak mozna taniej kupic kontroler ktory jest bardziej funkcjonalny


mozna tak samo powiedziec: po co kupowac gramofony i winyle, skoro mozna grac z cd, midi...
cypo
 
Posty: 621

Postprzez UMBA » 24 gru 2011, 16:30

ale przeciez kontroler to nic innego jak cdki+mixer tylko pelni on funkcje midi a nie sprzetu hardwareowego

podaj mi jakis argument ktory mialby mnie sklonic do zakupu cdkow
UMBA
 
Posty: 3772
z tond i z tamtond

Postprzez Johnny! » 24 gru 2011, 16:51

każde z tych rozwiązań ma rację bytu, zamiast zaczynać kolejną jatkę zastanówcie się czy komuś kto zaczyna warto polecać zestaw za 3tyś kiedy nawet nie wiadomo czy na pewno się zajara tematem na dłużej
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez UMBA » 24 gru 2011, 17:44

Tehnik napisał(a): czy komuś kto zaczyna warto polecać zestaw za 3tyś kiedy nawet nie wiadomo czy na pewno się zajara tematem na dłużej


o tym mowie :scri:
UMBA
 
Posty: 3772
z tond i z tamtond

Postprzez cypo » 25 gru 2011, 15:20

UMBA napisał(a):podaj mi jakis argument ktory mialby mnie sklonic do zakupu cdkow


duzy jog, vinyl mode ;)
cypo
 
Posty: 621

Postprzez UMBA » 25 gru 2011, 16:49

UMBA
 
Posty: 3772
z tond i z tamtond

Postprzez Golden » 25 gru 2011, 22:28

to co napisałem o mp3 to chodziło mi konkretnie o format mp3 , co innego z audio co wiadomo na płytkę chodzi tam te 10 kawałków .
Golden
 
Posty: 8

Postprzez Golden » 26 gru 2011, 00:26

Wiadomo :D

A tak wgl. to :dnb:
Golden
 
Posty: 8


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron