Co zyskuje 64 bitowy system + 64 bitowy DAW?

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Co zyskuje 64 bitowy system + 64 bitowy DAW?

Postprzez benek » 24 gru 2011, 13:31

Tak jak w temacie co zyskuje instalując 64 bitowy DAW oprócz brak obsługi 32 bitowych VST (czyli wszystkich jakie mma :) )
benek
 
Posty: 128

Postprzez Johnny! » 24 gru 2011, 13:46

odrobinę większą wydajność (zakładając że to DAW od poważnego developera) + obsługę więcej niż 4gb ramu.

oprocz tego niektóre DAWy mają wbudowany bit-bridge pozwalający na odpalanie 32bitowych wtyczek, aczkolwiek to tylko rozwiązanie tymczasowe bo nie jest to ani do końca wydajne ani do końca stabilne.

a większość producentów wtyczek którzy są coś warci już dawno wypuściła 64bitowe wersje. ja przesiadłem się na 64bity bez większych problemów - jedną darmową wtyczkę zastąpiłem płatną, jednej zamiennika nadal szukam a poza tym wszystko śmiga jak należy zupdejtowane do najnowszych wersji x64 :)
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez benek » 24 gru 2011, 13:56

większą wydajność? co konkretnie masz na myśli?

Sam system 64 bitowy pochłania mi około 1,5 gb ramu co by było gdybym zainstalował 32 bitowa wersje DAWa i jakiś projekt miał by zapotrzebowanie na 4 gb ramu? Ogólnie mam zainstalowane 6 gb ramu.
benek
 
Posty: 128

Postprzez Johnny! » 24 gru 2011, 14:08

aplikacja 32bitowa nie jest w stanie zaadresować więcej niż 4gb (a tak naprawdę nieco mniej, ale to już detal) więc program pewnie wyświetli ci komunikat o braku pamięci (tak było np w 32bitowym Renoise), może też wywalić randomowy błąd albo się wysypać.

a system nie pożera tej pamięci tylko z niej korzysta abyś na efekt każdego kliknięcia nie czekał po kilka sekund. i spora część z tego to tylko bufor. przynajmniej tak jest w win 7.

a większa wydajność - no po prostu 64bitowe oprogramowanie chodzi w natywnym trybie procesora + jest kilka innych czynników (nie znam się na programowaniu, ale czytalem cos na ten temat) które sprawiają że w dobrze napisanych programach jest jakiś tam minimalny wzrost wydajności.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez benek » 24 gru 2011, 14:19

wielkie dzięki za wyjaśnienie. Puki co chyba zostaje przy 32 bitowej wersji. Musiał bym szukać nowych wtyczek i w ogóle wiele zachodu... a jak mówisz, że zysk nie wielki to na razie odpuszczam.
benek
 
Posty: 128

Postprzez Johnny! » 24 gru 2011, 14:24

jesli nie masz projektow wykorzystujacych duzo pamieci (jakies duze biblioteki sampli etc) to mozesz sie faktycznie wstrzymac
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Reverser » 24 gru 2011, 14:24

Tehnik a jak to jest z otwieraniem projektów starych które były robione na 32bitowym DAW i 32bit wtyczkach w 64bit? Podejrzewam, że przy przenoszeniu projektów i zastąpieniu 32bity wtyki, tymi 64bit (DAW również wliczając) to nic nie wczyta zapisanych parametrów na VST i generalnie cały projekt przynajmniej na płaszczyźnie mixera/insertów będzie zjebany :roll:
Reverser
 
Posty: 789
Tam gdzie piją dużo

Postprzez a.trax » 24 gru 2011, 14:44

Tehnik napisał(a): jednej zamiennika nadal szukam


zainstaluj sobie JBridge koszt to kilkanaście dolców. Ja kiedyś przetestowałem na kilku darmowych wtyczkach i wszystko był ok.
Avatar użytkownika
a.trax
 
Posty: 26

Postprzez Johnny! » 24 gru 2011, 14:46

a wlasnie ze nie :lol: powiem na przykładzie Renoise - mamy teraz wersje 64bitową i projekty robione pod 32bitową wersją wczytują się bez problemu ze wszystkimi parametrami etc (przynajmniej wtyczki których ja używam nie miały z tym problemu). część wtyczek musiałem skopiować i zmienić nazwy ich dlli na takie same jak 32bitowe żeby zgadzały się z tym co zapisane w pliku projektu i to tyle.

@a.trax thank you captain obvious, ale nie interesują mnie mostki, obędę się bez niej albo kupię jakąś podobną której producent zauważył że jest niemal 2012 rok ;)
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Basebox » 24 gru 2011, 15:15

Reverser napisał(a):Tehnik a jak to jest z otwieraniem projektów starych które były robione na 32bitowym DAW i 32bit wtyczkach w 64bit? Podejrzewam, że przy przenoszeniu projektów i zastąpieniu 32bity wtyki, tymi 64bit (DAW również wliczając) to nic nie wczyta zapisanych parametrów na VST i generalnie cały projekt przynajmniej na płaszczyźnie mixera/insertów będzie zjebany :roll:
to wszystko zalezy co siedzi w pliku danego projektu. imo jezeli sposob zapisu i odczytu projektu jest ustalony przez producenta, to nie ma znaczenia czy ten projekt jest odczytywany przez dawa 32-bit lub 64-bit (zakladajac, ze oba programy sa w tej samej wersji - posiadaja ta sama numeracja, ya know.). jedyny problem mozesz miec z kompatybilnoscia samych wtyk, ktore - jak sa w 32 bitach - moga wysypac sie (lub wysypac daw'a) przy ich ladowaniu. ale to juz zostalo napisane, i am repeater, hear me roar lol.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 11 gości